Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

erol abi yağ,buji,hava filtresi başka bişey değişmedi galiba yanlış hatırlamıyorsam.evet evet değişmedi 3 parça.
    servis faturası vardı ama kaybetmişim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erol abi yağ,buji,hava filtresi başka bişey değişmedi galiba yanlış hatırlamıyorsam.evet evet değişmedi 3 parça.
    servis faturası vardı ama kaybetmişim
    4000 de bujimi değişirmiş benim bildiğim enaz 15000 getirir

valla değişir dediler değiştirdim.
    ama genelde değişiyo galiba yaa

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    fazla para alsınlar diye zamanı gelmeden değiştiriyorlar..(daha sonrada yedekparça olarak değerlendiriliyor kanısındayım.) özellikle buji konusunda

erol abi kaç paralık şeyki bu kadar ufalmazlar her halde

Motosikleti
    Alıcım
    erol abi kaç paralık şeyki bu kadar ufalmazlar her halde
    CBA kardeşim olay kac kuruş meselesi değil her makinanın bir bakım çizelgesi kitapcığı
    vardır servis, zaman ve km aralıklıdır parça kontrol,temizleme ve değişimdir.
    kitapçığı takib ederek bakımı yapıldığı takdirde parca ve tamir masrafı ileriki zamanlarda minimum düzeyde olur şimdi sunu hesap edelim zamanı gelmeden sık sık buji sıksık hava filtresi veya balata değiştirecek olunursa,
    hem cebe yara hemde gereksiz israf olmus olur
    ha bu arada sök tak ,sök tak değişen parcaların karşılıklarıda yalama tabir edilen deforme olacak buda ayrı bir yara
    benim beatım vardı 15000 km de servisim bujiyi değistirdi vede kitapçıkta yazanda buydu

anladım demek istediklerini,haklısın.gittiğim servisin böyle bişey yapcağınıda düşünmüyodum ama demekki yapıyolar.

Motosikleti
    R1200GS
    izmirde maalesef tek yetkili servis vardır. bu da honda nın handikapıdır.rekabet ortamı olmadan hiçbir şey gelişme kaydedemez, aksine geriler. honda yetkileri herhalde bizlerden farklı düşünüyorlar.. yada çaresizler

Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde maalesef tek yetkili servis vardır. bu da honda nın handikapıdır.rekabet ortamı olmadan hiçbir şey gelişme kaydedemez, aksine geriler. honda yetkileri herhalde bizlerden farklı düşünüyorlar.. yada çaresizler
    Güzel kardeşim tek servis olması önemli değil önemli olan adamlar işini düzgün ve bilinçli olarak yapsınlar yetkili servis dediğin diğer yetkili servislerle online çalışması gerekilidir yani parça,yağve işcilik ücreti sabit olmalıdır.
    Ben corluya getirmeden önce ist.anes ten fiyat aldım corluda kuruşu kuruşuna aynısı çıktı birazda adamların insafiyetine kalmış bu işler
    e... teğet geçmedi

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Dylanların bujusi 12.bin de 1 değişiyor. Bundan önce ki değişimler kazıklama politasından baska birşey değil.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    deryali abi benim bildiğim hava filtersi 12binde değişiyor buji ise 8binde değişiyor..yanımda kullanma kılavuzu yok olsa kesin bi cevap verirdim..servislerdeki periyodik bakım tablolarındada değişim kmleri görülebilir..bu arada ben her bakımda keyfekeder buji ve hava filtresini değiştirdim kazık yediğimi düşünmüyorum geçen 3yıl ve 34bin kmye rağmen performans ve yakıt tüketimi ilk gün neyse şimdide o hatta dahada iyi
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Servisin ekranından gördüm Buji 12bin km yazıyordu. Havala filtresinin ise belirli bir km'si yok Ben bir ara 8bin km değiştirmemiştim ve zift gibi olmuştu. Motoru kullandığın ortama göre 2binde de de değişebilir. O sana kalmış.
    Ben ayda 2-3bin yaptığım için her bakımda değiştirme lüksüne sahip değilim ama 5-6 ayda 4 bin yapsa idim bende değiştirirdim elbet.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    haklısın abi tam net bi km olmaz hava filtresinde zaten..bu arada sen kuryelik filan mı yapıyosun dylanla??

arkadaşlar gördünüz mü bilmem ama honda küçük cc scooterlerde zam yapmış..benim dylanı aldığım zamanla şuan beatin fiyatı arasında 960lira kalmış

activa-3590..
    beat-3720..
    today-2490.. olmuş..

http://www.honda.com.tr/motosiklet/prices.htm

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın abi tam net bi km olmaz hava filtresinde zaten..bu arada sen kuryelik filan mı yapıyosun dylanla??

arkadaşlar gördünüz mü bilmem ama honda küçük cc scooterlerde zam yapmış..benim dylanı aldığım zamanla şuan beatin fiyatı arasında 960lira kalmış

activa-3590..
    beat-3720..
    today-2490.. olmuş..

http://www.honda.com.tr/motosiklet/prices.htm
    Kurye değilim sadece istanbul anadolu yakasında oturuyorum ve avrupa yakasında çalışıyorum.

3720'ye acaba beat'i kim alacak Honda abartmaya başladı hemde kışın ortasında zam yapıyor. Bu gidişle elinde patlıycak tüm motorlar.
    Zaten artık kimseye Beat tavsiye etmiyorum, ps de fiyatından doalyı tavsiye etymiyorum. Silverwinglerde çok yakıyor ve pahalılar
    Artık honda'dan alınabilecek bi scooter kalmadı iyiki zamanında Dylan'larımızı almışsız

ps in fiyatı yakın zamanda 7000 tl yakın olacakmış bilginize...
    ayrıca bugün sonunda 100km yi doldurdum.100 km'nin 75 i kısa mesafe(sağa sola giderken herhalde bi 10 günde filan), 25 i (bugün tek seferde) durmadan olmak şartı ile,motorum 3.5 litre yakmış.Ayrıca bişey daha söylemek istiyorum genelinde seri i kullanımla 3.5 yaktı sizce nasıl azmı çokmu.

Motosikleti
    R1200GS
    net anlaşılmayan bir ölçme tekniği. daha uzun km.lerde ve 1-2 denemenin ortalamasını almalısın. ( şehir içi-dışı vs.)

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    ps in fiyatı yakın zamanda 7000 tl yakın olacakmış bilginize...
    ayrıca bugün sonunda 100km yi doldurdum.100 km'nin 75 i kısa mesafe(sağa sola giderken herhalde bi 10 günde filan), 25 i (bugün tek seferde) durmadan olmak şartı ile,motorum 3.5 litre yakmış.Ayrıca bişey daha söylemek istiyorum genelinde seri i kullanımla 3.5 yaktı sizce nasıl azmı çokmu.

çook kardeşim çook

3.2 litreyi geçüyorsan çok ama dediğim gibi 10 - 20 günde 100 km yapıyorsan normal. Motorunda bir sorun yok merak etme Ancak ben uzun yolda son gaz gidersem o zaman 3.5 litreye kadar çıkıyorum. Bence fazla takmamak lazım ayrıca km yaptıkça dylan'ın yakıtının azaldığıda bi gerçek.

abi 10 20 günde yapıyorum dediğin gibi.bide ben pek sakin kullanmadım yani o da etkili olmuştur diye düşünüyorum

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    cem kardeşim 3.5lt yakman gayet normal..şartlara göre normal aslında dylana göre maksimum uzun yolda 3litreye rahatça düşer o kafanı takma..

ali zaten ben ole sakin kullanan biride değilim yani.aralarda ani gazlama çok yapan biriyim birazda ondan galiba böyle yaktı.ama yaksın yaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler