Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    İlk Bin nakımı 60 tl tuttu. sizce normalmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fatih ben o paraları bulamadım hiç heleki evlendikten sonra

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk Bin nakımı 60 tl tuttu. sizce normalmi?
    Ulen bu yetkili servisler de amma pahalı be arkadas bu ne bı yağ degisimi bu kadar para tutmamalı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    slm
    Arkadaşlar belki daha önceden tartışılmış olabilir kusuruma bakmayın.
    Yeni aldığım 2004 model ybr nin kalkışlar da bariz şekilde titrediğini fark ettim debriyaj ayar somunlarını her şekilde denememe rağmen yine kalkışta ve vites değişiminde motorun titrediğini sanki stop edecekmiş gibi oluyor. Vites geçişlerinde herhangibi bir serlik veya ses yok. Sanırım debriyaj kaçırması bu olsa gerek. Siz tercübeli arkadaşlardan ybr 125 in debriyaj balatasını değiştirmem için hangi takım aletlere ihtiyacım var. Forumda resimli olarak verilmiş fakat detaylara girilmemiş.acaba değişen arkadaş varmı varsa nelere dikkat edilmesi gerktiğini ve nelere ihtiyaç olduğunu paylaşırsa memnun olurum. Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Resimdeki alete ybr için ihtiyaç varmı

[IMG][/IMG]

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ihtiyar ghostcorcun balata değişimi var öncekı sayfalarda onu bi kontrol et

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Hayırlı geceler ben Yamaha ya mail attım ama cevap gelmedi birde size sorayım... ben motorun beyaz olmasını istiyorum ancak ybr de beyaz renk mevcut değil.. motoru aldığımda boyatsam garanti kapsamından çıkarıyolarmı yada kaplatsam ?
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı geceler ben Yamaha ya mail attım ama cevap gelmedi birde size sorayım... ben motorun beyaz olmasını istiyorum ancak ybr de beyaz renk mevcut değil.. motoru aldığımda boyatsam garanti kapsamından çıkarıyolarmı yada kaplatsam ?

Niye cıksın arkadasım.Rengiyle ilgili bi madde varmı dıs görünüs amaclı da niye beyaz ?
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye cıksın arkadasım.Rengiyle ilgili bi madde varmı dıs görünüs amaclı da niye beyaz ?
    Bilmem beyaz seviyorum
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Motosikleti
    Yamaha
    Merhaba arkadaşlar. Demin yamahanın müdürüyle konuştuk. Cbf 150'lilerin üretimi sona eriyormuş. Artık cb125 üretilicekmiş. Ybr'yi sorduk. Nasıldır felan diye. Kendisi de önerdi sağlam güzel motorlar dedi. Kendisi bir ara gebze'ye giderken motor nasıl olduysa şişmiş. 80'den yukarı çıkmıyormuş. Sizde de böyle bir durum oldumu hiç? Yani motor hiç şiştimi?

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    ihtiyar ghostcorc diye kayıtlı bir üye bulamadım

Motosikleti
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Demin yamahanın müdürüyle konuştuk. Cbf 150'lilerin üretimi sona eriyormuş. Artık cb125 üretilicekmiş. Ybr'yi sorduk. Nasıldır felan diye. Kendisi de önerdi sağlam güzel motorlar dedi. Kendisi bir ara gebze'ye giderken motor nasıl olduysa şişmiş. 80'den yukarı çıkmıyormuş. Sizde de böyle bir durum oldumu hiç? Yani motor hiç şiştimi?

Biz izmire 3 motor giderken benim bindigim 2010 Ybr esd 15.000 Deydi süren 110 kilo ben 55 Kilo dedi motor şişiyor cok asılmayın gaza diye ama en önde biz gittik gaz kesmeden..

Cbf 150 Bitti artık ybr de biticektir kac senedir yollarda kac kere makyajlandı.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkmaz..bu aralar ben de askere gitmeden beyaz karbon ya da mat beyaz kaplıyım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

rampada gaz yemediğini göre göre gazi sonuna kadar çekersen bütün motorlar şişer,daha doğrusu boğulur..halbuki vites düşürüp devirlendirdıkten sonra tekrar yükseltseymis motorun şiştigini düşünmezmiş..tecrübesizlik..

Motosikleti
    [QUOTE=delileoo;2736273]çıkmaz..bu aralar ben de askere gitmeden beyaz karbon ya da mat beyaz kaplıyım diyorum[COLOR="Silver"]

Da ekmek arası acılı abi ruhsat ne olucak ?

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtiyar ghostcorc diye kayıtlı bir üye bulamadım
    sadece ghostcorc diye arat ona pm at sırf tecrübe sahibi olmak için bile sana yardımcı olur..iyidir ihtiyar..dikkat ananen yasindadir..eli öpülesi yaşlılardandir bide ona ulaşırsan söyle de cumartesi bi istanbul turu yapalım borcumu da öderim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

[QUOTE=TATLIHIZ;2736280]
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkmaz..bu aralar ben de askere gitmeden beyaz karbon ya da mat beyaz kaplıyım diyorum[COLOR="Silver"]

Da ekmek arası acılı abi ruhsat ne olucak ?
    bi kaç yerinde mavi renk bırakırım olur biter sikinti yok..yamaha yan kapakları ve jantlari siyah yaparken ruhsata yazdırmis mı sanki

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek ayna anca tamircilerde olur çifti 10 lira zaten şirinevlerdeki dükkanlarda..ön cam da yine şirinevler civarındaki motorcularda var maxımuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

kızlar ben gittim motora bakmaya koltuğu bile üstüne sünger cekip kaplamışlar..16 17 yasinda bi bebenin motoru oğlan tam apaçi..o motora 1700 lira istiyor alsaydım 1700 daha üzerine harcarım adam etmek için..ben de 1050 lira verdim..abi ben o paraya vermem dedi..ben anlamayan bi essek bulup satarım onu dedi essek çok memlekette bak satmıs
    arkadaşlar sağ ayna, gidon topuzu, plastlk elcik koruma, ls2 kaskima on cam, buğu önleyici pinlock, yazlık eldiven prohel 60 tllik, depo pası, kaskin cam bağlantı plastigini de aldım kırılmıştı geçen yaptığım kazada.

Kaskı 0ladim anlayacağınız.

Yalnız on cam bulamadım.

Benim uzay kafalı ybrye uzun cami nereden bulurum?

Sadece on cam eksiğim var.

Motorla gaziantepe gidip son ayarını yaptıracağım yüz kmde 3 litre yakıyor 90i geçemiyor.

Sirkecide ve hasanpasada uzun on cam bulamadım arkadaşlar, gitmeden almam lazım. Öbürgün gideceğim. Bir yer söyleyin gidip alayım.

Gorusemedik de...

Motosikleti
    Yamaha
    delileoo rampada gaz yemediğini göre göre gazi sonuna kadar çekersen bütün motorlar şişer,daha doğrusu boğulur..halbuki vites düşürüp devirlendirdıkten sonra tekrar yükseltseymis motorun şiştigini düşünmezmiş..tecrübesizlik.. K.bakma alıntı yapamadım nedense olmadı bu sefer ondan böyle yazıyorum.

Tecrübesizlik olduğunu düşünmüyorum ben şansen. Çünkü yamaha'nın müdürüyle tanışmamızın sebebiyeti ona honda dylan satmış olmamız Yani bir çok motora bindiğini söyledi. Honda cbf 150'de şişiyormuş. Ayrıca dediğim gibi İstanbul'dan Gebze'ye giderken şişmiş motor. Çok sıcaktır hava ondan dolayı belki olabilir diye düşünüyorum. Ama tecrübesiz olduğuna pek ihtimal vermiyorum.

Birde arkadaşlar motor alırken, noter satışı ne kadar şuanda? Sigorta ne kadar? diyelim 3.000'tlye bir motor aldım. Noter satışı, sigorta felan 3.000 liralık motor kaç lira olur?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bi kere benim başıma geldi 2007 ybr de..haziran ayında tekirdağa gitmiştik istanbulldan bitane apache vardı birde vspa 150 tekirdağa kadar sorun yok dip gaz gittim ama malum apacheyle vespaya yetişmek için tekirdağdan saraya döndüğümde motor 4 viteste 80 e çikiyorum 5 e atiyodum düz yolda 70 e düştüm bi kaç keere 4 e alip devirleştşrşp 5 attımsada motor yemedi..daha sonra 80-80 devam ettim 20-30 km sonra gidecegimiz yre vardık..Dönüşte karanlığa kalmıştık havada biraz serinledi tabi..Otoyola girince neredeyse hiç durmadan basıp geldim 100-110 hiç sorun olmadı performans kaybı falan yaşamadım.. giderken şişme benzeri olayı yaşamamın sebebi 90 km sabit hızı korusaydım hiç böyle bişey olmazdı son km ye kadar 90-90 giderdim..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ybr de cbf de şişmez..şişirdiğini iddia eden yamaha müdürüne selam söyle buyursun gelsin bana dilediği ybryı getirsin gözümle göreyim şiştigini bi yahu..her ata binen jokey midir? değildir..her motorsiklet sürücüsü de rider (doğru Türkçe sözcüğü bulamadım) değildir..az önce yazdığım olay vuku bulmuştur o da şiştigini sanmıştır..nerden biliyorum? cùz i,m rider..!

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    delileoo rampada gaz yemediğini göre göre gazi sonuna kadar çekersen bütün motorlar şişer,daha doğrusu boğulur..halbuki vites düşürüp devirlendirdıkten sonra tekrar yükseltseymis motorun şiştigini düşünmezmiş..tecrübesizlik.. K.bakma alıntı yapamadım nedense olmadı bu sefer ondan böyle yazıyorum.

Tecrübesizlik olduğunu düşünmüyorum ben şansen. Çünkü yamaha'nın müdürüyle tanışmamızın sebebiyeti ona honda dylan satmış olmamız Yani bir çok motora bindiğini söyledi. Honda cbf 150'de şişiyormuş. Ayrıca dediğim gibi İstanbul'dan Gebze'ye giderken şişmiş motor. Çok sıcaktır hava ondan dolayı belki olabilir diye düşünüyorum. Ama tecrübesiz olduğuna pek ihtimal vermiyorum.

Birde arkadaşlar motor alırken, noter satışı ne kadar şuanda? Sigorta ne kadar? diyelim 3.000'tlye bir motor aldım. Noter satışı, sigorta felan 3.000 liralık motor kaç lira olur?
    aga bana kalırsa istanbulun bi ucundan bi ucunada dip gaz gitse hiç elini çekmese gene şişmez öyle yani...hakkaten jokeyde var bi srun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kere benim başıma geldi 2007 ybr de..haziran ayında tekirdağa gitmiştik istanbulldan bitane apache vardı birde vspa 150 tekirdağa kadar sorun yok dip gaz gittim ama malum apacheyle vespaya yetişmek için tekirdağdan saraya döndüğümde motor 4 viteste 80 e çikiyorum 5 e atiyodum düz yolda 70 e düştüm bi kaç keere 4 e alip devirleştşrşp 5 attımsada motor yemedi..daha sonra 80-80 devam ettim 20-30 km sonra gidecegimiz yre vardık..Dönüşte karanlığa kalmıştık havada biraz serinledi tabi..Otoyola girince neredeyse hiç durmadan basıp geldim 100-110 hiç sorun olmadı performans kaybı falan yaşamadım.. giderken şişme benzeri olayı yaşamamın sebebi 90 km sabit hızı korusaydım hiç böyle bişey olmazdı son km ye kadar 90-90 giderdim..
    üzerinde 15 dişli varsa yapar bunu..14le şişirmek için sürekli sıcak havada rüzgara karşı 2 saat 110..120 gitmen lazım zaten motoru yersin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sağ ayna, gidon topuzu, plastlk elcik koruma, ls2 kaskima on cam, buğu önleyici pinlock, yazlık eldiven prohel 60 tllik, depo pası, kaskin cam bağlantı plastigini de aldım kırılmıştı geçen yaptığım kazada.

Kaskı 0ladim anlayacağınız.

Yalnız on cam bulamadım.

Benim uzay kafalı ybrye uzun cami nereden bulurum?

Sadece on cam eksiğim var.

Motorla gaziantepe gidip son ayarını yaptıracağım yüz kmde 3 litre yakıyor 90i geçemiyor.

Sirkecide ve hasanpasada uzun on cam bulamadım arkadaşlar, gitmeden almam lazım. Öbürgün gideceğim. Bir yer söyleyin gidip alayım.

Gorusemedik de...
    moto aya bak uzun cam için..yarın güneşli tarafına yakın bi yerde olur musun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler