Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr de cbf de şişmez..şişirdiğini iddia eden yamaha müdürüne selam söyle buyursun gelsin bana dilediği ybryı getirsin gözümle göreyim şiştigini bi yahu..her ata binen jokey midir? değildir..her motorsiklet sürücüsü de rider (doğru Türkçe sözcüğü bulamadım) değildir..az önce yazdığım olay vuku bulmuştur o da şiştigini sanmıştır..nerden biliyorum? cùz i,m rider..!
    Ne diyim sen nasıl diyorsan öyle olsun

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga bana kalırsa istanbulun bi ucundan bi ucunada dip gaz gitse hiç elini çekmese gene şişmez öyle yani...hakkaten jokeyde var bi srun

Yaa arkadaşlar bu apache'ler hakikatten nasıl? Bileniniz, binip kullananınız, uzun yol yapanınız, bilgisi olan yokmu? Birazcık vibrasyon dışında ben kötü bir yorum duymadım. Oda normaldir diye düşünüyorum. 150cc tek silindir 13.5 hp olsun o kadar vibrasyon. CBR125'te de var o vibrasyon olayı honda-tvs arasında ki kalite ile alakalı olmadığını düşünüyorum. Apache hakknda yorum,görüş,düşüncelerinizi,bilgili olanların bilgi ve yorumlarını bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    noter satışı 70 civarı..bir de sigorta yaptiriyorsun o da 50 ile 150 arası tutar

Motosikleti
    Yamaha
    noter satışı 70 civarı..bir de sigorta yaptiriyorsun o da 50 ile 150 arası tutar
    Nasıl sigortaymış buda yaa Belli bir fiyatta vermiyorlar ki. 50 Tl dandik sigorta oluyo galiba :D 150 tl'ye kaliteli paslanmaz çelikten Saçma işler yapıyorlar bence

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr, cbf şişmez. Şişiyosa ya yağı eksiktir, yada sübap ayarları sıkıdır. Veya rektefe görmeden 60 bin, 80 bine ulaşmışsa biraz yorulabilir uzun yolda.

Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne diyim sen nasıl diyorsan öyle olsun

Yaa arkadaşlar bu apache'ler hakikatten nasıl? Bileniniz, binip kullananınız, uzun yol yapanınız, bilgisi olan yokmu? Birazcık vibrasyon dışında ben kötü bir yorum duymadım. Oda normaldir diye düşünüyorum. 150cc tek silindir 13.5 hp olsun o kadar vibrasyon. CBR125'te de var o vibrasyon olayı honda-tvs arasında ki kalite ile alakalı olmadığını düşünüyorum. Apache hakknda yorum,görüş,düşüncelerinizi,bilgili olanların bilgi ve yorumlarını bekliyorum..
    apaçi alyans gibidir güzel görünür ama çabuk çizilir satarken değer kaybeder..ybr ise çeyrek altın..düğünde de sünnette de takarsın..canın isteyince satarsın..titriyor vicdansız titremese tozunu attırırdı ortalığın

Motosikleti
    Yamaha
    apaçi alyans gibidir güzel görünür ama çabuk çizilir satarken değer kaybeder..ybr ise çeyrek altın..düğünde de sünnette de takarsın..canın isteyince satarsın..titriyor vicdansız titremese tozunu attırırdı ortalığın
    Apache'mi titriyor. Eee olsun o kadar da artık. 150cc 13.5 hp. Cbr 125r bile 13.2 hp oda titriyor :D Kalite meselesi değil bence. Motordaki hacim, güç orantısızlığı.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    selam arkadaşlar vites geçişleri cok sert oluyor ybr 125'te daha kolaylaştırmak için neler yapmak gerekiyor? şimdiden teşekkürler...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı güven161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar vites geçişleri cok sert oluyor ybr 125'te daha kolaylaştırmak için neler yapmak gerekiyor? şimdiden teşekkürler...

Yagını degiştirmeni öneririm.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Alıntı güven161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim viteslerde sert zor geçiodu, ilk bin bakımı yapıldı dün. yağı değişince düzeldi.

yağı değiştirin düzelir ama daha sonra tekrar sertleşmeye başlar..niye? debriyajiniza düzgün ayar yapılmamış yüzden geçişler sikintili..

07arda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City
    noter satışı 86 tl

---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:59 ----------

ybr me subap ayarı yapayım dedim netten araştırdım. sentil çakısı aldım. netten öğrendiğim kadarıyla yaptım, ısınınca subaplardan ses gelemey başladı içim rahat etmedi dün yamaha servisine gittim, ayarlattım güzelce bidahada kendim yapmam gerçekten çok teknik bi iş. Az kalsın subap kapaklarını yalama ede yazmışım bence servisi 10 tl verin o ayarlasın ben4im görüşüm..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı 07arda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter satışı 86 tl

ybr me subap ayarı yapayım dedim netten araştırdım. sentil çakısı aldım. netten öğrendiğim kadarıyla yaptım, ısınınca subaplardan ses gelemey başladı içim rahat etmedi dün yamaha servisine gittim, ayarlattım güzelce bidahada kendim yapmam gerçekten çok teknik bi iş. Az kalsın subap kapaklarını yalama ede yazmışım bence servisi 10 tl verin o ayarlasın ben4im görüşüm..
    tabiki bu iş biraz bilgi ve beceri ister.. aslında pek girmemek lazım.. motor kaç binde ayar istedi

noter satışı 86 tl

noter satışı ilden ile hatta aynı ilçede noterden notere değişir

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    noter satışı 86 tl

adaş bana getirseydin motoru ben ayarlardın ne gereği vardı ustaya
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

07arda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adaş bana getirseydin motoru ben ayarlardın ne gereği vardı ustaya
    olurduda yol masrafı tutar bir sürü

Motosikleti
    Yamaha
    Arkadaşlar ybr için tank pad ve jant şeridi fiyatları ne kadar?
    Birde ybr için led stop yapan varmı? Ben yapmayı düşünüyorum. Yapmış olan biri varsa banada fikir vermiş olur. Benim düşündüğüm sinyalleri iptal edicem. Stop'un içine sarı renk led ekleyerek sinyalleri oraya yönlendirmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl olur? İyimi ederim? Kötümü ederim?

esd için led stop yok..jant şeridi de tankpad de 20ser lira..arka stop çok küçük kalır içine sinyal yerleştirmek için..sıradaki soruyu alayım?

Motosikleti
    Yamaha
    esd için led stop yok..jant şeridi de tankpad de 20ser lira..arka stop çok küçük kalır içine sinyal yerleştirmek için..sıradaki soruyu alayım?
    Arkadaşlar, sayın ybr kullanıcıları size zahmet vermiş olucam ama şu sorularıma cevap verebilirmisiniz?
    1) Ybr düzde fazla kasıp, yormadan kaç km hız yapıyor? Dip gaz açtığınızda ki son sürati nedir?
    2) 2 kişi, artçı ile kullanıldığı zaman nasıl gidiyordu, yaptığı sürat ne kadardı?
    3) Max kaç km hız yapmıştınız? Motorunuz kaç km'deydi?
    4) Birde yokuşta ybr'nin bayıldığını söylediler. Bu konuda ne diyorsunuz?

Uzun yol yapacağım için soruyorum bütün bunları. Çünkü konu otoban, e-5 olduğu zaman böyle durumlar önemli. Merak etmeyin hız hastası olan birisi değilimdir pek. Hepsini bir bir yanıtlarsanız çok sevinirim. Bana kızdığınızı, ne kadar internet özürlüsü hiç mi araştırmıyorsunuz demenizi istemem. Araştırdım fakat bulamadım. Bulduklarım da tam istediğim cevaplar değildi.

Led stop konusuna gelince sağa sola 3 adet sarı led takarım diye düşünüyorum. Stop içindeki yer durumuna göre sinyal için ayırılan led sayısı arttırılabilir.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    4-) cevap..Urafe onlar bayılma falan yok uygun vites uygun devir var geri kalan soruları cevaplayamayacağim çünkü gına geldi senle alakalı değil
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ybr tek kişi de son gaz 115 ile 120 km arası hız yapar..2 kişide de aynı hızı yapar..motor şişme yapmaz..bunu dün cevapladım..şişmez diyorsak şişmez..aynı şeyleri sormanın anlamı yok değil mı ama..? ilerleyen kmler ve bakımsızlik ve motorun üzerindekı yük ve rüzgara göre son hızını değişebilir..ben hafif eğımli yolda 7bin kmde iken 132 gibi birsey gördüm bir daha da denemedım aklımın ucundan bile geçmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

şu forumun sayfalarını geriden başlayıp okusan hep aynı şeyler konuşuldu zaten göreceksın ama sen dağıl kimse okumuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler