Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    s.a abilerim -:-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    aleyküm selam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam durmuş ben ybr alırsam egzoz kısmını birde kesin deil ama senin yaptıın gibi far kısmını kaplatmak istiyorum. istanbulda neresi yapar veya sen bana yardımcı olurmusun bu konuda? teşekkürler.
    far kısmını bi kaplayan ben varim başka kimseden de görüp yapmadım bi gün motoru seyrederken aklıma geldi essek değilız boş vaktimiz olursa yardım ederiz niye etmeyelim..sen ıstanbulun neresindesın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:37 ----------

bu arada herkese selamun aleykum..aleykum selam..hayırlı aksamlar..

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far kısmını bi kaplayan ben varim başka kimseden de görüp yapmadım bi gün motoru seyrederken aklıma geldi essek değilız boş vaktimiz olursa yardım ederiz niye etmeyelim..sen ıstanbulun neresindesın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:37 ----------

bu arada herkese selamun aleykum..aleykum selam..hayırlı aksamlar..
    çok sağol teşekkür ederim benim elim bu tür işlere hiç yatkın değildir ya kesin yapamam bende egzozu seninki gibi kaplatmak istiyorum dediğim gibi fara kesin karar vermedim. ben istanbul avrupa yakası sahil kuruçeşmedeyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    far için başka birkaç fikir daha var aklımda ama yapmak için uygun zaman bulamiyorum..ben kayaşehirde oturuyorum..motoru bi al da gerisi kolay..folyo ucuz zaten, kaplarım ben senin motoru bile komple kaplarım ama ufak bi şartla şartı da motoru alınca konuşuruz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:32 ----------

şenol abi nerdesın? bana 6 tane power led lazım ama mercekleri olabildiğince küçük olmalı en fazla 5 kuruş boyunda..var mi öyle birşey? yoksa merceklerin kenarlarıni taşlama ile almak zorunda miyim? ve de ben bu mercekli ledleri 3er li olmak üzere 2 parça halinde hazırlayip 3 sağ 3 sol yanacak şekilde pat pat hazırlamak istiyorum..devre ile ilgili bilgin var mi power ledler bana kaç liraya çıkar mümkün olduğunca çok ışık versin ışığı toplu vermesine gerek yok dağınık da verebilir

arkadaşlar selam.. 3 aylık ybr 125 lik motorumda bir sorun keşfettim:( motoru orta sehpaya aldıktan sonra debriyaja basıp 1inci vitese atınca arka teker dönüyor.. yani debriyaj basılı iken ve motor 1 deyken.. ayağımla hafif dokununca duruyor.. boştayken falan dönme yok..

sebep ne olabilir.. çözülebilir mi ?

Motosikleti
    Yamaha ybr esd 125
    debriyaj balatası tam ayırmıyor olabilir debriyaj kolundan ayar yapabilirsin

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alttire1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam.. 3 aylık ybr 125 lik motorumda bir sorun keşfettim:( motoru orta sehpaya aldıktan sonra debriyaja basıp 1inci vitese atınca arka teker dönüyor.. yani debriyaj basılı iken ve motor 1 deyken.. ayağımla hafif dokununca duruyor.. boştayken falan dönme yok..

bende çinli vardı onunkide dönerdi bunda denemedim ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı alttire1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sorun değil o merak etme biraz gaz verseydin dönmenin kesildiğini kendin de görürdün onu engellediğın zaman da debriyaj ayarın tamamen bozuluyor..

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    far için başka birkaç fikir daha var aklımda ama yapmak için uygun zaman bulamiyorum..ben kayaşehirde oturuyorum..motoru bi al da gerisi kolay..folyo ucuz zaten, kaplarım ben senin motoru bile komple kaplarım ama ufak bi şartla şartı da motoru alınca konuşuruz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:32 ----------

şenol abi nerdesın? bana 6 tane power led lazım ama mercekleri olabildiğince küçük olmalı en fazla 5 kuruş boyunda..var mi öyle birşey? yoksa merceklerin kenarlarıni taşlama ile almak zorunda miyim? ve de ben bu mercekli ledleri 3er li olmak üzere 2 parça halinde hazırlayip 3 sağ 3 sol yanacak şekilde pat pat hazırlamak istiyorum..devre ile ilgili bilgin var mi power ledler bana kaç liraya çıkar mümkün olduğunca çok ışık versin ışığı toplu vermesine gerek yok dağınık da verebilir
    korayın tabiriyle ekmek arası pazargünü çünkü çok kulaklarını çınlattık daha önce sislambası yapımı diye paylaşmıştım bugün daha şimdi içeri girdim heryerim ağrıyor motorun yançanta arka çanta sele falan heryerini söktüm boyadım şefef vernik çektim topladım yeni bitti ama bende bittim yaha ne zor muş ihtiyarlamak ben gençken böylemiydim breh breh istiyorsan tekrar atarım yemekten sonra bütün bilgi orada var yada 2-3- ay geriye gidersen oarada olacak....
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    şenol abi hadi yahu neredesin el yardım senin motora da yaparız aynısını çok fena fikirlerim var

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    pat pata gelince bende mavi ledlisi scooterde var ama pahallı 100 tl istiyodu bizim arkadaş PIC kontrollu devre bende hazırda var ama bilgisayara PIC kopyalama programını kurup entegreyi kopyalayıp ucuza getirmek lazımda işte boş vakit lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

yemekteyim bikendime geleyim sonra bakarız !!!
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben 3 ledi tek sıra halinde dizicem..mercekler büyük gelirse yanları traşlarım..resimlere gerek yok..sadece bana maliyet çıkarır misin? 6 power led..6 tane ışığı çok yazacak odaklama yapmayacak mini mercek artık kaç derece ise..ve bunları polis çakarina paralel bağlamak istiyorum..çok acayip biyere monte edecem görünce sen bile helal dürümdöner diyecen

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pat pata gelince bende mavi ledlisi scooterde var ama pahallı 100 tl istiyodu bizim arkadaş PIC kontrollu devre bende hazırda var ama bilgisayara PIC kopyalama programını kurup entegreyi kopyalayıp ucuza getirmek lazımda işte boş vakit lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

yemekteyim bikendime geleyim sonra bakarız !!!
    ben sana hazır mavi kırmızı çakar bulayım 25,30 liraya led sayısına göre değişiyor arkadaş var aksesuarci ondan aldım ankaradan arkadaş bu hafta kargolar..gelince atarım resimlerini..kopyalama ile hiç uğraşma ben o çakarlara paralel bağlayacam devreden vazgeçtim

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:33 ----------

Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korayın tabiriyle ekmek arası pazargünü çünkü çok kulaklarını çınlattık daha önce sislambası yapımı diye paylaşmıştım bugün daha şimdi içeri girdim heryerim ağrıyor motorun yançanta arka çanta sele falan heryerini söktüm boyadım şefef vernik çektim topladım yeni bitti ama bende bittim yaha ne zor muş ihtiyarlamak ben gençken böylemiydim breh breh istiyorsan tekrar atarım yemekten sonra bütün bilgi orada var yada 2-3- ay geriye gidersen oarada olacak....
    sana haber ver dedik abi ama dı mi motoru soyùp heryerini elden geçirip toplardık..bi seferde hepsi çıkardı aradan..

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    yokbe ya yan çanta demiri paslanmıştı onu sökecektim boyamak için onu sökerken dur şunuda dur bunuda derken arka taraf komple indi motor racer oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

benim aldığım 6 tane led plaketleri lensleri sürücüleri hepsi 45 tl tuttu

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    şu motor neden 6 vitesli değil? bu gün 7bin devirde 80le giderken 4 kere 6ya atmaya çalıştım .

Durmuş abi hazır spotlar var, benim kullandıklarımdan. 8 lira 3x1 power led. 8 lira. karaköyde daha ucuzu da bulunur. her rengi de var.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    şenol abi şeyi merak ettim fotorafta cok garip duruyor arka demiri sokmuşsun o süper olmuşta koruma degirine plastik ? bişey mi takılı abi oney?

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motor neden 6 vitesli değil? bu gün 7bin devirde 80le giderken 4 kere 6ya atmaya çalıştım .

Durmuş abi hazır spotlar var, benim kullandıklarımdan. 8 lira 3x1 power led. 8 lira. karaköyde daha ucuzu da bulunur. her rengi de var.
    abi sende ha 10 bg lik ybr ne yapacak 6. vitesi 5. vitesi bitirdide altı mı kaldı sana en iyisi 250 cc bi makina almak lazım
    bu ybr nin koruma demiri kaç kuruş bea

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

şenol bey (abi mi desem amca mı desem karar veremedim kusura bakmayın) sizin koruma demiri ybr nin orjinal koruma demiri galiba ne kadara aldınız acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    maxi 6 vitesi koysalar ybr 250yı kime satacak adamlar? 6 olsa kimse satmaz kı motorunu? koç gibi 140i gördürùrsun ybrye şenol abinin kı tuzlu kaçıyo ben m spot lambalardan 2 tane alayım en iyisi hem mercekleri de üzerinde daha ucuza da bulurum ben onları da patpatlara bağlarım..xenonù da patpatlari da arkadaşa söyledim ayarladı xenon büyük beyin ama küçük ayarlayamamis..olsun dedim saolsun xenon takım beleş patpatlar 25 lira 10lira da spotlara veririm sonra montaj işine girişirim bu motoru yaparım güzelce bi ay sona da sıkılır satarım gidip bitane daha alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

yeni on koruma demiri 35 le 50 arası..eskiler 20 ile 35 arası..sahibindene bak ybr koruma demiri diye dolu var..

maxi 6 vitesi koysalar ybr 250yı kime satacak adamlar? 6 olsa kimse satmaz kı motorunu? koç gibi 140i gördürùrsun ybrye şenol abinin kı tuzlu kaçıyo ben m spot lambalardan 2 tane alayım en iyisi hem mercekleri de üzerinde daha ucuza da bulurum ben onları da patpatlara bağlarım..xenonù da patpatlari da arkadaşa söyledim ayarladı xenon büyük beyin ama küçük ayarlayamamis..olsun dedim saolsun xenon takım beleş patpatlar 25 lira 10lira da spotlara veririm sonra montaj işine girişirim bu motoru yaparım güzelce bi ay sona da sıkılır satarım gidip bitane daha alırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

yeni on koruma demiri 35 le 50 arası..eskiler 20 ile 35 arası..sahibindene bak ybr koruma demiri diye dolu var..
    bizim burada yamaha bayisi kendi yaptırmış 50 tl diyor uyanık

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şenol abi şeyi merak ettim fotorafta cok garip duruyor arka demiri sokmuşsun o süper olmuşta koruma demirine plastik ? bişey mi takılı abi oney?
    yagmur camur ayagına gelmesin diye korumalık gibi bşey mi? abi fiyatı ne kadar acaba onun ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler