Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal bobi 25 000 km..yan sanayi 100 000 km yapmasın....
    onu hiç bi zaman ögrenemeyiz hacı ben sanmam bu motor bende 100 bin kalsinen cok 50 bin sonra.......zaten 34 bindeyiz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parana yazık olmuş...yan sanayi diye bişey var......

inanın aklıma bile gelmedi yan sanayi olayı.ama onlarda hiç alternatif sunmadılar.ayrıca motoru sadece periyodik bakımlarının haricinde tamirciye götürmedim.bilmiyorum bu işleri.yani anlayacağınız demek ki böyle tecrübe kazanılıyor.sabah işe giderken olduğundan araştırma fırsatımda olmadı.neyse olan oldu artık.

benim motor daha 19 000 de.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı rsmztrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanın aklıma bile gelmedi yan sanayi olayı.ama onlarda hiç alternatif sunmadılar.ayrıca motoru sadece periyodik bakımlarının haricinde tamirciye götürmedim.bilmiyorum bu işleri.yani anlayacağınız demek ki böyle tecrübe kazanılıyor.sabah işe giderken olduğundan araştırma fırsatımda olmadı.neyse olan oldu artık.

benim motor daha 19 000 de.
    benim motorda o kmlerde sorun olmuştu ama ben uzun yola gitmekten bozuldu diyodum meger alakasi yokmuş Abicim servis sana dermi 6 lirayada var diye bide servis o 6 liralik şeyide 60 lira der sen yine yari yariya kardir deyin 60 i secerdin Bence böylesi daha iyi hiç olmazsa korka korka degil gönül rahatligiyle gidersin gidecegin yere... şunu merak ediyorum stop ettikten sonra tekrar çalişmamişmiydi motor

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    bobin değilde, umarım kronik gösterge altındaki jaktan dolayı olan sorun değilmiştir. (kimseye güvenilmiyor) elektrik tamamen gitmişse jaktan, kontak acınca elktrik var fakat motor çalışmıyorsa bobindir. Sen söyle bakalım hangisiymiş.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

elektrik var, fakat ateşleme yapmıyordu.jaktan değil.vurdurarak falan da çalışmadı.

Motosikleti
    2000 ford
    elektrik var, fakat ateşleme yapmıyordu.jaktan değil.vurdurarak falan da çalışmadı.
    demekki bobin doğruymuş

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet bobin sonucu doğru imiş.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    Ybr n,n tekerlek rulmanlarinin kodunu numarasi bilen varmi veya rulmancidan nasil isteriz gerci osmaniyeli kardesimiz var kapi gibi ama

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    dün 1000km yağını değiştirdim benim YBR nin yalnız usta çok bilmiş olmanın da verdiği dikkatsizlikle 10w 50 castrol power1 racing koyacağına 10w 40 castrol power1 scooter yağı koymuş ben iş bittikten sonra boş kutuyu görünce farkettim :( uzun yola çıkıcam yaklaşık 1500 km usta problem olmaz dedi ama bildiğim kadarıyla yazın kalın olması sebebiyle 10w 50 veya 15w 50 yağ tercih ediliyor.acaba problem olurmu özellikle de yazın ve uzun yol sebebiyle?
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. Dun akşam YBR si olan bir arkadaş Motoruna performans eksozu takmak istedigini soyledi. Ben her ne kadar motorun orjınalini bozma desemde dinlemiyor. İllaki takacak... Biraz ses ve Racign görüntüsü istiyorum. Yakıtın artması veya motor ömrünün kısalması önemli degil diyor... Sizden ricam YBR 'ye nasıl bir modifiye yaparak Racing havası estirebiliriz. Yardımlarınız için simdiden tesekrler...
    Bizim soru arada kaynamış gitmişşş. Bilgi verirseniz sevinirim... TEŞEKKÜRLER:
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim soru arada kaynamış gitmişşş. Bilgi verirseniz sevinirim... TEŞEKKÜRLER:
    hocam şahsi düşüncem ybr ye ne yaparsan yap yarış motoru havası veremezsin performans egzoz a da çok inanmıyorum bizim motor için 2 beygir artırıyor diyorlar ama bu ybr için %20 lik bir performans öyle birşey olsa herkes taktırırdı herhalde arkadaşının parasına yazık harcayacağı paraya bir çinli yarış motoru alsın daha sonrada parasını denkleştirir büyük bir makineye geçer saygılar.
    By Hirkil

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün 1000km yağını değiştirdim benim YBR nin yalnız usta çok bilmiş olmanın da verdiği dikkatsizlikle 10w 50 castrol power1 racing koyacağına 10w 40 castrol power1 scooter yağı koymuş ben iş bittikten sonra boş kutuyu görünce farkettim :( uzun yola çıkıcam yaklaşık 1500 km usta problem olmaz dedi ama bildiğim kadarıyla yazın kalın olması sebebiyle 10w 50 veya 15w 50 yağ tercih ediliyor.acaba problem olurmu özellikle de yazın ve uzun yol sebebiyle?
    Olur kardeş olur hemen boşalt o 10/40 ucubesini ..
    10*40 koymak hata bu sıcak havalarda .. 15*40 castrol kullanabilirsin

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sorun olmaz ama yazın 15-50 daha iyi tabi....Uzun yolda süpaplar sakirti yapabiliyor ince yag oldugunda...GErci ben 20-50 koydugumda bile şakirti yapmişti uzun yolda

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur kardeş olur hemen boşalt o 10/40 ucubesini ..
    10*40 koymak hata bu sıcak havalarda .. 15*40 castrol kullanabilirsin
    evt aklım motorda kalıyo içim rahat değil ista gittiğimde 10w 50 veya 15w 50 ile değiştireyim içim rahat olsun diyorum...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı hirkil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şahsi düşüncem ybr ye ne yaparsan yap yarış motoru havası veremezsin performans egzoz a da çok inanmıyorum bizim motor için 2 beygir artırıyor diyorlar ama bu ybr için %20 lik bir performans öyle birşey olsa herkes taktırırdı herhalde arkadaşının parasına yazık harcayacağı paraya bir çinli yarış motoru alsın daha sonrada parasını denkleştirir büyük bir makineye geçer saygılar.
    Onu ben de soyledim ama dinletemedim. YBR gibi konforlu bir motordan sonra cin işi almam diyor. Baktım ki kesin kararlı. Yapması gerekenleri soyle siraladım.
    1: Ön amörtisoru biraz indireceksin
    2: Gidonu degiştireceksin
    3: Arka camurlugu keseceksin veya sokeceksin.
    4: Uygun bir perfoemans egzosu bulup takacaksın... Sanırım en uygunu CBR nin Tiger markası olur dedim...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr n,n tekerlek rulmanlarinin kodunu numarasi bilen varmi veya rulmancidan nasil isteriz gerci osmaniyeli kardesimiz var kapi gibi ama
    öyle numara ile felan rulmancıdan tam olarak bulamazsın. Yamaha servise gitsen ne istesen verirler ama...
    Rulmanı sök rulman elinde rulmancıları dolaş. Belki uydurabilirsin.

ön teker rulman kodu (2 adet var önde) : 93306-202Y4
    arka teker rulman kodu(2 adet var arkada) : 93306-301Y6
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

@Sedat 57

2 adet 6202 olması lazım istersen göndereyim sana hediyem olsun

adresini özelden at bugün akşam ya da yarın öğlene doğru kargoya vereyim

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    evet bugün itibariyle benim motor iyice şaşırmaya başladı. motor ısındığı halde düşük devirde gaz yememeler, vites geçişlerinde çippuuvv çippuuuv egzost patlatmalar.

buji ve hava filtresini değiştiricegim hafta sonu. bir de supap ayarı yapmak gerekiyor. sorum işe şu:

sentil miydi neydi, şu boşluk ölçüsünü ayarladığımız cetvel kılıklı zımbırtıyı nerede alacagız? istanbul'da mecidiyeköy, kadıköy, bostancı civarılarına yakın bir yerde varsa gidip hemen alacağım. nerede var bu?

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bugün itibariyle benim motor iyice şaşırmaya başladı. motor ısındığı halde düşük devirde gaz yememeler, vites geçişlerinde çippuuvv çippuuuv egzost patlatmalar.

buji ve hava filtresini değiştiricegim hafta sonu. bir de supap ayarı yapmak gerekiyor. sorum işe şu:

sentil miydi neydi, şu boşluk ölçüsünü ayarladığımız cetvel kılıklı zımbırtıyı nerede alacagız? istanbul'da mecidiyeköy, kadıköy, bostancı civarılarına yakın bir yerde varsa gidip hemen alacağım. nerede var bu?
    Teknik hırdavatcılarda bulabilirsin. Oto sanai civarında bol miktarda bulunur. 5-10 Ytl arası.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik hırdavatcılarda bulabilirsin. Oto sanai civarında bol miktarda bulunur. 5-10 Ytl arası.
    maslakta vardır o zaman. ya aslında aklıma bauhaus geliyor ilk. orda varsa almam cok rahat olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler