Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşük sıcaklık veren sac kurutma makinesi iş görmez heralde çok ısıtan birşey olması lazım oto cam filmi yapan yerlere git onlar da tabanca oluyor..rica et kullanmana izin verirler orada ayak üstü hazırlarsin..yunus kafaların hazır uzun ön camı vardı ucuza satılıyordu zaten..yağı da 10 40 ya da 20 50 kullan..4 silindirli motora binip pistlere mı çıkıyorsun boş yere o kada para verme yağa..bunun ay sonu da var..tesisatı neden elden geçiriyorsun neyi var da? çantalar için iç kanalı yapışkanlı fitiller onlardan kapakların etrafına sar güzelce..başka bir sorun var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:10 ----------

motoru da yüksek devirlerde kullanmaktan vazgeç..6bin 7bin devir neyine yetmiyor.? krank bilyalarını avuçlayacaksın haberin yok maximus..bide egzosdakı küçük deliği biraz büyüt sesi çıksın azıcık..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:13 ----------

arka bagaj demirinın tapalari var zaten..ortası da delik değil..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:21 ----------

maxi ön cam için buna bak image5.sahibinden.com/photos/67/34/80/1673480_45j.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:35 ----------

fitil için aynı bu şekilde fitiller var oto aksesuarcilarda avmarketi.net/prd_images/11/buyuk/2936.jpg
    dün bir tane aksesuarcıya gittim. varmış ellerinde ama ön camı çatlatabilirmişim dedi. ben de orada kullanmaktan vazgeçtim. olmadı kendime bir tane ısı tabancası alırım. çin malı einhell 45 lira mıydı neydi.

yakında irfan abi gibi "şu da lazım alayım, buda lazım alayım" diyip evi dolduracağım .

abi o cam kısa gibi. şu an kullandığım bile alnıma rüzgarı vurduruyor. uzun yolda eğilmek zorunda kalıyorum. bendeki ön camı mondial 150 zcmin ön rüzgarlığının üstüne koyup şekil vermeyi düşünüyorum. böylece üst kısım kıvrımlı olacağındna havayı daha iyi yarar.

abi 15 lira fazla vereceğim diye kötü yağ kullanmak istemiyorum. 15 lirayı nelere vermiyoruz; ciğeri 5 para etmez insanlara yüzlerce katını harcadım, hiç olmazsa kendim için paramı harcarım abi.

castrol actevo bile hiç hoşuma gitmiyor. motosiklet salak gibi. aynı şeyi 150 zcde de yaşamıştım aynı yağla. sonrasında castrol power1 racing 10w50yi koyunca devirlenmesi, hızlanması on numara olmuştu.

yaptığım ek tesisatı elden geçireceğim abi. saçmasapan bi izolabant ile sarmıştım, banttan ayrılır ayrılmaz yağışkanlığı gidiyordu. ama gece 2de başka yerde bulamayacağımdan mecburen işe devam etmiştim. şimdi globe marka aldım. bir de silikon tabancasıyla üstünden geçeceğim.

abi haklıısn valla. yukarıda da yazdım; 9.14 litre nerde, 6.58 litre nerde... 280 kmde 2.5 litre fazla yaktırmışım.10-20 km fazla hız için değmiyor. zaten ybr gitmiyor anasını satim . şimdiden 250lik hayalleri kurmaya başladım ybr yetmiyor .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    günaydın arkadaşlar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    bir de bende jikle yukarı doğru açılıyor?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir de bende jikle yukarı doğru açılıyor?
    sizin karbüratör bizimkilerden farklı abi esd nin karbüratör farklı yani
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    [QUOTE=bcelik;2614604]
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugünkü gezimizdeki en önemli şey ybr nin ve tabiki benim motorun engel tanımaması dere flan dinlemiyoruz işte ybrnin su ile mucadelesi taşların sesi geliyor geçerken

http://www.izlesene.com/video/ybr-12...gecisi/5989163[/QUOTE

evet çok güzel, motoru kullanan arkadaş dereyi güzel geçmiş,
    e abi kimin arkadaşı

günaydın arkadaşlar
    günaydın fatih abi

Motosikleti
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın fatih abi
    nasılsın mustafa kardeş rodajla mucadele ediyorsun bakıyorum

nasılsın mustafa kardeş rodajla mucadele ediyorsun bakıyorum
    abi hiç sorma ya bitsede kurtulsam biri diyor bas açılsın biri diyor sakın 5000 devri geçme biri diyor arada bas ne yapacağımı şaşırdım kitapçığında 7500 devri geçmeyin yazıyor bende öyle kullanıcam artık

Motosikleti
    abi hiç sorma ya bitsede kurtulsam biri diyor bas açılsın biri diyor sakın 5000 devri geçme biri diyor arada bas ne yapacağımı şaşırdım kitapçığında 7500 devri geçmeyin yazıyor bende öyle kullanıcam artık
    kitapçığa uy sen ve 7500 deviri geçme özellikle dururken vites küçülterek motor gücüyle de yavaşlaki piston sekmanlar yerine iyice otursun ve rodajı sağlıklı olsun bende özellikle ilk 1000 km de çok deliriyordum

kitapçığa uy sen ve 7500 deviri geçme özellikle dururken vites küçülterek motor gücüyle de yavaşlaki piston sekmanlar yerine iyice otursun ve rodajı sağlıklı olsun bende özellikle ilk 1000 km de çok deliriyordum
    dediğin gibi ışıklarda vites küçülterek duruyorum inşallah iyi olur

Motosikleti
    dediğin gibi ışıklarda vites küçülterek duruyorum inşallah iyi olur
    iyi olur merak etme zorlama yeter motoru

Motosikleti
    https://www.tummakina.com/1767-castr...t-satinal.html

şu yağı alıp 12 000 km yağ arama sıkıntısına son versem mi diyorum? tam tentetikmiş ama otomobil için sanırım.

şu yağı alıp 12 000 km yağ arama sıkıntısına son versem mi diyorum? tam tentetikmiş ama otomobil için sanırım.
    bu 5 40 olmaz bizim motorlara herhalde 10 40 ya da 20 50 oluyordu

Motosikleti

kardeş o yağ hem çok ince hemde full sentetik olduğu için debriyajına zarar verir ben tavsiye etmem

araba yağı koyacak olursan bile yarı sentetik olanlarından ve en aşya 10/40 koyman gerekir debriyajına zarar vermemesi için

Motosikleti
    bu 5 40 olmaz bizim motorlara herhalde 10 40 ya da 20 50 oluyordu
    kardeş o yağ hem çok ince hemde full sentetik olduğu için debriyajına zarar verir ben tavsiye etmem

araba yağı koyacak olursan bile yarı sentetik olanlarından ve en aşya 10/40 koyman gerekir debriyajına zarar vermemesi için
    anladım. o zaman power1 serisinin 10w40 enduro resimlisini alacağız. aslında 1 kere 10w50 denemek istiyorum. sonuçları buraya yazarım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yaparsın yapılmayacak birşey değil..ama sen kaplarken folyoya fön tutacak bi çırak bul kendine..ben tek basıma yapıyorum çok zor ve yorucu oluyor..
    ankadım kanka bi çırak bulayım kendime ama hangi renk olacağına karar veremedim gri mi yapayım sarı depo haRiç her yer karbon olacak boya yaptırmak baya pahalıya patlar en azından 25 tl yi işi yırtayım benim çekincem çamurlukların içine kıvaracağım için bu kısımlardan atma yapar mı?
    sadece çizikler belli olmasın ve toz göstermesin muyaneye giderken gerekirse sökerim daha 1.5 yıl neyse işte
    ne dersin...

---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

beyler ybr ye 20 numara yağ kalın gelir benden demesi en kalın 15 40 veya 15 50 kullanın sonra başınız arımasın aslında 10 40 tan şaşmayın marka olarakta fazla takılmayın castrol falan boş verin eğer 22 tl veya daha fazla verecekseniz ipone veya motul alın hiç değilse orj motosiklet yağı

---------- Post added at 15:30 ---------- Previous post was at 15:28 ----------

beyler ybr ye 20 numara yağ kalın gelir benden demesi en kalın 15 40 veya 15 50 kullanın sonra başınız arımasın aslında 10 40 tan şaşmayın marka olarakta fazla takılmayın castrol falan boş verin eğer 22 tl veya daha fazla verecekseniz ipone veya motul alın hiç değilse orj motosiklet yağı castrol içinde ki araba yağıda olabilir seri üretimde içine ne koyduklarını bilemeyiz değil mi?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    öncelikle merhaba; fatih çayır kardeş sana bi sorum olucak biz bu hafta sonu 5 arkadaş arabayla adapazarı kartepeye gitmeyi düşünüyoruz, acaba bu zamanda orası nasıl olur kar varmıdır şimdi oralarda. biz mangal falan yapıp dönmeyi düşünüyoruz. nasıl bir yerdir? sen oralısın bilirsin diye sordum. teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    fatih ısıt ısıt yapıştır kalkmaz diyorum ama sen hala sorup duruyorsun moruk..ısıt yapıştır gerisine karışma..korayı da yardımcı al yanına o da öğrensın..az kararsanız ikiniz o folyoyu kesmeden tek parça kaplarsiniz göreyim sizi koçlarım benim

Motosikleti
    anladım. o zaman power1 serisinin 10w40 enduro resimlisini alacağız. aslında 1 kere 10w50 denemek istiyorum. sonuçları buraya yazarım.
    maxi 10/50 kullanırsan yaz kış rahat kullanabilirsin o yağı yaz kış farklı yağ kullanmana gerek kalmaz eğer castrol kullanıyorum dersen
    maxi97 bunu beğendi.

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    fatih ısıt ısıt yapıştır kalkmaz diyorum ama sen hala sorup duruyorsun moruk..ısıt yapıştır gerisine karışma..korayı da yardımcı al yanına o da öğrensın..az kararsanız ikiniz o folyoyu kesmeden tek parça kaplarsiniz göreyim sizi koçlarım benim
    selam durmuş ben ybr alırsam egzoz kısmını birde kesin deil ama senin yaptıın gibi far kısmını kaplatmak istiyorum. istanbulda neresi yapar veya sen bana yardımcı olurmusun bu konuda? teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler