Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...13439029/detay

Şu motorun sahibi tam bir üçkağitçiymış..Pendik yamaha da duran bu motorun kilometresini kendim gidip gördüm 81.000 kmde idi..diş doktorunun yanında çalışan bi kuryenindi.. İlanda 32 bin yazıyor ..Pendik Yamahanın bunu yapmaması gerekirdi..Birebir muhatap olup konuştuğum adamların 3 kuruş için böyle şeyler yapması şaşırtıyor açıkçası hiç beklemezdim..Demekki hacı olmak işi bitirmiyor iş kafada bitiyor..
    ReiZzZ bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza yediyseniz aynı hatayı yapmamanız gerekir plakayı söküp aynı hataya devam etmeniz değil...
    doğrudur ama o benım sorunum yani. ben sadece bilen arkadaşlara soru sordum okadar ceza yiyip yememek beni ilgilendirir yani.ben soruma cevap arıyorum yanı.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı.
    Bu ybr deposunun sol bölümündeki benzini rahatlıkla çekiyor ancak iş sağ bölüme gelince çekemiyor.Benzin musluğa gelemiyor.Yedek depoyu da çekemiyor.Sizde de aynı sorun oluyormu ve çözüm önerileriniz nelerdir?
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    Arkadaslar iyi aksamlar
    Bi konuda fikir alayım ya ybr den cc buyutmek için aynı tarz ne tavsiye edersiniz racing harici 500 600 ve benzeri ne olur aranızda buyuk motoru olan vardır bugun birisi almasanda cbf 500 al dene dedi ama eski onlarda yorgun fazerlara filan bakıyorum enduro turing tarzı ekonomik tavsiyelerinizi bekliyorum

Motosikleti
    Alıntı Seyyahrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar iyi aksamlar
    Bi konuda fikir alayım ya ybr den cc buyutmek için aynı tarz ne tavsiye edersiniz racing harici 500 600 ve benzeri ne olur aranızda buyuk motoru olan vardır bugun birisi almasanda cbf 500 al dene dedi ama eski onlarda yorgun fazerlara filan bakıyorum enduro turing tarzı ekonomik tavsiyelerinizi bekliyorum
    Suzuki GS 500,Honda Transalp XL650,Yamaha Tdm 850,Bmw F650 GS
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Arkadaslar iyi aksamlar
    Eski motorum Er6 f di . az yakar çok kaçar .tavsiye ederim.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar bugun aldığım motorun aynaları yoktu servise gittim orjinal aynalarına 70tl çektiler.sizce bunu alsam nasıl olur arkayı göstermede sıkıntı olur mu ?

http://http://www.aliexpress.com/ite...743328221.html
    bide arkadaşlar bu motorun ruhsatını nereye koycaz ya motor üstünde dursun ama saklıcak yer neresi sizce.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun aldığım motorun aynaları yoktu servise gittim orjinal aynalarına 70tl çektiler.sizce bunu alsam nasıl olur arkayı göstermede sıkıntı olur mu ?

bide arkadaşlar bu motorun ruhsatını nereye koycaz ya motor üstünde dursun ama saklıcak yer neresi sizce.
    hocam orjinal ybr aynasıni uygun fiyatla rialli.com sitesinden alabilirsiniz..
    çinden alırsanız gümrüğe takılır.

bu commuterlerde ruhsatı koyacak bir yer maalesef yok. koyabileceğiniz heryer su alma potansiyeline sahip. uygun yer bulursanızda prezarvatif gibi su geçirmeyen bişeyin içine koyun. ıslandımı zor işiniz
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Abilerim dizlik alıcam da, ne marka önerirsiniz. 100 liraya kadar bir dizlik bakıyorum. Denk geldiğim markalar prohell, prosev birde zandona diye bir marka var. Hangisi daha kaliteli ve daha iyidir? Yada kullanıpta önerebileceğiniz bir dizlik varmıdır?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Arkadaşlar bugun ls 2 ff 370 model i kaskı aldım işallah koruma saglar shadtan 4 yıldız almış bir kask nese arkadaşalr bu aralar ybr lerin ve diger motorların benzinlerini calmaya başladılar etraftan duyuyordum bi kaç gün önce benimde başıma geldi pazartesi günü yani dün fark etttim adamlar karbüratör benzin giriş hortumunu kesmişler ve depo içerisindeki benzini calmışlar sizde buna dikkat edin ve deponuzda fazla benzin bulundurmamayı önerirrim artık ben gidegim mesafe kadar benzin almaktayım 5 lira 10 liraa bu hortuma bişeyler yapmak lazım özellikle büyük şehirlerde cok başlamış bu benzin calma olayları neler yapabilriz? acaba bu hortumu kesememeleri için adam bi yan keski ile 2 saniyede kesip boşaltıyorlar depoyu işalah bi daha patlatamazlar dikkatli olun lütfen
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza yediyseniz aynı hatayı yapmamanız gerekir plakayı söküp aynı hataya devam etmeniz değil...
    reiz yazımlarına bakıyorum ve genelde mantıklı katılıyorum,semih kardeş ceza yedim diye plaka sökmenin mantığı varmı,plakayla ceza yersin plakasız motor elden gidebilir,akıl nasihat değil bu madem yazmışın cevaplayalım,son derece komik ve basit bir davranış olur ,gerçek bir motorcu herşeyiyle yasalara uyan ,nizami insanlar topluğudur,umarım plakanla ,kaskınla motorunu kullanırsın ,tekerin düz basın allah kazadan beladan korusun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

[QUOTE=Twin;2939633]Abilerim dizlik alıcam da, ne marka önerirsiniz. 100 liraya kadar bir dizlik bakıyorum. Denk geldiğim markalar prohell, prosev birde zandona diye bir marka var. Hangisi daha kaliteli ve daha iyidir? Yada kullanıpta önerebileceğiniz bir dizlik varmıdır?[/QUO
    50 tl vererekte armode marka dizlik alablirsin ben kullanıyorum gayet memnunum.
    ReiZzZ bunu beğendi.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Arkadaslar iyi aksamlar
    suzuki gs500 lere bak dostum
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı komançi1478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim dizlik alıcam da, ne marka önerirsiniz. 100 liraya kadar bir dizlik bakıyorum. Denk geldiğim markalar prohell, prosev birde zandona diye bir marka var. Hangisi daha kaliteli ve daha iyidir? Yada kullanıpta önerebileceğiniz bir dizlik varmıdır?
    50 tl vererekte armode marka dizlik alablirsin ben kullanıyorum gayet memnunum.
    Teşekkür ederim komançi. Araştırıyorum bakalım f/p oranı en yüksek ürün hangisiyse onu almayı planlıyorum. Nasip kısmet herşey. Sağol yardımın için
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı.
    Bu ybr deposunun sol bölümündeki benzini rahatlıkla çekiyor ancak iş sağ bölüme gelince çekemiyor.Benzin musluğa gelemiyor.Yedek depoyu da çekemiyor.Sizde de aynı sorun oluyormu ve çözüm önerileriniz nelerdir?

Bu soru başka marka bir motor için sorulmuştu.Verilen cevap,deponun alt ortasından şase profil borusu geçtiği için,benzinin sağ tarafta toplanması,bu boru benzin akışını
    engelliyor.Çaresi:Motoru devirmeden,dikkatli bir şekilde mümkün olduğunca sağa yatırmak.O zaman benzin sağda birikecek,yedeği de çekecek.

Bu forumda edindiğim bir bilgi.Başıma gelmediği için denemedim,ama bana mantıklı geldi.

Sola yatır diyeceğime,sağa demişim.Düzelteyim.
    haojin2005 bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    [QUOTE=komançi1478;2939723]reiz yazımlarına bakıyorum ve genelde mantıklı katılıyorum,semih kardeş ceza yedim diye plaka sökmenin mantığı varmı,plakayla ceza yersin plakasız motor elden gidebilir,akıl nasihat değil bu madem yazmışın cevaplayalım,son derece komik ve basit bir davranış olur ,gerçek bir motorcu herşeyiyle yasalara uyan ,nizami insanlar topluğudur,umarım plakanla ,kaskınla motorunu kullanırsın ,tekerin düz basın allah kazadan beladan korusun.[COLOR="Silver"]
    QUOTE]
    bence bu plaka olayını kapayalım arkadaşlar tartışmalık bı konu yok benım gorusumde plakayı takıp takmamakla iyi veya kötü motorcu olunmaz oyuzden herkesın dusuncesı kendınedır benim görüşüm bu yanı.hem plakasız ceza yeme olayı yok yanı bulundurma zorunluluğun var takma değil yani polis sorduğunda gösterme zorunluluğun vardır.hem benım gorusum şehir içinde(tabi burda büyük şehirden bahsetmiyorum kasaba yanı dediğim şehir benim.) şu nazi kasklarından alıp takan arkadaşların ne kadar doğruysa ceza yememek için benimkide bi okadar doğru yanı.

Motosikleti
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soru başka marka bir motor için sorulmuştu.Verilen cevap,deponun alt ortasından şase profil borusu geçtiği için,benzinin sağ tarafta toplanması,bu boru benzin akışını
    engelliyor.Çaresi:Motoru devirmeden,dikkatli bir şekilde mümkün olduğunca sağa yatırmak.O zaman benzin sağda birikecek,yedeği de çekecek.

Bu forumda edindiğim bir bilgi.Başıma gelmediği için denemedim,ama bana mantıklı geldi.

Sola yatır diyeceğime,sağa demişim.Düzelteyim.
    Eyvallah ama çok denedim fazla benzin gelmiyor.En iyisi bir benzin pompası alıp sağdan çekip sola boşaltmak 200 km'de bir.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun Uzun iş temposundan sonra işden çıkarılmamla kendimi motorun yanına attım bayadır ilgilenemiyordum keratayla üzerine binerken bi deponun üstündeki tozunu alıp marşa basar çıkardım yola. Şimdi malum zaman bol olunca hem psikolojikman kendimi yeni iş için yenilemem hemde motorun kendisini yenilemem lazım ve sonuç hakkatten mükemmel oldu sıfır gibi oldu nerdeyse...
    http://img841.imageshack.us/img841/2259/116dn.jpg
    http://img829.imageshack.us/img829/2337/98278346.jpg
    http://img69.imageshack.us/img69/64/61373406.jpg
    http://img577.imageshack.us/img577/8072/85568227.jpg
    http://img14.imageshack.us/img14/68/66975637.jpg
    http://img690.imageshack.us/img690/9376/85652497.jpg
    http://img11.imageshack.us/img11/407/30189866.jpg
    http://img826.imageshack.us/img826/1356/115ff.jpg

Güzel olmuş hocam.
    Motorla uğraşmak iyidir, gerginliği alır

---------- Post added at 01:24 ---------- Previous post was at 01:21 ----------

Can ben venom kullanıyorum güzel yani 35 mi 40 mı öyle bir şeye almıştım

---------- Post added at 01:28 ---------- Previous post was at 01:24 ----------

Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugun ls 2 ff 370 model i kaskı aldım.
    Hayırlı olsun Gökhan, kaskın asvalt görmesin
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

70 TL mi?
    Sirkeci'den orjinalinin birebir aynısı,kalite olarak da aynı kalitede aynaları 18 TL'ye aldım.

nıkko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125(2008)
    Can zandona ıtalyan malı tek mafsallı kalıteli bi dızlık ,ben kullanıyorum daha oncekı dızlıgımde ıyıydı ama lastıklerı cabuk bozuldu,zandona saglam,anesten ben 100tl ye aldım 2ay once

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 TL mi?
    Sirkeci'den orjinalinin birebir aynısı,kalite olarak da aynı kalitede aynaları 18 TL'ye aldım.
    valla burda boyle bı fıyat aldım o yuzden ya fuara geldığımde alcam ayna takımı yada dısardan getırtcem. zaten orjınal aynası pek begenmedım cok uzuyor duruyor sankı sırıtıyor bu motora daha ufak bısey olsun ıstıyorum.+ olarakta xenon farla f1 korna uygulıcam.bide bugun ustundekı tank pad begenmedım soktum altında yapışkan ızlerı kaldı onlarıda benzinle silsem bı sıkıntı olmaz sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler