Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    eyv ilk kapladığım sıkıntılı oldu biraz ama ikincisinde tam oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun bende Mobil 10w40 koydum. Kullanan oldumu aranızda? Sizce nasıldır? Benim vites geçişlerinde sorun vardı. Bazen boşa çekiyordum 1. vitese geçireceğim zaman geçmiyordu, gaz veriyordum yada motosikleti ayağımla biraz itikleyip o şekilde geçiriyordum. Bu sorun yağdan dolayımı kaynaklanır? Birde Esd'nin normal vites geçişleri şıkır şıkır sessiz mi yoksa ufakta olsa 1'e atarken tak, 2'ye çekerken çat vs gibi sesler duyarmıyız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Bu arada yeni buji alıcam. Bizim esd'lerin buji kodu nedir ve fiyatları hakkında bilgi verirseniz iyi olur.
    Birde bu benzin filitresi değişiyormuş galiba, öyle birşey varmıdır?
    mobil kullandım daha önce bence en iyisi kullandıklarımın içinde castrol de kullandım ama mobil kadar iyi değil bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites geçişlerinin hepsi aynı sert geçiyor 1. vitese geçerken itekleyip geçiyorum bende aynı sorun bendede var yağdan kaynaklandığını sanmıyorum, bazen biniyorum vites geçişlerinde hiç ses çıkarmıyor bazen biniyorum çok sesli geçiyor ne ayak bende anlamadım. Yamalube yada castrol tercih ediyorum ben mobili hiç demedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

arka basacakları folyo kapladım

http://<a href="http://imageshack.us...geShack.us</a>
    emeğinize sağlık güzel çalışma ama egsoz ve ayaklıklar hepsi karbon olunca boğuluyor sanki daha önce ben de yaptım hem ayaklık hem egsoz daha sonra ayaklıktakileri söktüm boğuyo diye
    seçim sizin kolay gelsin tabi başarılı olduğunuzu da söyliyim
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mobil kullandım daha önce bence en iyisi kullandıklarımın içinde castrol de kullandım ama mobil kadar iyi değil bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

emeğinize sağlık güzel çalışma ama egsoz ve ayaklıklar hepsi karbon olunca boğuluyor sanki daha önce ben de yaptım hem ayaklık hem egsoz daha sonra ayaklıktakileri söktüm boğuyo diye
    seçim sizin kolay gelsin tabi başarılı olduğunuzu da söyliyim

bakalım ya olmadı sökeriz aklımdaydı uzun zamandır deniyeyim dedim
    TheAzReaL07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar öncelikle hepinizi saygı ile selamlıyorum bir hevestir bende gidiyor motor sevdası kısa mesafelerde kullanmak için bir motor almak istiyorum günlerdir araştırıyorum fakat kafam hala karışık 2. el bir motor düşünüyorum 2 seçim yaptım biri mondial drift 2011 model 2275 lira diğeri ise 2006 model km. si hakkında bilgim yok ama fiyatı 2200 lira bu 2 arasında kararsızım öncelikle yakıt tüketimi az olsun istiyorum şehir içi kullanıcam genelde, daha ehliyetimi yenileticem a2 yazdırıcam yani siz ne hangi motoru önerirsiniz bana fikirlerinizi almak istiyorum saygılar...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    satacağım abinin baldızı felç olmuş. bana vereceği 2 altından birini baldızına veriğinden benim moturu almaya anca haftaya gelebilirmiş. fantastik bi cayma cümlesi gibi geldi. inşallah doğru değildir de beni kandırmıştır. yazık kadına. gerçekse Allah şifa versin de pek inandırıcı gelmedi...

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru bu depoda sakin sürmeye karar verdim.

6000 deviri geçirmeden 60 kmyi geçmeden sürmeye çalışıyorum. gaz elciğini çok az açıyorum.

dur kalk yapacağım yolda 60ı geçmiyorum. sadece uzun yolda 5. viteste 70 km yapıyorum ve 5-6 kere araç sollarken gazı açtım biraz.

şu an tripmetrede 149 kmdeyim ve benzin göstergesi 3/4ten bir milim üstte. benzini ise deponun agız kısmındaki boğazına kadar dolduruyorum.

yani 3/5 depo daha benzinim var gibi. bu depoda 375 kmyi görebilirim. 100 kmde 2.5 litre eder.

gene de motorun çekişinde sorun var.

debriyajın kavrama anında accayip titreşim oluyor.
    3.11de yazmışım bugün 7.11

4 günde 180 km günde 45 km küsür. evliya çelebi misin mübarek ...

depoyu fulledik. 9.5 litre 330 km. son 30-40 km kapattım gazı dayanamadım.

100 kmde 2.88 litre.

eğer bugün sakin kullansaydım 2.6 litre yakardı ve 365 km giderdim.

gene fazlaa gene fazla. şehir içi 60 uzun yol 70le gittim. gaz elciğini neredeyse hiç tam açmadım. fitifiti minnacık açtım gazı. çekişten düşürecek biçimde de sürmedim. normal gittim.

benim motorun sorununu buldum gibi.

1. çantalar çok rüzgar tutuyor. 2. zincir. 3. iridyum buji.

millet silindir piston sekman gitmiş dese de ben öyle düşünmüyorum. diz örtüsü taktım takalı son hızım arttı. düzde 90 üstünü görmeye başladım; rüzgarı az da olsa yarmaya yarıyor çünkü. çantaları çıkarırsam tüketim 2.2 litreye bile düşer. son hız niye böyle hala anlamadım. belki iridyum buji bizim motura gitmiyor.

şeytan diyor çanta manta ne varsa çıkar gene yakıtı dene. yarın tüm çantaları çıkarıyorum. bi diz örtüm olacak.

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    daha önce denedim ama hatırlamıyorum şimdi 135 km/h yi nasıl yaptın dişli felan mı değiştirdin

arka basacakları söktüm carbon folyo kaplıcam becerebilirsem

zaten 135 i yokuş aşagı yapıyorum eskiden 130 da giriyordu kesiciye ama kesici seviyesine yukarı cekmek icin her viteste kesiciye girerek vites degistiriyorum motor ısınınca daha geç kesiciye giriyo motor orjinal hiçbir oynama yapmadım yapmamda ;) carbonları yapalı bayaa oldu görüntü mükemmel ve hala kalkmadı

Motosikleti
    Yamaha r6
    anladım ama sıcakken fazla red line yapmanı tavsiye etmem

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Esd'nin buji kodunu söyleyebilicek kimse yokmu?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    sa bende 2004 model bir ybr aldım 2.sahibiyim çok ıyi bakmış motora motorda paslanma denen bişey yok dünden beri üstünden inmiyom motor neymiş anladım sonunda
    RruDeBoyY ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha r6
    hiç bakmadım aga ben ya googlede felan arattın mı

DarkSeleCT93 sa bende 2004 model bir ybr aldım 2.sahibiyim çok ıyi bakmış motora motorda paslanma denen bişey yok dünden beri üstünden inmiyom motor neymiş anladım sonunda
    hayırlıs olsun Allah kaza bela vermesin

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa bende 2004 model bir ybr aldım 2.sahibiyim çok ıyi bakmış motora motorda paslanma denen bişey yok dünden beri üstünden inmiyom motor neymiş anladım sonunda
    hayırlı olsun, yalnız senin aldığın ybr ile şimdiki ybr ler arasında karlı dağlar var.. kalitenin ağbabası sende.. 2012 ybr gibi 10 tane eskitirsin

---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:32 ----------

NGK/CR6HSA

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, yalnız senin aldığın ybr ile şimdiki ybr ler arasında karlı dağlar var.. kalitenin ağbabası sende.. 2012 ybr gibi 10 tane eskitirsin

NGK/CR6HSA
    eywallah abicim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

hiç bakmadım aga ben ya googlede felan arattın mı

hayırlıs olsun Allah kaza bela vermesin
    eywallah saolun
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster

NGK/CRHSA
    Teşekkür ederim Koray abi. Çok sağol

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlı uğurlu olsun tosunum. allah kaza bela vermesin.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırlı olsun güle güle kullan
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Yamaha r6
    beyler depoyu ağzına kadar doldurdum hatta taşıyordu 300 km oldu motor yedeğe düşecek çok az kaldı benim motor çok mu yakıyor yav

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Düşmez merak etme E nin çizgisinin tam dış kenarına gelince yedeğe geçiyor, bekle yedeğe düşene kadar.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Yamaha r6
    sabırla bekliyorum zaten ama 400 km yi görmesse hava filtersi felan hepsine bakacam herşeyi kontrol edecem

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Allah razı olsun hepinizden hayırımı da yaptım Allah nazardan saklasın zorlanmadan 115 i görüyor ve 10000devirde bile titremiyor kıtap gibi motor çevır çevir oku otur başında bi 70lik iç xD
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler