Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben dağ yollarında 2 defa arka salıncağı kırdım ön amortisör yayları 3 kere kırılıp değişti jant kaç kere düzeltildi onu hatırlamıyorum birde 2 güne bir sinyal kırılıyordu çok işkence ettim motora sürekli dip gaz kullandım vites değiştirirken gaz kesme falan hiç yok zaten 12000 km kullandım o şekil motoruna debriyajına hiçbirşey olmadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    yazık değilmi canımmm ybr lere biraz insaf yahu tamam tin tin kullanmaya gerek yokta bi motor sağlam diye bu kadar eziyet edilmezki
    maxi97 bunu beğendi.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık değilmi canımmm ybr lere biraz insaf yahu tamam tin tin kullanmaya gerek yokta bi motor sağlam diye bu kadar eziyet edilmezki
    benim eziyetler ybr ye değildi ben çinliye yaptım

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya eziyet demek değilde biraz daha rüzgarın estirdiği yöne doğru gidiyoruz... daha önceki konularıma bakarsan 1000rr ve hyosug gt250 r ilede tarla bağ bahçe gezdiğimi görürsünüz....
    maxi97 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya eziyet demek değilde biraz daha rüzgarın estirdiği yöne doğru gidiyoruz... daha önceki konularıma bakarsan 1000rr ve hyosug gt250 r ilede tarla bağ bahçe gezdiğimi görürsünüz....
    1000rr mi, ben gtr250 alt kısmını kayaya, taş'a taktıracam diye aklım gidiyor
    iyi cesaret tebrik ederim.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000rr mi, ben gtr250 alt kısmını kayaya, taş'a taktıracam diye aklım gidiyor
    iyi cesaret tebrik ederim.

parayı kim kazanıyor ben... motor kimin motoru benim.. eğer benim sevdiğim işe yaramayacaksa veya mal mülk için kendimi kasacaksam olmaz.. ben biraz çır cır böceği gibi yaşarım.... çünkü hayat bunu istiyor... ameliyattan kalkalı yaklaşık 2 ay oldu... 20 000 ye yakın param gitti halen gidiyor ameliyat için para harcamama rağmen.. sence böyle bu gün var olup yarin var olmayacağımız hayat için mal mülk derdine düşmede varmı bir anlam.. bu gün varız yarin yokuz.. bırakın kendinizi suyun akışına.... hayatı tespih yapın çekin.. istersenizde sallayın.. daha önceki konularıma bak resimler mevcut....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Öncelikle geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşursun
    Valla sen cırcır ben karınca gibiyim
    Tüm arkadaşlarım bir ürün satacağım zaman hemen bana yapışırlar. Malıma gözüm gibi bakarım. Ne yapalım huyum bu
    Geçtiğimiz pazar sevdiğim motorcu bir arkadaşım geldi. Ben kullanayım dedi. Artçı oldum. Bir yatarak dönme, bir gazlama var ki sorma gitsin.
    Ben onda 32 dişi gördüm. Oda bendeki gözyaşlarını. Sen insan değilsin Wolwerin dedim Sen cesaret ediyorsun ama herkes de cesur yürek yok işte
    Ama haklsın hayatı doya doya zevk alarak yaşayacaksın.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

pam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    arkadaşlar karar verdim. benim 2009 ybr ile bursa konya arası yaklaşık 400 km yol yapacağım.
    bu ilk uzun yolum olacak.
    sormak istediğim; hiç durmadan kaç km gitmek normaldir ybr için.... şişmeden, yormadan, abartmadan kaç km de durup motoru soğutmak gerekir?

ayrıca yağına ve filitreleri dışında yola çıkmadan kontrol etmek gereken bir şey var mıdır tavsiye edeceğiniz????

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    100 km de bir 8-10 dakika ara verirsen hem senin için hem motor için iyi olacaktır..

Motosikleti
    Alıntı pam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar karar verdim. benim 2009 ybr ile bursa konya arası yaklaşık 400 km yol yapacağım.
    bu ilk uzun yolum olacak.
    sormak istediğim; hiç durmadan kaç km gitmek normaldir ybr için.... şişmeden, yormadan, abartmadan kaç km de durup motoru soğutmak gerekir?

ayrıca yağına ve filitreleri dışında yola çıkmadan kontrol etmek gereken bir şey var mıdır tavsiye edeceğiniz????
    genel olarak doksanı geçme dünyayı dolaş... ben defalarca denedim korkma ybr şişmez yolda bırakmaz doksanda gidersen genelde... yağına bak yola çık....

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla ben en uzun Racer200s ile Sakarya - Bolu yapmıştım. 130 km hiç mola vermedim. Gerekde duymadım.
    İstersen 150 km de bir 15-20 dk dinlenme molası ver. Vücud kendine gelsin. Sıvı keseni doldur-boşalt
    Güzergahta güzel yerler varsa sık sık mola ver. 3-4 mola ile hem sen hemde motor kendine gelir. Yolculuğun tadını çıkarmaya bak.
    yağ, benzin, yürüyen aksam sağlamsa dert etme, bir tek telefonu full şarj et, en çok o işine yarayacaktır.

Motosikleti
    hiç durmadan ankara , hiç durmadan denizli... sadece yakıt alarak edirne.... sadece yakıt için durarak yozgat ... daha anlatayımmı yeterlimi... 700 km yozgat taki köyüm....

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaşlar o hortum cevabı için sağolun. üniversite şenliklerinden, okul derslerinden ve işten anca fırsat bulup nete girebildim. dediğiniz gibi oraya baktım benzin falan akmıyor. motorun sol kısmında jiklenin hemen sağında 2 hortumdan küçük olanı. keskiyle kesip yerine koydum. Adem abi, Durmuş abi, Fatih ve physce teşekkürler.

vites geçişlerinde tıkırtı oluyordu, ara sıra boşa atıyordu, tak tak vuruyordu. vitesli motosiklete alışırken debriyaj balatasını mı bitirdik derken bi baktım gene 500 kmdir zinciri yağlamamışım... zincir de bollaşmış. 10 dakikada halllettim gene canavar gibi vites geçişlerinde ön amortisörü tatlı tatlı şahlandırıyorum .

230 km oldu çeyrek depodan az benzin var.

geçen hafta beyinsiz insanın teki benim düğmelerin olduğu anfi kartındaki bi anahtarı kırmış. bir haftadır müziksiz motosiklet sürüyorum, sürüş keyfim azaldı. 5 dakika vakit bulup da anahtarı karta lehimleyemedim... bir de hoparlörü gidona bağlamıştım ya; onu akıllı ve uzun vidayla tutturmuştum. depoyu derince çizmiş. yarım cmye 3 cm alttan gri kısmı bile az biraz kazımış...

yan çantalarımı gören hasta oluyor . her ne kadar kapağını yanlış yansam da tamir malzemelerimi, temizlik malzemelerimi, balata zincir spreylerimle wd40 ve lastik tamir köpüğümü, alt üst yağmurluğumu, dizlik ve sırtlığımı alıyor. yalnız yanımda hep yedek kask da taşıdığım için kendi kaskım hep sorun... cox 52 litrelik çantamı tamir ettim. altına üstüne demir tabla kestirip direk arka demire monteleyeceğim. bu küçük 32 litrelik çantayı da plakalığın oraya yan çantalardan vidalı ek demir tabla yaptırıp gene tablayla monteleyeceğim. böylece arkadan ve yandan darbe aldığımda otomobil tamponu görevi görecek . hele bi ayın onbeşi olsun, maaşı alalım iridyum buji de takacağım.

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu debriyaj ayarını nasıl yapacağım tarif edebilirmisiniz benim motor kalkışta takır takır ses yapıyo vites değiştirirkende bazen tak sesi geliyor ayar yapmayı biliyorum ama bir türlü tutturamadım belli bir yeri var mı acaba manetteki şöyle alttaki şöyle olacak diye
    senin o sesi zincirden de yapabilir. zincirin bol mu ona da bak bence. eğer o tak dediğin ses normal vites değişirirken çıkıyorsa o bende de var. hatta hoşuma gidiyor

---------- Post added at 15:26 ---------- Previous post was at 15:19 ----------

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık yarın oturur 30 sayfayı okurum Bana da böyle ölçümcü adamlar lazım zaten
    Bende şu cc küçültüyim en kral tasarrufu yapacam. Full depo ile van'a kadar gidicem. Nasıl gideceğimi sorma ama gidicem
    Canavarı öldürüp ucuz kaçak benzin alıp geri dönücem
    hocam sen benim motosikletle takas yapmadın ama cevap vereyim :

geçen depoda yanlış ölçmemden kaynaklı bir hata olmuş. daha önceki depoda 409 km 10 litre yakmıştı. bu depoda ise 100 kmde yaklaşık 2.5 litre. şimdilik de yukarıda yazdığım gibi hala baya benzin var. gene 360 km ile 9 litreyi görürüm.

ki emin ol benim motor nasıl böyle az yakıyor anlamıyorum. şehir içi şehir dışı, yarıdan fazlası artçılı, doğu batı uzanan bir vadi içinde bol rüzgarlı bir yolda yanlarda 30 küsür litrelik yan çantalar, arkada 32lik çanta, önde kurye elciği ve diz örtüsü, ayrıca kalkan kadar camla 6000-7000 devirde seri vites değiştirme ve uzun yolda tapaz gaz giderek elde ediyorum. buji de 3 senelik buji... jiklesiz motoru çalıştırmıyorum ayrıca.

ybrye en fazla yaktıran benim. 100 km 2.5 litredir.

bana da hız lazım. senin makina güzel de takasa girmiyorsun

Motosikleti
    tolganın motora talipler artıyor... hadi bakalım hayırlısı................
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    yorumlar için teşekkür ederim.. arkadaşlar ..
    demek ki 100 km civarında durup bir mola çay kahve manzara yapıp yola devam ederek sabahtan çıkarsam 4000 km yi akşama doğru tamamlarım gibi.....

bugün gördüm bir arkadaş ybr ile bursa dan çıkmış, yalova zonguldak amasra sinop samsun trabzon sivas ankara bursa turu yapmış...
    onu görünce gaza geldim..... madem kle 500 veya f 650 gs alamıyorum... ben de canavar ybr ile yavaş yavaş keyfini çıkararak takılırım......

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

arkadaşlar bizim ybr nin 250 liğini de çok övüyorlar... az bulunan bir motor ama binen deneyen tadına bakan var mıdır?

performans farkı çok ve iyi mi?

Motosikleti
    Alıntı pam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlar için teşekkür ederim.. arkadaşlar ..
    demek ki 100 km civarında durup bir mola çay kahve manzara yapıp yola devam ederek sabahtan çıkarsam 4000 km yi akşama doğru tamamlarım gibi.....

bugün gördüm bir arkadaş ybr ile bursa dan çıkmış, yalova zonguldak amasra sinop samsun trabzon sivas ankara bursa turu yapmış...
    onu görünce gaza geldim..... madem kle 500 veya f 650 gs alamıyorum... ben de canavar ybr ile yavaş yavaş keyfini çıkararak takılırım......

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

arkadaşlar bizim ybr nin 250 liğini de çok övüyorlar... az bulunan bir motor ama binen deneyen tadına bakan var mıdır?

performans farkı çok ve iyi mi?

ybr 250 süper bir motor.... yakıtı az sağlam süper ötesi sınıfında.....

Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    ben de beğendim 250 lik ama 7.000 tl civarı diyolar ki çok gibi.......

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yan çantalarımı gören hasta oluyor . her ne kadar kapağını yanlış yansam da tamir malzemelerimi, temizlik malzemelerimi, balata zincir spreylerimle wd40 ve lastik tamir köpüğümü, alt üst yağmurluğumu, dizlik ve sırtlığımı alıyor. yalnız yanımda hep yedek kask da taşıdığım için kendi kaskım hep sorun... cox 52 litrelik çantamı tamir ettim. altına üstüne demir tabla kestirip direk arka demire monteleyeceğim. bu küçük 32 litrelik çantayı da plakalığın oraya yan çantalardan vidalı ek demir tabla yaptırıp gene tablayla monteleyeceğim. böylece arkadan ve yandan darbe aldığımda otomobil tamponu görevi görecek . hele bi ayın onbeşi olsun, maaşı alalım iridyum buji de takacağım.
    Maxi şu yan çantalarını merak ettim, kendin mi yaptın? Birkaç fotoğraf atta görelim

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

Benim motorda supap sesi var galiba sesli çalışıyor gibi geliyor
    Daha 430km de, 500 de yağını değiştireceğim, o zaman bir ustaya göstereyim bakalım ne söylecek?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi şu yan çantalarını merak ettim, kendin mi yaptın? Birkaç fotoğraf atta görelim

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

Benim motorda supap sesi var galiba sesli çalışıyor gibi geliyor
    Daha 430km de, 500 de yağını değiştireceğim, o zaman bir ustaya göstereyim bakalım ne söylecek?
    rolantisini ayarla... süpap vurma imkanı yok... eğer vuruyorsa çok asıldın galiba... benim rolanti 1100 de ,çalıştığını bile hissettirmiyor...

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BÜTÜN ESDLER ŞIKIRTILI ÇALIŞIR BOŞYERE SUBAPLARINIZI ELLETMEYIN..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler