Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Kitapçıkta kaç kmde yağ değişimi yaziyor o önemli. Gene de gönlüm 6 bin kmde değişime el vermez. 3 binde castrol power 1 racing bile koysam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bu yağ değişimi konusu gerçekten muallak avrupada yaşadığım sürece bu tür makinaların yağını 5 bin km aşağısında değiştiren görmedim ortalama 7-8 bin km sonra değiştiriyorlar ki yabancı forumlara makalelere bakın derim ordada bu yazar,yağın kararması iyi birşey bozulduğu anlamına gelmez aksine görevini yerine getirdiği anlamına gelir,siz kararmayan yağdan korkun
    Olay tamamen psikolojik 1000 km yağ değiştirmek motorunuzu daha uzun ömürlü yada performanslı yapmaz keza 5 binde de değiştirseniz motorunuz kol çıkarmaz,yeter ki yağ seviyesi kontrolünü ara sıra yapın.
    ghostcorc bunu beğendi.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    motorun yağı çalıştığı ortama şartlara ve zorluğa göre değişir.... adananın yazında dip gaz giden bir adam ile istanbulda sakin kullanan kişi arasında değişir bu.. yada tarlada tozlu topraklı ortamda kullanan için değişir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım fikir güzel bende fiberglastan filan ayarlayım bir tane güzel olur.
    Geçende yol çalışması vardı tozmasın diye su tutmuşlar, motordan tut deponun altına her yere attı çamur sinir etti.
    Neyse ben kaçtım iyi geceler beyler.
    fatih arkadaş onu kışın takmış
    siz bilirsiniz ama yazın toz çamur olmasın diye takarsanız motorun soğumasına engel olur...

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 2012
    Selam arkadaşlar,
    Yeni ybr esd kullanıcısıyım,fakat üzerindeki lastikler pek iyi değil,değiştirmek istiyorum
    Hangi marka lastik tavsiye edersiniz.? teşekkürler
    [B]fucking not a crime[/B]:P

m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Alıntı technocolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    Yeni ybr esd kullanıcısıyım,fakat üzerindeki lastikler pek iyi değil,değiştirmek istiyorum
    Bende değiştirme arefesindeyim. Orjinalden sonra Duro lastik takmıştım hiç memnun kalmadım biran evvel değiştirmeyi planlıyorum. Kullandığım yollardan dolayı ben Pirelli Duratraction düşünüyorum.
    Yamaha Ybr 125 2006 Kırmızı 40.000 km

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    beyler egsozu değiştirdiğimizde yakıt ne kadar etkılenıyor çünkü esd lerde eksozdan karburatore(tahmınımce) bır hortum gıdıyordu?? bu arada 2012 esd mın ılk bakımını 575 km de yaptrmıştım şimdi 2000 km oldu ben servıse sadece zıncırı gerdırmek ıcın gıtmek ıstıyorum yaqınıda kendım deqıstıreceqım o yuzden bakım defterıne kase basmıyorlar baska neler yaptırabılırım 2000 bakımında ??
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem ben bişey mi kaçırdım..........
    yok be ramazan kardeşim. Sen sabah günaydın yazmadan önce ben sana günaydın yazmıştım. Onu görmedi galiba demiştim. Bu günlerde bi durgunluk var üstünde. Cep telefonu ve tvs apache yi satılıga çıkarmışsın . Durumlar iyi değil galiba. Malum sağlık sorunların, masraflar falan. Allah kolaylık versin arkadaşım. Umarım tez sağlığına kavuşur,durumunu düzeltirsin.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Sedat kardeş.
    Şimdi bu 1.500 km de yağ değiştirme olayında sana teessüf ederim. Ben 6.000 km yada senede 1 değiştiriyorum yağımı. Şimdi eşşekmi oluyoruz. Yularını tutanın seni ucuruma götürdüğü halde arkasından gitmektir eşekklik.Yanlışlarla devam ediyorsunuz. Yamaha mühendisleri ybr için 6.000 kmde , yada 6.000e 1 sedede gelmediyse senede 1 değiştirin diyor. 4 tekerlekli araçlarda 15.000-20.000 arası yağ değişimi yapılıyor yada senede bir. Bu yağın içinde 4 silindir çalışıyor ve bizim en az 10 katımız bir tork altında çalışıyorki bu durumda arabaların yağı bizim motosikletlere göre 4 silindir X 10 katı tork x 3 kat menzil = 120 kat daha kaliteli olarak üretilmiş olması gerekirki fiyatından ve üretim kalitesindende hepimiz bilirizki motosiklet yağları araba yağlarına göre çok daha kaliteli ürünlerdir.

Ben 6.000 km sonrası acıyorum bakıyorum yağda herhangi bir bozulma yok ve 100 gr eksiltmiş olarak değiştiriyorum. Bu durum motorun durumuna kullanım şartlarına göre değişebilir. Eğer motorun sekmanları bozuksa yağı yakarsa bozabilir. Rengi siyahlaştı diye bozuldu anlamınada gelmez. Sık sık kontrol ederek eğer yağ eksiltmiyorsa bençe yağ bozulmaz.

Kısaca servislerin gel 1.000 de bir yağ değiştirelim hem yağ satalım hem servis ücreti alalım hikayesinden* artık kurtulun lütfen. Akla mantığa davet ediyorum.

Ben istanbulda yaz kış 1 litresi 20tl castrol Power1 15-50 yağ kullanıyorum ve 6.000 km de bir değiştiriyorum. Gerisi hikaye.
    nihayet benim dilimden konuşan birisi burada ağzı olan konuşuyor arkadaşım burada tecrübelerinizi konuşun hikaye yazmayın kimseyide yanıltmayın açın YBR el kitabını ona göre konuşun yada susunki adam sansınlar ...kimseyi yanıltıp vebal almayın ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı grossefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler egsozu değiştirdiğimizde yakıt ne kadar etkılenıyor çünkü esd lerde eksozdan karburatore(tahmınımce) bır hortum gıdıyordu?? bu arada 2012 esd mın ılk bakımını 575 km de yaptrmıştım şimdi 2000 km oldu ben servıse sadece zıncırı gerdırmek ıcın gıtmek ıstıyorum yaqınıda kendım deqıstıreceqım o yuzden bakım defterıne kase basmıyorlar baska neler yaptırabılırım 2000 bakımında ??
    2000 bakım diye bişey yok 1000 var 3000 var ve 3000 bakımda sedece yağ değişiyor bide zincir gevşemişse onu geriyorlarki yapımı gayet basit zinciri sallayın iki parmak yukarı aşağı rahat bir şekilde haraket ediyorsa gergisi iyi demektir yok daha çok gevşedi ise göbek visasını gevşetin zincir gerdirme vidalarını sağ ve sol eşit olmak kaydıyla sağa çevirin 1er tur 1er tur zincir iki parmak genişliğinde yukarı aşağı sallanacak şekle kadar sonra göbek vidasını sıkın bukadar...yağ için ise ben castrol power 1 koydum çok memnun kaldım ama seçim size kalmış..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı m3hm3tozc4n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende değiştirme arefesindeyim. Orjinalden sonra Duro lastik takmıştım hiç memnun kalmadım biran evvel değiştirmeyi planlıyorum. Kullandığım yollardan dolayı ben Pirelli Duratraction düşünüyorum.
    IRC var yerli üretim kalitesi çok ii michelin kadar iyi olmasada en azından paramız dışarı gitmez adapazarında fabrikası

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Alıntı technocolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    paran çoksa michelin yok azsa IRC bu var http://www.anesmotor.com/?urun-1433-...On-Lastik.html bu var http://www.motoay.com/default.asp?say=7&kategori=24 bu var http://www.feyizoglu.com/Lastik/Michelin/597?start=64 karar sana kalmış ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta kaç kmde yağ değişimi yaziyor o önemli. Gene de gönlüm 6 bin kmde değişime el vermez. 3 binde castrol power 1 racing bile koysam...
    maxi97 gözüm yeter artık şu yağ kanusunu kapatsan artık diyorum şu motora bin ve git bu kadar mıncıklama altındaki CBF değil YAMAHA dikkatini çekerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

maxi çok merak ediyorsan al kendin bak bakalım yağ değişimi ne kadar zamanda birmiş http://ybrclub.com/_files/books/yama...5ED-3D9-E0.pdf

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

maxi bak üşenmedim yarım saattir taratmaya uğraşıyorum kıymetimi bilhttp://img208.imageshack.us/img208/5738/yadeiimzaman.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

ben maça kaçar görüşmek üzere
    maxi97 bunu beğendi.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Herkese selamlar.Ben bir şey merak ediyorum.Koltuk nasıl açılıyor.Bagajı var mı motosikletin. Epey uğraştım bir türlü açamadım.Daha çömezim.İlk motorum.Motosiklete yeni yeni alışmaya başladım.Yardımlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be ramazan kardeşim. Sen sabah günaydın yazmadan önce ben sana günaydın yazmıştım. Onu görmedi galiba demiştim. Bu günlerde bi durgunluk var üstünde. Cep telefonu ve tvs apache yi satılıga çıkarmışsın . Durumlar iyi değil galiba. Malum sağlık sorunların, masraflar falan. Allah kolaylık versin arkadaşım. Umarım tez sağlığına kavuşur,durumunu düzeltirsin.
    kafam hafif dumanlı diyelim....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    dün motor alan adam bu gün işi öğrenmiş iş öğretiyor naparsin doğanin yapisi böyle tabi..herhes unutuyo şunu mu aliyim bunu mu hangisi masraf açar hangisi açmaz yok kilom bu yok boyum bu..dediği günleri...neyse gereksiz lafi uzatmayacağim benle gezen adam beni taniyan adam beni bilir...gerisi mühim değil isteyen motorunu istediği kmde değişsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı ermeç006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.Ben bir şey merak ediyorum.Koltuk nasıl açılıyor.Bagajı var mı motosikletin. Epey uğraştım bir türlü açamadım.Daha çömezim.İlk motorum.Motosiklete yeni yeni alışmaya başladım.Yardımlarınızı bekliyorum.
    koltuğun altinda bagaj yok ama illa sökmek istersen..iki kapaği sök akü ve hava filtresinin bulunduğu 2 tane civata tutuyo zaten göreceksin onlari sök al seleyi....
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bu ybr cilerin hepisimi gs li yav. 2 saattir kimse yok. Topluca kutlamayamı gittiniz?

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    bu ybr cilerin hepisimi gs li yav. 2 saattir kimse yok. Topluca kutlamayamı gittiniz?
    Ybr cileri bilmemde koyu gs liyim 1 saate yakın konvoyda koşturdum ybr ile artık kokular gelmeye başlayınca ve sesi çıkmadığından garibimin bıraktım onu kuzenimin gixxerina artçı oldum onunla devam ettik sesim kısılmış durumda ybr ne oldu bilmiyorum en son çalışıyordu
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gs li ybr ciler eksozu söküpte gezsinler. Konvoyun içinde sivrisinek gibi çıkıyo sesleri

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    şenol abi vallaha ben bişey yapmadım . yağ konusu açılalı iki sayfa olmuş sen bana fırça atıyorsun . mesajların ve kitapçık taraman için teşekkürler. ben ikinci el aldığımdan kitapçığım yok malesef. internetteki linki de senden almıştım zaten. arada açıp bakıyordum. bu gün 15 saat işyerindeydim ulaşma imkanım yoktu.

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post2681009

şu başlığa bişeyler karalayın rica ederim. kafayı yiyeceğim...

şu benim ilana bi el atın yav... para lazım param yok. 2. motoru satmam lazım. zaten artık mondiali özel sebeplerden görmek bile istemiyorum.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    günaydın arkadaşlar. TEKTEKER RAMÇO ramazan kardeşim özellikle sana günaydın.

Bugün kesin farkedecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:43 ----------

.

Motosikleti
    günaydın arkadaşlar. TEKTEKER RAMÇO ramazan kardeşim özellikle sana günaydın.

Bugün kesin farkedecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:43 ----------

.

günaydın adem bak fark ettim.....

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın adem bak fark ettim.....
    farketmek veya farkedilmek güzel şeydir arkadaşım. Hala yatmadım ben. Şimdi yatıyom. Form size emanet

Motosikleti
    farketmek veya farkedilmek güzel şeydir arkadaşım. Hala yatmadım ben. Şimdi yatıyom. Form size emanet
    beşikmi salladın bu saat e kadar........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler