Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta kaç kmde yağ değişimi yaziyor o önemli. Gene de gönlüm 6 bin kmde değişime el vermez. 3 binde castrol power 1 racing bile koysam...
    Elimdeki Ybr kullanma kılavuzları, Parça kataloğu ve Servis kitapcıkları. Her ybr cinin elinde bulunması gerekir

08_YBR125_ED.pdf
    Yamaha Ybr 125 2008 el kitabı (eng).pdf
    Yamaha Ybr 125 resimli el kıtabı.PDF
    yamaha_ybr125 s.sd.d_parts_catalog.pdf
    yamaha_ybr125[esd.e]_parts_catalog.pdf
    yamaha_ybr125_2003 service_manual.pdf
    YBR125_city_kullanim_kilavuzu.pdf
    YBR125ED-3D9-E0 2005.pdf

Üsttekilerin hepsi bir pakette 29 mb :===> Tıkla

Kıtapcıklar Pdf formatında Açamazsanız Akrobat Reader 59mb :===> Tıkla

Burdanda yamahanın diğer Kullanma kılavuzlarına ulaşabilirsiniz. Yamaha Türkiye
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı ermeç006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.Ben bir şey merak ediyorum.Koltuk nasıl açılıyor.Bagajı var mı motosikletin. Epey uğraştım bir türlü açamadım.Daha çömezim.İlk motorum.Motosiklete yeni yeni alışmaya başladım.Yardımlarınızı bekliyorum.
    motorunun markası ve modeline diye soracağım ama buraya yazdığına göre kesin YBRsağda ve soldaki siyah kapakları söküyorsun sağdakinde altta 10 luk civata var soldaki biliyorsun anahtarla açılıyor öntaraflarında tırnaklar var dikkatli aç kırma araya parmaklarını sokup sertçe kendine çekiyorsun sele altında bağaj yok önce onu söylüyeyimde başlamadan sonra sağlı sollu ikitane onluk civata var o civataları söktükten sonra seleyi önden tutuyorsun sonrada arkatarafa parmaklarını sokup yukarı kaldırırken öntarafındanda geriye doğru itiyorsun çünkü arkada tırnaklar var oradan kurtarınca çıkıyor .
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı ermeç006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.Ben bir şey merak ediyorum.Koltuk nasıl açılıyor.Bagajı var mı motosikletin. Epey uğraştım bir türlü açamadım.Daha çömezim.İlk motorum.Motosiklete yeni yeni alışmaya başladım.Yardımlarınızı bekliyorum.
    Yukarıda linkini verdiğim kitapcıklardan YBR125ED-3D9-E0 2005.pdf nin 57. sayfasında ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Bagajı yok.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    newceri çok teşekkürler. Epey aramıştım bunları ama bulamamıştım. Çok iyi oldu.

Ben de taze ybr 125 esd'min lastiklerini değiştirdim michelin pilot sporty ile. Kullanma kılavuzunda 90 kiloya kadar ön 25 arka 29 hava basın diyor ama Buz Motor'da 30-32 bastılar. Bu değerlerin altında basılmaz dediler. Ne diyorsunuz?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beşikmi salladın bu saat e kadar........
    yok kardeş be. Gece bekçisi. Özel güvenlik.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı luddite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    newceri çok teşekkürler. Epey aramıştım bunları ama bulamamıştım. Çok iyi oldu.

Ben de taze ybr 125 esd'min lastiklerini değiştirdim michelin pilot sporty ile. Kullanma kılavuzunda 90 kiloya kadar ön 25 arka 29 hava basın diyor ama Buz Motor'da 30-32 bastılar. Bu değerlerin altında basılmaz dediler. Ne diyorsunuz?
    Sorun olmaz birkaç bar. Sen normal değerlerinde kullansan daha iyi olur. ben genel olarak ön 28 arka 30 olarak kullanıyorum.

denyzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    merhaba ybr ahalisi, benim ybr yeni kasa. eski kasa ile fren pedalları aynı mıdır acaba yoksa değişti mi? çünkü internette esd için ayrı satılan yer bulamadım.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Arkadaşlar ilk motorum olan 2012 model ybr 125 mi yarın plaka işleri bittikden sonra alacağım. Motorun rodajını nasıl yapmalıyım ve yeni lastik olarak neyle değiştirmeliyim.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih arkadaş onu kışın takmış
    siz bilirsiniz ama yazın toz çamur olmasın diye takarsanız motorun soğumasına engel olur...
    Burda yaz kısa oluyor olmasa da yazında yağıyor haliyle çamur oluyor, ben şu şeffaf plastik malzemeden kestirmek istiyorum, tabi Fatih'in fotoğrafındaki gibi değil sadece motorun alt kısmına üst tarafın hava almasını engellemeyecek.

---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:06 ----------

Yedek lazım olur diye CR7HSA buji aldım, üzerindekine bir bakim dedim bir de ne göreyim üzerinde CR6HSA var
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk motorum olan 2012 model ybr 125 mi yarın plaka işleri bittikden sonra alacağım. Motorun rodajını nasıl yapmalıyım ve yeni lastik olarak neyle değiştirmeliyim.
    Hayırlı uğurlu olsun öncelikle ben de 4 gün önce aldım. 160 km'deyim. ilk 80-90 km boyunca 3-4 bin devir arasında kulandım. sonra 160 km'ye kadar 4-5 bin civarı. Kılavuzunda da ilk 150'de 5bin, 150-500 arası da 6 bin i çok geçmeyin yazıyor. 500-1000 arası da 7500.

Lastik de Michelin Pilot Sporty taktım. Gayet memnunum. Genelde o tavsiye ediliyor.

Bu arada ben de yarın filan ruhsat plakayı çıkarayım diyorum. Sigortayı hangi şehirde nereye yaptırdınız, ne kadar verdiniz?

Genel olarak da sorayım, İstanbul Avr yakasındayım, motor sıfır ilk plakası olacak, 24 yaşındayım, ne kadar vereyim trafik sigortasına? Bir kredi kartı geçiyor/taksit filan yapıyor mu acentalar?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı luddite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun öncelikle ben de 4 gün önce aldım. 160 km'deyim. ilk 80-90 km boyunca 3-4 bin devir arasında kulandım. sonra 160 km'ye kadar 4-5 bin civarı. Kılavuzunda da ilk 150'de 5bin, 150-500 arası da 6 bin i çok geçmeyin yazıyor. 500-1000 arası da 7500.

Lastik de Michelin Pilot Sporty taktım. Gayet memnunum. Genelde o tavsiye ediliyor.

Bu arada ben de yarın filan ruhsat plakayı çıkarayım diyorum. Sigortayı hangi şehirde nereye yaptırdınız, ne kadar verdiniz?

Genel olarak da sorayım, İstanbul Avr yakasındayım, motor sıfır ilk plakası olacak, 24 yaşındayım, ne kadar vereyim trafik sigortasına? Bir kredi kartı geçiyor/taksit filan yapıyor mu acentalar?
    mumkunse baska şehirde yapın. İstanbul'da sigortalar acayip pahalı. ben Elazığ'da ve Malatya'da 35 liraya yaptırıyorken İstanbul'dakiler tuzlu fiyat söylüyorlardı.

lastikleri kaça taktırdın? micheline takım olarak 30 lira zam gelmiş diye gördüm.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mumkunse baska şehirde yapın. İstanbul'da sigortalar acayip pahalı. ben Elazığ'da ve Malatya'da 35 liraya yaptırıyorken İstanbul'dakiler tuzlu fiyat söylüyorlardı.

lastikleri kaça taktırdın? micheline takım olarak 30 lira zam gelmiş diye gördüm.
    Maxi onu düşündüm, gideyim Kocaeli'nden yaptırayım sigortayı diye ama öyle yaparsan plaka-ruhsatı da Kocaeli'nden çıkarman gerekir dediler. Adres kaydım İstanbul'da olduğu için de o iş mümkün olmuyor :/

Lastiklerin çifti 230 lira bu arada.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    90/90 18 pirelli mt 65 tubless aldım arkaya. 120 lira. Mıchelın bulsaydım onu taktıracaktım,bulamadım burlarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:35 ----------

eveeet arkadaşlar cümleten GÜNAYDIN...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    adem günaydın...........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    günaydin herkese hayirli işler..bu arada mişlene makul bi zam yapilmiş kaç senedir 200 e veriyolardi...luddite arkadaşim takma parasida verdin mi aldiğin yer mi takiyor...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    sedat el,mde 5 kilo zeytin yağı yar sızma... şanzumana koyarsan vereyim ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar motorumla ilgili sorunum var yardımcı olursanız sevinirim
    motorumun benzin göstergesi çalışmıyor birkaç gün önce motorumun deposunda benzin kalmadığından istasyona kadar iterek götürdüm (ondan önce çalışıyordu) sonra attıgım 20 tl benzine ragmen gösterge hiç haraket etmedi dün gecede kontağı açıp dikkatlice baktım sadece milim yükseliyor oda çok çok yavaş bir biçimde şamandıradan oldugunu düşünüyorum belkide takılı kalmıştır diye düşünüp yarı depoyla sarstım motoru ama değişmedi ne yapmam gerek sizce yada neden oldu bu arıza

Motosikleti
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumun benzin göstergesi çalışmıyor birkaç gün önce motorumun deposunda benzin kalmadığından istasyona kadar iterek götürdüm (ondan önce çalışıyordu) sonra attıgım 20 tl benzine ragmen gösterge hiç haraket etmedi dün gecede kontağı açıp dikkatlice baktım sadece milim yükseliyor oda çok çok yavaş bir biçimde şamandıradan oldugunu düşünüyorum belkide takılı kalmıştır diye düşünüp yarı depoyla sarstım motoru ama değişmedi ne yapmam gerek sizce yada neden oldu bu arıza
    deponun altındaki şamadıraya giden genelde yeşil renkli olan soket i çıkar.... ordaki uçları birbiri,ne bağla ve kontağı aç... depo göstergesi full gösteriyorsa şamandıra bozulmuştur...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence arıza yok gibi sebebi milimde olsa kıbırdıyor dedin sen tamamen bittikten sonra petrola gitmişsin 20 tl aldığındada anca şamadıraya kadar dolmuştur yani yedek gibi gözüküyor durumun varsa 15-20 daha koy benzin bir bak gene yükselmezse o zaman bir bakarız
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat el,mde 5 kilo zeytin yağı yar sızma... şanzumana koyarsan vereyim ...

şanzumana niye koyyom la ekmek banar yerim biraz limon pul biber misss
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler