Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    [QUOTE=emre xt125;3448896]tabi, yeni kasa ters amortisör r6da ki gibi.. eski kasalarin amortisör biraz yumusak olduğu için virajlarda biraz gevşeklik edebiliyormuş muş muş. ilanlarda sivas/şarkısla olan yzf vardı o arkadaş izmirden. görüşmek istersen sahibinde ilanı vardı[/Q

Onun motorunu inelemiştim burda oturuş pozisyonunu filan denemiştim gaz filanda vermiştim yanılmıyorsam o arkadaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boyluboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    arkadaşlar bana acil r125'in piston segman ve silindiri lazım. yardımcı olur musunuz?

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Alıntı muratbb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Kısmetse Ocak Şubat gibi aranıza katılmayı düşünüyorum.Sizlere bir kaç sorum olucak izniniz olursa,

Bu motora heveslenen herkes gibi önce egsoz,lastik vs konusunda sorularım olucak :d Daha sonra da ekipmanlar için bilgilerinize ve tecrubelerinize başvurucam

1-Öncelikle Lastik boyutlarınızdan memnun musunuz?140 lık lastik takılmasını önerir misiniz,140/17 lik lastiği ülkemizde bulma imkanımız var mı,sizin önerebileceğiniz lastik markası ve modelini paylaşabilirmisiniz?

2-Egsoz sesinizden memnun musunuz?Tiger egsoz için polisten ceza yemiş bir kaç arkadaşımız sanırım.Akrapovic,arrow veya scorpion marka egsozlarda da aynı durum olur mu,egsoz takılmasını önerir misiniz? Videolardan tam olarak anlaşılmıyor,acaba bu egsozların sesi insanları rahatsız edicek şekilde mi çıkıyor,apaçi gibi durmayalım birde.

3-Lastik ve egsozu ebaydan alma şansımız var mı? gümrükten geçmede sıkıntı çıkar mı?

4-2012 model almayı planlıyorum,50.yıl serisi falan,2012 alma 2013 ün şu şu özelliği 2012 de yok diyebileceğiniz farklılıklar var mı?

5-0-60km 0-100 km hızlanması sizleri tatmin eder düzeyde mi? arkadaşım cbr 250 alıcak,aramızda uçurum olur mu ışıklarda vs..

6-15 20 bin km de ki motoru almamı önerir misiniz? (Motoru uzun yıllar kullanmayı planlıyorum)Almak için optimum km sizce ne kadardır? Birde 2012 model bin 2bin km de olan motorlar var,acaba bunlarda bir düzenbazlık olma olasılığı nedir?

Son soruda sormak istediğim birazda fiyat konusu aslında.Sahibinden de her gün bakıyorum,abartı üzerine abartı fiyat koyuyorlar.2013 MODELİN sıfırı 9150 iken adam 7750 km de 2013 sıfır aksesuarlı motoruna 9.750 demiş.İnsaf yahu..

Sorularıma cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim..

Arkadaşlar sorularıma cevap alamadım ama yardımcı olabilir misiniz,bir soruya dahi cevap verseniz kafi.çok teşekkürler şimdiden.bu arada ktm rc 125 ve ktm rc 200 çıkıyormuş sanırım,fiyatları uçuk olsada galiba yzf r125in güzellik tacını alıcak.belki ktm ye de yonelebilirim,nasıl sizce tipi

http://m.youtube.com/watch?v=eK3e5ypWDrk

Arkadaşlar sorularıma cevap alamadım ama yardımcı olabilir misiniz,bir soruya dahi cevap verseniz kafi.çok teşekkürler şimdiden.bu arada ktm rc 125 ve ktm rc 200 çıkıyormuş sanırım,fiyatları uçuk olsada galiba yzf r125in güzellik tacını alıcak.belki ktm ye de yonelebilirim,nasıl sizce tipi

rc125 iyi bilirim. ben çok ama çok begendim ancak fiyatı 4ay filan önce aramıştım 5bin € civarında olacak demişlerdi. yakınlarda yine okumuştum rc 200 13.850 tl ymis 125 likte 12bin civarı olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

dostum yzf sahibi değilim ancak almayı çok isteyen ve çok araştırmış biri olarak BILGIM DAHILINDE araştırma sonuçlarımi seninle paylaşayim.
    * 140 lastik takılabilir yzf ye. tr de bulabilir misin meçhul ama zor diye duymuştum.
    * ebay den ürün getirtirsin ancak belli bir sınırı vergisiz geçiyor yanlış hatırlamıyorsam 75 100euro ya kadar üründe sıkıntı çıkmıyor. sen egzoz diyorsun muhtemelen gümrükte vergi filan olayları olur o da bi hayli pahalı olabiliyor ama gelir mi, gelir.
    * 2012 yzf ile 2013 yzf arasında fark olduğunu hiç duymadım. güç, tork, enjeksiyon sistem, sele yüksekliği, ağırlık vs aynı bildiğim kadarı ile.
    * ben 50.yıl serisini hiç mi hiç beğenmedim nedense :-)
    * cbr 250 nin gerisinde kalır miyim demişsin garibim yzf nin tek suçu aşırı karizma olması. neticede 15 beygir unutmamak lazım.250cclik motorlarla yzf yi kıyaslamayin. tipte, yakıtta yzf kazanır sadece.
    * 20.000 km civarındaki motorlara pek sıcak bakmıyorum. bu tamamen benim düşüncem.
    * egzoz olarak ne takarsan tak tek silindir bir motordan o tahmin ettiğin sesi alamazsin. ancak biraz daha tok bir ses olabilir hepsi o kadar. sessiz çalışması daha iyidir.
    * ocak şubat gibi yzf almayı düşünüyorum demişsin :-) satan arkadaşlar 2011modeli 9.5 bin e kitlemeye çalıştıkça görürsün ikimizde bu motoru alamayiz. :-D
    * NOT: yazdığım bilgiler tamamen engin araştırma sonuçlarımdir. hiç birindede körü körüne doğrudur diye iddia etmiyorum. farklı düşünen yzf kullanıcısı varsa tartışabiliriz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Çok teşekkür ederim kardeşim,bende çok uzun zamandır araştırıyorum,hatta inanır mısın youtubeta yzf r125 ile ilgili tüm videoları izledim neredeyse,arada açar izlerim adamların suruşunu sanki ben suruyormuşum gibi hissediyorum :D dun gece denk geldi bana da ktm rc 200 falan,açıkçası yzfden daha da heyecanlandım.uzun sure kullanmak istediğim içinde belki rc200 duşunebilirim ama bilmiyorum,yzf ikinci el fiyatları da can sıkıyor,çok kararsız kaldım açıkçası.200luk olunca birde tam aradığımı veriyor bana sanki.15lik lastikler,gorunuş,hızlanma,hatta kimsenin beğenmediği kafa tasarımı bile bana çok marjinal geldi.

Çok teşekkür ederim kardeşim,bende çok uzun zamandır araştırıyorum,hatta inanır mısın youtubeta yzf r125 ile ilgili tüm videoları izledim neredeyse,arada açar izlerim adamların suruşunu sanki ben suruyormuşum gibi hissediyorum :D dun gece denk geldi bana da ktm rc 200 falan,açıkçası yzfden daha da heyecanlandım.uzun sure kullanmak istediğim içinde belki rc200 duşunebilirim ama bilmiyorum,yzf ikinci el fiyatları da can sıkıyor,çok kararsız kaldım açıkçası.200luk olunca birde tam aradığımı veriyor bana sanki.15lik lastikler,gorunuş,hızlanma,hatta kimsenin beğenmediği kafa tasarımı bile bana çok marjinal geldi.
    valla kim ne derse desin benim için 2 farklı harika tasarım bu motorlar. yzf ve rc . ben de aynı senin gibiyim altın elbiseli adamı izledim, yorumları okudum, forumda konular açtım, hatta burada bi yzf var onu kullandım sürüş, malzeme kalitesi manyak bir şey yzf. rc nin renk uyumu, hepsinden önemlisi de ktm oluşu yeter zaten. benim inanılmaz hoşuma gitti. ancak benim bekleyecek gücüm kalmadı kış geldi havalar soğudu en geç ocak ya da şubat ayında motoru alıp eve getirmek istiyorum. mayıs a kadar yatar motor. eminim günlük temizlerim :-)
    bu yaz yzf ye binmek istiyorum çünkü ben yamaha xt motorumu sattım ki yzf alabileyim diye :-) şu an motorsuzum ve çok özledim motor kullanmayı. inşallah ikimiz de istediğimiz motorlara kavuşuruz en kisa zamanda.

Motosikleti
    Yzf r125
    Yokmu İzmirden yzf'ci

Motosikleti
    Derbi ETX
    Ben satışa cıkarcam 1-2 haftaya, 1600 km de daha, düşmeli maneti yamuldu, düzeltirdim.
    Sağ karenajda hafif çizikler mevcut, 1600km de kaça koyayım sizce?

Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben satışa cıkarcam 1-2 haftaya, 1600 km de daha, düşmeli maneti yamuldu, düzeltirdim.
    Sağ karenajda hafif çizikler mevcut, 1600km de kaça koyayım sizce?
    hangi renk dostum?

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi renk dostum?
    kırmızı

Motosikleti
    YAMAHA YZF R125
    Merhaba arkadaşlar.. Aranıza yeni katıldım.. YZF 125 lik motorumu yeni aldım. Sayenizde bilgi sahibi olup daha bilinçli bir sürücü olmak istiyorum..

Alıntı oxo76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. Aranıza yeni katıldım.. YZF 125 lik motorumu yeni aldım. Sayenizde bilgi sahibi olup daha bilinçli bir sürücü olmak istiyorum..
    öncelikle hoş geldin kardeşim. öyle hooop motor aldım aranızdayim demekle olmaz :-)
    ikinci el mi sıfır mi?
    hangi renk?
    kaç model?
    2. el aldıysan kaça aldın?
    kaç km de?
    :-) :-) bizi de bilgilendirirsen daha bi memnun oluruz :-) güle güle kullan

Motosikleti
    YAMAHA YZF R125
    Öncelikle teşekkürler.. motor 2014 temmuz trafiğe çıkışlı 3500 km de sıfır gibi kırmızı renk. 8500 tl ye aldım. ayrıca venom marka korumalı mont ve 2 adet kask aldım. eksiklerimi tamamlayacağım. Ehliyetimi geçen yaz almıştım. Motorsiklet konusunda tecrübe kazanmam lazım. Bu arada Eskişehirde yaşıyorum.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    bende geçenlerde düşürdüm sol grenaj çizildi.. boyatayım mı ne yapim bilemedim

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Öncelikle teşekkürler.. motor 2014 temmuz trafiğe çıkışlı 3500 km de sıfır gibi kırmızı renk. 8500 tl ye aldım. ayrıca venom marka korumalı mont ve 2 adet kask aldım. eksiklerimi tamamlayacağım. Ehliyetimi geçen yaz almıştım. Motorsiklet konusunda tecrübe kazanmam lazım. Bu arada Eskişehirde yaşıyorum.
    Hayırlı olsun. Kazasız,belasız; keyifli sürüşler dileğiyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Sen de bir sıkıntı yoksa motosiklet her türlü hallolur. Ben de birkaç gün önce yatırıyordum az daha; tali yoldan aniden bir araba çıkınca dengemi kaybettim, motosikleti yavaşlattım tam durucam bu sefer dururken denge sağlayamadım. Olduğum yerde motorla yatıcakken ki tahmini 30-40 cm kaldı öyle tuttum motoru. Sonra 2 erkek 1 kız araban acilen inip yardım ettiler, gelmeseler gücümün tükenmesine az kalmıştı, bırakıcaktım motoru.

Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çizik dursun hiç boya attırma bence. mesela bi motor var 3bin km de çizik olduğu için boya attırmiş almaktan vazgeçtim :-(

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

vay be 8,5e yeni kasa ha :-) süpermiş sahibinden ilanlarda 2011modele 9.5 bin istiyorlar :-D

Motosikleti
    R125 >> MT25

Arkadaşlar kıbrısta cbr 250 , yzf ve cross ile turluyoruz haftasonları çok keyifli kıbrısta başka yzf var mı acaba varsa ulaşşsın bana birlikte gazlayalım
    emre xt125 ve polat1480 bunu beğendiler.

Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/3RY34A.jpg
    http://i.hizliresim.com/R6o451.jpg
    http://i.hizliresim.com/pYBaQ0.jpg

Arkadaşlar kıbrısta cbr 250 , yzf ve cross ile turluyoruz haftasonları çok keyifli kıbrısta başka yzf var mı acaba varsa ulaşşsın bana birlikte gazlayalım
    resimler şahane :-) xt125 size yetişiyor mu :D

Motosikleti
    Yzf r125
    elinde tiger egzoz olupta satmak isteyen varmı

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler şahane :-) xt125 size yetişiyor mu :D
    Eski bir xt125 var yetişemiyor ama bekliyoruz kendisini :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)