Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 fan ???? o hava ssoğutmalı onda radyatör yok ki fan olsun
    Ben fan olmadığını bilmiyordum dün 2-3 saat deneme şansım oldu cbfi Amortisörler konusunda ne diyorsunuz şehir içi bozuk yollar ve kasistlere çok yavaş girebiliyorum yumuşatmayı düşünüyorum biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    beyler,

tiger veya ixil marka egzozlar ile muayeneden geçebilir mi bizim motosiklet? bilgisi olan var mı?

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    şehir içi usul usul gidiyordum bende bnm eski kasaydı yapılacak bişi yoktu yeni kasaları bilmiyorum ama dediğiniz gibi bayağı sert amortisörleri emreng o konu hakkında herhangi bir fikrim yok ama db killer ile geçmesi lazım

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı sisse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende gecen yıldan beri yzf r125 kullanıcısıyım ilk motorum gecen ikinci el olarak almıştım 2013 model onu sattıktan sonra iki gün önce yeni kasa 2014 yzf r 125 aldım size sorum rodaj olacak ne yapmam gerekiyor nasıl kullanayım bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim bu arada ben DENİZLİ/ACIPAYAM da ikamet ediyorum slmlar.
    usta 750 km ye kadar 5 bin devri geçmeyin 1000 e kadarda 8 bini geçmeyin yazıyordu kitapçıkda diye hatırlıyorum emin değililim. herneyse kitapçıkta dediği gibi yap. sabit devir sürme. 5 bin devir diyorsa sabit 5 bin devirde gitme yani. uzun yoldada yapma rodajı. şehir içinde en idealidir.

bu arada gaz kolu elektronik tuşları ayaklıkları debriyajı wd40 ladım. yağ yağ filtresi değiştirdim. makina şeker gibi oldu.

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Arkadaşlar benim makina yarından itibaren 2 ay yatacak branda ile örttüm kilitledim. Depoyu fulledim.
    Motor yarından itibaren 1 eylül e kadar yatsa bir sorun çıkarmı acaba. Akü yada içinde benzin kalmasından ?
    Deposu full bıraktım acaba o benzine bişey olurmu yada motorun içinde biryere zarar verirmi iki ay kalsa ?

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı KaanYZF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim makina yarından itibaren 2 ay yatacak branda ile örttüm kilitledim. Depoyu fulledim.
    Motor yarından itibaren 1 eylül e kadar yatsa bir sorun çıkarmı acaba. Akü yada içinde benzin kalmasından ?
    Deposu full bıraktım acaba o benzine bişey olurmu yada motorun içinde biryere zarar verirmi iki ay kalsa ?
    aküyü sök. latikler direk betonla temas etmesin.karton tahta falan koy altına.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu motorların ömrü tahmini kaç km gider ikinci el 25.000'lerde motor alsam 4 sene okula götürür mü beni acaba ya okul 90 km git gel

KaanYZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 Kawasaki
    Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aküyü sök. latikler direk betonla temas etmesin.karton tahta falan koy altına.
    Anladım peki depoyu full bıraktım 2 ay beklerse benzine birşey olurmu yada yakıt püskürtme sistemine vs içinde benzin kalması zarar verirmi ?

istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz pasta cila ve rutüş yapabileceğim yerler?

Abilerim geçen günlerde mesaj atmıştım. Öğrenciyim okula git gel için kullanacağım (90 km git gel). Parasını babaannem ödeyecek (max 8000TL). Ben bir tek benzin atıcam ve masrafı çıkarsa yada servisine götürürsem para vericem. Size bir kaç sorum olacak.

*Bu bana kalan kısım beni çok zorlar mı? yani sürekli servis-bakım isteyen bir motor mudur?
    *Birde km'ler hep 20bin'lerde 4 sene kullanmayı planlıyorum bu km'ler benim için ileride sıkıntı yapar mı? Belki hemen sıkılacaksın küçük motordan diyeceksiniz ama yakıt tüketimi açısından zaten kullanabileceğim motor bu )
    *boyum 1.90 kilom 65'lerde. Oturuş pozisyonuna bir faydası olur mu?

SON OLARAK: Motor camiyasında yeniyim. Herhangi yanlış bir şey yazdıysam veya sorduysam affedin, gençliğime verin.Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı KaanYZF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım peki depoyu full bıraktım 2 ay beklerse benzine birşey olurmu yada yakıt püskürtme sistemine vs içinde benzin kalması zarar verirmi ?
    kitapçıkta talimatlar var bir göz atın. hatırladığım kadarıyla depo dolu bırakın diyordu zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim geçen günlerde mesaj atmıştım. Öğrenciyim okula git gel için kullanacağım (90 km git gel). Parasını babaannem ödeyecek (max 8000TL). Ben bir tek benzin atıcam ve masrafı çıkarsa yada servisine götürürsem para vericem. Size bir kaç sorum olacak.

*Bu bana kalan kısım beni çok zorlar mı? yani sürekli servis-bakım isteyen bir motor mudur?
    *Birde km'ler hep 20bin'lerde 4 sene kullanmayı planlıyorum bu km'ler benim için ileride sıkıntı yapar mı? Belki hemen sıkılacaksın küçük motordan diyeceksiniz ama yakıt tüketimi açısından zaten kullanabileceğim motor bu )
    *boyum 1.90 kilom 65'lerde. Oturuş pozisyonuna bir faydası olur mu?

SON OLARAK: Motor camiyasında yeniyim. Herhangi yanlış bir şey yazdıysam veya sorduysam affedin, gençliğime verin.Şimdiden teşekkürler.
    -3 bin km de bir servis bakımı var. hava filtresi yağ filtresi motul yağ 96 liraya kendim yapıyorum. filtreleri servisten orjinal alıyorum ben.
    -benim motorum 22 bine geldi. 8 binde almıştım. ben daha sıkılmadım. soran olursa satılık diyorum. keyfi yani. bi 25 bin kendim kullanırım diye düşünüyorum. sorunsuz motor. satarken en fazla bin bin beşyüz zarar edersin zaten. 2. el alacaksan sezon sonunu bekle fiyatlar biner lira düşecektir.
    -benim boyum 1.87 kilo 95. ayaklarım yere tam basıyor. ilk motorum sorun yaşamadım kullanmada. ayrıca yüksek hacim ss motorlara göre oturuşu çok çok dik. ben memnunum oturuştan yormuyorda çok.
    - madem yenisi eğitim yazılarını bol bol oku. teknikleri öğren nasıl dönülür nasıl durulur. acil bir durumda neler yapılır gibi. çok faydasını göreceğini garanti ediyorum. 3 5 kez kaza yapmaktan yırttım okumak sayesinde. ulan tehlike anında aklıma gelmezki deme geliyor :D tekerin düz bassın
    xbuky bunu beğendi.

Alıntı __redandblac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçıkta talimatlar var bir göz atın. hatırladığım kadarıyla depo dolu bırakın diyordu zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

-3 bin km de bir servis bakımı var. hava filtresi yağ filtresi motul yağ 96 liraya kendim yapıyorum. filtreleri servisten orjinal alıyorum ben.
    -benim motorum 22 bine geldi. 8 binde almıştım. ben daha sıkılmadım. soran olursa satılık diyorum. keyfi yani. bi 25 bin kendim kullanırım diye düşünüyorum. sorunsuz motor. satarken en fazla bin bin beşyüz zarar edersin zaten. 2. el alacaksan sezon sonunu bekle fiyatlar biner lira düşecektir.
    -benim boyum 1.87 kilo 95. ayaklarım yere tam basıyor. ilk motorum sorun yaşamadım kullanmada. ayrıca yüksek hacim ss motorlara göre oturuşu çok çok dik. ben memnunum oturuştan yormuyorda çok.
    - madem yenisi eğitim yazılarını bol bol oku. teknikleri öğren nasıl dönülür nasıl durulur. acil bir durumda neler yapılır gibi. çok faydasını göreceğini garanti ediyorum. 3 5 kez kaza yapmaktan yırttım okumak sayesinde. ulan tehlike anında aklıma gelmezki deme geliyor :D tekerin düz bassın

Eğitim yazıları nerede bulamadım ben ya. Bütün yorumlar için teşekkürler bu arada. sezon sonu derken hangi ay'da düşer tam olarak

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim yazıları nerede bulamadım ben ya. Bütün yorumlar için teşekkürler bu arada. sezon sonu derken hangi ay'da düşer tam olarak
    http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/

buradan başlayabilirsin mesela. araştır işte bolca var.

altın elbiseli adamı izleyebilirsin. çok güzel anlatıyor.

havalar soğmaya başlayınca sezon sonu işte :D ben kar yağarken yzf ile gezdiğim için sorun yok zeminde kar olmadığı sürece tepesindeyim :D

emreng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R 125
    arkadaşlar ilanımın fiyatını düşürüp tekrar yayınladım. ilgilenen olursa;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kazasiz-sezona-hazir-butun-bakimlari-yapilmis-yamaha-yzf-r125-170666122/detay[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

satıldı.

Sa arkadaşlar herkese benim Yzf r125 2013 MODEL Mat Gri Renk Motor var bunun Radyatör suyu üst kapak açınca su var altta bir tapa daha var yanlız onda su göremiyorum onu nasıl yapayım üzerine su katmam gerek mi yada antfriz yardımcı olursanız sevinirim tşkler

Motosikleti
    Yamaha R6
    s.a millet öncelikle herkeze hayırlı ramazanlar bnm şöyle bi sorunum var 2011 model beyaz renkli yzf r125 sahibiyim gecenlerde iş yerının park alanında birisi motorumu düşürmüş ve grenajımda baya bir çizik oluşmuş 3-5 yere sordum boyayı hiç biri boyası elimizde yok dedi simlimiymiş neymiş boyası eger elınde olan satıldıgı yerı bilen arkadaşlar yardımcı olursa cok memnun olurum iyi günler.

abilerim kardeşlerim bende bir yzf r125 adayı olarak sizlere motorun kronik sorunlarının olup olmadığını alırsam ne gibi sıkıntı yaşarım yeni başlayacağım için soruyorum yakıt tüketimi nedir malum öğrenciyiz kendi paramızla alıp ödeyeceğiz cbr 125 r ile arada kaldım ama yamahanın duruşu beni gerçekten çok etkiledi sizce ne yapmalıyım saygılarımla

mat sedef beyazı diye geçiyo renk bende geçenlerde motoru yatırdım parlak sedef beyazı var ama bizim motordaki mat beyaz ziebart dahil olmak üzere biçok yere gittim yok boya yakın beyaz bulup boyattım ama bu seferde pasta cila istiyo

Ya bu motorun bakımlarında çıkan masraflar çok mu ya parçalar çok mu pahalı?

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden bukadar şaşırdın ki ben rüzgarın hafif olduğu ortamda düzde çok gördüm 135, ayrıca cbr 125 ten 2bg kuvvetli bizim motor kalkışta ve hızlanmada zaten yzf açar arayı fakat son hızda cbr da devir kesici olmadığı için alır gider. Ben 135 te kalırken uzun yolda cbr125i olan arkadaşım 158 gördü. Benden 10 kg fazla. Hafif rampa aşşağıya, lakin bunlar okadarda önemli kriterler değil unutma unutturma youtube da 163 gören yzf var ve daha kimse nasıl gördüğünü bilmiyor. :D

"ib**** biri yamaha yzf-r125'i almış, artık modifiye mi etmiş, neresini değiştirmiş bilmiyorum ama 163 km/h hıza ulaşmış. youtube'da soruyorlar, tahmin etmeye çalışıyorlar nasıl modifiye yaptığını ama cevap da vermiyor g**. )

http://www.youtube.com/watch?v=6bj8yqR5ur0#t=42

belki de başka motorla yaptı, ulan adam verdi şüpheyi iyi mi.?"
    cbr125 de hız kesici yok demişsinde cbr125 kullanıcıları da öyle demiyor bilmem kaç bin devirde hız kesici giriyor diyor ve maks sürat olarak onlar 130km hızdan bahsediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende aranıza katıldım sonunda. 2013 model.2800km

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/...18189919_n.jpg
    kaça aldın ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı emreng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilanımı güncelledim. 3-4 kişi bakmaya geldi ama henüz sağlıklı geri dönüş alamadım. hala satışta. pazarlık payı vardır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2-sahibinden-tertemiz-butun-bakimlari-yapilmis-yamaha-yzf-r125-166627269/detay/
    hocam sattın mı motoru ? sattıysan kaça sattın ? almayı düşünüyorum da fikir edinmek istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)