Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorsuzmotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model Tiger 250
    eğer forumda tiger başlığına göz atan tiger sahibi arkadaşlara ulaşmayı bekliyorum bana özelden mesaj atarak irtibata geçebilirler, toplu olarak motor gezilerini iple çekiyoru

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    simsek333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs150-19
    arkadaşlar mrb ben tigerın aksesuarlarını bulamadım ve 2,el olarak aldıgım motorumda motor koruma demiri ve sisibar yok öncelikli olarak motor koruma demiri tabiki sisibarda lazım eger bunları alabilecegim online satış magazası yada tlf nosu varsa verirseniz cook sevinirim ben internette baya aradım ama bulamadım ilginize şimdiden tşk ediyorum keyifli sürüşler rüzgarınız eksik olmasın
    nıhna minbet mohsen ahhad amaytıhsin

Motosikleti
    kanuni tiger05 dı. şimdi 92 integra
    Alıntı simsek333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb ben tigerın aksesuarlarını bulamadım ve 2,el olarak aldıgım motorumda motor koruma demiri ve sisibar yok öncelikli olarak motor koruma demiri tabiki sisibarda lazım eger bunları alabilecegim online satış magazası yada tlf nosu varsa verirseniz cook sevinirim ben internette baya aradım ama bulamadım ilginize şimdiden tşk ediyorum keyifli sürüşler rüzgarınız eksik olmasın
    arkadasım kanuni nin sitesine gir ucretsız hattını ara senın bulundugun bayıye ıstedıgın aksesuarları gondersınler bu kadar basıt...

selamlar;

nihayet ben de aldım tigerımı. gerçi biraz uğraştırdı ama yılmadım devam diyorum.

şimdi bana anadolu yakasında güvenilir bi servis lazım. hani bu işten nasılsa anlamıyo deyip kazık atmayan cinsinden.

bileniniz varsa yanıt beklyorum

Tıger S

Arkadaşlar selam, bu fruma ilk yazım, ama motosiklet.netteki bir çok forumu yıllardır takip ediyorum. Sıfır bir kanuni tiger s aldım. Daha teslim almadım, sanırım bu hafta gelecek bayiye. Size sorum, aşağıdaki resimdeki koruma demirlerinin orjinali var mı ? Yoksa yaptırmak mı zorundayız. Bulunduğum ilde yok, açıkçası düzgün yapılıp yapılamayacağına emin değilim, marka itibariyle standart ebatlarda olacağından internetten satın alabileceğim bir mağaza var mı? Teşekkür ederim...

Arkadaşlar, sorum sadece moto koruma demiri için değil, aşağıdaki ön cam, sissy bar, ön ve arka motor koruma demirleri için de geçerlidir. Size sormamın sebebi, forumu takip ettiğim kadarıyla bu başlık altında Tiger 250 profesörleri var. Yardımınız için teşekkürler.

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    Allah Sizden Razı Olsun Kardeşler Vallaha Harika Motor
    ALLAH MOTORCUKARA KAZA BELA VERMESİN (AMİN)
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben tiger ı sevemedim tek silindir olmasından dolayı. ama çok hoş bir modeli var. süren arkadaşlara kazasız sürüşler diliyorum.
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    s modeli için biraz daha fazla yorum foto yok mu
    vibrasyon 15 dişli vs açısından

KASIRGA35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORAN BALANCER CBS 150

Tiger Hakında Merak Edılenler

MERHABA ARKADAŞLAR BENİMDE 2006 MODEL SIFIR ALDIĞIM TİGER IM VAR ADI BALKIZ RENGİDE TAHMİNİNİZ GİBİ BAL KÖPÜĞÜ.VALLA BEN MOTORUMU İNANIN COK SEVIYORUM DİĞER ARKADASLARINDA YAZDIGI GIBI MAKINA KALIBINI COK AMA COK IYI TASIYOR FAKAT EKSIZLIKLERI VAR TABI OLUCAK HICBIR FIRMA ARACI TAM 4 4 LUK OLARAK SUNMAZ.MESELA BANA GÖRE EKSİKLİKLERİ ŞUNLAR;
    ORTA SEHBA YOK (lastik patladığında çok zorluk yaşanıyor)LASTİKLERİ DUBLEX DEGİL OLMADIK YERLERDE PATLAYINCA MAKINANIN AGIRLIGI ILE BIRLESTIGINDE COK CAN SIKICI OLUYOR
    VİBRASYON FAZLA MAKINA COK TORKLU VE O KALIBA GUCLU GELIYOR
    SANZUMAN YETERSIZ KALIYOR RAMPA CIKIYORUM 5.VITESTE 120 YAPIYOR HALEN VITES ISTIYIP RAHATLAMAK ISTIYOR MAKINA
    ON VE ARKA DISLIYI DAHA COK ORTALAMA HIZ OLAN 90 100 KM ORANINDA AYARLAMISLAR FAKAT ORJINAL OLAN ON 13 ARKA 42 DIS SAYISI YETERSIZ KALIYOR BOYLELIKLE KULLANICILAR ON DISLIYI PERFORMANS DEDIKLERI 15 DISE CIKARTIYORLAR ASLINDA BU DEBRAJ BASKI BALATAYA COK YUKLENDIGI ICIN ZARARLI VE ARIZAYA SEBEP ACIYOR.BEN EŞİMLE BİRLİKTE İZMİRDE OTURUYORUM BU ARADA GECEN SENE AGUSTOS AYINDA İZMİR-ANTALYA-MUĞLA-BODRUM-DALAMAN-DENİZLİ-KONYA-İSTANBUL-DOLAŞTIK İNANIN MAKINA YOLDA TIK DEMEDI YAKITIDA MUHTESEMDI EN SON KONYA ALAADINDE OPETTEN 55.60YTL DEGERINDE BENZIN ALDIM BENZIN ALDIM VE O BENZIN BENI 90 KM SABIT HIZ LA İZMİR ÜÇKUYULARA GETIRDI 689KM SASIRTACAK GUZELLIKTE BU GUNE KADAR TEK SORUNU SU IDI BIR CDI ATESLEMESINI DANDIK YERE KOYDUKLARI ICIN ICINE YAGMUR SUYU KACMISTI BIRDE ARKA SAPLAMA DEDIGIMIZ DISLI BIJONLARI ESNEK OLDUGUNDAN KIRILIYOR BENIM MOTORUMUN BOYLE SORUNLARI YOK SU ANDA ARKA BIJONLARIM 17 SOMUN NOLU VE DOKUM CELIK SOMUNLARI OZEL KAUCUK CONTALI TITRESIMDEN DOLAYI GEVSEMEYE KARSI KORUMALI TAKOZLARIM OZEL YAPIM DÖKÜM FİBERDİR ESNEME PAYI SIFIR GUC KAYBI YOKK MOTORUMU www.sahibinden.com da 9463626 ilan numarası ıle gorebılırsınız izmirden sevgıler arkadaslar

Motosikleti
    MOTORAN BALANCER CBS 150
    selam yazıları okudum benımde tıger var ıncelemek ıstersen ve almak ıstersen www.sahibinden.com da gore bılırsın ılan numarası 9463626 ilanı gormen gerek neler oluyor makınaya dıye.adı balkızdır cok memnunum bende gecen sene eşimle birlikte izmirden-uşak-bodrum-muğla-marmaris-dalaman-ölüdeniz-antalya-denizli-konya-istanbul turuna çıktık.inan just_life dediği gibi yolda titreşim hissetmen için devrin en az 6000-8000 dev.dk olması gerekki buda ortalama 90km-ile 110km arasındaki sürate tekamul edıyor makına her yola uygun ıster sehır ıcınde kaldırımlardan ıstersen sehırler arası asfalt ve dag patıka yollarından.bu motorun en guzel özelliği bence altının yuksek olması ve her turlu guvenlıgın alınmasıkı mesela dıger markalarda en basıt aku koruması bıle plastık ıken bunda kapalı kutu demır tesekkurler izmirden murat
    HER DUYGUYU SADECE BU MAKİNALARDA YAŞAYA BİLİRSİN BAŞKASI ZEVK VERMEZ.NE FERRARİSİ,NE PORCHE,NEDE LAMBORGİNİ SADECE 2 TEKER 1 NUMARA...

Sakın Almayın

Tiger alacaklar almayı düşünen arkadaşlar sakın ama sakın böyle bir hata yapmayın 4, 5 ay kadar önce 0 km tiger s aldım. Bir motor ancak bu kadar adi olabilir. S lerde fabrikasyon amortisörler kısa çıkıyormuş iki kişi binince arka lastik çamurluğa ve zinzir koruma demirine değiyor inanması zor ama bu böyle ve bu sorunu kendim bulmak zorunda kaldım. 15 gün önce uzun amortisörle değiştirildi oda bir hafta içinde patladı yine değiştirilecek. İŞin kötüsü servis amortisör garantiyede girmez diyor. Ben biraz kanuni nin başını ağrıttığım için değiştiriyorlar. İnanın yaşadıklarımı buraya yazmaya üşeniyorum. İlk haftasında eksoslar yaydı servis 15 günde siparişi verip zor değiştirdi. Sinyalleri kontrol eden merkez bozuldu değiştirildi. Sol tarafındaki nikelaşlı aksamın nikelajı kabardı oda değişti aldığımdan beri motorun sorunlarını bitiremedim. Titreşim de ise depo dahi harıl harıl oluyor sürat biraz artınca motora zinzir ayarı yaptırmaktan bıktım. Böyle bir kepazelik yok arkadaşlar. Adamlara meil attım bu motoru geri alın diye cevap bile vermediler ben paramı onlara yedirmek için kazanmadım öbür dünyada alacağımdır bu motoru imkanlarımı zorlayarak aldım hala ayda 500 ödüyorum kartıma. Birde benzin deposu alttan kaçırmaya başladı yaptılar ama sanıyorum yine hafif sızıyor çünki koku var önceden yoktu. Yaşadığım yerdeki servis bilgisiz ve ilgisiz olduğu için bartına gitmek zorunda kalıyorum en ufak arızada 100 km yol. Motorun bu kadar şeyi değişti ama emin olun uğraştığımı ben bilirim. Bu motoru işiniz gücünüz yoksa uğraşmak için alın. Benim vaktim kısıtlı uğraşmayım diye 0 km aldım şimdi işi gücü bıraktım motor peşine düştüm. aksesuvarlarını en iyisinden yaptırdım bana toplam 6000 ytl ye patladı. Bu motora sakın para vermeyin illa alacaksanız ikinci el alıp hevesinizi alın hem benim kadar zarar etmezsiniz bu adamlara paranızı yedirmeyin. İnanın daha neler neler. Asla güvenim kalmadı uzun yol falan düşünüyordum ama... Daha neler neler neler Buraya sığmaz çok haksızlığa uğradım almadanda fabrikasıyla görüştüm o zaman al kardeşim diyenler şimdi cevap bile vermiyorlar. Sakın almayın sakın sakın sakın
    g.ozturk1978@hotmail.com 505 835 96 03 detaylı sorusu olanlar çekinmeden arasın. Çok uyardılar alma diye dinlemedim aynı hatayı yapmayın kardeşler.

pulvo47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung 250R Speedgear
    Hayırlı olsun.Bu motora ben 3 ay baktım.Her özelliğini en ince ayrıntısına kadar öğrendim. Hyosung 250R aldım oldukçada memnunun.Bununla beraber hep aklımın bir köşesinde Tiger var. 2. motor da olsa sanırın alacağım. Sırf yol yapmak için güvenli ve ekonomik bir makine. Titreşim için performans dişlisi öneriyorlar. Bir araştır istersen...
    Kazasız belasız..

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    2000 ytl ye tiger buldum alsammı acaba?
    ucuz olması beni çok kıllandırıyor.

ilanda aşağıdaki ilan.Bilgisi önerisi tavsiyesi olanlar ve motoru bilenlerin anlatacakları varmıdır?

http://www.motosikletilan.com/motosi...l_satilik_3248

Motosikleti
    Kanuni TiGeR 250 cc
    slm arkadaşlar
    bende 1 ay önce kanuni tiger aldım
    ihtiyacıma göre aksesuarları yavaş yavaş ekliyorum. dün gittiğim uzun yolda anladım ki ön cam şart. 90 km/sa hızla rüzgarında etkisi çok bir yolculuk yaptım
    ben motora uygun ön cam nereden bulabilirim. yardımcı olursanız sevinirim...
    murat

Motosikleti
    ileride gv250
    merhaba arkadaşlar yaklasık 8 aydır motorsiklet alma fikri beni gece gündüz yanlız bırakmıyor küçüklüğümden beri ki bu tutku babamın namı değer gara jawasıyla başladı....son sekiz aydırsa bi sıralar bu forumada yazan sewgili safak52nin bir baska forumda motorunu görmemle birlikte bu tiger sewgisiyle cebellesiyorum....ben bir öğrenciyim malum türkiye sartları hayatın pahalılığı vs vs bu herkesin ucuz dediği tigeri bu kadar cazip kılıyor ama şöyledirki gerek bu forumu gerekse başka tiger topiclerini bastan sona kadar okudum ve inceledim buna farklı internet adresleride dahil bu bana en az bi tiger kullanıcısı kadar tecrübe sağladı...bu yüzden birseyler yazma hakkını kendimde bulabiliyorum....tigerin teknik sorunları malum bunları burda yazacak değilim ilgililer zaten biliyorlardır çoğu zaten kronik sorunlar çoğu kullanıcının basını ağrıtmış bunlar giderilemeyecek seyler değil ama benim kafamı kurcalayansa bu motorun üretimini dağıtımını vs. yapan şirketin hiçbir sekilde sorulara ve sorunlara cevap üretememiş olması ki dediğim gibi hemen hemen hepsi kronik sorunlar demem o ki bu şirketin arge departmanı veya halkla ilişkiler departmanı hiç mi bu sorunları okumuyo görmüyo...yukarıda dediğim gibi ben bir öğrenciyim bir öğrenci için astronomik sayılabilecek parayı wermek beni biraz zorlar açıkçası artı aldıktan sonra bile çıkabilecek sorunlar beni kolayca küskün bir motorcu yapabilir bu yüzden çok tedirginim tamam tiger çok güzel bir motor olabilir ve bunu tecrübeli arkadaslar sorunsuz kullanabilir ancak benim için böyle birsey söz konusu değil... başlarda bir tiger sahibi olma fikri beni çok heyecanlandırıyordu lakin gün geçtikçe bu heyecan daha sonra tamamen bir soruna dönüştü şöyle ki size komik gelebilir ama daha motoru almadan tigeri aldıktan sonra yapılacaklar listesi hazırlamaya başladım baktım liste uzadıkça uzuyor çok canım sıkılmaya başladı bir yandan karşı konulmaz bi tiger tutkusu öte yandan alınca boğusulacak sorunlar sinsilesi şimdi ne yapacağımı bilmiyorum açıkcası...işte böyle arkadaşlar çok kararsızım...birde şu var bu motorun renk skalası konusunda çok kötü renklere sahip bal rengi hariç heryerde herkesin düz siyah diye diye canı çıkmış diyeceksiniz ki çıktıya düz siyah...biryerlerde bir arkadasımız yazmış kırmızı rengin üstüne boyamışlar bu şirket bu kadar mı aciz açıkcası dile getirdiğim gibi beni asıl tedirgin eden motor değil ki o sorunlar başka arkadasların tecrübelerine dayanarak söylüyorum sonradan giderilebiliyor benim sorunum satış sonrası şirketin takındığı ilgisiz tavrı....naçizane görüşlerimi paylaştım arkadaşlar katılan katılmayan olabilir hepinize saygılar....birgün bende motorcu olacagım şimdide gv250 düşünüyorum tecrübeli arkadaslar bilgilerini paylasırsa sevinirim...sevgiler kazasız sürüşler dilerim sağlıcakla
    ölmek için değil ölene kadar motosiklet.....

Antalya Tiger

SLM
    ARKADAŞLAR
    2 AYDIR TİGER KULANIYORUM MOTORUN ARKA DİŞLİSİ, BUJİ CİFT TIRNAKLI VE ACIK EKSOZ SAYESİNDE 160 KM GÖRDÜM İNANINKİ DAHA ZORLASAM GİDECEK YANİ ŞİMDİ DAHA FAZLA MODİFİYE ARIYORUM EĞER ÖNERİLERİNİZ VARSA YAZIN

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı alfa131 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SLM
    ARKADAŞLAR
    2 AYDIR TİGER KULANIYORUM MOTORUN ARKA DİŞLİSİ, BUJİ CİFT TIRNAKLI VE ACIK EKSOZ SAYESİNDE 160 KM GÖRDÜM İNANINKİ DAHA ZORLASAM GİDECEK YANİ ŞİMDİ DAHA FAZLA MODİFİYE ARIYORUM EĞER ÖNERİLERİNİZ VARSA YAZIN
    arkadasım egsozları nasıl actın bana özelden atarmısın bilgiyi
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    MOTORAN BALANCER CBS 150
    selam bende katılıyorum benım bal kızım yanı tıger on numaradır onu sevıyorum ama satmak zorundayım
    www.sahibinden.com dan ilan numarası 9463626 inceleyin
    HER DUYGUYU SADECE BU MAKİNALARDA YAŞAYA BİLİRSİN BAŞKASI ZEVK VERMEZ.NE FERRARİSİ,NE PORCHE,NEDE LAMBORGİNİ SADECE 2 TEKER 1 NUMARA...

slm arkadaslar bende yaklasık 3 senedır tiger kullanıyorum burda kullanıcı yorumlarını merak eden arkadaslar ıcın bı seyler yazıyım dedım oncelıkle uzun seneler suzukı vstrom kullanmıs bırı olarak motordan ıyı anladımı soyleye bılırım suandada tıger kullanıyorum kullanmamın sebebıde cok bol parca ve servıs agının olması japonlarda ınanın boyle bısey yok parcayı beklersınız tonlada para verırsınız o yuzden bıktım bende tigere gelınce cok agır ve oturaklı baba bı motor butun tiger kullanıcılarının ılk etapta kronık sorunları vardır ama onları hallettınızmı korkmayın her ne kadar kumanda panellerı ve gostergeler dandık gıbı gozuksede motor ve karburator cok saglam ve dayanıklı motor kısmından arıza beklemeyın dıyebılırım kronık arızaları sunlar ılk olarak akuyu aldınızda saglam bı akuyle degıstırın 2kıncısı stator denılen elektırıgı ureten bobın bu ozellıkle 2005 tıgerlerde sonrakılerı bılmıyorum 6000 km de ılla bozuluyor bı sefer degıstırıyosunuz bıdaha sorun olmuyor 3cuncu sorun konjektor onuda honda cbf 250 nınkını taktınızmı oda tamam ama motor kısmından arıza kesınlıkle yok bu 3 sorun dısında sorun yasatacanı sanmıyorum onlarda malıyetı dusuk seyler zaten motor olarak performanslı 15 dıslı ıle gectıgım motorları yazıyım ramzey 250 cbf 150 cbr ve ybr 125 ahhacı 200 racer 200 zealsun 200gs cbf 250 5 km lık bı fark atabılıyo su ana kadar yarıstıgım motorlardan kendı snıfında bı tek cbf 250 az farkla gectı yok ben cbr 125 ıle o tigerı gectım dıyenlere ınanmayın acayıp fark atıyo tiger sımdı sorucaksınız bu motor alınırmı o paraya benım cevabım evet neden evet bı cbf 250 8000 ytl arkadaslar bu motor yarı fıyatı ondanda daha gosterıslı aradakı ıkı mıslı fıyatı vermeyı goze alıcak kadar dandık makıne degıl emın olun..

Motosikleti
    ?_?
    butun arkadaslara tıger hakında verdığı bılgıler ıcın çok tesekur ederım ben 4 yıldır motor kulanıyorum ve kendı motorumu almayı dusunuyorum buda tıgıs olmasını dusunuyordum aklımda bazı supeler vardı bunuda sızleer sayesınde yenıceımı dusunuyorum sonucta sıkca raslanann bı motor deıl farklı bılgılerlen benım gıbı arkadasları aydınlatınız ıcın tesekurler

kafamı karıstıran bı soru arkadaslar tıgır s ıle tıgır arasında kı fark 1 _ 2. sı ıse tıgır esle uzun yol yapa bılırmıyım yada yapan arkadaslar varmı

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 19272829303139 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler