Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Tiger 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    bende de kanuni caracal var bana da uyarmı ki
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TRANSALP

satıyorum

Arkadaşlar bebeğimi satıyorum... bilginize...

Arkadaşlar selam;

Yaklaşık 15 gündür forumu takip ediyorum, şumu bumu derken Tigerda karar verdim ve haftasonu Tigerini satmak isteyen bir arkadaş ile buluşup Tigerini görmeye gittik, motor 2005 model 3200km de..Çalışmasını ve sesini gördüm ama bi de yetkili bi servise kontrol ettirmek istiyorum eğer kronik bi sorunu yoksa alacağım..herkese kazasız günler..

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    egsoz acan varmı hıc tiger da
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı yaglib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam;

Yaklaşık 15 gündür forumu takip ediyorum, şumu bumu derken Tigerda karar verdim ve haftasonu Tigerini satmak isteyen bir arkadaş ile buluşup Tigerini görmeye gittik, motor 2005 model 3200km de..Çalışmasını ve sesini gördüm ama bi de yetkili bi servise kontrol ettirmek istiyorum eğer kronik bi sorunu yoksa alacağım..herkese kazasız günler..
    Hayırlı olsun. Motosikletimi 8000 km de aldım, aksesuar bakım vs yapılabilecek herşey yapılmıştı. Yaz döneminde kendi hatam çok sıkıştırdığım için üst kadeh mi
    birşey diyorlar o parçalar ses yapmaya başladı, kawasaki parçası uyuyormuş onunla değiştirdim. Şimdi 13500 km de, ön teker bilyalarını değiştirdim. Bana göre ve parça fiyatlarına göre normal peryodik olan değişimler. Konya da yaz sezonu hiç durmuyoruz,
    ısındıkça yolu daha çok seviyor motor. İlan sayfalarına bıraktım müşteri çıkarsa diye öylesine. Sözün özü, ikinci el de hele 5000 lere ulaşmışsa bir şekilde arızalar giderilmiş oluyor ve alıcıya sadece kullanmak kalıyor. Yağ değiştiriyorum zincir bakımı yaptırıyorum biniyorum.

Bir uyarı. Bahsettiğim parçanın arızalanmasına nedenlerden biri de yağ filtresini geç değiştirmem. Servisler çok dikkate almıyor lakin bu 8 ytl lik parça 150-200 ytl lik masraf açabiliyor. Yağ değişiminde, yağ filtresini temizletmeyi gerekiyorsa değiştirmeyi unutmayın.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    XT 660X
    Tiger kullanıcıları kış uykusunda mı? Biraz hareket getirelim.

Bir adet yürüyen disco!

Neden istediğimiz motosiklette müzik olmasın diye bir düşünce ile yola çıktım ve ortaya bu görüntü çıktı.

İhtiyaç olan malzemeler.

1. 2 adet 3 yollu hoparlor 700w 20-25 YTL
    2. 1 adet anfi 500w 4 çıkış 60 YTL
    3. 2 adet twiter 300w 2-4 YTL
    4. 2 adet 4 ohm küçük oval hop 350w 15-20 YTL
    5. 1 adet 4 ohm 6.5 cm bas hop 15 YTL
    6 1 adet kolon yuvarlak 15 YTL
    7. 1 adet telefon mp3 pl. tutucu 7 YTL
    8. Kablolar Eski otomobilin tesisatından bedava
    9. 1 adet telefon Önceden vardı.

Toplamda 100 ile 150 ytl gibi bir masraf ile, çoğu otomobildekinden daha iyi bir ses elde edebiliriz. Kullandığınız malzemeye göre masraf daha da azalabilir.

Sistemi çalıştırmak için motosiklet üzerinde uygun yer bulunamayacağı için telefon veya mp3-4 player kullanıyoruz.

Bunlarda motosiklet üzerine uygulanmış hali. Hoparlorleri plastik klips (cırt) ile sabitleyebiliyoruz. Ben üzerlerini bandana ile kapattım. Biraz yaralı gibi oldu ama, ses gelmeye başlayınca göze görünmüyor.

Anfi

kabinli bas

Ön koruma demirindeki küçük ovaller

Büyük Ovaller

Twiter

Telefon tutacağı

Bu da görüntüsü

Bunları yaklaşık 2 hafta önce değiştirdim, ön taraftaki küçükleri söküp yerine pionner taktım. Arka taraftaki kabini büyüttüm daha iyi bas veriyor. Anfinin yerini değiştirdim, titreşimden arıza yapıyordu, yan çanta alıp onun içine aktardım, bir de araya ekolayzer girdim. Kış günü fotoğraf çekmeye bile üşendim, karlar biraz erisin son halini de resimlerim.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    mz 251
    motor alan arkadas larınn hepsine hayırlı olsun ben de tiger almak istiyorum ama bekliyecem öncelikle bu topic deki bütün yorumları okudum yorum yazan her kesze tesekür ederim

Motosikleti
    XT 660X
    Elimde photoshop yoktu ancak bu kadar oldu.

Fazla birşeye gerek yok aslında. Ön direksiyon değişir, basamaklar geriye alınır, arkaya da dökme grenaj yaptırılırsa ortaya güzel bir naked çıkar.
    Free Motorcycle Team

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde photoshop yoktu ancak bu kadar oldu.

Fazla birşeye gerek yok aslında. Ön direksiyon değişir, basamaklar geriye alınır, arkaya da dökme grenaj yaptırılırsa ortaya güzel bir naked çıkar.

Farkıl bir bakış acisi olmus ama chooper tarzına daha yakin bir motor bence bu
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    arkadaşlar bendede 2007 model 2700 km de kırmızı bir tiger var sadec akü ile ilgili bir sorun yaşamıştım oda bayi odaklıydı aküyü şarj ettirmeden vermiş motoru şu an hiç bir problemi yok topiç canlansın diye bir resim ekliyim dedim NOT:motor benim değil ama görsellik açısından çok hoşuma gitmişti arşive ekledim
    nerede bu tigercılar çıkın ortaya
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı roadcarver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bendede 2007 model 2700 km de kırmızı bir tiger var...

Bu mu?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    evet bu gültekinim maşallah yakıyor be mübarek
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bende birkaç resim koymak istedim Tiger'imlegerçekten çok memnunum.aramızda duygusal bir bağ oldu.her parçasınla tek tek ilgilenince.yok bujisini çıkar gevşeyen her vidayı sık felanama bu motoru alacaklar pişman olmayacaklar.bi kaç değişiklik yapmak istiyorum motrda hava filtresi ve egzoz.hava filtresini herkez çok kolay uydurabilir, ama egzoz bu motora biraz zor oluyor. yaptıran arkşlar var ama pek hoş gözükmüyor benim düşncem tabi.ben shadow gragstar egzozları gibi düz birşey olmasını istiyorum.acaba bu tip krom boru kestirebileceğim ve kıvırttırabileceğim yerler varmıdır sanayide?

Motosikleti
    XT 660X
    Allah kaza bela vermesin çok hoş görünüyor resimler. Motor karizma kullanıcısı karizma :D
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    sağolasınegzozları da yapalım abisi tiger 'e bak ne oluyouçan kaplan

Motosikleti
    2006 Siyah Ford Focus TDCİ(175hp)
    Öncelikle merhaba, Benimde aklımda Kanuni Tiger var ama bazı çekincelerim var örneğn;
    *bu motoru uzun yolda kulanabilirmiyiz?(800-1000 km arası durmaksızın 2 kişi ve yüklü)
    *uzun yolda hararet yaparmı?
    *2 kişi ve yüklü olarak otoyolda kaç km/h hızla seyredebilirim?

Sorularıma cevap vericek kimse yokmu hocam bu topicte
    Ken wa kyouki. Kenjutsu wa satsujin-jutsu. Donna kireigotoya odaimoku wo kuchi ni shite mo, sore ga shinjitu...

Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı Miyamoto Musashi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba, Benimde aklımda Kanuni Tiger var ama bazı çekincelerim var örneğn;
    *bu motoru uzun yolda kulanabilirmiyiz?(800-1000 km arası durmaksızın 2 kişi ve yüklü)
    *uzun yolda hararet yaparmı?
    *2 kişi ve yüklü olarak otoyolda kaç km/h hızla seyredebilirim?

Sorularıma cevap vericek kimse yokmu hocam bu topicte
    1. Motor gitsede 800-1000 km siz gidemezsiniz. Motor gider.

2. Arada dinlendirmek gerekir. 15-20 dk lık molalar sizi ve motoru yormaz. Mola vermeniz herşeyden önce,
    dalgınlığınızı giderir, yola daha iyi adapte olmanızı sağlar. Ne zaman mola vereceğinizi motor değil, vucudunuz hissettirir.

3. 100 km ile çok rahat yolculuk yapabilirsiniz. 100-120 km sürat ile gidebilirsiniz. Trafik kuralları bu süratlere müsade etmemektedir.
    Free Motorcycle Team

Motosikleti
    2006 Siyah Ford Focus TDCİ(175hp)
    Alıntı chocolateman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Motor gitsede 800-1000 km siz gidemezsiniz. Motor gider.

2. Arada dinlendirmek gerekir. 15-20 dk lık molalar sizi ve motoru yormaz. Mola vermeniz herşeyden önce,
    dalgınlığınızı giderir, yola daha iyi adapte olmanızı sağlar. Ne zaman mola vereceğinizi motor değil, vucudunuz hissettirir.

3. 100 km ile çok rahat yolculuk yapabilirsiniz. 100-120 km sürat ile gidebilirsiniz. Trafik kuralları bu süratlere müsade etmemektedir.
    İlgilendiğin için teşekkür ederim bir nebzede olsa içim rahatladı benim çevremde hiç tiger kullanan olmadığı için benimde kullanma şansım olmadı.Birde bu tiger'ın S modeli çıkmış o nasıl acaba kanuni'nin sitesinde tigerS tigerdan daha ucuz görünüyor fakat renk ve görünüş açısından pek beğenmedim ama eski tiger'a göre artıları varsa onuda tercih edebilirim.Selametle...
    Ken wa kyouki. Kenjutsu wa satsujin-jutsu. Donna kireigotoya odaimoku wo kuchi ni shite mo, sore ga shinjitu...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    forumda S modellerinde kanuni ile İTÜ arasında ar-ge yapıldığı ve bazı problemlerin giderildiği yazıyordu.
    uzun km kullanmada konforu arttıran vibrasyon sorunları azaltılmış olduğu söyleniyordu.
    yinede kullanıcıdan görüş almak daha uygun olur.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

beyler selamunaleyküm tiger s diye bişey çıkmış bende bundan almak istiyorum ne dersiniz anlarmısınız ama renkleri berbat görünüyor. En azından resimlerde öyle...

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler