Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sa ne zamandır beri topici takip ediyorum (korsan) yazayım dedim.

Ben 1 ay önce keeway 150 aldım ve ozamandan bu yana kullanıyorum.
    Bazı sorunlarım var oda dikkate alınacak bişey değil

Resimleri:

Motorum nasıl sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yorum yokmu ?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    var,arkanı nasıl görüyorsun?

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Alıntı Stagflasyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorum yokmu ?
    Pırıl pırıl gözüküyor eline sağlık ve umarım gidon dönüşlerde zorlamaz,
    peki sağ ayna neredeacilen tak

Teşekkürler Sağ aynam yok kırıldı zaten motor garajda yatıyor yazın çıkarttınmı damla ayna düşünüyorum dönüşlerde herkes zorlar diyor ama daha bi zorluğunu bi görmedim gayet rahat.

radiokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150
    arkadaşlar muhabbete ortadan dalmış gibi olmayayım ama bilgisi olan arkadaşlardan bir konuda yardım talebim olacak:İzmit'te tanıdık bildik bir usta tavsiye edecek olan var mı?Bir de İzmit'te sissy bar nerede taktırabilirim?SELAMLAR

Herkeze merhabalar,

Öncelikle sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmenizi dilerim.Sizden ricam keeway parca ve aksesuarlarını İstanbulda nereden temin edebilirim.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı asbari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhabalar,

Öncelikle sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmenizi dilerim.Sizden ricam keeway parca ve aksesuarlarını İstanbulda nereden temin edebilirim.
    asbarinin sorusunu tekrarlmak istiyorum ama sesimizi duyan yok sanırım

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    Alıntı asbari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhabalar,

sirkecide bulabilirsin

volkantuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    Alıntı radiokid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar muhabbete ortadan dalmış gibi olmayayım ama bilgisi olan arkadaşlardan bir konuda yardım talebim olacak:İzmit'te tanıdık bildik bir usta tavsiye edecek olan var mı?Bir de İzmit'te sissy bar nerede taktırabilirim?SELAMLAR
    ben gebzede oturuyorum gelebilirsen gebzede servis mevcut ayrıca bahsettiğim servis bana sisybarda getirdi bende taktım motoruma.
    Fazilet motorsiklet aynı zamanda yamaha satış ve servisi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

Alıntı carsvegas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asbarinin sorusunu tekrarlmak istiyorum ama sesimizi duyan yok sanırım
    carsvegas motor arıyordun aldınmı motor,almadıysan bende sl 2009 modeli var düşünürsen .

radiokid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150
    volkantuna teşekkür ederim.

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Yorum yokmu ?
    biraz oynama yapmıssın orjinalinden farklı neler yaptın anlatır mısın?

valla bi direksiyon :D var gözüktüğü gibi şimdi ise t direksiyon kuyruk kesimi manetleri değiştircem arka teker 150 olacak süper olacak :D onu bi yapayım atarım resimleri

blueberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R-26 1954+Keeway SL 150
    Kullandığımız 2 teker, harika bir makine. Markası, özelliği, tarzı ne olursa olsun. Motorcu, motoruna bakar, kontrol eder, çocuğu gibi sevgilisi gibi okşar. Sıkıntısı nedir bilir, giderir.
    Kimisi motorculara bencil der, tekil düşünür der, kimisi dövmeleri var diye acaip bakar, kimisi kıskanır çamur atar vs vs.
    Bu aleti severek, isteyerek, bütünleşerek biniyorsanız, motorunuz sorun çıkarmaz. Her sürüşten sonra motorunun bakımını yap, yaz ve kışa girerken motor yağını değiştir, önceden sorun çıkartabilecek, yolda bırakabilecek parçaların yedeğini taşı.(bir arkadaş debriyaj teli için önermişti), çeşitli aparatlarla seni en yakın merkeze götürecek şekilde boş zamanlarında yap veya birkaç arkadaş yapın ve yedeğinizde taşıyın. Motorcuyum diyen motorun nerelerden sorun çıkaracağını bilir. Herkesin evinde ufak çaplı bir atölyesi vardır.
    Ben 2006 Nisan ayından beri kullanıyorum, hiçbir parçası değişmedi, hiçbir parçası kırılmadı yapışmadı, hiç yolda kalmadım, Ege-Akdeniz turu (3300 km) yaptım, sorun yaşamadım. Vibrasyon olacaktır, ellerin uyuşacaktır, belin, omuzların sızlayacaktır. Olmalı bunlar, rüzgar sende, kuş sesleri sende, orman havası sende, ç,çek kokuları sende, motorunun sesi sende, kontrol sende, daha ne istenir. Özgürlük bu değilmi.
    Küçücük bir MERHABA diyebilmek-işitmek çok güzel

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650

buyrun beyler bosna hersekten bir superlight alet benim değil burda motor bakarken resmini gördüm custom çok temiz yanılmıyosam fiyatıda 2000 falan dı göremedik yurdumuzda böyle şeyler yapamadıkk alamadık. bence çok başarılı bi çalışma olmuş gerçekten çok hoşuma gitti

carasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    zannediyorum sadece koltuk dizaynını değiştirmiş ama çok fantastik olmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:19 ----------

valla bi direksiyon :D var gözüktüğü gibi şimdi ise t direksiyon kuyruk kesimi manetleri değiştircem arka teker 150 olacak süper olacak :D onu bi yapayım atarım resimleri
    bende mi alsam napsam bitane etkileniyorum bakarken

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

buyrun beyler bosna hersekten bir superlight alet benim değil burda motor bakarken resmini gördüm custom çok temiz yanılmıyosam fiyatıda 2000 falan dı göremedik yurdumuzda böyle şeyler yapamadıkk alamadık. bence çok başarılı bi çalışma olmuş gerçekten çok hoşuma gitti
    arkadaşlar motrda gözüken yuvarlak kapak var ya ondan lazım bide keewaye uyacak ufak şirin bi ön far arıyorum varmı bilginiz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:36 ----------

farı değiştireceğim motorum keewaya uygun far arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Güvenli Bir Servis Arayışı

Merhaba Arkadaşlar.
    Bende 2 hafta önce ikinci el bir Keeway SL 150 motor aldım. Motor oldukça bakımlı. Ancak bir kaç sorun var almadan önce bunlardan haberdardım. Sıralamak gerekirse.
    1- Sinyalizasyon sistemi: Sağ sinyal sürekli yanıyor, bu da yolda zorluklar çıkarıyor. Sol sinyal yanmıyor (Ampul sağlam). Bazen ikisi bir yanıyor, bazen sol sinyal sönmüyor, sağ sinyal bazen yanmakla yanmamak arasında kararsız kalıyor
    2-Eksozdan zarlama sesi geliyor: Muhtemelen içindeki susturucunun bir kenarı kaynak yerinden koptu.
    3- Öksürme: Hız yaptığımda genelde motor öksürüyor (Gıcık olmuş olabilir
    4- Jikleyi en üst seviyeye aldığımda motor stop ediyor bu nedenle orta da kullanıyorum, muhtemelen de motorun öksürmesi jikleden dolayı.
    5- Benzin musluk Anahtarı: Jiklenin üstünde bulunan benzin musluğunu yukarı kaldırsamda, aşağı indirsemde motor çalışıyor. Bunun bildiğim kadarı ile yukarı konumda iken motora benzin akışını durdurması gerekli ama olmuyor.

Bu 5 sorunumu anadolu yakasında çözebileceğim iyi bir usta yada servis var mı, keeway servisleri ile ilgili çok fazla şikayet yazısı okudum bu nedenle servisler konusunda çekinceliyim. Şu an motor en azından yürüyo, servise götürdüğümde hem motor iyice ölücek hemde boşa para vericem. Bu konuda yardımlarınızı beklerim arkadaşlar. Artık motoruma sorunsuz binmek istiyorum :(

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı Medusax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.
    Bende 2 hafta önce ikinci el bir Keeway SL 150 motor aldım. Motor oldukça bakımlı. Ancak bir kaç sorun var almadan önce bunlardan haberdardım. Sıralamak gerekirse.
    1- Sinyalizasyon sistemi: Sağ sinyal sürekli yanıyor, bu da yolda zorluklar çıkarıyor. Sol sinyal yanmıyor (Ampul sağlam). Bazen ikisi bir yanıyor, bazen sol sinyal sönmüyor, sağ sinyal bazen yanmakla yanmamak arasında kararsız kalıyor
    2-Eksozdan zarlama sesi geliyor: Muhtemelen içindeki susturucunun bir kenarı kaynak yerinden koptu.
    4- Jikleyi en üst seviyeye aldığımda motor stop ediyor bu nedenle orta da kullanıyorum, muhtemelen de motorun öksürmesi jikleden dolayı.
    5- Benzin musluk Anahtarı: Jiklenin üstünde bulunan benzin musluğunu
    yukarı kaldırsamda, aşağı indirsemde motor çalışıyor. Bunun bildiğim kadarı ile yukarı konumda iken motora benzin akışını durdurması gerekli ama olmuyor.

Bu 5 sorunumu anadolu yakasında çözebileceğim iyi bir usta yada servis var mı, keeway servisleri ile ilgili çok fazla şikayet yazısı okudum bu nedenle servisler konusunda çekinceliyim. Şu an motor en azından yürüyo, servise götürdüğümde hem motor iyice ölücek hemde boşa para vericem. Bu konuda yardımlarınızı beklerim arkadaşlar. Artık motoruma sorunsuz binmek istiyorum :(

öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürüşler nasib etsin. jikleyi yarım açık kullanıyorum yazmışsın o şekilde sürmüyorsundur umarım jikleyi açık unutup sürme öksürme ondan oluyordur büyük ihtimalle. bende de şöyle bi sorun var jikleyi açarken ufak bi gaz veriyorum vermessem bendede stop ediyor o sorun neden kaynaklanıyor bilmiyorum yani sorun mu onuda bilmiyorum daha önce ben motorun soğuk olmasına yormuştum bunu jikleyi gazla çevirince açılıyor tecrübeli sl kullanıcıları aydınlatıcaktır... bizim landcruiser başlığı ölmüş kimse konuşmuyo kendim yazıp duruyorum

2. benzin musluğu ile alakalı, bendede landcruiser var musluk yukardayken açık aşağı konumda rezerve yana doğruyken kapalı konumda muhtemelen sende de aynı konumdadır yukarı konumda kullanki benzinin bittiğinde rezerveye geçebilesin ve 50 km yakın yol yapma şansın olsun ben bir sefer rezervede unutmuşum ve 100 metre itmek zorunda kaldım motoru yokuş aşağı binerek gittim ki o 300 metreye yakındı

egzosla alakalı sorun içinde, sesin tam olarak nerden geldiğinden emin olmalısın belki vidalar gevşemiş ve titreme yapıyrdur mesela bendede yüksek devirde geliyor plakalıktan fara sürtüyor ve titreme yapıyor çekilmez bir ses oluyor.

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    Alıntı Medusax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar.
    5- Benzin musluk Anahtarı: Jiklenin üstünde bulunan benzin musluğunu yukarı kaldırsamda, aşağı indirsemde motor çalışıyor. Bunun bildiğim kadarı ile yukarı konumda iken motora benzin akışını durdurması gerekli ama olmuyor.

benzin muslugu yanda olsada calisir zaten motor.. ama bi 20-30 metre gidince stop eder.. yada 35-40 sn calisip stop eder.. uskudarda ferhat usta var.. ben sana onu tavsiye ediyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler