Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    valla depodokı catlak ıcın kaynattırmaktan vazgectım sımdılık bı macun surdum bakalım ıse yarıcak mıı .... kutu ıcınde satılıo 2 tup bırısı sıyahımsı bırısı mavı bırbırıne karıstırıyorsun ıkısını sonra catlak olan yere guzelce surdum tas gıbı oldu ve vernıklı gıbı bı yuzeyı oldu kuruduktan sonra adam kaynak gıbı tutar bu dedı eger ıs gourse ıdare edıcem bole ..... olmadı yenı depo şart ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    arkadaşlar bana arka çamurluk lazım taraş da ve merkez yedek parçada siyahı kalmamış ve gelmeycek dediler acaba başka nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

iyi günler

tekeriniz düz bassın...
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

by_cunning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir de zeytinburnunda bir usta var adı kemalmiydi kenanmıydı unuttum valla ama. Perdeciler var zeytinburnunda o yol üstünde benzin istasyonunu solunuza aldığınızda ilerde sağda bir dükkan önünde bir çok motor var zaten görünüyor. O da keeway ustası fakat biraz pahalı yapıyormuş mutlaka pazarlık yapın.

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:08 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6002378/detay/

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    rashka

Eğer maslak Atatürk sanayi 2. kısıma gelebilirsen ben sana yardımcı olurum. 1 Lt yağını al gel. Birde gönlünden ne koparsa bir siftah atarsın olur biter.
    Numaram 0532 593 25 95 (Cüneyt)

cosby26

Depodaki çatlak için yapabileceğin hiçbirşey yok. O kullandığın Epoxi macunu. Bunu bende denedim ama malesef kısa bir süre sonra gene akıtmaya başlıyor.
    Çatlaklar genelde deponun şasiye bağlandığı bize bakan tarafta oluyor. Orası kilit nokta olduğundan her türlü çatlıyor. Bence kaynattır bir süre idare eder ama gene gider bilgin olsun.

carsvegas

Çamurluk için birde Sarıyer Çirozoğlu motoru dene. Elinde tutmuyor ama genelde bulabiliyor yedekleri.
    0212 242 18 67 (Mustafa)

Kolay gelsin.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    tesekkur ederım cuneyt abı bakalım bu nasıl ıdare edecek mı etmezse bı kaynak yaptırırım olmadı yenı depo :D

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Çağatay_14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar oncelıkle bayadır giremedim foruma. ben gittim daha önce dediğim uşaktaki ilana ve gittim aldım supershadow 250 yi. uşak muğla arası 300 km yol yaptım maşallah en ufak sorun çıkarmadı motorum. 5 gün oldu allalı şu ana kadar çok menlunum yagıyla debrıyayında ufak bı sorun yaptı onu yaptırdım sanayıde sadece. görüntüsü ve sesi oldukça tatmin edici özellikle sesine bayılıyorum herkese kendine baktırıyor motor
    goksel ben köteklide oturuyorum yardımcı olmak ısterım sana motor alırken eger alırsan cok dogru bır secım yaparsın kardeşim ben şuana kadar çok menlum kaldım ıyıkı almısım dıyorum walla ıstersen tanısalım. benım arkadaslarımda alcaklar a2yı aldılar onlarda motor bakıyolar sl150 beraber koteklı mt kurarız ıns
    vay hayırlı uğurlu olsun, ilk seferde 300 km yol yapabildiğine göre öğrenme aşamasında da yardımı senden alıcaz anlaşıldı ben de köteklideyim şokun üstünde. eylülde görüşelim mutlaka

rashka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keewaysl150 - 2010
    echtsasori,

yanıtın için teşekkürler yalnız ben yağın yanı sıra, buji ve aküye de bir ayar vermek istiyorum, sen yapabilir misin? elinde buji var mı? akü için kuru akü mü önerirsin, maslak oto sanayi bana uygun ama dediğim gibi buji ve akü'de önemli, ayrıca zincirde de gevşeme söz konusu yani aradığım genel bir gözden geçirme.

cevabını bekliyorum.

Motosikleti
    cosby26

Nedemek. Burada sorulara sorunlara cevap bulmak için burdayız. Bildiklerimi paylaşmicaksam burda ne işim/işimiz var değilmi.

rashka

Sen geçmiş sayfalarda motoruma neler yaptığımı görmedin mi. Motorla ilgili herşeyi zaten ben kendim yapıyorum. Bilgim olmasa zaten cesaret edip dağıtmazdım.

Ancak senin Aküye ayar vermek konusunu anlamadım. Şarz mı istiyorsun yoksa yeni akümü ? Yeni akü alacaksan tabiki kuru alma, bildiğim kadarı ile kuru akülerin ebatları uymuyor. Ben Asitli olandandan kullanıyorum. Harikada çalışıyor. Tabiki tercih senin.

Zincir konusu en kaka olayı bu motorun. Haftada bir ayar çekiyordum. En son gittim O-ring li zincir aldım. Henüz kullanamadım ama kendi orjinal zinciri gibi sorun yaratmiyacağı kesin.

Yani şöyle söylim. En son motorunu söküp dağıtıp toplamamıştım onuda yaptım artık. Bilmiyorum başka birşey kaldımı

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    cüneyt abıııı motorun son halını goremedık ama :D resmlerı beklıyoruz en kısa zamanda bende yarın depoyu sokup goturtecegımmm cunku hala benzın kacırıyor :D cuneyt abı depoyu sokerken koltugun orda bı cıvata var onu sokuyoruz sonra bu gııdounun altındakı granajları cıkartıyoruz ve gıdounun altındakı mat plastıkler var 2 tane vıda tutuyot onu cıkartıyoruz baska varmı sokecegımız yerler ?

Motosikleti
    Yok kardeşim başka birşey sökmene gerek yok.

Koltuğun ordaki vidayı sökünce koltuk tarafına doğru çek çıkar. Öndeki lastik kanallarından çıkar gelir kolayca.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    tesekkurler cuneyt abı bırazdan sokup goturecegım bakalım kaynakcıyaa ....

Çağatay_14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperShadow 250
    [QUOTE=gokseltoprak;2424743]vay hayırlı uğurlu olsun, ilk seferde 300 km yol yapabildiğine göre öğrenme aşamasında da yardımı senden alıcaz anlaşıldı ben de köteklideyim şokun üstünde. eylülde görüşelim mutlaka
    tmm kardeşim görüşürüz köteklide benim numaram 05385720364 ararsın elimden geldiğince her türlü yardım etmeye çalışırım görüşmek üzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Alıntı cosby26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çağtay koteklı mt kurulursa burayı unutmada:D
    abim unuturmuyum hiç :D

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    Arkadaslar motorum benzın deposu catlamıstı onu gecen gun kaynakcıya verdı m kaynak yapması ıcın oksiasetilen kaynagı yaptı guzel olmus sızdırmıyordu neyse taktım depoyu yerıne doldurdum benzını fulledım surmeye bı basladım gıderken yolda jikleyı ındıreyım dedım elımı alta bı daldırdım sapır sapır ıslaklık ... hemen cektım kenara bakıtım ne oluyor dıye şap şap damlıyor dogru depocuya orda tekrar soktum baktık bu depodan benzın gelen yer varya altta bu karburotere benzını aldıgımız yer o kokunden catlamıs nasıl oldu nasıl gıttı bılmıyorum ama yıne depocuda motor sımdı yarın gıdıp alıcam bakalım hayırlısıyla ınsallah bu sefer bırsey olmaz sımdı dıyorum keske yenısını alsaydım dıye 70 tl verdım kaynaga sımdı buyuk ıhtımal para vermem ama yenısı olsun basım agrımasın .... 3-5 fazla ver yenısı gıbı olmuyor ıste ....

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    70 tl. kaynak parasımı yazıktır ya. Benimde başıma gelmişti radyatör tamiri yapan bir yer bulup orda kaynak yaptırmıştım. Bir siftah at yeter demişti usta.

Motosikleti
    cosby26

Sanırım sen benzin vanasından bahsediyorsun. Eğer daha önce orda bir sorun yok ve sonradan çıktıysa bu kuvvetle muhtemel ustanın hatasıdır. Eğer depoyu musluğu sökmeden sağa sola sertce bıraktı ise hasar vermiş olabilir.

Birde 70 TL kaynak parası çokmuş :(

Umarım bu sefer halolur.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    su anda aldım motoru sımdılık sıkntı yok bakalım evet 70 lıra aldı :( bencede cpokn ama ne yapıcaksınnnn ıstee....

rashka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keewaysl150 - 2010
    arkadaşlar,

bu motorda kask kilidi tarzı birşey göremiyorum ben, yerini bilen ya da olup olmadığını bilen var mı? benim eski motorda bile vardı, eğer yoksa büyük eksiklik...

Çağatay_14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperShadow 250
    Alıntı cosby26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su anda aldım motoru sımdılık sıkntı yok bakalım evet 70 lıra aldı :( bencede cpokn ama ne yapıcaksınnnn ıstee....
    inş hallolur abim hakkaten 70 lira kaynak parası çok almış adam nerdeyse 0 deponun yarı parası :(

Motosikleti
    Bugün motorum için spariş ettiğim Vites kolu, Fren pedalı ve yayı, fren çubuğu, hava filtresi ve benzin musluğu geldi.

Bakalım en kısa zamanda motora girişmem gerekiyor.

rashka

Kitapçığında gösteriyor ancak motorun üzerinde öyle bir şey yok. Boşuna arama bence

Ancak büyük eksiklik demeni de anlayamadım. Bence kaskı motorda bırakmak en büyük hata ve yanlışlıktır.

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Herkeze öncelikle merhabalar.Sl 150 eksoz fiyatlarından haberi olan arkadaşım varmı.Yada daha önce kaynak yaptıran eksozda paslanmadan dolayı patlak meydana geldi sizce kaynak çözüm olurmu daha önce tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler