Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı facia42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşım satılık motorum

nasıl motor?sevdinmi farkları nelermiş kardeş?
    titreşim daha az, ivmelenme ve sürat daha ii, egzosları arkadas yaptırmıs oldukca orjinal, kasa daha geniş oldugundan biraz daha heybetli ancaaaaaak gidon farkına henüz alısamadım keway deki kadar atik hareket edemiyorum şimdilik, artık alısamadım mı bilmem ama kewayin yol tutusu sanki daha güvenli gibi gelio
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı nedd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Ben motorun her yağ değişiminde zincirini de yağlattırıyorum. Şu anda motor 14 bin civarında. Sorum şu bu motorlarda zincir değişiminin bellirli bi km si var mı? Eğer değiştirmek gerekirse kaçlık zincir almak lazım?
    Kac km'de yag degistiriyorsun? Zinciri normal sartlarda her 400-500 km'de yaglamak en sagliklisi ancak su anki hava sartlarinda (yagmur camur) her 300 km de bir de yaglamak daha faydali olacaktir. Sonucta her seyde oldugu gibi, zincirine de ne kadar bakarsan o kadar uzun omurlu olacaktir, ben Pegaso 20,000 km'de iken degistirdim, soylenene gore her 20,000 km civari zincir degisimi ideali.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    1.000 km de değiştiriyorum yağı ama zincir yağını da dediğine göre bayaa aksatmışım. Demekki benim zincir şu an pek bakımlı sayılmaz. Bilgiler için saol fazla oyalanmadan değiştiriyim bari.

Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim daha az, ivmelenme ve sürat daha ii, egzosları arkadas yaptırmıs oldukca orjinal, kasa daha geniş oldugundan biraz daha heybetli ancaaaaaak gidon farkına henüz alısamadım keway deki kadar atik hareket edemiyorum şimdilik, artık alısamadım mı bilmem ama kewayin yol tutusu sanki daha güvenli gibi gelio
    hadi baKalım hayırlı olsun

Motosikleti
    hadi baKalım hayırlı olsun
    sanada yeni alacagın hayırlı olur inşallah kardesim.

Motosikleti
    keeway superlight 150
    sanada yeni alacagın hayırlı olur inşallah kardesim.
    eyw arkadaşım

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    2006 model siyah 10 bin kilometrede sl150 ankarada satılıktır. sorunsuzdur, şu an sezon bakımını yaptırıyorum.
    ikinci motorum ve garaj sıkıntım var. rakamda her türlü anlaşırız.
    düşünen varsa burdan özel mesaj atabilir.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    cbf 150 regal raptor
    mrb arkadaşlar

bi sorum olucaktı.
    150 sl lerde vibrasyon çok oluyormuş.
    bende 150sl almayı düşünüyorumda.
    bilgilendirirseniz sevinirim.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı 0081yavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar

bi sorum olucaktı.
    150 sl lerde vibrasyon çok oluyormuş.
    bende 150sl almayı düşünüyorumda.
    bilgilendirirseniz sevinirim.
    doğrudur oluyor.ama 80 km/ üstüne çıkmaya çalışmadıkça çok rahatsız edecek boyutta değil
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    cbf 150 regal raptor
    pekala kullanışlı bir motormudur.
    sorunlu bi motor değildir her halde.
    alırsam pişman olmam dimi?

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Motorcu arkadaşlara selam.... Çocukluğumdan beri tutkunu olduğum motosiklete iki kez sahip oldum. Birincisi Yamaha Aerox, ikincisi ise Suziki DR 650 idi. Şimdi ise tarz değiştirip cruiser almayı düşünüyorum. Bir aydan fazla araştırdım, özellikle siteden çok faydalandım bilgi açısından. Jinlun ile Keeway 150 Süperlight arasında kaldım. Ancak hem görünüş hem de makina açısından Keeway 150 Süperlight'ta karar kıldım.
    Fakat bu titreşim beni biraz düşündürdü. Gerçi hızı sevmediğim, motoru da asla yormadan kullandığım için sorun olup olmayacağı konusunda, motoru kullanan tecrübeli arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var.
    Ayrıca rodajını iyi tamamlamış, temiz ve titiz kullanılmış en fazla 12000 kilometre yapmış borçsuz, temiz kağıdı olup satmayı düşünen varsa, 600'ü peşin 1000'ı da kredi kartına 5 taksitle toplam 1600'e talip olurum.
    Üsküdar'da oturuyorum. Motoru da Motorcu Serhat Usta'ya göstermek isterim..
    Herkese kazasız, belasız, hayırlı ve keyifli sürüşler dilerim

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Motor hakkinda genel bilgi edinmek isteyen arkadaslar icin, sahibinden.com'da ilanimda yazdigim yaziyi aynen buraya kopyaliyorum.

Şimdiye kadar yaşadığım sıkıntılar şöyle. 4,000 km civarı elektrik marşı calışmadı servise götürdüm, sele altında ki bir kablonun çıkmasından dolayı çalışmadığını söylediler ve hemen o kabloyu takıp bir de bantlayıp çalıştırdılar. Onun haricinde 8,000 km civarı eve geldiğimde debriyaj teli koptu kendim yeni bir tel alıp monte ettim. Bu motorun her 7,000 civarı debriyaj telinişn değismesi lazım DİKKAT. Bu yalnızca bu motor için değil bir cok vitesli motor için böyle. Bunların haricinde başka sıkıntılarım olmadı.

Motor hakkında ki genel bilgiler. Motor Çin malı ancak Regal-Raptor'lardan sonraki en iyi Çin malı motordur. Buna kesin kanaat getirdim. Gerçi bır Cin malı ne kadar iyi olabilir o da başka tabii. Bilmeniz gerekn şey bu motorlarda problem mutlaka çıkaçaktır. Ancak bu motoru anldığımda bu makinelerden hiçbirşey anlamayan ben, şimdi bir çok şey biliyorum.

Superlight eksileri: 1- Cok fazla titreşim. Ne var canım olsun da titreşimi olsun demeyim, bu cok önemli bir eksik aslında cünkü tüm somunları vidaları kötü yonde etkileyen,tüm aksanı bozabilen bir sorun. 2- Otoyollarda 90 km/s in üzerine pek çıkamamanız dolayısı ile arabalar ın sizinle kedi ile fare gibi oynayabilir olması

Artıları: 1- Az yakıt tüketimi, 100 km de yaklaşık 2-2.5 lt arası. 2-Şehir içi için inanılmaz ideal olması. 3- Şık görünümü.

Genel olarak özetlemek gerekir ise, bir japon 250cc cruiser ın sıfır fiyatı 12,000 YTL bu motorun fiyatı belli. Aldıktan sonra bir Japon performansı bekliyorsanız almayın çünkü üzülürsünüz. Ben mutlu olacağınız binerken zevk alacağiniz bir motor almanızı isterim. Sonucta bu paraya bu motoru satmasam da olur. Sonuçta ilk göz ağrım ve beni bir cok yere aldı gotürdü. Her hafta temizleiğim yağladığım, kontrollerini yaptığım bir motor. Eğer derseniz ki acemiğimi atma istiyortum ilk motorum olacak, fazla uzun yola gitmeyeceğim 1 seneye kalmaz zaten satarım o zaman bu motor size göre. Ama derseniz ki bana hiç problem çıkarmasın, bununla basayım İzmir'e gideyim, artçımla bol bol gezeyim, uzun süre de kullanayim, o zaman alın bir CBF 250-YBR 250.

Saygılar.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Evet, ilginize teşekkür ederim. Zaten ilanınızı okumuş dürüst bilgilerinizi de takdir etmiştim. Ancak netice eldeki imkanlar nispetinde olunca insan bir anlamda kötünün iyisine talip oluyor. Aslında sizi 2 kez aramış ancak ulaşamamıştım. Motoru sattığınıza kanaat getirdiğim de içinde tekrar aramadım.

Motosikleti
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu arkadaşlara selam.... Çocukluğumdan beri tutkunu olduğum motosiklete iki kez sahip oldum. Birincisi Yamaha Aerox, ikincisi ise Suziki DR 650 idi. Şimdi ise tarz değiştirip cruiser almayı düşünüyorum. Bir aydan fazla araştırdım, özellikle siteden çok faydalandım bilgi açısından. Jinlun ile Keeway 150 Süperlight arasında kaldım. Ancak hem görünüş hem de makina açısından Keeway 150 Süperlight'ta karar kıldım.
    Fakat bu titreşim beni biraz düşündürdü. Gerçi hızı sevmediğim, motoru da asla yormadan kullandığım için sorun olup olmayacağı konusunda, motoru kullanan tecrübeli arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var.
    Ayrıca rodajını iyi tamamlamış, temiz ve titiz kullanılmış en fazla 12000 kilometre yapmış borçsuz, temiz kağıdı olup satmayı düşünen varsa, 600'ü peşin 1000'ı da kredi kartına 5 taksitle toplam 1600'e talip olurum.
    Üsküdar'da oturuyorum. Motoru da Motorcu Serhat Usta'ya göstermek isterim..
    Herkese kazasız, belasız, hayırlı ve keyifli sürüşler dilerim

arkadasım öncelikle hoşgeldin, yukardaki arkadas güzel bir özet gecmiş, bnm motorumda satılık capadayım bn ancak yarın üsküdara gelecegim senin serhat dedigi üsküdarda ki ferhat usta olmasın neyse sadece istedigin profile uymayan tek bir taraf var oda bnm motorumun km si 19000 de ancak önceki sayfada da yazmıstım bn motorumun herseyine kefilim ferhat ustayada gösteririz zaten

Motosikleti
    keeway superlight 150
    satın almak isteyen arkadaşlar için yazıyorum ;

çekinmeden alabileceğiniz motor arkadaşlar,bu titreşim ve hız konusu motordan motora deişisiyor zanedersem,100ü rahatlıkla geçiyo motorum ve 90-90 giderken ne ayaklarım titriyo nede koltuğum,istediğin anda da 110a çıkarak sollama olanağı sağlıyo bana. parçaları kaliteli bi motor,parça sıkıntınız olmaz,çokda az yakar,periyodik bakımını yaptırın asla yolda kalmazsınız kanaatimce. (derler ya birazda şans işi diye) benim aynen ole sanırım,çoğu kişi titreşimden ve hız sorunundan dolayı üzüntülü,ama keyfi bi başka hepsi bilir
    saygılar..

Motosikleti
    satın almak isteyen arkadaşlar için yazıyorum ;

çekinmeden alabileceğiniz motor arkadaşlar,bu titreşim ve hız konusu motordan motora deişisiyor zanedersem,100ü rahatlıkla geçiyo motorum ve 90-90 giderken ne ayaklarım titriyo nede koltuğum,istediğin anda da 110a çıkarak sollama olanağı sağlıyo bana. parçaları kaliteli bi motor,parça sıkıntınız olmaz,çokda az yakar,periyodik bakımını yaptırın asla yolda kalmazsınız kanaatimce. (derler ya birazda şans işi diye) benim aynen ole sanırım,çoğu kişi titreşimden ve hız sorunundan dolayı üzüntülü,ama keyfi bi başka hepsi bilir
    saygılar..
    facia yazdıklarına aynen katılıyorum, valla kimseyi inandıramadım ama bn motorda iki kişiyle 110 görüyorum ama hız tabii ki sakıncalı zorlamazsan rahat edersin her zaman bu motorda bn 20 bin e yaklaştım hala gayet memnunum, duygusal konuar devreye girmese satmayacam valla motorumu

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Bence motorun rodajı aynı zamanda da kullanan kişinin tarzı ve bakımı çok önemli.
    Nahzuvay arkadaş yarın Üsküdar'a geleceksen Ferhat ustanın orada buluşalım. En azından tanışmış oluruz.

Motosikleti
    keeway superlight 150
    facia yazdıklarına aynen katılıyorum, valla kimseyi inandıramadım ama bn motorda iki kişiyle 110 görüyorum ama hız tabii ki sakıncalı zorlamazsan rahat edersin her zaman bu motorda bn 20 bin e yaklaştım hala gayet memnunum, duygusal konuar devreye girmese satmayacam valla motorumu
    hah arkadaşım şey sorcam sana,hiç debriyaj balatanda sorun oldu mu? ben deiştirmiştim motoru alınca, sıfır orjinalini taktırmıştım, debriyajı bırakınca sanki zincir boşmuş gibi cırttt diye bi ses geliyo ve ole kavrıyo. ustaya dedim ki bu balataların 5 bacaklıları varmış ve hiç sorun olmuyomuş dedim,bunda şole şole bi sorun var dedim. o da; hmmm o zaman debriyajı biraz sıkınca geçer dedi gerdiriyomu ne yapıyo bilmiyorum işte.bi bindim yarı yarıya azalmış sorun. bi ara gidecem tekrar yaptırtacam tam geçmediyse getir demişti. genelde ısınınca yapmaya başlıyo bunu.bilgin varmı hiç

Motosikleti
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motorun rodajı aynı zamanda da kullanan kişinin tarzı ve bakımı çok önemli.
    Nahzuvay arkadaş yarın Üsküdar'a geleceksen Ferhat ustanın orada buluşalım. En azından tanışmış oluruz.
    tabii ki kardesim güzel olur yeni aldıgım motorun devrini üzerime almak için emniyete gelecegim yarın, hem ferhat ustanın yanına hemde salih abinin (yanlız kurt)yanına ugrayacam kaza yapmıs :( yarın senlede tanısırız inşalllah , özeline cep numaramı yolladım sende bana yazarsa ararım bn seni gelince

Yaw bu motordan bende düşünüyorumda Bolu'da kullanan bulamadım. Bi aralar satıldığını görmüştüm de kullanana rastlamak zor. Uzun yola pek gitmez demiş bazı arkadaşlar mekanik anlamda sorun mu çıkartıyor ? ben bu yaz 1500-2000km arası bi yolculuk düşünüyorum da bu motordan aldığım taktirde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler