Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Unknown kardeşim, 329 sayfanın sadece son 10 sayfasını okusan hemen hemen herşeyi anlardım. Parasının hakkını veriyor.Dayanıklı.titreşim var,ön dişliyi büyütürsen biraz azalıyor.100 km de 2.3 lt yakıyor. Ön çamurluk ve flaşör hariç tüm parçaları şimdilik temin ediliyor. Lastikler çin malı olup su gördümü yağ görmüş gibi kayıyor,eski kullanıcıları metzellere geçti. 150 cc ye göre tatminkar bir performansı var. 2. eli var.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    unknown dostum insanlara bu sitemin biraz yersiz olmuş ben sen ve birçok yeni arkadaş bu topiğe girdiğinde o kadar çok sordu ki bu sorular insanlar aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan bıktı sanırım.. biliyorum 329 sayfa oldukça çok ama yavaş yavaş ilk sayfadan itibaren okursan hem aradığın sorulara yanıt hem de bir sl kullanıcısı yada adayı için gerçekten çok faydalı bilgiler bulursun.

sürç-ü lisan ettiysem affola

Selamlar arkadaşlar... Bugün 18 li dişliyi taktım ama abartı bi değişiklik hissedemedim.. Bide işin ilginç yanı benim motordan 17 dişli çıktı :D Sanırım 2007 modellerde böyle. Dişli değişmeden bi bakın 17 ise değişmenizi pek önermem. Hissedilecek düzeyde bi fark göremedim açıkcası . Ama 100 daha rahat çıktı. 16 dişlide bu fark daha hissedilir diye düşünmekteyim. 17 den 18 geçtiğim için farkı pek hissedemediğimi düşünmekteyim.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Keeway kullanıcıları Kardeştir, Dost'dur.

Alıntı ilker84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar uzun zamandır takip ediyorum forumunuzu yaklaşık 2 aydırda alma hevesim vardı ben 150hs mondial sahibiydim takiii bugune kadar bugün kendime feyizoglundan 1 adet sl150 aldım çok mutluyum acaip hoşuma gidiyor bu motor sisy bar için tavsiyelerinizi istiyorum ve onun haricinde yeni bir sl150liliye tecrübelerinizi aktarmanızı nelere dikkat etmem gerektiğini ve düşüncelerinizi şimdiden teşekkür ederim herkese iyi ve güvenli sürüşler dilerim...ben ilker...yaş 23 istanbul kağıthanede oturuyorum
    uNkNowN... ya bütün keeway kullanıcılarını kınıyorum.Size dedim ki motor hakkında yorum yapın ama hicbiriniz zahmet edip iki sey yazamadınız neyse ya sağlık olsun gördük sl 15o kullanıcılarını
    Sevgili arkadaş ve kardeşlerim bizlere kızmayın ve yazdıklarımdan alınmayın...
    Daha önce ARKADAŞLARINDA DEDİĞİ GİBİ, Benzer tarz sorular hep oldu. biz de bilgi ve görgümüz dahilinde hep cevapladık. anlayışla yaklaşın, şu an bile birkaç sayfa geriye gitseniz; teknik anlamda yazmış olduğumuz, sizlere faydası olabilecek pek çok yazıyı bulabilirsiniz. Biraz zahmet...
    Eğer arkadaşlar Keewayclup, vb. ad altında bir Site oluşturabilirlerse; daha pek çok detayı da ele alabilirim. Ölmez de sağ olursam...
    Şimdi kim bu ukala dediğinizi duyar gibi oldum...
    Ukalalığımın sebebi hikmeti; Bu topic'in Kartlarından veya dinozorlarından olmam, teknik konulara ilişkin geçmişim.
    Benim de acemisi olduğum konular var, mesela; Motosiklet şanzımanı hiç sökmedim, şanzımanla ilgili tek bildiğim; sıralı tip olduğu, Motosikletin geri kalanıysa oldukça basitdir.(Tabiii bizimkiler)
    Merak etmeyin, Uzaktanda olsa... Gücümüz dahilinde yardımcı oluruz.

emr550m_Bugün 18 li dişliyi taktım ama abartı bi değişiklik hissedemedim..
    Kullandıkça farkı anlıyabiliyorsunuz. ilk etapta ben de öyle düşünmüştüm, özellikle esnekliğin artması dikkatinizi çekecek.

Motocar 200

Motor: 1Silindir.4Zaman
    Akü: 12v/7A
    Silindir Hacmi: 193,2cm3
    Ön Süsp: Teleskopik
    Silindir Çapı-Strok: 193,2cm3
    Arka Süsp: Helezonik çift yaylı
    Sıkıştırma Oranı: 9,0:1
    Yakıt Tankı Kap: 11Lt
    Max. Güç: 14,96HP/7500dev./dk.
    Max Tork: 14Nm/6000 d/dk
    Soğutma Sist: Hava
    Boyutlar: 2100*770*1100
    Çalıştırma: Elektrikli/Pedal
    Ağırlık 132 kg
    Ön Fren: Tambur
    Arka Fren: Tambur
    Yağlama: Yağ pompası

Yabana atılacak bir motor değil, Balancer sistemi ve yağ pompası dikkat çekici özellikler.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    alcaz bi tane :)yok daha
    arkadaslar yorumlarınız icin tesekkür ederim ama benim alacagım motor belli oldu zealsun chooper 150 19 hem sl150den ucuz hem performans olarak cok daha iyi hepinizie tesekkür ederim hayırlı sürüsler

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    tam 3.5 saattir forumu okuyorum baya bir teknik bilgi verilmiş hepinizin ağzına sağlık yarın teslim alacağım motorumu o yüzden bu gece uyuyamıyorum saat 2 ben hala forum okuyorum jameica nickli hakan abi varmış sanırım sisy var varmış galiba onda bir de bir ciladan bahsedilmiş crom yerler için bunları temin etmek isterim fiyatları nedir acaba? asıl en çok merak ettiğim bu egzost olayı kimisi deldirmiş kimisi ilk kısmını boşalttırmış en sağlıklısı hangisi güzel ve tok bir ses alabilmek için gerçi rodajdan sonra yaptırmayı düşünüyorum da, bir de sanırım kronikleşmiş bir ayna yeri olayı var dediğim gibi çok heycanlıyım baya bişi yazdım sanırım umarım başınızı ağrıtmıyorumdur şimdiden teşekkürler iyi geceler

Alıntı ilker84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam 3.5 saattir forumu okuyorum baya bir teknik bilgi verilmiş hepinizin ağzına sağlık yarın teslim alacağım motorumu o yüzden bu gece uyuyamıyorum saat 2 ben hala forum okuyorum jameica nickli hakan abi varmış sanırım sisy var varmış galiba onda bir de bir ciladan bahsedilmiş crom yerler için bunları temin etmek isterim fiyatları nedir acaba? asıl en çok merak ettiğim bu egzost olayı kimisi deldirmiş kimisi ilk kısmını boşalttırmış en sağlıklısı hangisi güzel ve tok bir ses alabilmek için gerçi rodajdan sonra yaptırmayı düşünüyorum da, bir de sanırım kronikleşmiş bir ayna yeri olayı var dediğim gibi çok heycanlıyım baya bişi yazdım sanırım umarım başınızı ağrıtmıyorumdur şimdiden teşekkürler iyi geceler
    dostum krom cile için ben bilgi vereyim. Ben migrostan aldım bitane. Diş macunu şeklinde krem. 6.5 ytl mi neydi. Bi bak derim oraya. Kahverengi bir kutusu var. Cok güzel temizledi ve parlattı egsozu ve diğer krom parçaları tavsiye ederim. 2007 model sanırım senin aldığın model. 2007 ler benim görüşlerime göre 2006 lardan biraz daha performanslı gibi. Sesi de farklı sanırım, ben deldirme ihtiyacı duymadım açıkcası tam yerinde bi ses veriyor. Ayna olayı da aynı ama 15-20 ytl miş yeni çift. Omuzların fazla geniş deilse onada ihtiyaç duymazsın. Bizim gibi dana kasa ise az sağa sola kıvrılı görürsün ama :D . Çokda aşırı rahatsız etmiyor o olay.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı uNkNowN... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bütün keeway kullanıcılarını kınıyorum.Size dedim ki motor hakkında yorum yapın ama hicbiriniz zahmet edip iki sey yazamadınız neyse ya sağlık olsun gördük sl 15o kullanıcılarını;)
    Bak şimdi arkadaşım ben diycemki alma sakın ,öteki diyecek aaa süper motor al
    yani bence sen bütün sayfaları bi güzel hatim et ondan sonra kendin kararını ver.(ancak yeni kullanıcıysan daha önce vitesli bir motor kullanmadıysan, paranda kısıtlı ise al,daha önce vitesli motor kullandıysan kullanmaktan kastım arkadaşın motoruyla 1 tur atmak değil, kendi motorun olduysa bu motor seni kesmez ozaman yine bence 2 silindirli bir motor almandır para önemli değilse tabe)

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    Alıntı uNkNowN... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yorumlarınız icin tesekkür ederim ama benim alacagım motor belli oldu zealsun chooper 150 19 hem sl150den ucuz hem performans olarak cok daha iyi hepinizie tesekkür ederim hayırlı sürüsler

hıç zevklı bırısı degılmıssın dostum zealsun alıcaksın demek aman allahım ıgrenc bır motor artı çin.ınan olsun o motoru kım görse cevremde one yaa ne kadar ıgrenc bı motor dıyorlar bende sölemesı ayrıca daha performanslı olucagını sanmıyorum

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    [QUOTE=balayyusuf;681405]Ercüment kardeş parçalar İstoç taki Honda yedek parça'dan alınmıştır.

Selam, arkadaşım ben bu sabah yeğenimi istoçtaki honda özen motora gönderdim balata ve yaylar için honda titan balatalarını 50 ytl. vermişler 5 adet miş bizim motorlara kaç adet takılıyor onuda bilmiyorum birde orjinal balatalar filipen malı imiş bir yanlışlık mı var acaba

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    yaw benım motor her sabah calıstırırken jıgleyı en uste aldıgımda sak dıye calısırdı hemen.ama bıkaç gunden berı sabahları öle sak dıye calısmıyor 3-4 dk sonra fln calısıyor neden acaba? boğaçhan bey buyrun sıze soru öncelıkle söylıgım karburatör yada hava fıltresınden olamaz daha cunku herhangıo bısey yok temızler yanı bujı tırnagı temız gıbı görunuyor ama cıkartmadım yerınden.aküden olucagınıda sanmıyorum ama.bırde bu sabah karsıya gectım donuste gelırken cok suratlı bı sekılde bı baktım kendı kendıne sınyal lambası yanıyordu fln kendı kendıne

Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tunç 83 kardeş Tabiki İstoçu bilirmisin iki telliye doğru giderken sağ tarafta kalıyor toptancılar çarşısı diye geçer parçacılar falanda var orada honda Özen (0 212 6594142) gitmeden önce ara eğer anadolu yakasında oturuyorsan oradada kızıltoprakta Honda Özen (0 216 5506501) yayları mutlaka al debriyajın süper yumuşak olacak bizim makinanın kendi yayları çok sert çünkü.Montajıda Menderes usta Kadıköy-Ziverbey'de (0 216 550 72 72 ) yaptı
    Debriyaj telinide orjinal süperlight Sirkeciden TARAŞ (0 212 527 65 56 ) aldım yalnız benim balatayı bana Gece nikli kardeşimiz sayın müdürümüz temin etti nereden aldı bilemiyorum ama aradığın herşey bu telefonlarda var birde Cobaltın dediğini unutma 10/40 yağ 1 litre olacak.kolay gelsin
    bu msj için sagol kardeşim çok yardımcı oldu

Motosikleti
    alcaz bi tane :)yok daha
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hıç zevklı bırısı degılmıssın dostum zealsun alıcaksın demek aman allahım ıgrenc bır motor artı çin.ınan olsun o motoru kım görse cevremde one yaa ne kadar ıgrenc bı motor dıyorlar bende sölemesı ayrıca daha performanslı olucagını sanmıyorum
    zewkli olup olmadıgımı bırakta ben karar wereyim.We senin motorunda cin o da cin arasında ki fark ne oluyor sadece kalite we zealsunun yag sogutması war we full cantalat haric hersey war;)

beyler ben hiç yağmurlu havada gezmedim. yukarıda bir msj okudum lastikler cok kayıyo dıye dogrumudur? tecrübeli arkadaşlar vardıda yazılarını okumustum hiç sormak aklıma gelmedi. cevaplarsanız sevinirm.

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    [QUOTE=Ercument;685890]
    Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ercüment kardeş parçalar İstoç taki Honda yedek parça'dan alınmıştır.

Selam, arkadaşım ben bu sabah yeğenimi istoçtaki honda özen motora gönderdim balata ve yaylar için honda titan balatalarını 50 ytl. vermişler 5 adet miş bizim motorlara kaç adet takılıyor onuda bilmiyorum birde orjinal balatalar filipen malı imiş bir yanlışlık mı var acaba
    Yahu kardeşim günlerdir yazdık durduk 50 ytl. verilirmi balataya. 10 ytl.Taiwan malı çook kaliteli Debriyaj balatası var diye davul çaldık neredeyse. Yazık değilmi verdiğiniz paraya.Zaten keeway 150'lerde kullanılan balatalar Honda titan balatalarıyla aynı. Valla ne diyeyim para sizin ister 50'ye alırsınız istersenizde 10ytl.ye alırsınız. Hatırlatmak bizden tabiki. Hayırlı olsun ne diyeyim.
    Birde Hatırlatayım MENDERES USTA (Ziverbey'de RSV MOTOR)diye biri var Ustalıktan ziyade Paragöz ve kesinlikle işini bilen birisi değil bunu ben ç ook denedim, deneyen arkadaşlarımda var tamamen motor düşmanı kesinlikle binmek dışında ustalıkla uzaktan yakından alakalı biri değil buarada bunuda hatırlatmakta fayda vardır diye düşünüyorum.(Çünki gelen müşterileri kesinlikle potansiyel olarak görüyor taktığı bir vidaya bile para isteyecek cesareti gösteriyor)

Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÜSKÜDAR vergi dairesinin karşısında motosiklet tamircisi var servis değil ama ustalar iyi gece, swort,ben,jameika oraya gidiyoruz.
    motorcu erkan usta var onu mu soyluyosun obkavi

Alıntı tunc_83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ben hiç yağmurlu havada gezmedim. yukarıda bir msj okudum lastikler cok kayıyo dıye dogrumudur? tecrübeli arkadaşlar vardıda yazılarını okumustum hiç sormak aklıma gelmedi. cevaplarsanız sevinirm.
    valla dostum motoru ilk aldığım zaman amatörkene yane kaydırıyodum ön tekerii dururkene felan. Evet kaygan ama alışınca sorun olmuyor. Fırtana şeklinde yağar ken bile bindim kaymadım hiç. O kadar dert deil. Ama para ayarlayınca bende yenilerim tabiki.

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Alıntı tunc_83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu erkan usta var onu mu soyluyosun obkavi
    Üsküdar Vergi dairesinin karşısındaki sokaktan içeriye giriyorsun simit fırınının yanındaki tamirci.
    Ferhat ve Sinan Usta (Kardeş)
    Telefon . 0216 3346713
    05448118856

Forumdan Uzaklaştırıldı ilker84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    jameika34 mrblar sisy bar için bana yardımcı olma şansın var mı elinde varmış sanırım resimlerini görme şansım var mı bi de ben avrupa yakasında oturuyorum servis önerebilir misiniz bana hakketen para göz olmayan ve yardımcı olabilcek biri şimdiden teşekkürler bu arada motoru almama 3 saat kaldı plaka ve ruhsatını bekliyorum sonra gidip feyizoglundan teslim alacağım beni bekliyor acaip heycanlıyım herkese iyi sürüşler

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    emr550m

dostum orjinal dişli zaten 17 biz 18 e cıkardık. istersen uzun yolda bir dene farkı hissedersin ama zaten 1 diş artırarak şahini mersedes yapmayı hayel ediyorsanız yanılırsınız. memnun kalmadıgına üzüldüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler