Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı omersun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar!
    İbrahim abi, ben sana boşa geçmeyi sordum da, abi motor stop ettiğinde boşu bolmakta zorlanıyorum ben. Çalışırken pek sorun olmuyor.
    Birde bence bizim motorların tek eksiği, boşa almadan çalışmaması.
    Birçok motorda böyle bir kural yok, isterse 5. viteste olsun yine de çalışıyor.
    Bununla ilgili bir düzenleme olur mu acaba, bunu yapabilecek usta var mıdır?
    Benim motor zaman zaman yolda stop ediyor ve ben boşa geçirene kadar motor da duruyor, arkamda araba varsa kornaya basarak, içinden sövüyor.
    Yani arada böyle rezillikler yaşıyorum.
    .....
    serviste bir usta o olayın halledilebileceğini fakat bu durumda göstergedeki boş-yeşil ışıgın artık işlevselliğini yitireceğini söylemişti. sadece duyduğumu söylüyorum. Bahsettiğin olay sl ler için gerçekten bir sorundur. Yolun ortasında boşu aramak gerçekten sorun olabiliyor. Hareket halinde olmadığı için vitesler de doğru geçmez. Dur motoru salla, hafif öne geriye al, boşu yakala. Sıkıntı verici.

Gece_ 25ytl dediğim dizlikler senin dizlikler gibiydi sanırım. Ben fiyat açısından gayet iyi demek istemiştim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SaLu_JaCBo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250
    [QUOTE=omersun;594911]Herkese iyi akşamlar!
    İbrahim abi, ben sana boşa geçmeyi sordum da, abi motor stop ettiğinde boşu bolmakta zorlanıyorum ben. Çalışırken pek sorun olmuyor.
    Birde bence bizim motorların tek eksiği, boşa almadan çalışmaması.
    Birçok motorda böyle bir kural yok, isterse 5. viteste olsun yine de çalışıyor.
    Bununla ilgili bir düzenleme olur mu acaba, bunu yapabilecek usta var mıdır?
    Benim motor zaman zaman yolda stop ediyor ve ben boşa geçirene kadar motor da duruyor, arkamda araba varsa kornaya basarak, içinden sövüyor.
    Yani arada böyle rezillikler yaşıyorum.

vitesteyken çalıştırmada sorun yaşıyorsan ve trafikteysen ayaktan çalıştırabilirsin küfür yemekten iyidir
    Hayattan umduklarım Hep Arkamda, Önüm Uçurum Arkam Boşluk, Ne Kaybım Var Ne Zararım.Amaçlar İçinde Yaşam, Amaçsızlar İçin KAVGAM!

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Yusuf hocam, ben dericide deri aksesuarları yaptırırken koltuğu söktürdüm içini açtık.Beyaz sert bir köpük misali yapısı var.usta elinde sert telli fırçası ile koltuğu rendeleyerek kalça kıvamında bir işçilik ile oturumu rahat ve yumuşak hale getirdi. Hoca senin ilde araba döşemecileri varsa bir sor,zannedersem onlar için basit bir operasyon olur.kendin yapamazsın çünki rendelendikten sonra deri kılıfıda havalı tabancayla tekrar zımbalamakta sorun yaşarsın.
    Omersun kardeşim sl sayfasına girdikten sonra sadece enson yazan mesajı okuyorsun zannedersem. Daha öncede söylemiştim çukurova sınırlarının en kaliteli diplomalı bmw ustası devran usta, motorla ilgili sorduğun veya soracağın tüm soruları çözen kişidir. mezitlide kale yolu kavşağında trafik ışıklarının tam karşısındaki samm motor da. Sordum uğramamışsın seni bekliyor. Dişlinide değiştirirsin. Ayrıca viteste çalışan motor sakat olur,en ufak dalgınlığında devriyajı sıkmadıysan sıçrar önünde ne varsa çarparsın yaa! en zor bulacağın parça zaten çamurluk sonuçta ne gereği var. Acele etme zamanla parçalar alışıyor sonuçta.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    bek vıceroyun dedıgıne katılıyorum bencede bosta calısması daha guvenlı her yınden.ve ayrıca bak omersuncum motorun stop edıyyorsun bunu bılemıcem rolantıye duzelttım dıyrosun gerısı benı asar bıt 2 dk söle ustana bak sana vıceroy adres verıyor daha ne duruyorsun? ve bu arada madem trafıkta motorun stop ettırmek ıstemıyorusn o zamn motoruna ınceden bıraz gaz verırsın yanı kesmezsın gazı olur bıter böle seylerı kafanıza takmayın aman gözunuzu seveyım altımızda japon yok.ılerde aglarsınız yoksa daha buyuk sorun cıktıgı zaman bıraz rahat olun ki bunlar sorun degıl bence yok bosu bulamıyorum falan fln abı ılerı gerı yaparsın bulursun bır bır daha iki

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    gece yarın fuar a gelıcemısın ? bız yusuf hoca ıle oglen gıbı cıkarız dıye konustuk sende gelırsen guzel olur hatta menderes usta da gelıcektı ıstersenız beraber gelın orda bulusuruz
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    hahahahhahaha kardes ben gelemıcem yaa ısım var

size bol eglenceler

aksam dişliyi taktırıyorum menderese

Motosikleti
    ressam kardeş nerelerdesin arayı uzatma
    Gece selam,tak dişliyi emsallerin seni yakalayamaz artık

Motosikleti
    kardes zaten bölede emsallerım yakalayamıyorkı okumadınmı yazılanları

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Yarın öğleden sonra ben fuardayım ihşallah karşılarız menderes ustayı görürsem sizide bulurum
    Hayattan umduklarım Hep Arkamda, Önüm Uçurum Arkam Boşluk, Ne Kaybım Var Ne Zararım.Amaçlar İçinde Yaşam, Amaçsızlar İçin KAVGAM!

Motosikleti
    görursun evladım görursun onsuzda görursun bı tane kel bı tanede asfaltı aglatan görursen bılkı onlardır

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görursun evladım görursun onsuzda görursun bı tane kel bı tanede asfaltı aglatan görursen bılkı onlardır
    görcez artık keşke ibo sende gelseydin gönül isterdiki stant açsaydın keeway hakkında bilgi ve parça alım satım

Motosikleti
    Arkadaşlar şu titreşim olayı super shadow içinde geçerliymiş,uzun yolda far kablolarını etkileyecek kadar.üstelik alet v motor! sl 150 sonrası geçiş kesinlikle japon olmalı kanaatindeyim 2. el de olsa..

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Viceroy kardeşim, ön dişliyi 18 diş yaptırdıktan sonra son süratin ne oldu?
    Benzin tüketiminde artış gözlemledinmi?
    sl 150 sonrası geçiş kesinlikle japon olmalı kanaatindeyim 2. el de olsa
    Aynen katılıyorum. 250 veya 535 cc Yamaha virago bence iyi seçim olur, diyorum.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Viceroy dediğini düşüneceğim sağol bir döşemeci tanıdığım var zannedersem halledebilirim ama maliyeti yüksek olursa vazgeçerim.

Salu jacbo telimi veriyorum yarın aksilik olmaz fuara gelirsek ararsın tanışırız
    (0 544 791 09 09) yanımda 1,90 lık yakışıklı bir arkadaş olacak oda cobalt.

18 lik dişliyi takanlar en fazla kaç basıyorlar yazarsanız fikrimiz olur seviniriz.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Motosikleti
    Arkadaşlar dişli büyüdüğünde vites aralıklar biraz uzadı,motor daha rahat çalışmaya başladı,benzin oranında artma yada azalma hiç farketmedim (kısaca değişmedi). hiçbir viteste hızda düşme olmadı tersine ivmelenme arttı. Son hıza gelince benim sl henüz 2600 km de sıkıştırmayı birkaç kez denedim önceleri 100 diyordu şimdi 110 dedi enson.zorlasam daha artarmıydı bilmiyorum. titreşimin max. olduğu noktada son hızdan zaten tatmin olmuyorum ben. devir saati ve hız göstergesi doğrumu o da tartışılır zaten! %10 kadar artış kesin gözlemlersiniz.
    birde egzozla oynayan arkadaşlarda biraz çekişten düşme ve yakıt sarfiyatında rahatsız edici bir artışın görüldüğüde gerçektir.Ressamın sl ve benimki kıyasında farkettik.
    Bizim diplomalı bmw ustasına yaptırabileceğim bir uygulama kaldı! onda da motoru komple indirip içindeki millere zannedersem 0.5 mm lik delik açınca tireşim olaynı keserim diyordu birde içteki dişlileri değiştirirsem kesin alet super shadowa bile kafa atacak demektir. Garantiden çıkmayı göze alırsam veya motorumu satmazsam yaptırırım sizlerlede paylaşırım. Dıştaki dişli basit tabiiki diğer işlemlerin yanında (torna tesviye mezunu olmayıda gerektiriyor)

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    18 dişi taktıktan sonra 120 yi gördüm sanki daha cıkacaktı ama trafik yogunlaştı yavaşlamak zorunda kaldım.

gece naptın dişliyi taktınmı.sonuç nasıl işallah memnun kalırsın.senin motor18 dişten sonra ibreyi dibe cakar her halde.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Merhaba, benim sl 150'nin debriyaj teli koptu kopacak. Kendim değiştirmeye kalksam halledebilir miyim? Ve kendi telini mi almam gerekir? Hatta İzmir'de nereden alabilirim bu teli?
    Her ne kadar yazılanları okuyup çoğu derdime derman bulmuş olsam da bu güne değin, acil önerilerinize ihtiyacım var
    Ekleme: Sondaki iki klemens ile, kopukluğun oluştuğu ve alakalı olduğu vites kolu başlangıcındaki kurşunlu bağlantıyı klemensle değiştirip şimdilik sorunu hallettim. vites teli fiyatı ve uygun modeli paylaşabilen olursa servislere fahiş ödeme yapmam hiç değilse. El aman! Bilgi ve ilginize açığım hâlen

Motosikleti
    keeway partner
    balay hocam nerdesin görüşemiyoruz yusuf msne eklemem,iişsin beni fuara gideceksin heralde. azkaldı hocam az havalar bi düzelsin.........

hocam sınavdan sonra bı goruselım mutlaka...

Arkadaşlar ikinci el bir SL 150 almak istiyorum bakalım, bişi sorucam ben mesela temiz bir ikinci el aldığımda ne sıklıkta servise gitmeliyim yani ben alayım benzin koyayım kullanayım düşüncesindeyim motoru silip temiz tutmak kolay ama tamir gibi şeylerden anlamam.

Birde alış işlemlerinin masrafı ne kadar olabilir fikri olan var mı?

not : Eylülden beri motorları inceliyorum. bir çok motor modelini inceledim.

Regal Raptor V motor su soğutmalı bayağı ilgimi çekti çok kişi de memnun du ilk seçimim oldu

Hysoung 250 cc lik choper ı baya güzeldi hatta süperdi ancak fiyatıda ona göreydi.

Keaway 250 lik choper lar onlar ilglimi çekmeye başladı önceleri içerisinde Light geçtiği için fazla SL150 ye takılmadım. 190 boyunda 95 kilo biri için light uymaz dedim umarım bei taşır çünkü SL 150 yi seçtim

Neden SL 150 : Öncelikle fiyat ve özelliklere bakıldığında fiyatı uygun 1750 - 2250 arasında iyi durumda 2. eller bulunabilir gibi duruyor. Motoru evin önünde bırakıcam kilitleyip bırakıcam üstüne de branda örterim umarım çalınmaz yada darbelenmez en büyük korkum uygun fiyatlı birini seçmemdeki bir diğer enden bu.
    Diğer önemli neden en uygun yakıt sarfiyatı olan motorlardan biri gibi duruyor cüssesine.

Bu arada 2. el motor alırken dikkat etmem gereken püf noktaları biliyorsanız yazarsanız sevinirim.
    herkese merhaba.

umarım iyi bir motor bulup alırım

ilker19831983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar arkadaşlar. ben izmirde yaşıyorum ve sıkıntım şu, motosikletimin ön freni ilk basışta inanılmaz sert durmakta güçlük çekiyorum özellikle arkamda biri varsa hiç durmuyor ancak ikinci pompalamadan sonra normale dönüyor. karşıyaka girnedeki motomax servisi disk frenlerin böyle olduğunu pompalamazsam ilk basışta tutmayacağını söyledi. herkesinki böylemi aceba saygılarımla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler