Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Arkadaşlar şu performansı arttırmak için tavsiye ettiğiniz iridyum buji yi bulunduğum ilde adana dahil her yere sordum ustalar oda ne hiç duymadık diyorlar. Nerde satılır,kaç paradır,markası ölçüleri nedir bileniniz varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    vıceroy orda yoktur tabı bızım burda ıstanbulda var buz motorda kısa zamanda telını verırım ararsın kargoyla yollarlar bır ölcusu yok bıldıgım kadarıyla ırıdyum bujı ıste 35 ytl buz motorda hesablarına yatırırsın onlarda yollarlar

Motosikleti
    keeway sl 150
    cobalt ve chimeraby baştan sona kadar haklısınız...servise gittiğimde somunlardan birinin çok gevşek olduğu çıktı ortaya haliyle o yöne doğru motor çekme yapıyordu...

Servise gittim ve GARANTİ nin hiç bir şey olmadığını öğrendim:( flaşörüm arızalı ve alarmımda öyle alarm için nerdeyse 200ytl flaşör içnde 30-40ytl gibi bişi istediler.hatta parayı versem bile bu malzemelerin ne zaman geleceği belli değil.mototmax ın elinde yokmuş ve 1 ayı bile bulabilirmiş... garanti olayına gelince elektronik olan herşey debryaj teli elciği bir milyontane şey saydılar garanti dışıymış hepsi.bu nasıl olabilir ya? en olmadı beyler en yakın zamanda kim servisine giderse bana bir flaşör alabilirmi dicem ama ozamanda bir dünya kargo ve havale masrafı olucak:( neyse bakıcaz bir çaresine artık...

chimeraby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-2 sayfa önce yazdım eternity,sakın garanti dışı sözüne inanmayın diye.. Size garanti belgesinin arkasındaki yazıyı aktarıyorum; "MALIN BÜTÜN PARÇALARI DAHİL OLMAK ÜZERE TAMAMI FİRMAMIZ GARANTİSİ ALTINDADIR". Garanti dışı kalan hallere ise şunları not düşmüşler;
    - buji
    - lastik
    - filtre
    - yağ
    - fren balataları
    - debriyaj balatası
    - keçeler
    - kayışlar
    - kumanda telleri
    - zincir
    - ve kullanımdan dolayı aşınan parçalar.

Şimdi gelelim işin hukuki boyutuna (ilk mesajımda kendimi tanıtırken sölemiştim avukatım diye..), firma kendisi de belirttiği gibi malın tamamını garanti kapsamında tutmak zorundadır.. Burada dikkat edilmesi gereken husus,yukarıda garanti dışı bırakılan parçaların kullanımla birlikte eskime özelliğine sahip olmasıdır,ancak bunlarda dahi,kullanımdan değil de üretimden veya montajdan kaynaklanan bir hata varsa (misal fren balataları başka modele ait ve yanlışlıkla takılmışsa ve bu sebeple hızla bitmişse) garanti dışı diye belirtmesine rağmen firma değiştirmek zorundadır.. Zira burada kullanımdan kaynaklanan bir husus söz konusu değildir.

Sizin durumunuza gelince yok flaşördü yok alarmdı yok depoydu,yok plastik aksamdı.. Geçin arkadaşlar bunları.. Yukarıda yazılan parçalar dışında hiçbir parça garanti dışı bırakılamaz.. Yeter ki sizin kullanımınızdan kaynaklanan bi hasar oluşmasın.. Misal flaşörü kurcalıyıp kısa devre yaptırmak gibi.. Yukarıda sayılan parçaların da hangi durumlarda yine garanti kapsamında olduğunu hatırlatıyım;malzeme kalitesizliği,işçilik ve montaj hataları..

Eğer bayiniz "yok kardeşim bu garanti dışı" diyorsa,muhabbeti orada kesin derim ben.. Çünkü bazı kalın kafalalıların kafası çoktan dolmuş,yeni bilgi almıyo Hemen Motomax e mail çekin,fax çekin veya arayın.. Durumu bildirin.. Bu parçam garanti dışı olmadığı halde şu bayi bana garanti dışı dedi diyin.. Motomax eminim gereğini yapacaktır.. Hatta Tüketici Kanunundaki haklarınızı bilin.. Ama lütfen bunları bildiğinizi kaba bir şekilde Motomax e veya herhangi bir firmaya belirtmeyin,burda tehditle değil hukuki haklarımızı kullanarak hakkımızı alacağımızı unutmayın.. Eğer motomax de gereğini yapmazsa o zaman Tüketici Hakları Derneği'ne başvurun.. Aslında kendi başınıza halledebileceğiniz yollar var ancak dernek sizin adınıza birçok işlemi yapıyor ve sizi çok iyi bir şekilde yönlendiriyor(üstelik tamamen ücretsiz).

Unutmadan belirteyim bu yollar biraz uzun sürebilir,sizden bi sürü belge dilekçe isteyebilirler,işinize gelmeyebilir. Ancak eğer uğraşmazsanız bu yollar geçerliliğini etkinliğini yitirir,sen başvurmazsan ben başvurmazsam kim takar bunları? Bu yüzden vazgeçmeyin. Yine şunu da ekleyeyim,firmalar için şikayet edilmek çok olumsuz bir olaydır. Bu nedenledir ki derneğe bildirilen olaylarda bile firmalar daha önceden verdikleri kararın aksine davranarak kabul ederler hatalarını.. Aksi takdirde sizin 20 dolarlık flaşörünüzü ödemek yerine avukata 2000 dolar ödemek zorunda kalır (2000 dolar misaldir, o kadar çok kazanmıyoruz )

Çok çok uzun yazdım ama bi kere yazayım tam yazayım dedim,lütfen şu parça garanti dışıymış demeyin artık.. Motorunuzu tepe tepe kullanın; MALIN BÜTÜN PARÇALARI DAHİL OLMAK ÜZERE TAMAMI FİRMA GARANTİSİ ALTINDADIR!

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    chimebery dostum benim motoru debriyaj yayı arızası ile ikikez onarıma aldılar garanti dahilinde alarm ikikez ozuldu garanti dahilinde bu belirttiğim arızalardan biri tekrarlarsa ki 3. kez olacak tüketici haklarına göre 3 kez aynı arızadan gelirse değiştirilir prensibine göre motorumu değiştirirlermi senin görüşlerini almak istiyorum
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Thunder79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrılık kısa sürdü
    Arkadaşlar sefabet aynaları almayın eğer varsa kontrol edin bağlantı kısmı mikadan yapılıyor ve çok çabuk çatlayıp kırılıyor. Giderken düşerse size tehlike yaratabilir.
    Bunun dışında gidonu değiştiren biri var mı?

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    gidon değiştiren arkadaşlardan hep resim istedim ama hiçbiri atmadı sanırım bu iş biraz palavra
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon değiştiren arkadaşlardan hep resim istedim ama hiçbiri atmadı sanırım bu iş biraz palavra
    ben yaptıracağım ama ön fikir istedim oluşacak sorunlara göre hazırlayayım sistemimi

Motosikleti
    thunder79 merak ettım abı motor ne alemde hız nasıl ayardan sonra degısıklık ooldumu??

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650

geçmiş olsun

kaza yapanlara geçmiş olsun umarım son olur.

benim motor edirneye gitti geldi hiç bi şey olmadı.. 6500 km deyim sadece 1 tane vidası problem yaratmıştı onun dışında birde artçı ayaklık vidaları çıktı onları uhu ile yapıştırmak suretiyle halletti servis bir daha gevşemez kolay kolay

bunu sizde yapabilirsiniz alın vidayı eline sürün japonu sıkın oldu bitti

biraz şans olayı bir alırsınız hiç sıkıntı yaşamazsınız bi alırsınız tamirden çıkamazsınız

ayrıca ben motorumu zamlı fiyattan sonra 2,5 dan aşağı satmam doğrusu garantim devam ederken yaza doğru satmayı planlıyorum. belki şu an kimse 2. el fiyatını arttırmadı ama herkez zamlandığının farkında olmayabilir çünkü çok zamansız bir şekilde zam geldi motora
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    thunder79 merak ettım abı motor ne alemde hız nasıl ayardan sonra degısıklık ooldumu??
    Çıktım en sonunda e5 e dün 90 a varınca hız bi baktım benim sağ ayna başladı hoplayıp zıplamaya anladım kırılmak üzere olduğunu kırmadım garibin kalbini çektim kenara motoru yavaş yavaş eve sonrada çıkardım aynayı
    ama 95 e çıkmam zınk diye oldu

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    tekrar selamlar arkadaşlar..

artık sonbahardan mı yağmurlardan mı nedir, epey bir kazalar olmuş. ama anladığım kadarıyla hepsi ufak tefek olaylar. hepinize geçmiş olsun.

yan parçayı, ayazağa, motomax merkezde buldum.

obkavi sana da selamlar. görüşürüz bir ara :D
    [url=http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=334281#post334281]Melabaa![/url]

Motosikleti
    THUNDER ne bıcım ıs pekı bu agbı cokmu tıtresım var 95 i gecmemek olmazkı ama ben konustum menderes ustayla gel bakalım dıyor ne dersın sence ben meraklıyım bıraz hız konusunada ayar cektırımmı sence?.su ırıdyum bujı performansı attırıyormu bıde?

snrtrt bende ednırneye gıttım artcımla masalaha gıtık geldık bı donuste on ampul tıtresımden bıttı yada patladı.bıde zaten egsoz borusu catlatkı o yarıldı ama gene bısı olmadı gelınde kaynak yaptırdık

Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    THUNDER ne bıcım ıs pekı bu agbı cokmu tıtresım var 95 i gecmemek olmazkı ama ben konustum menderes ustayla gel bakalım dıyor ne dersın sence ben meraklıyım bıraz hız konusunada ayar cektırımmı sence?.su ırıdyum bujı performansı attırıyormu bıde?

snrtrt bende ednırneye gıttım artcımla masalaha gıtık geldık bı donuste on ampul tıtresımden bıttı yada patladı.bıde zaten egsoz borusu catlatkı o yarıldı ama gene bısı olmadı gelınde kaynak yaptırdık
    95 i geçemedim ne yazıkki sağ aynamın kırılcağı var mış 95 le bu arada ben yokuş çıkıyordum e 5 den göztepe köprüsünü geçtikten sonra hafif bir rampa işte orda 95le gidiyordum bilmem anlatabildim mi mecburen sol şeritten sağa kaymam gerekti aynayı yoldan toplamamak için. Bence git görüş perşembe akşamı ben yine ordayım. Fırsat bulursam ve güvenli olduğuna kanaat getirirsem hızımı test edeceğim.

Extra bi not titreşim artık yok gibi sadece üşüdüğümden ben titriyorum

Motosikleti
    vay anasını ılgınc tıtresım gıttıyse hemen ayarlatmak lazım o zaman
    bı daha nıye gıdıcenkı.aslında ben sabah gıttım vaktım hıc yoktu bulamadım oyalanmadın dondum gıttım

yaw ne guvenlılıgı bısı olmaz.ben bu halde 130 gordum ıbrede halic koprusunden gecerken cok cıddıyım bak 120-125de cok goruyordum yazın ama.suan 110 fln en fazla cunku ruzgar kesıyır halıyle.ben bıde aynaylan kukkanıyorum bence aynayı cıakrsam 5 km daha hızlı gıder dıye dusunuyorum fıkrı olan varsa sölesın

meraklısına duyurulur.130 sadece bı kere gördum. ama 120-125 devmlı goruyordum yokus assaga ama hemen degıl yavas yavas yuklelıyordu devır tabı halıyle kmde. duz yolda 120 en fazla benım motor.benımde bazen sag ayna cok tıtrıyor bazende tıtremıyor ılgınc vala arkadaslar bıde rölantıyı yukselten varmı?malum kısa gırdık benımkı 1500 de

ayna demısım anlayın cam ıste

Motosikleti
    keeway sl 150
    chimeraby söylediklerin garanti belgesindede yazmakta ama adamlar yok öyle bişi diyor...daha önce firmaya göndermişler bu tarz malzemeleri firma kabul etmemiş..hatta bir çok japon marka içinde geçerli diyorlar.

vitesle ilgili problem yaşayan varmı? bazen motor stop ediyor ve boşu bulup çalıştırmak imkansız hale geliyor? ben bakım da bunu belirttim ilgilendiler ama değişen hiç bir şey yok diyebilirim....

Alıntı eternity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chimeraby söylediklerin garanti belgesindede yazmakta ama adamlar yok öyle bişi diyor...daha önce firmaya göndermişler bu tarz malzemeleri firma kabul etmemiş..hatta bir çok japon marka içinde geçerli diyorlar.

vitesle ilgili problem yaşayan varmı? bazen motor stop ediyor ve boşu bulup çalıştırmak imkansız hale geliyor? ben bakım da bunu belirttim ilgilendiler ama değişen hiç bir şey yok diyebilirim....
    bak hjm diyelim motor stop etti ve vitesi boşa alamadın kick start ile çalıştır yürüterek boşa alabilirsin...

Starwars-14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Alıntı eternity adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dediğin mesele;mesela yavaşladığında ya da ışıklarda durupda 1. vitese alıp kalkmaya çalışırken mi stop ediyor???

fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc

gidon fotoları

arkadaşlar cam ve gidon değiştiren oldu mu?
    hani fotolar?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    değerli GeCe kardeşim ilgine teşekkürler, iridyum buji için adres ve telefon belirtirsen satıcıyla görüşürüm. Yalnız bu bujinin performan üstüne etkisini hala açıklayan olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler