Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mz arayan varsa bunu değerlendirsin.... Fiyatı aslında çok gibi gözüküyor ama 2.500 e alınabilir...
    Yerim olsa hiç düşünmezdim aslında... :(((

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7178772/detay/
    güzel makine, böylesi zor bulunur

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:44 ----------

Alıntı semihturkoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrar merhaba arkadaşlar işlerim çok yoğun siteye pek giremiyorum ( başım sıkıştı girdim herkesten özür )
    Mz ime tubeles lastik taktım ancak jantlardan sürekli hava kaçırıyor. Yaptığım tek işlem jantları çıkartıp taşlatmak oldu ama işe yaramadı tecrübeli kardeşlerimiz bi yardımcı olursa çok sevinirim....
    tel jant mı yoksa döküm jant mı?
    baktın hiç olmuyor şambriyel tak olayı bitir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Reklamdaki MZ251 çok güzel,egzoz anahtarı bile varhakikaten az bulunur cinsten.

Motosikleti
    Dr. 800 ve Mz 301
    alp_tunay
    Jantlardan olduğuna eminim çünkü sabunlu su testi yaptık sadece jantla lastiğin birleştiği yerden minicik hava kaçırıyor.

sinan
    tubeles lastiğe şamyel takmak ne kadar sağlıklı olur?

Jantları boyatsak faydası olur mu acaba, soruyorum çünkü maliyetli bir iş...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı semihturkoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp_tunay
    Jantlardan olduğuna eminim çünkü sabunlu su testi yaptık sadece jantla lastiğin birleştiği yerden minicik hava kaçırıyor.

sinan
    tubeles lastiğe şamyel takmak ne kadar sağlıklı olur?

Jantları boyatsak faydası olur mu acaba, soruyorum çünkü maliyetli bir iş...
    En sağlamı iç lastik takıcaksın.... Korkmana gerek yok..Sağlıklıdır....
    Boyatmak fayda sağlamaz... Hiç ummadığın yerde yolda bırakır seni......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    oley be . sonunda mz min otomatik vitesinden kurtuldum. kran sardığı için ikinci kez açtığımda şanzuman kutusu içerisindeki dişlilerin geçtiği çatallara kılavuzluk yapan mil in pulunu doğru takmamışım. havalar soğuk diye de pe üstüne düşmüyordum. geçen hafta söküp yaptım. şimdi şıkır şıkır. çalışıyor. ama malum havalar buz gibi şöyle iştahlı bir gezintiye çıkamadım. biraz ısınsın güzelce bir test yapacağım. yanlız 20 diş zincir dişlisinden pek memnun kalamadım. ilk kalkışlarda biraz nazlanma yapıyor tekrar 19 diş takmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Dr. 800 ve Mz 301
    alp_tunay

Teşekkürler taktırıp neticeyi buradan yazarım diğer akadaşlara da faydalı olsun...

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Herkese merhabalar ... Bir sorum olcaktı... Bugün hava güzeldi 100 km kadar gezdim ... Gelirken otobandan geldim eve... Haliyle otobana ayak uydurdum.. Şehir içine girip ışıklarda beklerken ara gazı verdiğimde devir kapağının ordan kedi hırlıyormuş gibi ses geldiğini fark ettim.. Sağ çekip baktım devam ediyordu, korkarak eve geldim garaja aldım denedim hala devam ediyor... Gaz verdiğimde hafif hafif kedi hırıltısı devam ediyordu... Çok gezip ısındığı için yapmıştır umarım... Yoksa başka bir problemmi acaba ?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı hsn01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar ... Bir sorum olcaktı... Bugün hava güzeldi 100 km kadar gezdim ... Gelirken otobandan geldim eve... Haliyle otobana ayak uydurdum.. Şehir içine girip ışıklarda beklerken ara gazı verdiğimde devir kapağının ordan kedi hırlıyormuş gibi ses geldiğini fark ettim.. Sağ çekip baktım devam ediyordu, korkarak eve geldim garaja aldım denedim hala devam ediyor... Gaz verdiğimde hafif hafif kedi hırıltısı devam ediyordu... Çok gezip ısındığı için yapmıştır umarım... Yoksa başka bir problemmi acaba ?
    Şanzıman yağı ısınıp inceldiği için debriyajın bilyalarından gelir.... Debriyajı çektiğinizde ses kasilir.... Sorun yok...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Bir gün benim olacaksın MZ ! :D
    undefined

Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Çok teşekkür ederim Alp abi .

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    O gelen ses benim icin sabahlari ısıtırken motorun Ben gitmeye hazirim demesidir :D

Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Cümleten iyi akşamlar.. Bugün motorumu inceledim o sesin kaynağınıda buldum... Rölanti ayar vidasi yok (nasıl yok olmuş bilmiyorum).. Kedi hırıltısı gibi sesi onun için veriyor.. Hatta zor çalıştırdım, oraya geçici birşeyler yaptım seste kesildi ... Birkaç saat dinlenmeden sonra bir basışta da aldı... Peki neden o sesi veriyor ve neden orası açık olduğunda çalışmıyor.. Hava aldığından olabilirmi ?

Motosikleti
    Evet hava girişi fazla buda boğulmaya yol açar.Rölanti ayar somununu bulman gerek.Bulamazsan şayet bir MZ bulup onun ölçülerine göre tornada yaptırman gerek.

Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hava girişi fazla buda boğulmaya yol açar.Rölanti ayar somununu bulman gerek.Bulamazsan şayet bir MZ bulup onun ölçülerine göre tornada yaptırman gerek.
    Dediğiniz gibi motor çok boğulmuştu ... Çıkma bir MZ den rölanti somununu taktım ayarını da verdim şimdi gayet iyi... Çok sağolun

Motosikleti
    ve sonuç yine hüsran. yaw bu alet niye kendi kendine vites değiştiriyor anlamatım gitti.(:

Motosikleti
    Concorde787 segmanlarında bir sorun olmasın?yada şöyle sorayım:bu durumdan önce segmanları söküp taktınmı hiç?

Motosikleti
    sekman derken? motorun piston sekmanlarında bir sorun yok tu ki. şanzumandaki dişli mekanizmasını dağıtmamaya da o kadar özen gösterdim . yanlız aklıma takılan bir soru dan bahsadeyim .makinamı üzerinde aldığımda 19 diş dişli vardı. ben biraz ekonomi yapayım diye 20 diş dişli istedim. ama düşünüyorum 20 diş in kendi kendine vites değişmesi ile bir alakası olamazki.blok taki şanzuman tarafında bir kaç tane blok civataları yalama olmuştu onları söktüğüm zaman helicoil yaparak tamir ettim aynı cıvataları kullandım. sorun şu. 1. viteste kalkıyorum, 2 vitese atıyorum. gaz açıp gidiyorum. sonra gazı kesince kendi kendine 3. vitese geçiyor. anlamadım gitti be yaw. dişlileri kumanda eden çatalların geçtiği bir mil var, milin debriyaj balatası tarafına gelen bloktaki pul kaymıştı ( takarken dikkat etmemişim) ondan sandım ama değilmiş. birde aklıma şu soru geliyor acaba blok cıvatalarını fazla mı sıktımda çatallara kumanda eden vites topu sıkışıyormu yoksa...

Motosikleti
    20 dişli ile bir bilgim yok.Blok civatalarının fazla sıkılmasıyla ilgili olmasa gerek.Segmanlardaki yanlış takma ya da fazladan olan aşınma,kırılma gibi durumlar bilirsin vites değişimine neden olur ve bu hafif bir vuruntu,kesintiden sonra olur.Birde devir artımında ani gaz kesiminde vites düşümü ,boşa alma şeklindedirki seninki vites yükseltiyormuş.Bir terslik olduğu kesin .Oradaki mekanizma durduk yerde asla vites yükseltmeye müsait değil.Ama çözümüde onun içinde gibi.

mehonium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway land cruiser 250
    bugün mz'imle ilgilendim alaşehirde ustaya götürdüm kader motor 15 adet parçası değişiyor motor indi aşağıya elektrik akşamı bakılıyor akü ve karbürötörde değişti adam etmeye karar verdim birde boya oldumu değme keyfime bu arada arkadaşlar herhangi bir parça isteyen için bana mesaj atsın
    DÖRT TEKERDEN VAZGEÇTİK İKİ TEKERİ Bİ DENEYELİM DEDİK

Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    Alıntı mehonium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün mz'imle ilgilendim alaşehirde ustaya götürdüm kader motor 15 adet parçası değişiyor motor indi aşağıya elektrik akşamı bakılıyor akü ve karbürötörde değişti adam etmeye karar verdim birde boya oldumu değme keyfime bu arada arkadaşlar herhangi bir parça isteyen için bana mesaj atsın
    Hadi hayırlısı inşallah istediğiniz gibi olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler