Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mz Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bulbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz etz 1992
    mrb ark yeni bing carburator aldim cilindirden uzanan parcayida soktum takarken plastik cekicle alttan ustten vurarak oyle taktim test yapayim dedim gazi kestigimde motorda yugulma oluyor birde silkeliyor acaba carburatordeki samandiradanmi takarkende sert vurmustum birde mz lerde motor hareket halindeykene kulaga hos gelen ses var benim motorda o sesi duyamiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Karbüratördeki şamadırayı hatta karbüratörü niçin sert vurarak taktınız?Anlamış değilim,çünkü yuvasını buldumu kolay bir şekilde takılır.Bir yerde yanlış yaptığınız kesin.Filmi geri sarın bir daha düşünün bence.
    Kulağa hoş gelen ses üzerinde iken değilde daha ziyade karşıdan bakarken duyulur.Hiç de duyulmaz değil tabiki.Ama buradan sizinki nasıl bir sestir bir şey dememiz yanlış olur.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    hızlanma esnasında güzel bir çıkıyor...izleyici, dinleyici olarak bende onu hep sevmişimdir...

Motosikleti
    mz etz 1992
    mz781 mecbur sert vurmaliydim yag surdum nafile bir saga bir sola cevire cevire zorda olsa yaptim benim dedigim ses ise hizlanma esnasinda cikan ses ya motorun uzerinde duyamiyorum sorun degil

mrb arkadaşlar acil yardımınızı bekliyorum 251 mz'm var geçen ay sekman kırdı usta kıtlığı yüzünden kendim tamir etmek zorunda kaldım söktüm rektefe ettirdim ve topladım ancak uzun uğraşlarıma rağmen çalıştıramadım ve marşa basarken şanzuman kilitlendi daha doğrusu anladığım kadarıyla krank kolunda bir sorun var gibi görünüyor şanzumanı tekrar açmadan bişeyler yapabilirmiyim? yardımlarınızı bekliyorum kazasız belasız sürüşler şimdiden teşekkürler

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    belki de sekman kırıldıgı için motoru sıkıştırmıstır...en basiti üst kapağın 4 tane vidası var söküp bakabilirsiniz...
    ordan değil ise debriyaj balatalarının oldugu tarafdan sökmeye başlayabilirsiniz...
    kolay gelsin...

motoru söktüm pistonda da sekmanda da bi sıkıntı yok yan kapağı da söktüm vitese takıp arka tekereleği oynattığım zaman şanzıman dişlileri oynuyo fakat karank kolunda hiç hareket yok

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı küheylan251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru söktüm pistonda da sekmanda da bi sıkıntı yok yan kapağı da söktüm vitese takıp arka tekereleği oynattığım zaman şanzıman dişlileri oynuyo fakat karank kolunda hiç hareket yok
    Piston kolunun kranka bağlandığı bilya dağılmıştır... Sanırım biyel bilyası deniyordu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

anladığım kadarıyla benim boyumu aşıyo peki tamiri çok masraflı olu mu acaba

Motosikleti
    mz etz 1992
    alp kardes motora piston sekman attirmayi dusunuyorum tamire vermiskene acaba sanzimanin icinde degisecek onemli pârcalari degistirmem gerekiyormu 20 senelik motor yani slm

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı küheylan251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla benim boyumu aşıyo peki tamiri çok masraflı olu mu acaba
    Hayır..Masrafı çok olmaz ama iyi bir usta lazım... Anlayan usta....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı bulbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp kardes motora piston sekman attirmayi dusunuyorum tamire vermiskene acaba sanzimanin icinde degisecek onemli pârcalari degistirmem gerekiyormu 20 senelik motor yani slm
    Hiç bişey değiştirmene gerek yok... Vitesten atma ya da vitese geçmeme gibi problemin yoksa....
    Zaten şanzıman la motor kısmı ayrıdır...
    Değil 20 sene 40 sene geçse de bir problemin olmadıkça şanzımanı elletme kimseye....

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle
    şu motoru alıcam sahibini bulamıyorum hasta kaldım çok temiz ama ilanın zamanı geçmiş mesaj attım nasıl ulaşabilirim bu kişiye acaba internetten araştırdım ismini filan iş yerinin teli filan var da bir devlet dairesi arasam ayıp kaçar mı diye kafama takıldı askeriye :D ama çok istiyorum bu motoru kırklareline getirticem hem de

Motosikleti
    mz sportstar
    motoru inceledim gerçekten alman mz olduğunu belli ediyor duruşundan eğer motor kısmıda görünümü kadar temiz ise değme keyfine inşallah alırsın arama olayına gelince neden ayıp olsunki sonuçta sen o motoru istiyosun ara şansını dene bence

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı user39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle
    şu motoru alıcam sahibini bulamıyorum hasta kaldım çok temiz ama ilanın zamanı geçmiş mesaj attım nasıl ulaşabilirim bu kişiye acaba internetten araştırdım ismini filan iş yerinin teli filan var da bir devlet dairesi arasam ayıp kaçar mı diye kafama takıldı askeriye :D ama çok istiyorum bu motoru kırklareline getirticem hem de
    Sonuçta adam satmak istiyor.. Ayıp falan olmaz... Bence ara şansını dene....
    Eğer yaza kadar durursa ben alıcam o motoru haberin olsun.. Şu an yerim yok..Olsa hiç düşünmem....

Motosikleti
    90' MZ ETZ 251
    koltukların poşeti duruyor aga ehliyeti aldım 1 senedir arkadaşların motorlarıyla idare ediyorum son motor fuarıyla ve bankacı olmamla motor hasretim debreşti ybr 125 yeni siyah rengini düşünüyorum bir de bunu ybr 4100 plaka filan 4250 ama bu aslan parçası yolda ne ybr bırakır ne cbf.class bir makine özel bence cuma iste gidicem bakırköye evrak teslimi filan oradan giresuna mı kaysak vekalet ile satış nakliye olayı pek içime yatmıyor oradan bu aslan parçasını sürerek getirirsem bir motor parası benzin yer oradan nakliye olayını ayarlamak lazım hep sorular sorular yarın arayacam dayıyı bakalım jandarma karakolunda astsubaydı biz arayana kadar tayin yemez inşallah

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Geçen üye olduğum facebook daki ingiliz MZ cilerinin paylaştığı video.1993 de yapılan fuara ait görüntüler.Mz standını çekmiş.http://www.facebook.com/photo.php?v=384441698233458
    Kolpa Adamları

Selam MZ'ci kardeşlerim 96 model MZ 251 aldım,bu benim ilk motorsikletim.Acemilikten olsa gerek,benzin kapağını gevşek bırakmısım ve kar suyu girmiş benzin deposuna.birde aküsü bitmiş,1 haftalıgına baska bir ile gittim geldim ve olanlar bunlar,Kendim depoyu söküp temizleyip ve takmak istiyorum ve aküyü söküp şarz ettirip takmak istiyorum,bunun için yardım ederseniz çok sevinirim,teşekkürler.

Nerde mzciler :(

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    dtex;
    Seleyi arka-alt ta bulunan iki somunu gevşelterek çıkar.Deponun bağlı olduğu tek somunu göreceksin.Onuda söküp benzin hortumunuda çıkardımı temizlemeye hazırdır.Çok kötü durumda değilse eğer az benzinle çalkala.Bir sopanın ucuna dolayacağın bez yardımıyle içini dikkatlice temizleyebilirsin.Akünün sökümü daha kolay ve basit sağ kapağı çıkardımı göreceksin.Anladığım kadarı ile sulu akü kullanıyorsun.Tavsiye edilende o.Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim hemen işe koyulacam ustam aküyü sökerken elektrik çarpma gibi bi durum olmaz demi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler