Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl cızırtı?açıkla biraz.rölantide mi? devirdeyken mi?
    yani motorun normal tok sesinin arasına karışan metal cızırtısı...
    gaza yüklen sonra kapat motor gaz keserken bi cızırtı yapıyormu ona bak...bide normalin biraz üstünde devirli kullanırken yolda giderkende aynı ses geliyor...çok ince tiz bi ses

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    dediğiniz ses motorun eksantrik zincir çalışma sesiyle uyusuyor ki zaten eksantrik cızırtılı çalısıyor hondalarda motor ısınıp yağ incelince, ilk başta çok kızmıstım ama motor 6400 de bi problem yok sadece yanlıs eksoz modifikasyonu sonrası eksozu değiştiricem esas cızırtı ordan geliyor su an benim

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğiniz ses motorun eksantrik zincir çalışma sesiyle uyusuyor ki zaten eksantrik cızırtılı çalısıyor hondalarda motor ısınıp yağ incelince, ilk başta çok kızmıstım ama motor 6400 de bi problem yok sadece yanlıs eksoz modifikasyonu sonrası eksozu değiştiricem esas cızırtı ordan geliyor su an benim
    piston silindir etek sıyırmak gibi laflar etti usta...yarın değişcek motor yenilenicek...bu parçalar değişince tekrar rodaj yapıcam sanırım makinaya

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı ozdurhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

ben cbf 150 mi yeni aldm. Henüz 80km'de ve lastik patladı. herhalde bu bir rekordur. Bu benim ilk mtorum ve yeni öğreniyorum kullanmayı.
    patlak bir lastik ne kadar sürede iner söyleyebilirmisiniz? dururken ve giderken ayrı ayrı söyleyebilirseniz sevinirim?

amacım lastiği şişirip lastikçiye gidebilirmiyim onu öğrenmek, yoksa lastiği sök tamir ettir sonra geri getir tak yapmak mı lazım?
    patlak eğer yırtık değilse batan nesneyi çıkarma.şişire şişire gidebilirsin.yanına pompa alabilirsin.lastik fitilleri de var piyasada.
    onları da kullanabilirsin.küçük çivi vida türü şeylerde faydalıdırlar.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takdırdığın ybr aynalarının fiyatını senden öğrenebilirmiyim bende ayna problemi yaşıyorum tek fazla sorun olmuyor ama artçı ile çok zorlanıyorum vede değiştirmek istiyorum bursada tanesine 39 ytl dediler formum başlarında 8 veya 9ytl diye hatırlıyorum
    ORJINALLEri hakıkaten pahalı..bir ara fiyatını ögernirim..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani motorun normal tok sesinin arasına karışan metal cızırtısı...
    gaza yüklen sonra kapat motor gaz keserken bi cızırtı yapıyormu ona bak...bide normalin biraz üstünde devirli kullanırken yolda giderkende aynı ses geliyor...çok ince tiz bi ses
    bu ses daha önce konuşulmuştu sanki.en son teşhis; yakıt tank kapağından geliyor demişlerdi.ilk işim senin söylediklerini uygulamak olacak.ama aykan a da katılıyorum.motor soğukken de yapabilir.

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    bu ses daha önce konuşulmuştu sanki.en son teşhis; yakıt tank kapağından geliyor demişlerdi.ilk işim senin söylediklerini uygulamak olacak.ama aykan a da katılıyorum.motor soğukken de yapabilir.
    yakıt tank kapağı veya zincirden gelen bi ses değil dostum gaz açıp kapatınca çıkan bir ses durduğun yerde boşta gaza yüklenince bile geliyor...silindirin içinde piston onların üstündede segman mı ne o var ya sanırım onlarda bi sürtünme söz konusu ben anlamam motordan...
    enim demek istediğim ben servise gittim aynı durumdan bekleyen 2 motor daha vardı...ya üst üste geldi yada kronik bişeyde olabilir...dediklerim aklınızda olsun aynı sorunla karşılaşınca ustaya bu durumdan bahsederseniz çözüme çabuk ulaşabilirsiniz...benim daha önce dediğim gibi sübap ötüyodur diye söylediler sonra bunu dediler falan filan...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    teşekkürler
    aynı motordan bizde var gerçekten de akıp gidiyor...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tank kapağı veya zincirden gelen bi ses değil dostum gaz açıp kapatınca çıkan bir ses durduğun yerde boşta gaza yüklenince bile geliyor...silindirin içinde piston onların üstündede segman mı ne o var ya sanırım onlarda bi sürtünme söz konusu ben anlamam motordan...
    enim demek istediğim ben servise gittim aynı durumdan bekleyen 2 motor daha vardı...ya üst üste geldi yada kronik bişeyde olabilir...dediklerim aklınızda olsun aynı sorunla karşılaşınca ustaya bu durumdan bahsederseniz çözüme çabuk ulaşabilirsiniz...benim daha önce dediğim gibi sübap ötüyodur diye söylediler sonra bunu dediler falan filan...
    belliki problem başka her makinanın basına gelebilecek bişey bu iş öyle karmasıkki şıp diye bi sesin kaynagını bulmak çok zor heryerden yapar ama benim korkum cbf 150 nin krank bilyeleri insallah belli bi süre sonra ses yapmaya baslamazlar iğrenç oluyor bi arkadasın yapmıştı bilyeler değişti

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    selamun aleyküm agalar...o ses ön camdan veya arka artcı ayak koyma peglerinden gelmektedir...bir zırıltı vardı ilk dönemlerde ama artık kesildi nedense...

motur şu an 825 km de...bugün bakım sübap ayarıda yaptırdım...motur artık kendini buldu...birbirimize iyice alıştık...Pazar günü takriben 600 km yaptım...kazasız belasız kullanın...cbf iyi seçim...ama gerçek olan şu ki uzun yolda makinamız tırt...ağrı sızı eziyet...yanınaızdaki kişilere uyum sağlayacağım diye körüklüyosunuz...anca 110-120...uzun yolda rüzgar çok oluyor ıkınarak 100 le gidiyorsunuz...yani yorucu oluyor...250 km yi geçiyorsa bir gezi bitap düşersiniz...ben yinede mutluyum...makinam var bana yetiyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motur şu an 825 km de...
    825 de mi metehan abi motoru mu degiştiridin sen yaaa
    98 Beygir.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    825 de mi metehan abi motoru mu degiştiridin sen yaaa
    abi 8250 km cik...dün Düzceyeye gelmeliydiniz...ula kanka ne geziyoz ya...orman doğa dağ tepe bayır aşığı olduk...şehirden kaçtıkmı kral biziz...

tüm cbfcilere selam saygılar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    selamun aleyküm agalar...o ses ön camdan veya arka artcı ayak koyma peglerinden gelmektedir...bir zırıltı vardı ilk dönemlerde ama artık kesildi nedense...
    abi ses motordan gelmektedir

Motosikleti
    Honda Dylan 150

motur şu an 825 km de...bugün bakım sübap ayarıda yaptırdım...motur artık kendini buldu...birbirimize iyice alıştık...Pazar günü takriben 600 km yaptım...kazasız belasız kullanın...cbf iyi seçim...ama gerçek olan şu ki uzun yolda makinamız tırt...ağrı sızı eziyet...yanınaızdaki kişilere uyum sağlayacağım diye körüklüyosunuz...anca 110-120...uzun yolda rüzgar çok oluyor ıkınarak 100 le gidiyorsunuz...yani yorucu oluyor...250 km yi geçiyorsa bir gezi bitap düşersiniz...ben yinede mutluyum...makinam var bana yetiyor...
    hoşgeldin metehan abi 1 aydan beri özlettin kendini inşaallah bidaha uzaklaşştırma almazsın senı bdaha ozlemeyelım inan sensız topik'in tadı olmuyor

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı

Bi de artçı varsa tamam yokuş falan tırmanırken çok zorluyor. Uzun yolda yetersiz kalıyor gerçekten. Şimdilik idare ediyoruz, 1 sıfırdan büyüktür

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru kopyala yapıştır = 150 KN
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    Honda CBF 150
    :( :(
    Ailemin baskıları sonucu (2 yaşındaki kızım dahil ) motorumu ve tüm aparatlarını satmaya karar verdim.

Yeni motora başlayacak biri için alması gereken herşeyi bu motor ile birlikte alıyor.

3200 km Kırmızı CBF 150
    Kappa 35 lik Çanta
    Koruma Demiri
    Yan Ayaklık
    Master Lock Kalın Zincir
    Master Lock Disk Klidi
    Lazer Dragon Kask (Beyaz ve Siyah vizörlü)
    2 adet Dizlik

Bunların hepsini 3100 YTL ye verecegim.

Irtibat 544 439 87 03
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Dualarım sonunda kabul oldu.Metehan abi geri döndü...

metehan kardeş hoş geldin
    EY VATAN ; senin için,bir ÖLÜR bin DOGARIZ.

piston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125,Mz251,Suzuki Gsx550 Katana,Suzuki Gn250,Ybr125,Cgl125,TVS F2,Cbx250,Honda Cbf150

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler