Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :( :(
    Ailemin baskıları sonucu (2 yaşındaki kızım dahil ) motorumu ve tüm aparatlarını satmaya karar verdim.

Yeni motora başlayacak biri için alması gereken herşeyi bu motor ile birlikte alıyor.

3200 km Kırmızı CBF 150
    Kappa 35 lik Çanta
    Koruma Demiri
    Yan Ayaklık
    Master Lock Kalın Zincir
    Master Lock Disk Klidi
    Lazer Dragon Kask (Beyaz ve Siyah vizörlü)
    2 adet Dizlik

Bunların hepsini 3100 YTL ye verecegim.

Irtibat 544 439 87 03
    çok iyi fiyat...sakın indirim pazarlık falan yapma dostum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

ses

Alıntı piston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw o ses bi cbf 150 den mi çıkıyo yaw:D tamam görüntü cbf ama ses çok değişik geldi...
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw o ses bi cbf 150 den mi çıkıyo yaw:D tamam görüntü cbf ama ses çok değişik geldi...
    piston arkdaşımızın eksozu açık.

sılwes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aleykum selam abi.hoş geldin sefa getirdin.
    Koşulların mükemmel olmasını beklersen hiçbir zaman harekete geçemezsin.

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    pazartesi günü 4000km bakımını yaptırdım yapılan işlem yağ değişimi 10 40 castrol hava filitresi temizlendi sübap ve hava ayarı toplam ücret 49,5 ytl
    hepinize kazasız sürüşler ayrıca metehan hoşgeldin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ses motordan gelmektedir
    ganga motordan bugüne kadar ses gelmedi bende inan...yani moturumuz Allah var çok sessiz çalışıyor...yani kaskı çıkardıktan sonra biraz teneke sesine alışamıyorsunuz ama gerçektende titreşim çok az...aralıksız 3 saat Düzceye gittim Cumartesi akşamı elimde zerre uyuşma olmadı...

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin metehan abi 1 aydan beri özlettin kendini inşaallah bidaha uzaklaşştırma almazsın senı bdaha ozlemeyelım inan sensız topik'in tadı olmuyor

hoşördük gango...abi yapıyoz arada tripler ama sizsiz ne moturun ne bilgisyarın anlamı olmuyor...selamlar...

Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi de artçı varsa tamam yokuş falan tırmanırken çok zorluyor. Uzun yolda yetersiz kalıyor gerçekten. Şimdilik idare ediyoruz, 1 sıfırdan büyüktür
    evet artcıyla motur rampada doğal olarak bayılıyor...moturun ne kadar düşük hacimli olduğunu anlıyorsunuz...kesinlikle ben mobiletden gelme olduğumdan İstanbul dışına huzurlu çıkmak bile yetiyor...bence idare edin sabredin kıymet bilin...motorsuz geçen günleri düşününce içim rahatlıyor...10 günden okullarda açılıyor...Özellikle İstanbul felç olacak...yani kaldırım dahil trafikte atmadığımız takla kalmıyor...ama eninde sonunda evimize işimize varıyoruz...Bu akşam Çağlayanda taksi içinde bir polis arkadaş gördüm...Nereye Seyrantepeyemi dedim...evet deyince atla dedim...6-7 dakikada Seyrantepe Polis Lojmanlara çıktık...arabayla o sürede Kağıthaneye bile inemezdi...şaşırdı kaldı...bu ara servis çekmeye başladım motorla valla...bizim Nişantaşı İsparkın otopark görevlisi arkadaşı Çağlayan E-5 köprüsüne kadar atıyorum...her akşam...yolumun üstü zaten...ondan önce bizim cafenin garsonu arkadaşı Dolapdereye evinin önüne atardım...valla yoğunuz şekerim bu aralar...

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kopyala yapıştır = 150 KN
    150 kn lerle nasıl benzetirsin hocam...Mondıal kn 150 tam bir hödük motor...göz var nizam var allasen...

Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :( :(
    Ailemin baskıları sonucu (2 yaşındaki kızım dahil ) motorumu ve tüm aparatlarını satmaya karar verdim.

Yeni motora başlayacak biri için alması gereken herşeyi bu motor ile birlikte alıyor.

3200 km Kırmızı CBF 150
    Kappa 35 lik Çanta
    Koruma Demiri
    Yan Ayaklık
    Master Lock Kalın Zincir
    Master Lock Disk Klidi
    Lazer Dragon Kask (Beyaz ve Siyah vizörlü)
    2 adet Dizlik

Bunların hepsini 3100 YTL ye verecegim.

Irtibat 544 439 87 03

hayırlısı olsun...sahibinden.coma ilanı ver...bu motor bu fiyata rahat satılır...

Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dualarım sonunda kabul oldu.Metehan abi geri döndü...
    abicim paylaşacak çok şeyimiz olacak...

Alıntı huma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan kardeş hoş geldin
    hoşgördük...

Alıntı sılwes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleykum selam abi.hoş geldin sefa getirdin.
    hoşgördük abi...

Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazartesi günü 4000km bakımını yaptırdım yapılan işlem yağ değişimi 10 40 castrol hava filitresi temizlendi sübap ve hava ayarı toplam ücret 49,5 ytl
    hepinize kazasız sürüşler ayrıca metehan hoşgeldin
    olması gereken fiyat bu zaten ne eksik ne fazla...hoşgördük ganga...sübap ayarından sonra motur eski tüketimine dönecek bir süre...

arkadaşlar 8350 km den sonra moturun huyları değilşmeye başladı...eski hantallığı kalmadı artık 90 la giderken 110 a uzun yolda ise 120 ye anında kapatabiliyorum...hiç yormadan birden oluyor bunlar...siteden kıllıtarkanla(oda kilolu) E-5 te rahat 100 e çıkıyorum...kendiinede gösteriyorum motor üstünde bak diyorum...sonra şahit olursun hesabı baktırıyorum artcıyken...bazı arkadaşlar bazı hızlara ulaşmakta zorlanıyor...nedeni motur açılmadı beyler olay budur...2000-3000 de olan motorlarınız açıldı sanmayın...ne zaman açılacağını bir an geldiğinde hissedeceksiniz...

şimdi size neden cbf 150 yi seçtiğimiz (daha doğrusu seçmek zorunda kaldığımız garibanlıktan)için küçük bir kaç detay...

Honda transalp hava filtersi...160 ytl.....

Honda 1000 RR hava filtresi 250 ytl...

1000 RR jantı 1.236 ytl törkiş liras...

bizim cbf 150 HAVA FİLTRESİ sadece 7 ytl...yani paranıza kıyıp bakımlarınızda hava filtrenizi değiştirin...kompresörle fıs fısa güvenmeyin...7 liracık bişey...acımayın bazı detaylara...motur nefes alsın...

zinciriniz en az 30-40-50.000de değişir...çünkü kullanım ömrünü istesenizde kısaltamıyorsunuz...ama o rüng falan değil zincirleriniz haberiniz olsun...

artı sizlerle paylaşmak istediğim bir detay da...kontak anahtarlarınızın çok ağır olmaması...gözlemlerim sonucu kontakların ağır anahtarlık ve 4-5 den fazla anahtarınız olduğunda kontak düzeneğinin yalama olduğunu gösteriyor...önceleri duyar sallamazdım ama çevremde duymaya başladım...

hiçbirinizin benzin göstergesi çalışmıyor farkındayım...eğer isterseniz bu durumu servise bildirim göstergelerinizin olduğu paneli değiştirttebilirsiniz...yani D&B motor bunuda söyledi bana...kendileride cbf 150 sahibi 2 adet servis sorumlusu arkadaş aynen bunu dedi...abi garantiden değiştirelim...ben Hondadan bunun işçiliğini emeğimi alırım...yani böyle bir imkanınız var...gösterge hassasiyeti yok...benim 3-2 depomu sıfır gösteriyor...ama uğraşmayı sevmediğimizden kimse ilgilenmiyor...herkes km sayac sıfırlayıp duruyor veya yedeğe geldiğinde anlıyor...

onun dışında artcıyla sık sık gezen arkadaşlar amortisörü serte getiren arkadaşlara bunu önermiyorum...amortisör fabrika standartı öneriliyor...ağır kilolu artcı alsanızda motorun esnemesi var...soft durum motur açısından daha sağllıklı...yani amortsiör seçimi sevk ve tercih meselesi ama servis önermiyor ellenmesini...yine keyfiniz bilir...bana söylenenleri anlatıyorum...ben 116 kiloyum ...benim gibi bir panda daha alınca amrtösrü sertleştireyim dedim önermediler...sizin için geçerli değildir belkide...

bu arada benzin sarfiyatı artmakta beyler...önceden 400 ü rahat geçen motur şimdi 310-320 km ye gelince yedek istemekte...yani sarfiyatı artıran ana faktör yük ağırlığı yani artcı...eğer artcınız varsa motur %20 daha fazla yakıyor...sübap ayarı yaptırdım bakalım eski uzun kmlere dönecekmi...birde basıyoruz yani...İzmit gezimizde 200 km yaptım 12 milyona...uzun yol sabit 90 da 60-70 kuruşlara lere kadar düşüyor...

şimdilik benden bu kadar...çok dolmuşum dimi...

solmyr 150 kn ye bak bizim Transalp yavrusuna bak bi allahaşkına...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

abijim naptın sen böle. dolmuşun taşmışın 1 haftada. hakkaten düşünüom da ya 1 ay uzak kalsaydın. düşünmek bile istemiyorummmm. abi bak doğru söle gizli gizli gelip siteye baktın mı?
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

Motosikleti
    Alıntı cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abijim naptın sen böle. dolmuşun taşmışın 1 haftada. hakkaten düşünüom da ya 1 ay uzak kalsaydın. düşünmek bile istemiyorummmm. abi bak doğru söle gizli gizli gelip siteye baktın mı?
    hehe...dolmuş taşmışım şimdi rahatladım...

artı siyah cbf si olanlar depoların matlaşmasını nasıl halledecek...benimki mat oldu artık...depo kılıfı 40 lira...taktırsam rahatlarmıyım acaba stresden kurtulurum diye düşünüyorum...ne dersiniz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    benim motor 6160 km de ve depoda çizik bilem yok ve renkte de herhangi bir degişiklik yok gece garjda gündüz ise çadırın altında kalıyor,çadır öglen saatlerinde güneş alıyor ama içine geçmiyor.

98 Beygir.....

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    dostlar benim silindir piston segman falan değişti...motur ne güzel 5000'e gelmiş ve açılmıştı yağ gibi akıyordu...dün aldım motoru 60'ı geçmiyor baştan rodaj yapıyorum aynı evreleri tekrar yaşıycaz maalesef hatta 1000 bakımına falan götürcem tek tesellim motor sıfırlandı...

Motosikleti

ne 60 mı

dostlar benim silindir piston segman falan değişti...motur ne güzel 5000'e gelmiş ve açılmıştı yağ gibi akıyordu...dün aldım motoru 60'ı geçmiyor baştan rodaj yapıyorum aynı evreleri tekrar yaşıycaz maalesef hatta 1000 bakımına falan götürcem tek tesellim motor sıfırlandı...
    Aykut abi naptın sen ya motor nasıl 60 ı geçmez abi?adamlar motoru alır almaz 120 bastırıyolardı hatta bende motorum 20 kmdeyken 100 falan bastırmıştım 5.vitesteyken vede daha da basacaktı ama yol bitmişti :Dhani bizim kampüse giderken mezarlığın ordan lambalara kadar:D
    benim rodajla ilgili bir kaç sorum var aslında mesela rodajda 80 geçilmez 100 geçilmez demiyo kitapçıkta rodajta tam gaz vermekten kaçınınz fazla devirli kullanmayınız yazıyo fazla sert kalkışlar ani hızlanmalar yapmayınız.
    yani düzenli bir şekilde 90 a ulaştıktan sonra 5. viteste az gazla 90 la gitmenin rodaja bir zarı olacağını zannetmiyorum sadece uzun süre gidilirse iyi olmaz dinlendirmek lazım bide rodaj boyunca sık vites deişirmek iyi oluyo ne düşünüyosunuz rodaj konusundaki pisikopat fikirlerim hakkımda??

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    basarsam 60 ı geçer tabiiki ben zorlamıyorum şimdi daha 50 km'de motor (aslında 4870 )...bir müddet böyle giderim zaten motorun sesinden kıvamı ne istediği anlaşılıyor rodajda motoru zorlamadan devam ediceksin...5. viteste 60 yapmam demek bu hıza kadar hızla vites değiştirmem anlamına geliyor e yavaşladıkçada sık vites değiştiriyosun...rodajı bu sefer daha iyi yapmaya çalışıyorum...yeni almış gibi oldum motoru valla rodaj en baştan falan

Motosikleti

hayırlı olsun

basarsam 60 ı geçer tabiiki ben zorlamıyorum şimdi daha 50 km'de motor (aslında 4870 )...bir müddet böyle giderim zaten motorun sesinden kıvamı ne istediği anlaşılıyor rodajda motoru zorlamadan devam ediceksin...5. viteste 60 yapmam demek bu hıza kadar hızla vites değiştirmem anlamına geliyor e yavaşladıkçada sık vites değiştiriyosun...rodajı bu sefer daha iyi yapmaya çalışıyorum...yeni almış gibi oldum motoru valla rodaj en baştan falan

e hayırlı olsun o zamn

Motosikleti
    hayırdır dostum....takip edemedim bir ara...noldu ki...

Motosikleti

yok bişi metehan abi

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır dostum....takip edemedim bir ara...noldu ki...
    yanlızca ben geçen hafta arka lastiği deiştiridim garantiden aykut abi de kıskançlığından motoru deiştirtiyo:D

Motosikleti
    abi valla anlamadım motura bişeymi oldu...espirimi...yağsızlıktan yoksam gümledimi makina...

bu arada sizle bişey palaşıcam daha doğrusu danışcam...şincik bizim aynalar kolları gösteriyor dimi...dışa eğim verirsen yarısıyla arkayı görüyoz dimi...şimdi benim aklıma gelen şudur...

bizim ayna demiri krom kaplı demir değilmi...

bu ok işaretinden aşağı doğru az mengeneye sıkıştırıp aşağı doğru büksek dağılırmı krom kaplaması sizce...şimdi aynalardan görmek için düşüncem az eğerek yana bükmek ve görüş açısını çoğaltma...başka önerisi olan varmı...sonra elimizde kalmasın aynalar...ben bu görüş mesafemin dar olmasına tahammül edemiyorum...kafayı husui çevirip öle bakıyorum arkada araba varmı diye...yani dışa doğru aynayı itmek çare olmuyor...demirinden aşağı büksek ne olur acaba...CİHAN gardaşım bi denerse çok memnun olurum...önce o zarar versin aynaya...bişey olmazsa bizde yaparız...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bükmek çözüm olmazki...Aynı açı gene kalır.....

En iyisi siz kanuni seyhan 251 aynası alın takın...15 ytl idi çifti....Kromajlı demirleri daha uzun....

Yada gidin demirleri kendiniz yapın....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Ayna işi sakat hocam.YRB aynasına güzel diyorlar.Hatta bizim siteden seruvenci80 (murat) yaptırmısdı gördüm.Gayette güzel olmuş.Motorun benzin göstergesinde aynen benimde sorun var.Artık sayaçla işi hallediyorum.CBf500 dede yokmuş gösterge artık onada binsem zorluk çekmicem .Şimdi bu bakım 3000 demi oluyor 4000 demi.Ben bir 1000 de yaptırdm birde 4000 de yaptırıyım diyorum.Yahu her servis kafasına göre yapıyor bende anlamadım.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi valla anlamadım motura bişeymi oldu...espirimi...yağsızlıktan yoksam gümledimi makina...

bu arada sizle bişey palaşıcam daha doğrusu danışcam...şincik bizim aynalar kolları gösteriyor dimi...dışa eğim verirsen yarısıyla arkayı görüyoz dimi...şimdi benim aklıma gelen şudur...

bizim ayna demiri krom kaplı demir değilmi...

bu ok işaretinden aşağı doğru az mengeneye sıkıştırıp aşağı doğru büksek dağılırmı krom kaplaması sizce...şimdi aynalardan görmek için düşüncem az eğerek yana bükmek ve görüş açısını çoğaltma...başka önerisi olan varmı...sonra elimizde kalmasın aynalar...ben bu görüş mesafemin dar olmasına tahammül edemiyorum...kafayı husui çevirip öle bakıyorum arkada araba varmı diye...yani dışa doğru aynayı itmek çare olmuyor...demirinden aşağı büksek ne olur acaba...CİHAN gardaşım bi denerse çok memnun olurum...önce o zarar versin aynaya...bişey olmazsa bizde yaparız...

metehan abi bende arkayı görmemezlik gibi bir durum yok,%80 olarak görüyorum ben,zaten benim aynaların içinde bir ayna daha var içine göre bombeli ayna kestirip yapıştırdım ama gene aynı,ben orjınalı güzel hem benim aynaları niye büküyoz abi benim motorun canı yokmu.
    benim aklımda başka bir plan var,polsi çakarı takacagım koruma demirinin ortasına,yuvarlak sis lambası ve biri kırmızı digeri mavi çakacak ve herkez bana yol verecek eskisi gibi,mondialde ne güzeldi ya sivil polis bile yol vermişti iki kere. yapınca sizlerele paylaşırım.
    98 Beygir.....

Motosikleti
    alpcim bi örnek versene...mesela sendeki mz aynası bizim yuvalara olurmu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler