Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    en son shell den 10-40 4t almıstım 500 km normal kullanımda bi problem yoktu olmassa servıse bı sorarız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Serviste 1000 bakımında 20-50 shell koymuşlar nasildir iyimidir?

Birde bu 10-40 yada 20w-50 ne anlama geliyor?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste 1000 bakımında 20-50 shell koymuşlar nasildir iyimidir?

Birde bu 10-40 yada 20w-50 ne anlama geliyor?
    Öncelikle günaydın
    Bu konu çok derin ve detaylı bir konu, aşağıdaki topikleri tüm arkadaşların okumasının çok faydalı olacağı kanısındayım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...siniflari.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-hususlar.html

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...ntrolleri.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...cesitleri.html
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700

Yağ Çubuğu

beyler yağ çuğunun en altındaki çarpılaramı bakıcaz yoksa üstte 5 6cm yukardaki ve alttaki çizgiler arasınamı bakıcaz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellvis_78 eline sağlık güzel resimler...valla ben istanbuldan sakaryaya gitmeye tırsıyom cbfe bak nerelere gidiyobu hafta sonu bi uzun yol denemem lazım pazar günü 22 derece hava sıcaklıgı tam yol havası
    Bizde pazar günü hava güzel olursa Tekirdağa gitmeyi düşünüyoruz Arkadaştada hyosung gt 650 r var nası yetişçem bilmiyorum..
    Motor 2 nisanda çıktı trafiğe 2.100 KM'de haftasonu 2500 olur..
    Bende Marmaris Fethiye Yapmak istiyorum ama gitmiyor motor 100 km'de bir illaki mola vermen gerekiyo çanak ağrıyo habire mola vermek gerekiyo O Yüzden bir an önce yüksek cc ye geçmek lazım hYO 650 NORMAL KKULANIMDA DAHİ 5.6 LT YİYORMUŞ

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle günaydın
    Bu konu çok derin ve detaylı bir konu, aşağıdaki topikleri tüm arkadaşların okumasının çok faydalı olacağı kanısındayım.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...siniflari.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-hususlar.html

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...ntrolleri.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...cesitleri.html
    Çok yararlı oldu teşekkürler.

Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yağ çuğunun en altındaki çarpılaramı bakıcaz yoksa üstte 5 6cm yukardaki ve alttaki çizgiler arasınamı bakıcaz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

Bizde pazar günü hava güzel olursa Tekirdağa gitmeyi düşünüyoruz Arkadaştada hyosung gt 650 r var nası yetişçem bilmiyorum..
    Bende Marmaris Fethiye Yapmak istiyorum ama gitmiyor motor 100 km'de bir illaki mola vermen gerekiyo çanak ağrıyo habire mola vermek gerekiyo O Yüzden bir an önce yüksek cc ye geçmek lazım hYO 650 NORMAL KKULANIMDA DAHİ 5.6 LT YİYORMUŞ
    5.6 lt az değil Benim işyerimde bir arkadaşta GSR600 var ybr mi alsam ne etsem diyor Sen onların yanında baya geride kalacaksın onlar basıp uzadıkca sen sinir olcaksın sana bir arkadaş lazım yoksa onlar dönerken sen anca gidersin

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster

pazar günü hava güzel 24 derece mayıs ayıda sıcak geçicekmiş

şimdi 6 litre nerde 3 litre nerde uzun yolda daha da düşer bile...eğer o dip gaz giderse bilki senin arkadaşın değil sevmiyo seniyani bu 2 motor 3 motor yada daha fazla gezilerde ortalama 90-100-110 bi kmde gidilmiyosa bu guruptaki motorlara göre tabi gezinin ne amacı var,gezilerde bakarsan ducati,honda cbr litrelikler vs vs buyuk makinalar var ama scooterlarda varonlar nasıl geziyor eğer scooter onları yetişmeye kalksa yaptığı surat 80-90 oda dip gaz litrelik makinalar 250-300

bide 100 kmde bir zaten mola verirsin bu ihtiyactır bundan fazla sürüş zaten sana zarar motorla alakalı bişey yok 100 kmden fazla gider motor durmadan...

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Beyler geçen bakımlarda d&B motorda bizim cıbıflı bir kurye arkadaş gördüm. Motor 54000 deydi 2007 model dedi. Çok az demeye kalmadan adam demezmi 2 devir aldı 254000

Yahu bizim makineler bu kadar yapıyormu harbiden

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler geçen bakımlarda d&B motorda bizim cıbıflı bir kurye arkadaş gördüm. Motor 54000 deydi 2007 model dedi. Çok az demeye kalmadan adam demezmi 2 devir aldı 254000

vaybe adam 2007 den bu yana okadar km yapmış demek ki baya çalışan bir arkadaşmış helal olsun...demek ki yapabılıyomuşmotoruma herbun daha cok aşık oluyom işte bu yuzden

o adam o kmleri yaparken resimlerle belgesel tarzında bişey yapsaymış çok ii olcakmış

belkide hondaya da resimleri satarmış

eğer ben benim motorla o kmye kadar sabredersem heralde 50-60 yaşına gelirim

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    http://vimeo.com/5419300
    arkadaşlar izleyin süper...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    hepten karıştı herşey be abicim zenondan vazgeçtim sislere taktım kafayı onları zenon yapıcaktım ama onlarda iki tane çok oluyor heralde akuyu bitiriyor zenonda uzun kısa buldum sirkecide 100 tl..ya onu alıcam yada 70 tl iki adet sis alıcam sonra içine zenon...

sisiler bunlar...
    http://www.hepsiburada.com/modacar-m...tegoryId=26105

valla bi türlü napcağıma karar veremedim...aslında motorun orjinal farını bozmak istemiyorum sisleride hem aç kapa hemde sellektöre baglıyıp selloktor yapınca sislerde çalışsın istiyorum güzel olur düşüncesindeyim...

Peki Mücahit,bunu direk aküyemi bağlıcaz?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi merceği ampulu söküp ampulun yerine mercek takılacak, ampulun yeri biraz daha büyüyeceği için sorun yok,bu topu takıcan farın içine oynar başlıklı hemide.
    mercek takınca zaten far atomunun bi özelliği güzelliği kalmıyacak,altı delik üstü delik olsa bile,bi silikon sıktın mı dıştan daha bi şeycikler olmaz,zaten merceği takınca senin motor kara,far atomunuda karadın mı,şahane bir görüntü çıkar ortaya,sadece mercek ön plana çıkacak.

Ama şunuda unutma e-5 te öndeki araca yıldırım gibi sellektör yapan bir tek bu mercek farlı xenonlardır.

Hani şu bmw'ler mercedes'ler varya yıldırım gibi sellektör çakıyor,bu yıldırımın çakması bu resimde hareket eden parçanın sayesinde oluyor.

selamlar birol üstad nbr nasılsın benım aklım karıstı sana bı soru sorucam ıznınle su anda h7 tip sadece kısa uzun kısa dugmesıne montelı kısa konumunda parklar uzun konumuna getırdıgımızde ıse xenonlarım calısıyor benım sıstemım boyle ıslıyor ama muayeneye gırıcem tabıkı sıkıntı yaratıyor benım sıstem uzunlara deger alamadıgı ıcın TÜVDE agırlı kusurlu olarak muayenemız onaylanmıyor bu muayene ısını halletmem lazım 4 ay gecmıs muayenesız gezıyorum bı daha ceza yersem nanay olucam neyse üstad bahsettıgın bu mercektekı olay nasıl oluyor yanı benım h7 tip ampulu onun ıcınde montaj yaparsak selektor yapabılecekmıyım uzuna deger verdırebılırmıyım TÜVDE benım sıkıntım sadece muayene ıcın ha suda var xenonu sök normal ampulu tak oyle gıt TÜVDEN gec ancak bu ısı yapmısken hem muayene ıcın hemde uzun soluklu kunlanım ıcın yapmak daha mantıklı gıbı duruyor benım gorusum olarak bana bu konuda yardımcı olursan cok sevınırım degerlı bılgılerın ıcın tesekkurler üstad

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:19 ----------

Ben de bu konuda hemfikirim zaten bizim açımızdan her halükarda süper iş görüyorlar.
    Muratın xenonlu cbf ile ile yanyana yol alırken bu durumu zaten fark ettim. Benim standart S2 dandik ampul bildiğin mum ışığı gibi kaldı

Benim derdim sadece kendimizi düşünmeyelim, karşıdaki sürücülerden küfür yemeyelim.
    ismail hoca benım gorusum bizim bu hem dıger arac suruculerını rahatsız etmıyelım hem fark edılelım hemde gorelım olayını aynı anda yapmak bıraz zor gıbı duruyor niçin dıye sorucak olursan normal xenon taktıgımızda goz alıyor ancak onumuzu net goruyoruz .merceklı xenon taktıgımızda ise onumuzu net goruyor dıger suruculerı rahatsız etmıyoruz ancak bu seferde gorunme olayı farkedılmemız dusuyor. dıger olay mum ısıgı gıbı olan kendı orjınal ampullerımızı kunlandıgımızda ıse hıc bısıy lehımıze olmuyor oda var
    benım dusunceme gore bu beklentılerın hepsını aynı anda karsılamak mumkun degıl o yuzden bazısından veyatta bazılarından vazgecmek durumunda kalıyoruz o konudakı secım ıse bıze kalıyor ben bu konudakı secımımı dıger suruculerı rahatsız etmek ancak gormek ve gorulup farkedılmek olarak kunlanımdım 2009 un 10. ayından berı bu partı ıktıdarda benım cbfte darısı dıger secmeyen arkadasların basına

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım dusunceme gore bu beklentılerın hepsını aynı anda karsılamak mumkun degıl o yuzden bazısından veyatta bazılarından vazgecmek durumunda kalıyoruz o konudakı secım ıse bıze kalıyor ben bu konudakı secımımı dıger suruculerı rahatsız etmek ancak gormek ve gorulup farkedılmek olarak kunlanımdım 2009 un 10. ayından berı bu partı ıktıdarda benım cbfte darısı dıger secmeyen arkadasların basına

Selamlar Murat.

Benzetmen süper olmuş valla koptum

Yalnız mercekli xenon görüşüne şu eklemeyi yapmak isterim;
    Mercekli xenon + far çerçevesine de led aydınlatma yapılırsa (ledlerin düşük akım çekmesi ve yüksek aydınlatması büyük avantaj) "farkedilme" olarakta gayet sağlıklı olur kanaatindeyim.

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

keşke adamın telini alsaydın nasıl bakmış motora vs ne yağ kullanmış iiolurdu hepimiz için..

bende bu yıl 25.000 olacağını tahmin ediyorum en az 2.000de şuan

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    evet beyler son kararım gidip h4 uzun kısa zenon alıyorum sisler filan hem ayak bağı hemde orjnal görüntü bozuluyor

bu zenon takıp kenarları ledli yapma fikri süpermiş onlarada ayrı bi anahtar aç kapa süper olur...

arkadaşlar 100 tl h4 uzun kısa motorlu zenon alıyorum fiyat nasıl iyimi bugun gidip alıcam abi tak etti artık canıma...

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Selamlar Murat.

Benzetmen süper olmuş valla koptum

Yalnız mercekli xenon görüşüne şu eklemeyi yapmak isterim;
    Mercekli xenon + far çerçevesine de led aydınlatma yapılırsa (ledlerin düşük akım çekmesi ve yüksek aydınlatması büyük avantaj) "farkedilme" olarakta gayet sağlıklı olur kanaatindeyim.
    selamlar bendende ismailcim eyvallah aga sunu soylıyım evet merceklı xenona led mudahalesı yaparsak dedıgın gıbı super olur emme o işi yapıcak baba yıgıt delıkanlıyı ankarada nerden nasıl buluruz nasıl yaparız oda var ben elektrık işlerinin e.. sinden anlamamda

Motosikleti
    Honda nc700xa
    evet beyler son kararım gidip h4 uzun kısa zenon alıyorum sisler filan hem ayak bağı hemde orjnal görüntü bozuluyor

bu zenon takıp kenarları ledli yapma fikri süpermiş onlarada ayrı bi anahtar aç kapa süper olur...

arkadaşlar 100 tl h4 uzun kısa motorlu zenon alıyorum fiyat nasıl iyimi bugun gidip alıcam abi tak etti artık canıma...
    Yapma ya başka bir kopay bulmak gerekecek o zaman insallah istediğin gibi olur. Öyle olunca garanti dışı kalıyor falan diyorlar doğru yanlış bilmiyorum ama sen gözünü karartın herhalde.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Ark.lar keyfinizi bölmek istemem ama 5 aydır hangi motoru alsam diye düşünüyorum aklımda cbf150 ve cbf250 seçenekleri var. Size ne şekilde kullanacağımı sölim sonra yorumlarınızı beklim.

-Motoru genelde haftasonları kullanacağım,
    -Otoyolda sağ şeritden giden araçları rahatlıkla sollayabileceğim ve sabit hızla orta şeritden sıkıntı olmadan süreceğim makina, (cbf150 burda beni düşündürüyo...)
    -Senede en az 1 en fazla taş çatlasın 3 kere uzun yol (yıllık izin, kurban, ramazan bayramları yani) yapabilirm, (ayrı zamanlarda ist-ege , ist - akdeniz, ist - doğu karadeniz olcak şekilde)
    -Boş yollarda biraz basınca sabit hızla zorlanmadan giden keyifli yolculuk ör: anadolu-rumeli kavağı, şile yolları gibi...(burda sanırım cbf250),
    -Ve alacağım motoru değiştirmicem ömürlük olcak yani... (burda herkes değiştirirsin diolar ama gerçekden hiç sanmıyorum)

cbf150 alırsam haziranda cbf250 alırsam ağustosda olacak sanırım... ikinci el olacak tabiki. Sizin görüş ve önerileriniz... !!??

cbf250 için 2 ay beklemeye aradaki fiyat farkına değermi acaba ?!

üşenmeyip okuyup yardımcı olacak ark.lara şimdiden tşkler...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ark.lar keyfinizi bölmek istemem ama 5 aydır hangi motoru alsam diye düşünüyorum aklımda cbf150 ve cbf250 seçenekleri var. Size ne şekilde kullanacağımı sölim sonra yorumlarınızı beklim.

-Motoru genelde haftasonları kullanacağım,
    -Otoyolda sağ şeritden giden araçları rahatlıkla sollayabileceğim ve sabit hızla orta şeritden sıkıntı olmadan süreceğim makina, (cbf150 burda beni düşündürüyo...)
    -Senede en az 1 en fazla taş çatlasın 3 kere uzun yol (yıllık izin, kurban, ramazan bayramları yani) yapabilirm, (ayrı zamanlarda ist-ege , ist - akdeniz, ist - doğu karadeniz olcak şekilde)
    -Boş yollarda biraz basınca sabit hızla zorlanmadan giden keyifli yolculuk ör: anadolu-rumeli kavağı, şile yolları gibi...(burda sanırım cbf250),
    -Ve alacağım motoru değiştirmicem ömürlük olcak yani... (burda herkes değiştirirsin diolar ama gerçekden hiç sanmıyorum)

cbf150 alırsam haziranda cbf250 alırsam ağustosda olacak sanırım... ikinci el olacak tabiki. Sizin görüş ve önerileriniz... !!??

cbf250 için 2 ay beklemeye aradaki fiyat farkına değermi acaba ?!

üşenmeyip okuyup yardımcı olacak ark.lara şimdiden tşkler...
    sadece hafta sonları dediğin zaman iş değişir...

sağ şeritteki aracları sollarsın sorun yok orta şeritten de sabit gidersin..
    ama şöyle bişey söyliyeyim eğer motorla uzun yolda bile 100-110 km hızla gıtmekten sıkılmayan biryseniz cbf istediğiniz bütün herseyi karşılar bunun yanında da size yakkıttan da güzel bi süpriz yapmış olur çok az yakar siz hep mutlu olursunuz

ama kardeşim ben motoru gezi için hafta sonu için kullanıyorum almışkende altımda güçlü bir motor olsun uzun yolda 100-110 sabit hız beni sarmaz dersen o zman kesmez karakternle alakalı ben senin gibi düşünseydim;cbf250'e düşük bi ihtimal verirdim çünkü parçası bakımı pahallo bir motor ama yinede zevk meselesi,ybr250 veya Hyosung GT 250 Naked'e bakardım anladığım kadarıyla sabit 130-140 km hız istiyorsunuz uzun yolda...

son olarak şöyle söliyim cbf150 seni fazlasıyla memnun eder öbürlerine göre çok az yakar ve sağlamlığı rahatlığıylada öne çıkar bana göre tabi,sadece uzun yolda son hız seni tatmin etmeyebilir...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar bendende ismailcim eyvallah aga sunu soylıyım evet merceklı xenona led mudahalesı yaparsak dedıgın gıbı super olur emme o işi yapıcak baba yıgıt delıkanlıyı ankarada nerden nasıl buluruz nasıl yaparız oda var ben elektrık işlerinin e.. sinden anlamamda
    Valla bu konuda haklısın. Ankara'da işinin ehli motosiklet elektriğinden anlayan düzgün bi usta bulsak aklımdaki plan tamamen bu aslında; mercekli xenon ve far çevresine led aydınlatma

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Sabit hız,mesela ...km/s ?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler