Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sislerdeki ampuller h3 yazıyo, normal ampul sanırım, benim farım orjina tam bi mobylete yani gaz verdikçe yanıyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:52 ----------

jr geçmiş olsun dostum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:56 ----------

dün sisleri denedim ve aklıma gelende oldu , yaklaşık 35 kmlik gece yolculuğu yaptım sislerin ışığı muhteşem o kadar güzelki zifiri köy yolunda yolum gökyüzü gibi aydınlıktı ve karşıdan gelen tüm arabalar ışıktan rahatsız olup selektör yapıyolardı , ama son km lerde ışığım iyice zayıflamaya başladı yani motorun gücü hesapladığım gibi 2 sise yetmiyo yolun sonunda arkadaşın yanına vardığımda motoru stop ettim ve tekrar çalıştırayım dedim ama nafile akü bitti. 15-20 dk bekledikten sonra tekrar denedim ve marş bastı yani aküyü bitirdi sisler, sonra dönüş yolunda sisleri kapattım ve akü biraz dolmuştur sanırım. ama ışığu kesinlikle çok iyi alternatörü kaldırsaydı eğer geceleri hiç bi sorun olmayacaktı ama tahminimce kısa mesafelerde 5-10 km lik mesafelerde sorun çıkartacağını sanmıyorum. yani sisleri her zaman açmassan sorun olmayacak, şu anda ne yapacağımı şaşırdım bende bakalım yapıcaz bişeyler. aklıma sislerden birini iptal etmekte geliyo, fotoğraf cekicektim ama pilerim bitmiş mücahit arkadaşım en kısa zamanda senin için atıcam fotoları

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:03 ----------

arkadaşlar bu sislerin ampulleri h3 55 w bana 35w lık ampul lazım acaba bulabilirmiyiz, piyasada bu standarta ampul varmı bilenniz varsa bana ulaşabilirmi.
    İlhan Kardeş aynı konuyu ben daha once soylemiştim. Senin kullanıdıgın sis farlari da benimkinin aynısı. Ben Cok karanlık yerlerde, kor noktalarda falan kısa sureli kullanıyorum. Başka sorun yasamadım.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    kardeşler bakın cbfe nasıl yük vurulur

http://i652.photobucket.com/albums/u...02881Small.jpg

http://i652.photobucket.com/albums/u...02882Small.jpg

http://i652.photobucket.com/albums/u...02894Small.jpg

birde bu aşağıdaki resmde sisler var işte bende tam bunlardan istiyorum nerden bulurum bilen varmı...?

http://i652.photobucket.com/albums/u...02885Small.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:34 ----------

arkadaşlar araştırdım ve sonunda istediğim sisleri buldum70 tl çifti içinde h3 ampul var ve sisler zenon uyumlu ayırca sislerin camı mercekli bu fiyata değermi...motorun kendi farına zenon takmıcam sisleri ön koruma demirine takıcam hem görsellik kazanmış olucam hemde geceleri sisleri yakıp rahat rahat önümü görücemne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/modacar_mi...XQQdisplayitem

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    o ürünün kalitesini beyenmedim ben. ona o parayı verecegıme 140 tl ye hellanın merceklısını alırım daha ıyı. tabi benım görüsüm bu.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ürünün kalitesini beyenmedim ben. ona o parayı verecegıme 140 tl ye hellanın merceklısını alırım daha ıyı. tabi benım görüsüm bu.

hastanın ayagına doktor gelırmıs bu saatte cbf topiğine kmse yazmıyor diye topic açtım bende...ya gecen gun aksarayda okadar araştırdım zenon abi kimsede adam gibi malzeme yok bi yerde sadece tek balas tek ampul h4 uzun kısa 100 tl dedi alıcaktım bide takması var onunlada ugrasmak istemedim mercekli sis takmaya karar verdim...hellanın merceklısı nasıl aynı bu şekil sislermi ve nerden alabılırım bunları...

bunlar bana kalıtelı gıbı geldı kendı uretimleriymiş ve garantili..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:04 ----------

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde bunlarında camı mercekli yani zenon ampul taktığında merceklı zenon oluyor hellaya iki katı para vermeye değermi ki?

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun...innovadan sonra küçük motor kullanma hissinden kurtulacaksınızve rahata ericeksiniz işte motor kullanıyorum kardeşim diceksinizinş temiz güze bitane bulursunuz...
    teşekkür ederim kardeşim.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaslar dun saat 06:30 sivastan cıktım yola avanos ve konyada verdım mola sonra sür makınayı alanya , Allah ne verdıyse rampa bayır bastım valla , acımadın , 798 km yolu 12 saaate kat ettim fotoda ekleyecegim ins

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    kardeşler bakın cbfe nasıl yük vurulur

http://i652.photobucket.com/albums/u...02881Small.jpg

http://i652.photobucket.com/albums/u...02882Small.jpg

http://i652.photobucket.com/albums/u...02894Small.jpg

birde bu aşağıdaki resmde sisler var işte bende tam bunlardan istiyorum nerden bulurum bilen varmı...?

http://i652.photobucket.com/albums/u...02885Small.jpg

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:34 ----------

arkadaşlar araştırdım ve sonunda istediğim sisleri buldum70 tl çifti içinde h3 ampul var ve sisler zenon uyumlu ayırca sislerin camı mercekli bu fiyata değermi...motorun kendi farına zenon takmıcam sisleri ön koruma demirine takıcam hem görsellik kazanmış olucam hemde geceleri sisleri yakıp rahat rahat önümü görücemne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/modacar_mi...XQQdisplayitem
    O yükle Arkadan goldwing gibi durmuş. Okadar esyayı oşekilde bağlamakta marifet.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dun saat 06:30 sivastan cıktım yola avanos ve konyada verdım mola sonra sür makınayı alanya , Allah ne verdıyse rampa bayır bastım valla , acımadın , 798 km yolu 12 saaate kat ettim fotoda ekleyecegim ins
    hay maşallahböle şeyleri gördükce daha çok aşık oluyorum cbfeve uzun yola cıkmak istiyorum

fotoları bekliyoruz

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Valla helal olsun hem sana hem motora :D ironbut olmaya adaysın Resimleride beklerim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    sivas benzinlik

10 km sonra

erciyesin etrafından nevsehire kadar yolun baslangıcı

avanos

konyada mola

konya cıkısı yagmur derken sonunda toroslara tırmanıs

ve alanya

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Çooook özendim valla helal olsun ne diyim. En yakın zaman da benimde birşey yapmam lazım.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ellvis_78 eline sağlık güzel resimler...valla ben istanbuldan sakaryaya gitmeye tırsıyom cbfe bak nerelere gidiyobu hafta sonu bi uzun yol denemem lazım pazar günü 22 derece hava sıcaklıgı tam yol havası

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ellvis_78 eline sağlık güzel resimler...valla ben istanbuldan sakaryaya gitmeye tırsıyom cbfe bak nerelere gidiyobu hafta sonu bi uzun yol denemem lazım pazar günü 22 derece hava sıcaklıgı tam yol havası
    Nereye gidiyorsun benide götür hemen salca olim yamıyım kendimi

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye gidiyorsun benide götür hemen salca olim yamıyım kendimi
    sakaryaya abi memleketeaslında toplanıp gitmek lazım oralara balıkhaneler orman içi temiz hava derenin üstünde balı yeme keyfi yeter sadece

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Mücahit,xenon işini naptın taktırdınmı,çözümün neoldu?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit,xenon işini naptın taktırdınmı,çözümün neoldu?
    hepten karıştı herşey be abicim zenondan vazgeçtim sislere taktım kafayı onları zenon yapıcaktım ama onlarda iki tane çok oluyor heralde akuyu bitiriyor zenonda uzun kısa buldum sirkecide 100 tl..ya onu alıcam yada 70 tl iki adet sis alıcam sonra içine zenon...

sisiler bunlar...
    http://www.hepsiburada.com/modacar-m...tegoryId=26105

valla bi türlü napcağıma karar veremedim...aslında motorun orjinal farını bozmak istemiyorum sisleride hem aç kapa hemde sellektöre baglıyıp selloktor yapınca sislerde çalışsın istiyorum güzel olur düşüncesindeyim...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    hepten karıştı herşey be abicim zenondan vazgeçtim sislere taktım kafayı onları zenon yapıcaktım ama onlarda iki tane çok oluyor heralde akuyu bitiriyor zenonda uzun kısa buldum sirkecide 100 tl..ya onu alıcam yada 70 tl iki adet sis alıcam sonra içine zenon...

sisiler bunlar...
    http://www.hepsiburada.com/modacar-m...tegoryId=26105

valla bi türlü napcağıma karar veremedim...aslında motorun orjinal farını bozmak istemiyorum sisleride hem aç kapa hemde sellektöre baglıyıp selloktor yapınca sislerde çalışsın istiyorum güzel olur düşüncesindeyim...
    Valla tam aklımdaki ama önden birinin kobay olması lazım sonra bende uygulamayı düşünüyorum.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Ellvis-78" Guzel yol yapmışsın Tekerine saglık. Allah kısmet ederse 8-9 Mayıs da ben de Nevsehir' e gitmeyi dusunuyorum... Gelişmeleri yazarım..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    honda cbf 150
    cbf alemı hıç gaz kesmedigim sadece toplasan 1,5 saat istirahatle kat edilen 790 km de de 400 gr yag eksılmısım neysekı yedek yag rezervı bulunmaktaydı
    dıp gaz ve yuksek devırlı kullanımlarda ve uzun surelı kullanımlarda 200 km de 50-gram yag eksıltıyor
    daha oncesınde bu turlu bır kullanım yapmadıgım için yag eksıltmede olmamıstı
    bır kez daha benı yolda bırakmayacagını ispat ettı, insallah bu guvenım sarsılmaz

cbf alemı hıç gaz kesmedigim sadece toplasan 1,5 saat istirahatle kat edilen 790 km de de 400 gr yag eksılmısım neysekı yedek yag rezervı bulunmaktaydı
    dıp gaz ve yuksek devırlı kullanımlarda ve uzun surelı kullanımlarda 200 km de 50-gram yag eksıltıyor
    daha oncesınde bu turlu bır kullanım yapmadıgım için yag eksıltmede olmamıstı
    bır kez daha benı yolda bırakmayacagını ispat ettı, insallah bu guvenım sarsılmaz
    @ ellvis_78
    Tekerine sağlık güzel gezmişsin.

Fakat bahsettiğin değerlerde kesinlikle bir anormallik var. 790 km.de 400gr. yağ yakması kabul edilebilir değerlerin çok çok üstünde.
    Bu hesapla 2000 km.de 1 litreden fazla yağ eksiltirki çok çok fazla bir değer.
    Kesinlikle normal değil yada yanlış ölçüm yaptın.

Benim sürekli dipgaz gittiğim yollarda dahi (500-600 km. olan gezilerimde dahil) en fazla 2000km.de 100 ile 200gr. arası bir eksiltme gözlemlemiştim. Bu topicteki bir çok arkadaşta da yanılmıyorsam durum böyle.

Motorunda bir sorun olabilir ya da daha büyük ihtimal yanlış yağda kullanmış olabilirsin.

Kontrol etmende fayda var.

En son motorunda yağ olarak hangi marka ve hangi numara yağ vardı?
    Ve seyehate başlamadan önce yağ seviyesini düzgün olarak ölçmüşmüydün?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler