Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası zama şaşırmadım. Neredeyse ilk çıktığından beri ve ilk alanlardan biri olarak(3.250 anahtar teslim almıştım) hep söyledim sezon başlarken zam gelecektir diye. Ki ben aldığım gün zam yapılıp 3.450 olmuştu, Luxor gibi yırtmıştım o zamdan. Kimi arkadaşların dediği gibi zaten bu motorun fiyatını 4000 civarına çekecekleri belliydi. Alacaksanız beklemeyin dedik hep. Zam oldu diye sevinmedim ama, motorun aslında değerinin altında satıldığı da belliydi. Şüphesiz Honda'nın fiyat politikası da belli. Yazın bir zam daha yerse hiç şaşırmayacağım.
    Haa ne oldu bu arada bizim gibi kıt kanaat borç harç da olsa erken alanlar aldığı fiyata satabilir hale gelmiş olacak ki bu da kaçınılmazdı zaten, ben bunu daha alırken tahmin ediyordum, o sebepten Honda olsun dedim. Adamlar cg125'i piayasadan çekti, bunu da ondan ucuza sattılar şimdiye dek. Ve deli gibi de satıldı açıkçası olacağı buydu tabii.

Almayı düşünenler de bence kafaya koymuşlarsa gidip alsınlar, kötü bir makina almayacakları belli en azından. Ben şu an alacak olsaydım açık konuşayım alamazdım, motor alma işi biraz da fırsatları kollama işiymiş ben bunu anladım.
    Bu arada zamdan az önce alan arkadaşlara da hayırlı olsun diyorum. Güle güle kullanın.
    bende 3.250 anahtar teslimi fiyattan alamadım diye yanıyordum motor geldikten 1 hafda içinde zamlanmıştı Çok sinir bozucu birşey gerçekten. Motor prim yaptığı için seviniyorum ama diğer alamayan arkadaşlarada geçmiş olsun.Belki başlangıç uygun fiyatlı 2.el bir yrb veya cbr 125 alınabilir( alternatif olarak) ayrıca motorlarınızla cbf 150 konvoyuna katılabilirsinizzz

not: abi şu videoya bakın ya böyle şerefsizlik varmı?Çok dikkatli olun motorları nasıl çalıyorlar bir bakın ya
    http://www.motosiklet.net/forum/dige...lar-video.html
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu topik te cbf 150 cc makinayı ilk alanlardan biriyim , daha o günler de bu motor için ; kıl dır tüy dür yok lastikleri ince yok yakışıklı değil yok Çin menşeli yok denenmemiş motor yağ yakar yan ayaklığı yok diye diye bu makinayı eleştirenler ve bir çok arkadaşımızı bu makina dan vaz geçirenler bu zam dan sonra çok mutlu olmuşlardır mutlaka.
    Ben daha bu motor un pazarlığını yaparken bana bu fiyatların tanıtım fiyatları olduğunu ve gelecek zam oranının hakikaten can acıtacağını bana Honda satış yetkilisi bana aktarmış tı ben bu konuyu sık sık bu topikte dile getirmiştim .İlk makinam çin malı idi satarken 1500 ytl zarar etmiştim. Bu olay bana ufak hacim li de olsa il le de kalite ve marka bir makina ya sahip olmanın avantajlarını bana gösterdi .
    Bundan sonra 4 büyük markadan asla şaşmam.
    Zam dan önce alanlara ve zam lı alacaklara Şimdiden hayırlı olsun diyorum.
    Güle güle kullansınlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı seruvenci80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun fiyatına alacak kişiler adına üzüldüm gerçekten..bugün bende bir o kadar masraf yaptım ve performans egzost taktırdım..ses mükemmel oldu..bugün epey bi gezdim bu şekilde ve çekişininde arttığını gördüm..egzostu siyah (eskisinden daha kısa ve spor) özel yapım yaptırdım..buluşmalarda yakından karşılaştırırsınız ve incelersiniz artık..

motoruma bayılıyorum
    resimleri video vs istiyoruz

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aksam bidaha cıktım aksam 30 km daha yaptım sehir dısında ancak 5 vitete tam 45 km hızda bi ugultu oluyor bu sizdede oldumu alısma dönemindenmi kaynaklanıyor acaba
    ya dostum 5. vitesde 45 km nası gidiyorsun motor boğulmuyormu gitmezki devrinde kullan bence motoru yazık olur açamassın sonra 90 ı geçmez her vitesi devrinde kullanmalısın.

Alıntı Kılbaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650 lilik bir fark var ama, bu fiyat farkını hakedecek farklı bu iki motor..
    cbf hakettiği fiyatta bence şuan...
    CBF 150'ye devir saati kondu mu bilmiyorum.Kondu ise 4000 YTL hakkı.(Konduysa bile kişiye göre göreceli bir rakam hala.)
    Hala eski halde satılmaya devam ediyorsa bundan çıkan anlam;

*Honda bu motoru 3250 YTL'ye satmaya başladığı anda bu motorun tutmayabileceği ihtimalini göz önüne alarak fiyatı zarar etme pahasına da olsa düşük tuttu.
    *Elindeki CGL 125 stoğunu eritmek için fiyatı düşük tuttu,CGL'nin stoğunu eritince motorun fiyatını hakkı olan fiyata yükseltti.
    *CGL 125'in 4000 YTL'ye yaklaşan fiyatı ile YBR 125 karşısında rekabet şansı olmadığı için CBF'yi piyasaya sürdü ve Honda'nın kalitesi bilinmesine rağmen yeni çıkan motorun piyasada daha iyi tutunmasını garanti altına almak adına fiyatı düşük tuttu ve CBF 150'nin satışları iyi gidince fiyatı yükseltti.
    *Honda CBF 150'nin her halükarda tutacağını biliyordu ama başlangıçta fiyatı düşük tutup şimdi yükselterek yeni alıcıları keriz yerine koydu.

Tüm bunların dışında YBR radikal bir değişikliğe gitmeli ya da Yamaha olaya bi el atıp CBF benzeri bir model üretmeli diye düşünüyorum.
    Benim Yamaha'nın üretiminde ve özellikle pazarlamasında yetkim olsa daha önce kategorisindeki en büyük rakibi CGL 125'ten kat kat daha fazla satılan YBR 125 modelinin bu günkü satışlarına bakar,sonra da CBF 150'nin satışlarına bakar ve farkın gittikçe kapandığını görür ve hemen elimdeki ürünü makyajlar ya da yeni ve daha iyi bir ürün piyasaya sürerdim.Nasılsa ben Yamaha'yım,bir sürü YBR sattım yeter,bundan sonra da satacaklarım fazlasıyla bana yeter demezdim.Yamaha 2005'te üretimi biten eski kasa benzeri bir motor üretirse ve bir kaç extra değişikliğe giderse YBR piyasadaki yerini daha da sağlamlaştırır ve CBF ile daha iyi rekabet eder bence.Daha önce belkide YBR'nin en çok satıldığı yer olan Alanya'da tek tük CGL görürken daha yeni çıkmasına rağmen bi hayli CBF görüyorum ben şahsen.YBR bu halde kaldığı sürece,CBF'de bu haliyle bir de devir göstergesine kavuşursa yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte fiyatı ne olursa olsun YBR'nin tahtını yavaş yavaş sallamaya başlayacaktır bence.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı garacava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bence CBF 150'yi eski fiyattan vermeye devam etseydi bu yaz YBR 125'e resmen ızdırap olacak ve deyim yerindeyse iflahını kesecekti.Ama CBF 150'nin 4000 YTL'lik fiyatına karşılık YBR 125'in 3350 YTL'lik fiyatında bir değişme olmazsa, ekonominin durgun olduğu bugünlerde bir çok kişi tercihini YBR 125 olarak değiştirecektir diye düşünüyorum.Zira bu kategorideki bir motor için 650 YTL'lik fark hiçte azımsanacak bir rakam değil.
    arkadaşlar bu hondanın kendi kafasından koyduğu bir rakam değil ki, gümrük teminat vergisi yüzünden fiyatlar arttı ve bu anladığınız üzere hondaya özgü değil.
    yani hem yamaha hemde diğer üreticiler bu zamdn öyle yada böyle etkilenecekler
    yani aylardır bu sitede yazıları okuyorsunuz, bu gümrük vergisi zımbırtısını da gayet iyi biliyorsunuz, bu verginin satılan her motora tek tek yansıyacağınıda biliyorsunuz
    şimdi suçu neden sadece hondanın üzerine atıyorsunuz???
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu hondanın kendi kafasından koyduğu bir rakam değil ki, gümrük teminat vergisi yüzünden fiyatlar arttı ve bu anladığınız üzere hondaya özgü değil.
    yani hem yamaha hemde diğer üreticiler bu zamdn öyle yada böyle etkilenecekler
    yani aylardır bu sitede yazıları okuyorsunuz, bu gümrük vergisi zımbırtısını da gayet iyi biliyorsunuz, bu verginin satılan her motora tek tek yansıyacağınıda biliyorsunuz
    şimdi suçu neden sadece hondanın üzerine atıyorsunuz???
    Şu an itibariyle CBF 150 3990 YTL oldu ama YBR 125 hala 3365 YTL'de.
    YBR'ye de zam gelinceye kadar da dediklerim aynen geçerli.
    Ya da Yamaha'ya zam geldi ama Beldeyama'nın sitesinde güncellenmedi.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ya dostum 5. vitesde 45 km nası gidiyorsun motor boğulmuyormu gitmezki devrinde kullan bence motoru yazık olur açamassın sonra 90 ı geçmez her vitesi devrinde kullanmalısın.[/QUOTE]

dostum 5 viteste yavaslamaya yaklastıgımda 45 km ye inince motor biraz gaz acıp hızlanmaya baslayınca bu ugultuyu duyuyorum servis sabah baktı bisey yok dedi zaten olsada bisey yok diyolar ama garantisi beni tedirgin etmiyor kullanalım belki alısınca gecer ilgilendigin icin sagol.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya dostum 5. vitesde 45 km nası gidiyorsun motor boğulmuyormu gitmezki devrinde kullan bence motoru yazık olur açamassın sonra 90 ı geçmez her vitesi devrinde kullanmalısın.
    dostum 5 viteste yavaslamaya yaklastıgımda 45 km ye inince motor biraz gaz acıp hızlanmaya baslayınca bu ugultuyu duyuyorum servis sabah baktı bisey yok dedi zaten olsada bisey yok diyolar ama garantisi beni tedirgin etmiyor kullanalım belki alısınca gecer ilgilendigin icin sagol.[/QUOTE]

Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum 5 viteste yavaslarken 4 e atmayıp sesi dinliyorum biraz hızlanmaya kalkınca ugultu tam 45 50arasında cıkınca 60 70 deyince düzeliyo bugün servis baktı bisey yok dedi ancak beklicez nasılsa garanti var ilgilendigin icin sagol.

Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum 5 viteste yavaslarken 4 e atmayıp sesi dinliyorum biraz hızlanmaya kalkınca ugultu tam 45 50arasında cıkınca 60 70 deyince düzeliyo bugün servis baktı bisey yok dedi ancak beklicez nasılsa garanti var ilgilendigin icin sagol.

arkadaslar ya yukarısı biraz karıstı aferdersiniz kafam iyiydi biraz

Motosikleti
    BEAT-CBF150
    arkadaşlar ne söylerseniz söyleyin bende cbf150 nin gerçek fiyatını yeni bulduğunu düşünüyorum.arkadaşların söylediği gibi bütün honda bayilerinde herkes bunun tanıtım fiyatı olduğunu + vergi geleceğini daha motor piyasaya çıkar çıkmaz bas bas bağırıyordu.gerçekten almak isteyenler bunları dikkate aldı ve biran evvel motorlarına kavuştu.ayrıca bayiler gene tanıtım olması için cetelemle anlaşıp çok güzel sıfır faiz kampanyaları yaptı.ki yinede yapacaklar.ayrıca ithal olan bütün motorlara gelecek bu zam.bunu sadece hondaya maletmek yanlış.bide şöyle düşünün bunun devlete giden kısmını %18 kdv +%22 ötv + 200$ vergi +120 ytl plaka masrafları toplam fiyattan bunları bi çıkarın geriye ne kalıyor. fiyatın gayet normal olduğuna karar vereceksiniz.

ginger rica etsem çantalı bir resmini yollarmısın motorsikletinin.
    selamlar

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    CDI ünitesi : 119 YTL
    demekki neymiş akünüz bittiğinde araba aküsü ile bağlantı yapıp bu ünite bozulmayacakmış. garanti şartlarına bakınız elektirikli aksam arızaları genelde garanti dışıdır. bu parçayı arızalandırdığınızda 140 YTL + Servis (tahmini 40 ytl) ödersiniz
    Mesaja Ek: yalnız 119 YTL + KDV fiyata bilgisayar için işlemci satılıyor. iki tane yarı iletken, iki tane kondansatör ve plastik kutu için biraz fazla gibi geldi.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ginger sagol dostum parca fiyatları iyi olmus fakat diger detay parcalarıda bi yazarsan grenaj falan alıcam yedek ne olur ne olmaz mesela ön degilde yan arka sag ve sol grenaj fiyatları ne durumda eksoz koruması su parlak olan kısım bunlaarıda ögrenirsen iyi olur cünkü allah göstermiye motor yan yatınca bu parcalarda gidiyo bitane kazalı gördüm yan yatmıs giderken bu parcalar hasar görmüs

Motosikleti
    Honda aha kazık burda
    selam arkadaşlar benim motor 406 km ana depoyu bitirdi..şu an yedeğe aldım bitene kadar devam..tabi 1/2 benzin bidonda yedek)bakalım ne kadar daha gidecek..
    bu arada tanıdığım biri 150cc çelik scooter almış..ve km'de 150 ytl yakıyomuş..
    benim km yi gördü mort oldu)
    dedim hemen sat onu onun parasını peşinat yap vade farksız bi honda al..
    tamam abi dedi..
    akılsız başın cezasını cüzdan da çekiyor)
    yav bu arada yedek depoda dahil en fazla km yapanlar kimler..yazarlarsa iyi olur

selam,
    mete_han´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    D&B Honda servisi zinciri yağlamaya gerek olmadığını söyledi...o-ring olduğundan ihtiyacı yokmuş...bilginiz olsun

nıhaha ha ha ha artık nasıl güleyim bilemiyom netekim..çok sayın kardeşim o honda servisi halt etmiş..benim motor 350km deyken cıkcık diye zincirden seslenmeye başladı..yağla beni yağla beni diye..
    neyse zinciri yağladımda o da şimdilik affetti...
    aslanım o servis falan değil öyle olsaydı onu demez di..
    bu yaştan sonra motor aldık sanırım ecelim geldi

Motosikleti
    YBR 125-CBF 150
    Arkadaşlar otobanda giderken rüzgar ile boguşmak yani yandan esen kuvetli rüzgarla nasıl boguşuyorsunuz.. Motorla bugün baya zorlandım tecrubeli arkadaşlar yazarsa sevinirim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kararsızım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar otobanda giderken rüzgar ile boguşmak yani yandan esen kuvetli rüzgarla nasıl boguşuyorsunuz.. Motorla bugün baya zorlandım tecrubeli arkadaşlar yazarsa sevinirim...
    Dostum İstanbul Yolunda 120 km nin biraz üstüne çıktım rüzgarda kafanı ındir hafif ön rüzgarlık kesiyor en azından kafanda kask varsa bile ters tepiyor biraz küçülmen gerekiyor motorda tam rüzgar ın çarpmasını önlemen için

Motosikleti
    YBR 125-CBF 150
    JUNİORS söyelmak istedigim rüzgar ön taraftan gelenler degil Yandan vuran rüzgarlar...

Yani yogun rüzgarlı havalar Motor sanki altımdan yana dogru kayıyor..

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    bacakların açıksa oda etkiler..ben tam yapıştırıyorum bacakları ve kollarımın arasındaki boşluğuda minimuma indiriyorum..dahası uçmak için tusunami gerekli..ama yinede etkileniyorsun tabiki..dikkatli olucan hacım
    GAME OVER

Motosikleti
    YBR 125-CBF 150
    Ya bugün hava baya rüzgarlıydı motor ile giderken yandan vuran rüzgar sanki beni kenara dogru atıyordu agaçlara dikkat ettim agacların yaprakları da rüzgardan savruluyordu herhalde bunun çözümü yok gibi birde yandan kamyon gecince demeyin halime bunu ögrendim ama rüzgarlı havalarda motor kullanmak çok zor özellikle otobanlarda şehir icinde fazla fark etmiyor apartmanlardan dolayı kesiyor ama acık bir düzlükte rüzgarda oldumu seni yana dogru savuruyor... Ama bulacam onun caresini

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    HONDA KADAR FIRSATÇI KAZIK Bİ MARKA DAHA TANIMADIM ARKADAŞ MOTORU 2.850 DEN GETİR SONRA 3.300 SONRA 4.000 YAP YUHHHH ARTIK.....

bu şu demek oluyo 2.850 ye sattığında % 10 falan kar ediyorlardı (hiçbirfirma karsız iş yapmaz) 3.300 yaptıklarında kar marjını % 32 falan yaptılar sonra baktılarki herkes alıyo ve motoru alan övüyo alan övüyo (bu arada 125 cc gücünde bi motora 150 cc süsü verilmeside takdire şayan ayrı bir pazarlama takdiği tabi yerselerki hiç tecrübesi olmayanlar kandı...) ondan sonra ver ayarı 4.000 kar marjı sana % 60 oldu nede olsa 150'likya abileri

böyle bi fiyat politikası böyle bi kar marjı izlenmez kardeşim ya getir motoru kafadan 3.500 e falan sat yada en fazla azami 500 ytl zam yap bu kadar fırsatçılık olmaz....

şimdide yerlere göklere sığdıramıyan marka fanatikleri çıksın söylesin bakalım
    HONDA HAYAT ONDAAAA.......

(tabi şimdi düşük fiyattan alan arkadaşların işlerine geleceği için nede olsa 2.el piyasası değerlendi bani bağlamaz alacaklar düşünsün diyip yine savunmaya devam edeceklerdir eminim)
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüketici olarak ulaşabildiğim rakkamlar ancak bunlar.Diğer detaylar için herhangi bir Honda yetkili servisi ile irtibata geçiniz.Fiyatlar hepsinde aynı.

ARKA STOP LAMBA KAPAĞI

Honda Pazarbaşından bugun beni aradılar.Honda ya arka stoplarımız için mail atmıştım.Siz niye aradınız genel merkez arasın dedim.Sizinle yokki benim işim.Forumda 10-15 var aynı sorundan sokaklardaki insanların yine öle bu ampul kapağı kırılıyor dedim.Sizinle biz ilgilenmiştik ondan genel merkez bize yönlendirdi en kısa zamanda bize motorunuzu getiriniz bir bakalım garantiden yapılabiliyormu inceleyelim dedi.Karşılıklı kargoyalım kapakları dedim.Ben kırığı siz sağlamı kabul etmediler.İncelememiz lazım dediler.
    Gitmek istemiyorum oraya ama bir ara müsait olduğumda gidicem.Onlarda dicek siz bunu japonlamışsınız garanti dışı bilmemne tepemin tasını attıracaklarya neyse.Belki son olarak giderim bak şimdi yazınca bile sinirimin tepesi attı
    sonuna kadar hakkımızı arayıp pesine düsmeliyiz arkadasım yarında benimki gider ya su stop dedigin su bahsettigimiz plaka aydınlatması degilmi ya onca hevesle alıyoruz su aletleri gözümüzden bile sakınıp öle koruyoruz ama gel gelelim ufak bi plastik parca adamın keyfini kacırıyor bence bu parca garantiden degismek zorundadır eyer bu malı satıyorlarsa ellerinde bu motora dair her parcayı bulundurmalıdırlar ve bi garanti durumunda degistirmek zorundadırlar bunu ben demiyorum tüketici hakları diyor eyer bi ses cıkmassa üstüne gitmeye devam eninde sonunda bi haber gelecektir.

Bilo kardeş ; 1. motosikletim bir Çin li idi bana azap çektirdi. 2 . motosikletim Honda cbf 150 cc oldu , 3. ve son motosikletim de Honda olacak .(Allah nasip kısmet ederse)
    Honda hayat onda.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler