Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Iyi aksamlar verdigin ilan numarasini sahibinden baktim cikti ama ilan tarihi 2012 stoklarda varmi diye mesaj attim artik cevap bekliyorum haydi hayirlisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Usta baktim sahibinden orda da yok var ama pilot sport modeli yok googleyede sordum yok bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum simdiden tesekkurler

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Hondacbf250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta baktim sahibinden orda da yok var ama pilot sport modeli yok googleyede sordum yok bilgisi olan arkadaslardan yardim istiyorum simdiden tesekkurler
    Michelin pilot sport modeli artık üretimde yok , o yüzden bulmanız çok zor piyasada . Ancak pilot street bulursunuz .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Bayram ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar merhaba.. bende cuma günü itibarı ile 37.000 km. de 2011 cbf 150 aldım. ve diyebilirimki bu güne kadar çinli motorlar ile hamallık yapmışım..o kadar net. .. ama bir konuda sıkıntılıyım.. motorun çıkardığı biyonik sesten, yani ıslığa benzer kendi orjinal sesinden çok rahatsız oluyorum. özellikle düşük devirlerde çok var.. hızlandıkça kesiliyor. bu ses nasıl bir önlem ile en aza indirilebilir. saygılar

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Fış diye bir sesten bahsediyosun sanırım zinciri temizle yağla ayarını yap biraz olsun kesilir

Bayram ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    yok.. yani nasıl anlatayım. bir kurbağanın değişik bir tonda artarak ötmesi gibi.. motordan geliyor ses.. hemen hemen tüm cbf lerde bu ses var.. fakat bendeki biraz daha fazla ve rahatsız edici.. egzos modifiyesi ile düzelebilir mi bilmiyorum.. gidecem bakalım en yakın müsait zamanımda servise..

Motosikleti
    cbf150
    Ugultu sesi normal bir ses o sanziman dislilerinden gelen sestir,ama asiri olmamali tabi Ozaman sorun vardir.

Motosikleti
    cbf 150
    selamun aleykum arkadaslar öncelikle sizlere bir sorum var bende honda cbf 150 lik motor var geçen sene aldım yalnız internetten araştırdım ve bu motorla bi xenon takılabildiğini gördüm bunu yapabilen arkadaslar varsa hangi mercek kullanıldığını ve nerden temin edebileceğimi bilgi verebilirseniz sevinirim. Mail adresim cuma_kara@mynet.com yada isterseniz cep numaram 0536 385 61 76 no dan beni arayarak ta yardımcı olmak isteyen varsa bana ulaşsınlar lütfen bir aydır araştırıyorum. bu arada ben hatay/iskenderundayım o yüzden burada bununla ilgilenen yok yanlış anlaşılmazsam sevinirim sadece yardım istiyorum tüm kullanıcılara saygılar

arkadaşlar cbf 150 yan ayak müşürü nerden temin edebilirim? nasıl monte ediliyor? bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba? teşekkürler.

Motosikleti
    cbf150
    cb125E nin müşürünü takabilirsiniz vites müşürüne yapmanız gerekiyor sanırım,cbf gerekli olan birsey bende bağzen unutuyorum. http://www.rialli.com/products/aydin...e-em-04-em-05/
    akoluk bunu beğendi.

serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım birşey sormak istiyorum acaba cbf motorundan anlayan var mı yeni motor topladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

merhaba arkadaşım bendede cbf var motorunu komple sıfır yaptım benim motorda da uğultu vardı tamircilere sordum kimisi debriyaj tası kimside hepsinde var normal dedi 4-5 tane motor yaptım 3 tane scooter 2 tane vitesli motor fakat vitesli hiç komple dağıtmamıştm ilk kez cbf tamamen dağıtıp sıfırdan topladım senin eğer ötmen debriyaja basınca kesiliyor yada azalıyorsa kesinlikle debriyajın ortasındaki bilyadır ben değiştirdim ve rahatladım ses seda yok krank bilyası sorunlu dediler komple krankı değiştim hiç bir sıkıntım kalmadı. herkesin abarttığı kadar zor motor değil gerçekten çok basitmiş unutma ki debriyaja basınca ses kesiyorsa debriyajın ortasındaki rulmandır 6-7 tl lik zırıltı[COLOR="Silver"

ereker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar Adım Erdal Yaşım 51 İstabul Büyükçekmecede oturuyorum 17.02.2015 tarihinde 2011 model 34000 km'de gri bir CBF 150 aldım kabul ederseniz budan böyle aranızdayım motoru Kadıköy tarafından aldım hava açar açmaz almaya gideceğim hepinizin tekeri düz bassın şimdilik hoşçakalın.
    champion77 ve mboran8 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf150
    Hoşgeldin hayırlısı olsun motorun kazasız belasız sürüşler
    ereker bunu beğendi.

Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin hayırlısı olsun motorun kazasız belasız sürüşler
    Teşekkür ederim sağolun cümlemize.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ereker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar Adım Erdal Yaşım 51 İstabul Büyükçekmecede oturuyorum 17.02.2015 tarihinde 2011 model 34000 km'de gri bir CBF 150 aldım kabul ederseniz budan böyle aranızdayım motoru Kadıköy tarafından aldım hava açar açmaz almaya gideceğim hepinizin tekeri düz bassın şimdilik hoşçakalın.
    Hayırlı olsun Erdal abi , kazasız belasız sürüşler.
    ereker bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Erdal abi , kazasız belasız sürüşler.
    Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. umarım hep birlikte kazasız belasız motorlarımızın keyfini çıkarırız.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    allah kazasız belasız kullanmak nnasip etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

arkadaşlar cbf 150 motorundan iyi anlayan yani komple motor yapan yada motor yapan bir kişinin yanında iyi bir şekilde gözlemleyen varmı? komple motor yaptım cbf 150 sadece supab keçelerine kafam takıldı.Çünki supab kayıtlarının birinin dış yüzeyi ince diğeri ise kalın orjinal supab keçesi birine olup diğerine bol oluyor ve de mecburen keçenin biri orjinal diğeri farklı ebeatta taktım.motorumun krankını,şanzuman çıkış rulmanını,debriyaj bilyası ve balatalarını ayrıca pistonunuda değiştim komple sıfırladım anlıycağınız yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Teşekkür ederim serkan-67-78 bu arada bravo elinden bayağı iş geliyormuş.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    ben teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Teşekkür ederim serkan-67-78 bu arada bravo elinden bayağı iş geliyormuş.
    asıl ben teşekkür ederim başınızı ağrıttığım için yaptığım tamiratları face e atıyorum bakmak isterseniz memnun olurum.Adresim serkan-67-78@hotmail.com bu motorumu iki kez parçaladım ürün hatalı geldiği için,ikinci sökmemi bir hafta içinde face e atıcam burada resim koyma işlemini yapamıyorum daha doğrusu anlamıyorum
    ereker bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150
    Ön balataların ses ve iyi tutmuyordu bende araştırdım Brento italian malı organik balata aldım taktım performası daha iyi oldu seste kalmadı.

Bunlarda cıkan eski balatalar.

Yeni balatalarımız çok daha kaliteli duruyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler