Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Dün akşam motoru tamirciye götürdüm rolantide bıraktım tamirci yerinde yoktu 5 dk bekledim stop etmedi.
    Sonra yıkamaya gittim o arada benzin hava hortumu kırılmış olabilir diye deponun altına elimi soktum hortumları kontrol ettim elleçledim biraz.
    Neyse motor soğumasını bekledim yıkadım sildim bi güzel kurumasını bekledim çalıştırdım sıkıntı yok. Bugunde hiçbir sıkıntı çıkartmadı.

Birde resim atayım maşallah deyin çirkin oğluma

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar,
    Serkan Abi karbüratör temizliği için seni arayabilirim.

Motor bir aydır son hızda 110,115'i geçmiyor. Karbüratör ayarı, karbüratör temizliği, subap ayarı, debriyaj vs bunlardan kaynaklı olabilirmi?

Asıl sorum şu sağlıklı bir cbf150'nin azami hızı nedir? motorum normal mi bilmek istiyorum anormal bir durum var ise yaptırmayı düşünüyorum.
    Ayrıca belirteyim, motor iyice ısınmadan basmıyorum.

Selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

öncelikle herkese selam ederim 2014 model 1600km bir cbf 150 sahibim motoru ilk aldığımdan beri yakıt konusundan muzdaribim rodaj bitmesin rağmen hala 4.5 litre altına düşememekteyim ve bu konu çok canımı sıkma sizlerin değerli yorumları ne olur bu konuda ayrıca bir diğer hususta yağ ölçümünde tıpayı vidalayarakmı ölçüm yapılmalı yoksa direk mi batırılıp çıkarılmalı sağlık olan hangisidir ? hayırlı günler dilerim bütün motorcu kardeşlerime

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam motoru tamirciye götürdüm rolantide bıraktım tamirci yerinde yoktu 5 dk bekledim stop etmedi.
    Sonra yıkamaya gittim o arada benzin hava hortumu kırılmış olabilir diye deponun altına elimi soktum hortumları kontrol ettim elleçledim biraz.
    Neyse motor soğumasını bekledim yıkadım sildim bi güzel kurumasını bekledim çalıştırdım sıkıntı yok. Bugunde hiçbir sıkıntı çıkartmadı.

Birde resim atayım maşallah deyin çirkin oğluma
    http://i58.tinypic.com/2dwb1o7.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar,
    Serkan Abi karbüratör temizliği için seni arayabilirim.

Motor bir aydır son hızda 110,115'i geçmiyor. Karbüratör ayarı, karbüratör temizliği, subap ayarı, debriyaj vs bunlardan kaynaklı olabilirmi?

Asıl sorum şu sağlıklı bir cbf150'nin azami hızı nedir? motorum normal mi bilmek istiyorum anormal bir durum var ise yaptırmayı düşünüyorum.
    Ayrıca belirteyim, motor iyice ısınmadan basmıyorum.

Selamlar
    Motorun hızı normal dert etme . Benim motorda ayni 110 115 i geçmiyor. Havalar ısındı doğal olarak kış ayına göre daha fazla bemli hava var ve çekişi ister istemez etkiler biraz . Onun dışında hava filtresinin pis olmasi , lastik hava basincinin az olmasi , zincirin fazla bol olmasi , bujinin eskimesi , ruzgara karşı yol alma vs. gibi durumlar eklendikce hız düşecektir. Stabil en rahat hiz 80-90 km'dir . 100 km ilede gidilir ama 100'den sonrasdı cbf için işkence ve fazla yakittan başka birşey değil
    ilkadam bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

öncelikle herkese selam ederim 2014 model 1600km bir cbf 150 sahibim motoru ilk aldığımdan beri yakıt konusundan muzdaribim rodaj bitmesine rağmen hala 4.5 litre altına düşememekteyim ve bu konu çok canımı sıkmata sizlerin değerli yorumları ne olur bu konuda ayrıca bir diğer hususta yağ ölçümünde tıpayı vidalayarakmı ölçüm yapılmalı yoksa direk mi batırılıp çıkarılmalı sağlıklı olan hangisidir ? hayırlı günler dilerim bütün motorcu kardeşlerime

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Ezio41;
    Hava filtresi, lastik, buji, yağ hepsi temiz sıkıntı yok.
    Cevabın için teşekkürler, Ozaman sorun yok demektir cbf standardı yani.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

maestro59;
    yakıt konusunu servise danışmanı tavsiye ederim çünkü anormal bişey. Yağ ölçümü ise vidalamadan yapılmalı.

Selamlar

Motosikleti
    Alıntı maestro59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selam ederim 2014 model 1600km bir cbf 150 sahibim motoru ilk aldığımdan beri yakıt konusundan muzdaribim rodaj bitmesine rağmen hala 4.5 litre altına düşememekteyim ve bu konu çok canımı sıkmata sizlerin değerli yorumları ne olur bu konuda ayrıca bir diğer hususta yağ ölçümünde tıpayı vidalayarakmı ölçüm yapılmalı yoksa direk mi batırılıp çıkarılmalı sağlıklı olan hangisidir ? hayırlı günler dilerim bütün motorcu kardeşlerime

4.5 litre normal değil . Servise baktırmanız lazım .

Ezio41;
    Hava filtresi, lastik, buji, yağ hepsi temiz sıkıntı yok.
    Cevabın için teşekkürler, Ozaman sorun yok demektir cbf standardı yani.[COLOR="Silver"]

Sonuçta cbf 11.6 hp'lik bir motor o yüzden performans beklememek lazım . Göstergede bile 100 km hızdan itibaren kırmızı şeritle çizili yani motoru zorlama demek . Ama kadranda 160 ibre var orası da ayrı bir muamma zaten ...
    ilkadam bunu beğendi.

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Yahu bu depo kılıfı nasıl çıkartılıyor ya altı toz toprak problem çıkarmasın daha sonra çok dert ettim, gün aşırı temizliyorum neredeyse kirli hoşuma gitmiyor. Bugünde yağ eksiltmiş yavrucak eklemesini yaptım yola devam
    XV

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Aynen o yüzden fazla beklentim yok

Ancak canımı sıkan bişey var motor haddinden fazla yağ eksiltiyo yani 1000km de 300-400 gr. şuanda yağ ekleyip devam ediyorum.
    Bilgili arkadaşlarımdan abilerimden fikirlerini beklerim.
    Mete_han abi ayrıca senden servis ve motor konusunda tavsiyelerini beklerim.

Selamlar
    Adem

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bu depo kılıfı nasıl çıkartılıyor ya altı toz toprak problem çıkarmasın daha sonra çok dert ettim, gün aşırı temizliyorum neredeyse kirli hoşuma gitmiyor. Bugünde yağ eksiltmiş yavrucak eklemesini yaptım yola devam
    Depo kılıfının altından tırnaklarla takılıdır, karenajın üst iki vidasını çıkarıp yanlardan biraz açıp kılıfın tırnaklarını aşağıya doğru kastırıp zarar vermeden sökebilirsin.

Selamlar

Motosikleti
    Aynen o yüzden fazla beklentim yok

Ancak canımı sıkan bişey var motor haddinden fazla yağ eksiltiyo yani 1000km de 300-400 gr. şuanda yağ ekleyip devam ediyorum.
    Bilgili arkadaşlarımdan abilerimden fikirlerini beklerim.
    Mete_han abi ayrıca senden servis ve motor konusunda tavsiyelerini beklerim.

Selamlar
    Adem

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Depo kılıfının altından tırnaklarla takılıdır, karenajın üst iki vidasını çıkarıp yanlardan biraz açıp kılıfın tırnaklarını aşağıya doğru kastırıp zarar vermeden sökebilirsin.

Selamlar
    Motorunuz kaç binde ? 300-400 gram normalden fazla baya . Benim motor 13 binde ortalama 80 90 gram kadar eksiltiyor.

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz kaç binde ? 300-400 gram normalden fazla baya . Benim motor 13 binde ortalama 80 90 gram kadar eksiltiyor.
    Motorum 23 binde, sizinki gayet normal.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Bende de 150-200 gram arası bir eksiltme mevcut. Motorun net kilometresi 52.872 kullandığım yağ ise Castrol Power1 10w-50 çekişte herhangi bir düşüş söz konusu değil hatta arkadaşımın Cbf'den daha performanslı o motor iste 22bin küsür kilometrede. Motorun performansında bir sorun gözlemlemiyorsanız yağını ekleyip yola devam, neredeyse her Cbf yağ eksiltiyor ve bu rakam nasıl oluyorsa her motorda değişiyor
    ilkadam bunu beğendi.
    XV

Motosikleti
    CBF 150 - CBR 125 - YZF R25
    Merhaba,Cbf 150nin orjinal aynalariyla arkami hic goremiyorum.Tavsiye edebileceğiniz aynalar varmi ?

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Genelde herkes YBR aynası takıyor sizde Ybr aynası kullanabilirsiniz..
    XV

selam arkadaşlar gözüm gibi baktığım cbfime dün gece sarhoş bir şoför vurup kaçtı karanlık olduğu için plakasinida alamadım sol ön grenaj sinyal gidon ve koruma demileri yamuldu şasede ve yürür aksamda bir sorun yok çok şükür bu parçalar totalde bana ne kadar mal olur bilgisi olan varmıdır acaba?

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı maestro59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar gözüm gibi baktığım cbfime dün gece sarhoş bir şoför vurup kaçtı karanlık olduğu için plakasinida alamadım sol ön grenaj sinyal gidon ve koruma demileri yamuldu şasede ve yürür aksamda bir sorun yok çok şükür bu parçalar totalde bana ne kadar mal olur bilgisi olan varmıdır acaba?
    Geçmiş olsun..
    Parçaların fiyatlarına rialli.com üzerinden bakabilirsiniz ya da yetkili servisle görüşmeniz gerekecek.
    XV

Motosikleti
    Birazcık forumu canlandıralım ...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    FermanogLu ve ozgranl bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Sevgili CBF kullanicilari hepinize günaydınlar.. Malum havalar güzelleşti biz dün Riva'ya sürdük, siz neler yapiyorsunuz? Görüselim,tanışalım ya da yollarda denk gelelim yani kısaca bir şeyler yapalım

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Sevgili CBF kullanicilari hepinize günaydınlar.. Malum havalar güzelleşti biz dün Riva'ya sürdük, siz neler yapiyorsunuz? Görüselim,tanışalım ya da yollarda denk gelelim yani kısaca bir şeyler yapalım
    Ozgranl,
    Yarın çıkarsanız gelebilirim acemilik var biraz yol yapsam iyi gelecek.
    Selamlar

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Ozgranl,
    Yarın çıkarsanız gelebilirim acemilik var biraz yol yapsam iyi gelecek.
    Selamlar
    Selamlar,
    Bugün Caddebostan tarafına geldik sanırım yarın çok fazla yol yapmayız çünkü arkadaşım çalışacak. Eğer bu taraflara(Şile) gelirseniz görüşebiliriz. En azından Yeniköye gider çay içeriz
    XV

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Selamlar,
    Bugün Caddebostan tarafına geldik sanırım yarın çok fazla yol yapmayız çünkü arkadaşım çalışacak. Eğer bu taraflara(Şile) gelirseniz görüşebiliriz. En azından Yeniköye gider çay içeriz
    Olur Bi çay bi muhabbet iyi olur.
    yalnız yarın hava yağışlı görünüyor,
    Umarım yagmaz.
    Yeniköyü bilmiyorum tarif alırsam gelebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler