Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    herkese merhaba
    motor gazı çok açınca titreme ve ses yapıyor sanki motorda iki parça birbirine çok seri bir şekilde çarpıyor gibi
    sorunun motor saplamasından kaynaklandığını söyleyen oldu ama bu parçayı satan parçacı da bulamadım,
    motordaki yerini bilen biri resmini ve varsa değişim videosu varsa atabilirmi şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan-67-78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Geçen h.sonu yaptığım işi paylaşayım istedim, biraz acemice oldu ancak adama benzedi.
    Kesinlikle daha iyilerimiz vardır aramızda öğreti değil bilgi amaçlı paylaşıyorum.

http://i62.tinypic.com/2vwwdc3.png
    http://i59.tinypic.com/10mmpzl.png
    http://i57.tinypic.com/2nh48px.png
    http://i61.tinypic.com/2lnxrpi.png
    http://i62.tinypic.com/3145swh.png

Selamlar
    Adem
    Alıntı 150cbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Bugun itibariyla cbf 150 ailesine katildim. Sifir bir cbf 150 artik benim oldu. 5950 fiyat icinde motor koruma, grenaj koruma ve yan ayak dahil odedim. 250 TL verip michelen lastikle de lastikleri degistirdim.
    Umarim iyi bir is yapmisimdir

ALI
    Hayırlı olsun kazasız belasız binmek nasip olur insallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Nasıl bir ses acaba yolda normal giderken ani tam gaz açmalarında ve motor normal sıcaklığındamı oluyor sanki çekiçle vuruyormuş gibimi oluyor aslında ses duyulmadanda zor oluyor banada dünya masraf çıkardılar ama gerçek masrafta 25 tl civarındaydı o da zincir gergisi hala değişmedim

Motosikleti
    KANUNİ MERLİN 15CC idi şimdi CBF 150
    Herkese Kazasız sürüşler.

Arkadaşlar benim cbf 150 yaklaşık 250 km de ilk yagı değişti ikinci yag değişimi gelmekte yaşıyanınız varmı bilmiyorum ama benim motorda dur kalk sırasında yokuş aşağı yokuş yukarı artçılı,artçısız düzenli olmasada stop etmekte bu sorunu yaşıyanınız varsa lütfen yazın çünku bu sorun yüzunden ciddi tehlike yasamaktayım.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı sefiltura adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar benim cbf 150 yaklaşık 250 km de ilk yagı değişti ikinci yag değişimi gelmekte yaşıyanınız varmı bilmiyorum ama benim motorda dur kalk sırasında yokuş aşağı yokuş yukarı artçılı,artçısız düzenli olmasada stop etmekte bu sorunu yaşıyanınız varsa lütfen yazın çünku bu sorun yüzunden ciddi tehlike yasamaktayım.
    Senin sorunun karbüratörde büyük ihtimalle gaz kesmelerinde ve vites geçişlerinde stop ediyor herhalde bana göre önce motorun ciklesine bak çekili kaldıysa yapabilir,karbüratör bağlantısından çıkmış olabilir,karbüratöre pislik geldiğinden memeler tıkalı olabilir temizlenmesi gerekir ,benzinde sıkıntı olabilir en güzeli benzinini bitir ve farklı yerden benzin al karbüratöre hava yakıt karışımı ayarını yaptır büyük ihtimalle sıkıntın kalmaz bu yazdıklarım tahminidir ama sıkıntı bu noktalardadır

Motosikleti
    honda cbf 150
    yolda normal gidişatta ses yok. rampada hızlanmak istediğimde 7-8 bin devirlerde özellikle ses ve titreşim anormal çoğalıyor, artı viteste 1 den 2 ye geçerken de sanki arada bir vites eksik miş gibi hemen almıyor titreme yapıyor bilmem ikisi alakalımıdır

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı demirriza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda normal gidişatta ses yok. rampada hızlanmak istediğimde 7-8 bin devirlerde özellikle ses ve titreşim anormal çoğalıyor, artı viteste 1 den 2 ye geçerken de sanki arada bir vites eksik miş gibi hemen almıyor titreme yapıyor bilmem ikisi alakalımıdır
    Senin titreme sorunun debriyaj balatasından kesinlikle değişirsen titreme yok olacaktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı serkan-67-78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin titreme sorunun debriyaj balatasından kesinlikle değişirsen titreme yok olacaktır
    Anahtarların varsa tarif edebişirim özellikle 1-2 arası geçişlerde motoru kasıyormuş gibi titreme varsa muhakkak debriyaj balatasını değişmen lazım

Motosikleti
    honda cbf 150
    hafta sonu bir motorcuya detaylı incelettireceğim artık kafam çok karıştı sağolun ilgileriniz için.....

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250

Merhaba,
    Konuya tam vakıf olamamakla beraber, benim önceki motosikletimde benzer bir durum yaşanmıştı. Sorunu çözmek adına karbüratör temizliği yapıldı ek olarak regülatörde bir sorun vardı elektrik kesintisi yapıyordu belki alakalı olabilir. Titreşim hakkında bir fikrim yok bir servise görünmeniz daha sağlıklı olacaktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Bu arada uzun zamandır foruma giremiyordum hem motosikleti memlekette bırakmıştım hemde yoğun bir sınav ve proje dönemindeyim. Hafta sonu gidip motoru getirdim genellikle okulum gereği Şile'de oluyorum bu taraflara yolu düşen olursa haber vermesi yeterli, havalar düzeliyor biraz toparlanmak lazım
    mete_han bunu beğendi.
    XV

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

vaktin olursa Ümraniyedeki Doğu Batı Hondaya bir uğra ücretsiz motora baktırayım bana telefonunu yaz ve gitmeden önce haber vereyim karşılasınlar garanti kapsamında gereken neyse yapılsın...sağa sola motor göstermeye gerek yok..garantideyse 2 yıl boyunca servisle ahbap olmalısın...

demirrıza kardeş aynı şeyleri senin içind eyazdım servis desteiğinin kralını sağlarım...ustam alakadar olur rahat olun...
    ilkadam bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    motorum 2011 garanti yok yani.
    esenlerdeyim Ümraniye bana çok uzak şirinevlerdeki honda ya gideceğim cumartesi günü inş..
    sağol
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf150
    Selamunaleykum. Araniza yeni katildim. 2008 model 70000 binde aldim ancak aldigim kisi satmadan once sifir motor yaptirip bana verdi. su an rodajda oldgndan ve bnimde ilk motorum oldugundan motorda sknti varmi yok mu bilmiyrm. Ilerleyen gunlerde cikar illaki ortaya. Cbf150 kullanicilari olarak bu isi en iyi siz bulirsiniz bana her konuda tavsiyelerinz neler olur? Motorumu servistemi bakima sokayim yoksa iyi bir usta bulup ona mi gotrmm mantiklidir? Bide hafta snlari duze lediginiz etkinliklere katilmak isterim iletsimi nerden sagliyrsnz? zahmet edip cevap veren herkese simdiden teskkur ederim.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Mekanikten biraz anlarsan bakimlarini kendin yapabilirsin yardimci oluruz ,servise agriza disinda gitme derim.Fotoraf atta gorelim canavari

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamun Aleyküm forumu da yeni keşfediyor olduğum için anca yazabildim. Aralıkta 2.el 2011 model 8400 km de aldım motoru.
    Gri stickerleri sökülmüş ve temiz olduğunu düşündüğüm bir motor. Kendimde makina mühendisiyim ilk motorum hem merak hem hobi hem at olarak düşünerek aldım. motorun resmini akşam atabilirim şimdi işteyim. Sizlere danışmak istediğim konularda var.
    Allah herkesi kaza beladan korusun.
    ilkadam bunu beğendi.
    "Edeple gelen lütufla gider"

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    @erhangibiri
    @karacabeg

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @erhangibiri
    @karacabeg

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Alllah razı olsun. cümlemize
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motosikleti
    honda cbf150
    Sagolun cok tesekkur ederim. Is yogunlugundan dolayi daha resim cekemdim elimde bi tane var ama simdilik onu atayim daha snra cekince koyarim. Bu arada gosterge panel cami catlak komplemi degisiyor yoksa cami degisir mi? Hem goruntu kotu hemde su aliyor saha snra problem cikrir diye degstrmek istyrm.

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    @erhangibiri
    Servisi arayın hem fiyatını da öğrenirsiniz.

Selamlar,
    Bugün michelin lastik taktirdim arka fren balatasi değişti işçilik dahil 290 lira verdim.
    Eski llastikler ile 3,4 defa düşme tehlikesi geçirdim şimdi on numara abi yol tutuşu harika
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaktin olursa Ümraniyedeki Doğu Batı Hondaya bir uğra ücretsiz motora baktırayım bana telefonunu yaz ve gitmeden önce haber vereyim karşılasınlar garanti kapsamında gereken neyse yapılsın...sağa sola motor göstermeye gerek yok..garantideyse 2 yıl boyunca servisle ahbap olmalısın...

demirrıza kardeş aynı şeyleri senin içind eyazdım servis desteiğinin kralını sağlarım...ustam alakadar olur rahat olun...
    Arkadaş yanlış anlama burada herkes birbirinden bilgi alışverişi yapıyo kimi kendisi arızayı giderebilir kimisi yapamaz kimininde bütçesi kısıtlıdır kim istemez 20000-30000 tl lik motota binmeyi ustan eğer paragöz değilse yardımcı olursun ben ustaya gittiğimde sadece debriyaj rulmanını değişmesi gerekirken benden motor parası istedi 850 tl ben de kızdım motoru a dan z ye sıfırladım 400 tl ye mal oldu değişeceği parçada kırank rulmanı dedi o yüzden burada kimseyle tantana etmiyelim benim bilmediğim varsa sen öğret senin bilmediğin varsa ben öğreteyim eğer bilmiyorsak ustaya gidelim baktıralım yanlışmıym eğer hala yanlışsam özür dilerim tamammı arkadaşım kusura bakma saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

@erhangibiri
    Servisi arayın hem fiyatını da öğrenirsiniz.

Selamlar,
    Bugün michelin lastik taktirdim arka fren balatasi değişti işçilik dahil 290 lira verdim.
    Eski llastikler ile 3,4 defa düşme tehlikesi geçirdim şimdi on numara abi yol tutuşu harika
    Adem çok güzelde para çok değil mi lastik Michelin 130 tl -arka balata orjinal 30 -40 arası 170 tl parça 120 işçilik valla motorsiklet tamirciler i güzel para kazanıyor araba tamircilerinin yerine olsam motosiklet tamirhanesi açarım.Adam şahine supab ayarı yapıyor 30 tl alıyor motosiklete yapıyor 20 tl motosiklette en basit olanda 2 supab var arabada 8 supap var yani işin kaymağını motor tamircişeri yiyor allah kimseyi bunların kucağına düşürmesin Aminn

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı serkan-67-78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yanlış anlama burada herkes birbirinden bilgi alışverişi yapıyo kimi kendisi arızayı giderebilir kimisi yapamaz kimininde bütçesi kısıtlıdır kim istemez 20000-30000 tl lik motota binmeyi ustan eğer paragöz değilse yardımcı olursun ben ustaya gittiğimde sadece debriyaj rulmanını değişmesi gerekirken benden motor parası istedi 850 tl ben de kızdım motoru a dan z ye sıfırladım 400 tl ye mal oldu değişeceği parçada kırank rulmanı dedi o yüzden burada kimseyle tantana etmiyelim benim bilmediğim varsa sen öğret senin bilmediğin varsa ben öğreteyim eğer bilmiyorsak ustaya gidelim baktıralım yanlışmıym eğer hala yanlışsam özür dilerim tamammı arkadaşım kusura bakma saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Adem çok güzelde para çok değil mi lastik Michelin 130 tl -arka balata orjinal 30 -40 arası 170 tl parça 120 işçilik valla motorsiklet tamirciler i güzel para kazanıyor araba tamircilerinin yerine olsam motosiklet tamirhanesi açarım.Adam şahine supab ayarı yapıyor 30 tl alıyor motosiklete yapıyor 20 tl motosiklette en basit olanda 2 supab var arabada 8 supap var yani işin kaymağını motor tamircişeri yiyor allah kimseyi bunların kucağına düşürmesin Aminn
    Lastiklerin hayırlı olsun kardeşim
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Teşekkürler abi, Ön arka Michelin lastik, arka fren balata değişti artı işçilik 330 lira tuttu, peşin iskonto indirimi istedim 290 lira ödedim. Bence gayet makul. Honda Konşuk'ta yaptırdım.

Motosikleti
    honda CBF 150 -2007
    Teşekkürler abi, Ön arka Michelin lastik, arka fren balata değişti artı işçilik 330 lira tuttu, peşin iskonto indirimi istedim 290 lira ödedim. Bence gayet makul. Honda Konşuk'ta yaptırdım.
    Ön lastiğin değiştiğini bilmiyordum sadece arka sanmıştım o zaman çok hesaplı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler