Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezai Hocam öncelikle buluşamadığımız için özürümü kabul et.Akabinde buluşsaydıkta belki beraber gitme şansımız olmayacaktı çünkü ben yolda mecburen gaz bastım.Geç saate kalmayayım diye Yıldırım motora attım kendimi.Ben aşağıda servisteydim sen belki o ara geçtin oradan.Ama servis bölümü bodrumda olduğu için görme şansın yoktu.Neyse ki aküden başka bir sorun yokmuş zaten. 2 saat kadar şarja bağladık ama, usta gene aynısını yaparsa aküyü değiştirmen lazım dedi.

Bu arada şansım çok yaver gidiyor.Önce YBR 125, sonra CBF 150 en sonundada bugün F 650 yi verdim.Bunlar 1 ay içinde gerçekleşti.Allah bereket versin.
    Şu anda motorsuz kaldım.Ya nasip araştırmadayım.

Toplantı yaptığımız gün yemekte konuşurken 1 cümlen kafamda yer yapmış.Orada sıcağı sıcağına aslında biraz fikirlerini almak isterdim ama kalabalık olduğumuzdan detaya girmedim.Şimdi merak ediyorsun ne dedim diye.

"Neden F 650 ?" soru bu.Bende kısaca cevap olarak eskiden beri çok hevesim vardı bu hevesimi gerçekleştirdim dedim.
    Ben bu sorunun altında yatan senin gibi bir tebrübeli birinin bir bildikleri var gibi sezinlediğimden bu soru kafamda çok yer etti.
    Şu anda motorsuz da oluşum dolayısıyla yeni bir motor almadan önce fikirlerini almak isterim.
    Ben önce benim beklentilerimi yazmam gerekirki sizde ona göre yorum yapın.
    1-Alacağım motoru asfaltta kullanacam.Araziyle işim yok.
    2-Yakıtı ve yedek parçası beni üzmeyecek.
    3-Uzun yol gezilerine gelebilecek.(Ortalama 500 km lik geziler)
    4-Uzun mesafe gezilerde şehirler arası yollarda 120 km hızla seyredebileceğim
    5-Çanta takılmaya müsait.(ve bununla ilgili donanımın bulunabilirliği)
    6-Son süratlerde titreşimin en az olanı.(Titreşim deyince F650 de 140 dan sonra asfalt ikiye ayrılıyor sanki) vb.

Bu konuda görüşlerini bekliyorum.
    salim abi nc700 s tam senlik bence ama enduro tarzı hoşuma gidiyor dersen nc700x de olur bakım aralığı 12 binde bir diye biliyorum 3,5 litre yakıyor 50 hp ve titreşimi sıfır diyorlar çift silindir ve torklu bi motor ;) hayallerimin motoru 3 lü çanta ön cam ve sis farı ile tam bi uzun yol motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sanırım yarın 0km bi cbf 150 alacağım. 250ccye bkarken bütçemi fazla aşmamak ve ekipmana / akseuara rahat para ayırmak amacıyla hem de boyumun 190 kilomun 100 olması ve uzun yol da istemem sebebiyle (cümleye bak) CBF 150 almaya karar verdim..

Sabah almaya gideceğim Efe Honda, bir kaç sorum olacak sizlere?

Renk olarak ne öneririsiniz, bordonun bakımı daha kolaydır değil mi?

Lastikleri hemen değiştireyim mi, değiştirirsem ne alayım? Fiyat aralığı ve nereden alabileceğimi de yazarsanız sevinirim.

Aksesuar olarak yan yumuşak çanta kötü mü durur? Motor koruma demirine gerek duymalı mıyım?

Başka önerileri olanları da dinlemeye hazırım. Sevgilerimle
    öncelikle aramıza hoş geldiniz umut bey

lastikler berbat ve yeni başlıyorsanız çok tehlikeli kesinlikle değiştirmenizi öneriyorum michelin öncelikle ama swallow da ethem abimizin dediğine göre çok yakın oyüzden tavsiye edilebilir daha ucuz

soft yan çanta konusu kafamı karıştırıyor kimse net bi cevap vermiyor bi örnek görsem hemen gidip alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Ramazan biraz araştırdıktan sonra kararımı verecem.Büyük ihtimalle sıfır alacam.2.el kumar oluyor.Rus ruleti gibi.Kafamdan geçen marka ve modelleri yazayım.
    1-SYM Wolf 250 İ %70 Beyaz
    2-HONDA NC 700 X %50 Beyaz
    3-HONDA CBF 150 %99 Siyah
    4-SUZUKİ V Strom 650 %40 Gri
    5-YAMAHA YBR 250 %30 Mavi
    6-YAMAHA YBR 125 %20 Mavi
    7-HONDA CBR 250 %50 Siyah

Sıralama böyle, yüzdelerinide, renk tercihlerimide verdim.Araştırmalarımı yapayım tek tek eleyecem.Bu hafta sonu sonuçlanır.
    salim abi bence sen ybr leri cbr ı cbfi ele onları denedin ve biliyorsun

bence sana uyacak motorlar abi (şahsi fikrim sana gidecek ve beğeneceksin diye düşündüğüm)

nc700s (sport turing yapılırsa tadından yenmez kesinlikle hondanın en iyi motoru bence) x versiyonuda olabilir ama daha pahalı diye biliyorum ve enduro denedin fazlada hız sevmiyorsun abi s daha yakışıklı bence

sym wolf beyaz olanı beyaz çanta ve ön camla çok şık oluyor ancak egzoz komple batırıyor motoru o motora sesi olmasada şekili olan bi egsoz takılarak harika bi motor elde edilevilir abi

v strom da nc700x e rakip olur senin kafanda ama bence yakıt olarak ve bakım maaliyeti daha ucuz olan nc700

bide inazumayı ve xj6 modellerini düşün derim abi

saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah ki buluşmanın sonun da çekildiğimiz hatıramız
    sırasıyla; cd0345 (Hüseyin) - blueway2 (Aziz Abi) - rahmi34 (Ben)
    http://img28.imageshack.us/img28/123/4kzn.jpg
    motor ne kadar karizmatik çıkmış be

arakdaşlar bu gün aziz abimiz ve rahmi ile D&B ye gittik motorumu gökhan usataya teslim ettim ve birlikte bi bindik motora (artçı aldı beni ) güngörün 2 seferde anlayamadığı olay arka teker rulmanındaki boşluktan oluyormuş değişti ve geçti şimdi çok güzel bu arada işçilik dahil 21,5 tl fatura ama D&B ye gittiğime hiç pişman olmadım bu güne kadar 25 km civarı yol yapıp gidiyorum gidiş dönüş 50 ama değiyor be.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 cbf kullanıcısı ile sohbet ettim sabit 90-100 ile gittiklerini söylediler . Hatta 100 den aşağı bütün gezi boyunca düşmeyende var .
    ya arkadaş ben dip gaz gezerim devir redline ide devirir 110-120 ilede sürekli giderim hiç durmadan.

ne gerek var? bu motor senin ömrü kısalsın bi arıza yapsın zarar görsün istemiyorsan sabit gideceğin en çok hız 90 olacak bence
    blueway2 bunu beğendi.
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Motoruma Depo Kılıfı almak istiyorumda. İnternetten alıpta memnun kalan veya bilgisi olan varmı ? Sahibindene baktımda 50 lira istiyorlar.
    gitaryolcusu bunu beğendi.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Her ne kadar bu aralar NC700 ün otomatik olanının hayalini kursam da daha gelmediği için CRF250L ye kafayı taktım. Herhalde bu sezon cbf150 yi kullanıp kışın CRF alırım. Baştan beri Enduro ve kros tarzına ilgim var.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı macar_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma Depo Kılıfı almak istiyorumda. İnternetten alıpta memnun kalan veya bilgisi olan varmı ? Sahibindene baktımda 50 lira istiyorlar.
    bugün elime ulaştı benim. taktım ama takarken neler çektim bir ben bir Allah biliyor. Genel görünümü hoş. Ama depo kapagının oldugu bölge de bir sıkıntı var. Alttan ve üsten kancalı oldugu için deponun etrafı değişik bişey oldu. tarif edemedim şimdi. Gündüz vakti bi fotoğraf çekip paylaşırım burada.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4843755/detay/
    Burdan almıştım 35 lira. Kargo ertesi gün elime ulaştı.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    halil bak motoru mındar edersen karışmam ha.. mındar edesin diye satmadım sana ona göre.. hala gözüm motorumun üstünde..dikkatini çekerim "motorum" dedim

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar bu aralar NC700 ün otomatik olanının hayalini kursam da daha gelmediği için CRF250L ye kafayı taktım. Herhalde bu sezon cbf150 yi kullanıp kışın CRF alırım. Baştan beri Enduro ve kros tarzına ilgim var.
    CRF 250 L yi bende bugün inceledim.10,500 Tl fiyatı var.Makine bayağı güzel, benimde ilgimi çok çekti.Ama Enduro ve Kros motorları tip olarak sevemedim.
    Kros motorların içindede bugüne kadar gördüğüm makinaların en sade ve yakışıklısı.Hatta alsam nasıl olur diye düşünmedim değil.Fakat sele kısmının yüksek ve ince olması hiç hoşuma gitmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halil bak motoru mındar edersen karışmam ha.. mındar edesin diye satmadım sana ona göre.. hala gözüm motorumun üstünde..dikkatini çekerim "motorum" dedim
    Bende CBF can dır diyorum.Bugün bayi bayii telefon trafiği bayağı bir arayışa girdim.En son 4,500 Tl ye bıraktılar.Plaka masrafları bana ait.Cıscıbıldak motor.Bakalım daha karar vermedim.Bu dönem galiba biraz kapsamlı bir araştırma yapacam.
    Garip bunu beğendi.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün elime ulaştı benim. taktım ama takarken neler çektim bir ben bir Allah biliyor. Genel görünümü hoş. Ama depo kapagının oldugu bölge de bir sıkıntı var. Alttan ve üsten kancalı oldugu için deponun etrafı değişik bişey oldu. tarif edemedim şimdi. Gündüz vakti bi fotoğraf çekip paylaşırım burada.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4843755/detay/
    Burdan almıştım 35 lira. Kargo ertesi gün elime ulaştı.
    d&b hondada da 35 tl

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    2 gündür kullanıcak fırsat bulamıyorum motorumu özledim :( sırf ön fardan dolayı işe gidemiyorum motorumla. akşam dönüş tam bi çile. kısaları yakıyorum 30la geliyorum vizörü açıp:(

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gündür kullanıcak fırsat bulamıyorum motorumu özledim :( sırf ön fardan dolayı işe gidemiyorum motorumla. akşam dönüş tam bi çile. kısaları yakıyorum 30la geliyorum vizörü açıp:(
    Fabrikasyon far kafa ayarı çok yukarda,ışık fazla dağılıyor, far tasının altındaki ayar vidasını biraz gevşeterek, farı biraz öne eğersen kısalar daha yoğun önünü gösterirken neredeyse tamamiyle dağılan uzunların perforlansında bir nebzede olsa iyileşme oluyor, birde böyle dene, fakat bu ayarı mümkünse hiç aydınlatmanın olmadığı bi yol kesiminde gece yap. Elbette 10 numara değil ama ben orj. farı 4 senedir kullanıyorum, gece gündüz geziyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Sezai Hocam, sizi online görüyorum, iyi geceler, saygılar
    oğuzhan40, cakturkc ve SULH bunu beğendiler.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Sezai Hocam öncelikle buluşamadığımız için özürümü kabul et.Akabinde buluşsaydıkta belki beraber gitme şansımız olmayacaktı çünkü ben yolda mecburen gaz bastım.Geç saate kalmayayım diye Yıldırım motora attım kendimi.Ben aşağıda servisteydim sen belki o ara geçtin oradan.Ama servis bölümü bodrumda olduğu için görme şansın yoktu.Neyse ki aküden başka bir sorun yokmuş zaten. 2 saat kadar şarja bağladık ama, usta gene aynısını yaparsa aküyü değiştirmen lazım dedi.

Bu arada şansım çok yaver gidiyor.Önce YBR 125, sonra CBF 150 en sonundada bugün F 650 yi verdim.Bunlar 1 ay içinde gerçekleşti.Allah bereket versin.
    Şu anda motorsuz kaldım.Ya nasip araştırmadayım.

Toplantı yaptığımız gün yemekte konuşurken 1 cümlen kafamda yer yapmış.Orada sıcağı sıcağına aslında biraz fikirlerini almak isterdim ama kalabalık olduğumuzdan detaya girmedim.Şimdi merak ediyorsun ne dedim diye.

"Neden F 650 ?" soru bu.Bende kısaca cevap olarak eskiden beri çok hevesim vardı bu hevesimi gerçekleştirdim dedim.
    Ben bu sorunun altında yatan senin gibi bir tebrübeli birinin bir bildikleri var gibi sezinlediğimden bu soru kafamda çok yer etti.
    Şu anda motorsuz da oluşum dolayısıyla yeni bir motor almadan önce fikirlerini almak isterim.
    Ben önce benim beklentilerimi yazmam gerekirki sizde ona göre yorum yapın.
    1-Alacağım motoru asfaltta kullanacam.Araziyle işim yok.
    2-Yakıtı ve yedek parçası beni üzmeyecek.
    3-Uzun yol gezilerine gelebilecek.(Ortalama 500 km lik geziler)
    4-Uzun mesafe gezilerde şehirler arası yollarda 120 km hızla seyredebileceğim
    5-Çanta takılmaya müsait.(ve bununla ilgili donanımın bulunabilirliği)
    6-Son süratlerde titreşimin en az olanı.(Titreşim deyince F650 de 140 dan sonra asfalt ikiye ayrılıyor sanki) vb.

Bu konuda görüşlerini bekliyorum.
    Sevgili Salim arkadaşım;
    F 650 orta silindir kategorisinde bir geçiş motoru. Az yakması, ABS özellikleri artı yönleri. Ama alanlar muhakkak değiştirmek istiyorlar. Enduro Turing denilen Vstrom, alanında bir kaç adım önde ama, heybetli motor. Düşük hızlarda ağırlık merkezinin yukarıda oluşu nedeniyle düşmesiyle sinyal ve ayna kırması rastlanılan olaylardandır. Parça eskitmez, motorcu dostudur ama biraz iri insanların tercih etmesi gerekmektedir.

Size özellikle NC700 tavsiye edeceğim ki, Ramazan da 1. sıralamaya koymuş. Hiç düşünme. Hatta 2. motor almana bile gerek yok, biraz daha ufak tefek. Yok olmaz dersen, sana CBF 150 nasıl olsa denk gelir. 250 CC. dersen benim tek seçeneğim Suzuki inazuma. Ama 250 işte. Önü başka hava, arkası başka görüntü. Lakin iyi tercih. SYM Wolf hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim. SYM güzel motorlar üretiyor.
    1. şık NC700
    2. şık NC700
    3. şık boş
    4. şık inazuma
    5. şık boş
    5. şık DL 650 (Sizin için hakimiyeti zor olabilir.)

İzmir'den bir dostum iyi fiyata 2007 ABS'li Vstrom motorunu satıyor. Belki de gitmiştir. Satın almanı, yürütemiyorum dersen satarsın, denemiş de olursun. Zaten DL650 hep aklının bir köşesinde hep var olacak. Kar edilebilecek bir seçenek.
    İlgilenirsen; beni arayabilirsin, (0.505.626 9889) hatta seninle teslim almaya bile gidebilirim.
    oğuzhan40, Garip ve S.Orhan bunu beğendiler.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

oğuzhan40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    kesinlikle çok güzel bi sıralama olmus bilhassa cbr 250 yerine inazumanın gelmesi çok yerinde bi karar...

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Üstatlar bu tur camı alırken nelere dikkat etmek gerekir?Piyasada çok farklı fiyatlara değişik modeller mevcut.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrikasyon far kafa ayarı çok yukarda,ışık fazla dağılıyor, far tasının altındaki ayar vidasını biraz gevşeterek, farı biraz öne eğersen kısalar daha yoğun önünü gösterirken neredeyse tamamiyle dağılan uzunların perforlansında bir nebzede olsa iyileşme oluyor, birde böyle dene, fakat bu ayarı mümkünse hiç aydınlatmanın olmadığı bi yol kesiminde gece yap. Elbette 10 numara değil ama ben orj. farı 4 senedir kullanıyorum, gece gündüz geziyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Sezai Hocam, sizi online görüyorum, iyi geceler, saygılar
    3 seçenek var bu far konusunda;
    1- Ethem abinin dediği şekilde yapıp idare etmek
    2- mercekli Xenon Far takmak. 180 tl civarındaydı
    3- merceksiz xenon takmak, aşırı bir masrafı olmaz fakat çok göz alıyor karşıdan gelen için.
    bunların arasında en güzeli tabiki de mercekli xenon .
    benim motorumda merceksiz xenon var, unutmazsam resmini çekiyim gece aydınlatmasının resmini atıyım
    sereye bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kılıf yoruma yönelik verilen bi cevaptı bu belli ki.
    Niye ki yahu.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cakturkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstatlar bu tur camı alırken nelere dikkat etmek gerekir?Piyasada çok farklı fiyatlara değişik modeller mevcut.
    Evet 25 tl yede var 50-60 tl yede var, ucuz olanların kalıbı yamuk olabiliyor, internetten almanı tavsiye etmem. Git ve satın alıdığın yerde taktır, motorun üzerinde gör, sonra parasını öde.
    cakturkc bunu beğendi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, iki kişi kullanım için lastik basıncı ne öneriyorsunuz? Üzerinde Orjinal lastikler var bu arada.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Çok karasız kaldım . Cbf alacağım fakat renk konusunda kararsız kaldım . Size sormak istedim siyah mı alsam kırmızı mı ?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Çok karasız kaldım . Cbf alacağım fakat renk konusunda kararsız kaldım . Size sormak istedim siyah mı alsam kırmızı mı ?
    Siyah çok fazla kir belli eder, gece fark edilebilirliğin kırmızıya göre daha zayıftır, kırmızı cbf e cila vb uyguladığında cayır cayır yanar, 2-3 senelik motor bayiden çıkmış edasıyla parlar. 5 senede 2 tane sıfır cbf sahibi olmak kısmet oldu, ikisinide hiç tereddütsüz kırmızı aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, iki kişi kullanım için lastik basıncı ne öneriyorsunuz? Üzerinde Orjinal lastikler var bu arada.
    Ben biraz karadüzen gidiyorum, yolculu kullanıda çekiş kaybı olmasın ve fazla yakmasın diye, ön 30 arka 35 yapıyorum, fakat ön michalen, arka Swallow, sende yolculu sürüş için duroları ön 28, arka 33 falan yapabilirsin.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eyvallah ethem.. o şekilde yapayım bari..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Abicim al artık be al yani amma düşündün yahu

İşin şakası sadece renk konusunda takılmana ve Cbf De karar kılmana sevindim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kılıf yoruma yönelik verilen bi cevaptı bu belli ki.
    Niye ki yahu.
    Hayır arkadaşım seninle ilgisi yok. Halil'e sattım motoru ona laf artım
    birGarip..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler