Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    [QUOTE=Garip1701;3075748]Abicim al artık be al yani amma düşündün yahu

İşin şakası sadece renk konusunda takılmana ve Cbf De karar kılmana sevindim[COLOR="Silver"]

Son 1-2 hafta ondan sonra cbf bende fakat renkte hala kararsızım sizinde fikriniz varsa renk konusunda almak isterim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Ben kırmızı siyah gri fark etmez ama illa alırsam %51 kırmızı, % 49 siyah derim

Cbf de kırmızı bambaşka yakışıyor

Kırmızı hiç sevmiyordum normalde öyle denk gelmişti 2. El

Ya ne desem boş tamami ile zevkine bağlı

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Tamam teşekkürler

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siyahın şöyle bir avantajı var, tur camı - topcase - koruma demirleri ve elcik koruma uygulandığından dahabir 'enduromsu' oluyor sanki..?

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Gri çok mu kötü yahu, kimse bişi dememiş hakkında

blueway2, gitaryolcusu, SULH ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayır arkadaşım seninle ilgisi yok. Halil'e sattım motoru ona laf artım
    Hee iyi iyi. Acaba dedim, kılıf motora zarar veriyorda, benim mi haberim yok.

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    2013 GRİ olsa kesinlikle gri alırdım.Ben de kırmızı almak istedim ancak ailem siyahta diretti.Siyahın ayrı havası var ama 2 gün kullanma hemen toz oluyor.Kırmızı cbf de ayrı bir güzel duruyor.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben biraz karadüzen gidiyorum, yolculu kullanıda çekiş kaybı olmasın ve fazla yakmasın diye, ön 30 arka 35 yapıyorum, fakat ön michalen, arka Swallow, sende yolculu sürüş için duroları ön 28, arka 33 falan yapabilirsin.
    peki abi, bu swallow lastiklerden memnun musun? Duro'ların yerine bunlardan takım taktırayım falan diyorum..?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Gri olsa ben de gri alırdım ama gelmiyormuş ben de kırmızıyı tercih ettim siyahının bakımı zor olduğundan dolayı

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    becerebilirsem yakında egzozu boyucam, yaz kış yağmur çamur kullanmaktan sarardı bayağı. resimli anlatım yapmaya çalışıcam kısmetse
    S.Orhan bunu beğendi.

Motosikleti
    En sonunda bugün gittim d&b motora. 1000km bakımını yaptırdım. Bi yarım saat kadar sürdü işlemler. Motorun başında durdum bizzat.
    Bi iş yerinin personelinin bu kadar güleryüzlü, sıcakkanlı olacagını hiç düşünmezdim. Motorumla ilgilenen İbrahim usta ile muhabbet ede ede işleri yaptı.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sonunda bugün gittim d&b motora. 1000km bakımını yaptırdım. Bi yarım saat kadar sürdü işlemler. Motorun başında durdum bizzat.
    Bi iş yerinin personelinin bu kadar güleryüzlü, sıcakkanlı olacagını hiç düşünmezdim. Motorumla ilgilenen İbrahim usta ile muhabbet ede ede işleri yaptı.
    KAÇ PARA VERDİİNİZ BAKIMA ACABA..?
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Salim arkadaşım;
    F 650 orta silindir kategorisinde bir geçiş motoru. Az yakması, ABS özellikleri artı yönleri. Ama alanlar muhakkak değiştirmek istiyorlar. Enduro Turing denilen Vstrom, alanında bir kaç adım önde ama, heybetli motor. Düşük hızlarda ağırlık merkezinin yukarıda oluşu nedeniyle düşmesiyle sinyal ve ayna kırması rastlanılan olaylardandır. Parça eskitmez, motorcu dostudur ama biraz iri insanların tercih etmesi gerekmektedir.

Size özellikle NC700 tavsiye edeceğim ki, Ramazan da 1. sıralamaya koymuş. Hiç düşünme. Hatta 2. motor almana bile gerek yok, biraz daha ufak tefek. Yok olmaz dersen, sana CBF 150 nasıl olsa denk gelir. 250 CC. dersen benim tek seçeneğim Suzuki inazuma. Ama 250 işte. Önü başka hava, arkası başka görüntü. Lakin iyi tercih. SYM Wolf hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim. SYM güzel motorlar üretiyor.
    1. şık NC700
    2. şık NC700
    3. şık boş
    4. şık inazuma
    5. şık boş
    5. şık DL 650 (Sizin için hakimiyeti zor olabilir.)

İzmir'den bir dostum iyi fiyata 2007 ABS'li Vstrom motorunu satıyor. Belki de gitmiştir. Satın almanı, yürütemiyorum dersen satarsın, denemiş de olursun. Zaten DL650 hep aklının bir köşesinde hep var olacak. Kar edilebilecek bir seçenek.
    İlgilenirsen; beni arayabilirsin, (0.505.626 9889) hatta seninle teslim almaya bile gidebilirim.

Sezai Hocam görüş ve önerilerin için teşekkür ederim.
    Çok güzel bir liste sunmuşun.Bu listede çok hoşuma gitmesine rağmen bana uymayacağına karar verdiğim DL 650 yi 6 ıncı (son) sıraya koymuşsunuz.Motor test eden Altın Elbiseli Adam gibisiniz.68 kilo fizikle ben o motoru nasıl zapt ederim.DL 650 ile çok yakın bir tecrübemi aktarayım.3 gün önce benim motoru almaya gelen arkadaşlar DL 650 ile geldiler ve yakından inceleme fırsatını yakaladım.Çok güzel motor ama benim hakim olabileceğim bir motor değil.Kullanma kullanırım ama düşük süratlerde ve park manevralarında hakim olamam.Hem ağır hemde çok cüsseli.SONUÇ=Eledim.

Şu an NC 700 ü kullanıcı forumlarından ve Sakaryadaki kullanıcılarla birebir irtibat kurmaya çalışıyorum.Araştırmadayım.Kafamda bazı soru işaretleri kalmazsa 10000 Tl peşinlen kalanını kredilendirmek istiyorum.paramın tamamını gömmek istemiyorum.Kredi faizleri şuan düşük zaten.

Bir diğer şıkta bence hiç gerek yok o kadar paralar bağlamaya oğlum sen git al bir cbf bak rahatına gezmeyede yemeğe içmeyede paran dursun kenarda.
    Bu fikre daha çok neden yatkınım.Gezdiğimiz bölge toplamda 500 km lik alanlar cbf le pekala gidilebillir.Siz bile Düzceden kalkıp İzniğe geldikten sonra neden cbf olmasın.Bu sefer cbf te karar kılırsam siyah renk ve tam donanım yapmak istiyorum.Herhalde artık son motorum olur bu sefer.Çünkü yeni heyecan olmayacak.Daha önce cbf kullandığımdan dolayı beğendiğim kanımın ısındığı bir motor.

İnazumayı da inceledim.Tam bişey anlayamadım.Ama tip olarak hoşuma gitmedi.Eeee geriyede başka seçenek kalmadı zaten.
    blueway2 bunu beğendi.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Cbf alın ve kalan parayı Altın'a yatırın. Malum şu an altın 77 tl de...
    blueway2 ve S.Orhan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAÇ PARA VERDİİNİZ BAKIMA ACABA..?

Hocam, 22.5 TL ücret ödedim; Yağ değişimi ve diğer kontrolleri için.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Merceksiz xenon un aydınlatmasını merak edenlere, az önce çektim resimleri;

S.Orhan ve ethemm76 bunu beğendiler.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrikasyon far kafa ayarı çok yukarda,ışık fazla dağılıyor, far tasının altındaki ayar vidasını biraz gevşeterek, farı biraz öne eğersen kısalar daha yoğun önünü gösterirken neredeyse tamamiyle dağılan uzunların perforlansında bir nebzede olsa iyileşme oluyor, birde böyle dene, fakat bu ayarı mümkünse hiç aydınlatmanın olmadığı bi yol kesiminde gece yap. Elbette 10 numara değil ama ben orj. farı 4 senedir kullanıyorum, gece gündüz geziyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:36 ----------

Sezai Hocam, sizi online görüyorum, iyi geceler, saygılar
    cevap için teşekkür ederim. yapmaya çalışıcam. bozmam inş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 seçenek var bu far konusunda;
    1- Ethem abinin dediği şekilde yapıp idare etmek
    2- mercekli Xenon Far takmak. 180 tl civarındaydı
    3- merceksiz xenon takmak, aşırı bir masrafı olmaz fakat çok göz alıyor karşıdan gelen için.
    bunların arasında en güzeli tabiki de mercekli xenon .
    benim motorumda merceksiz xenon var, unutmazsam resmini çekiyim gece aydınlatmasının resmini atıyım

merceklinin masrafı şuanda beni aşar bi fara o kadar para veremem, en azından şuan için. merceksizi nasıl bi masrafı var?
    bu arada resmi gördüm rahmi gayet güzel duruyo. zaten karşı taraf rahatsız olunca selektörle belirtiyo rahatsızlığını

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyahın şöyle bir avantajı var, tur camı - topcase - koruma demirleri ve elcik koruma uygulandığından dahabir 'enduromsu' oluyor sanki..?
    bence yapan kişiye öyle görünüyo. yoksa cbf 150 nasıl r1200gs gibi görünebilir ki? iki yan ççanta ve bi arka çanta cbf fiyatında:D

piyasadaki tek enduro r1200 mu peki? kle500 yada transalp falan enduro degil mi?
    zaten enduromsu yazdim.. birebir gorunuyor demedim..
    S.Orhan bunu beğendi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bende bu işin burasını anlamıyorum dediğiniz gibi R 1200 ün iki yan çantası ve bi arka çantası CBF 150 Fiyatında yakından incelediğiniz zaman o paraya değmeyeceğini anlıyorsunuz (en azından benim fikrim) CBF 150 ye takılan Kappa 3 lü çanta setinden (elbetteki daha kaliteli) ama aralarında 10 katı bulan fiyat farkına değecek kadar kalitelimi acaba (cevap veriyorum hayır) ee o zaman geriye tek seçenek kalıyor bunların üreticisi distribütörü yada son satıcısı veya hepsi diyorlarki -hmm motor ne R1200 pahalı bi motor öyleyse bunun çantasıda pahalı olmalı verin çoşkuyu - R1200 ün kullanıcısıda buna benzer sakat bi düşünceye sahip olabilir ulen 50 BİN LİRALIK MOTORA 500 liralık çanta mı olurmuş deyip 5.000 liralık çanta setini alıyorlar v.s v.s bilmem bi şeyler anlatabildimmi
    S.Orhan bunu beğendi.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf alın ve kalan parayı Altın'a yatırın. Malum şu an altın 77 tl de...

Hocam sende zaten benim gibi düşünmüşün.Parayı zaten 3 günden beri kademe kademe altına gömüyorum.Elimde Tl olarak sadece CBF alacak kadar Nakit Tl kaldı.Altın alımını durdurdum.En son 76,65 tl den almıştım.Fiyat ortalamam şu an 78.86 tl.Ya nasip bekliyoz.CBF 2013 model 4600 e razı ettim bayii.Altından kar edersek 1-2 ay içinde aksesuarlarım bedavaya gelecek.İnşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rahmi bu xenon un motorun aküsüne olumsuz bir etkisi oluyormu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasadaki tek enduro r1200 mu peki? kle500 yada transalp falan enduro degil mi?
    zaten enduromsu yazdim.. birebir gorunuyor demedim..

Enduromsu görüntü diye bişi yok Murat.Kaldıki cbf 150 nin enduromsu görünmesi mümkün değil.(Ön bacakları kısa maalesef)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler