Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu ıslatılır önder haber bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

cbf i anlatmaya gerek yok zaten herkes nasıl motosiklet olduğunu biliyor amma velakin 12000 km de taktırdığım mıchelın pılot street lastikler o kadar dayanıklı çıktı ki söylemeden geçemeyeceğim.Sporty kadar güzel olmasada bu lastikler cidden uzun ömürlü ve çivi vida vs toplamıyor.

Not:en uzun ömürlü spoty lastiğim 16000 km dayanmıştı.
    bendeki pilot street de 5000km de 5 kez patladı 2 adetde yarılması var halen aslanlar gibi iş görüyor ama.
    bide pilot sporty olsa 50 kere patlardı herhalde
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli Kardeşlerim, sadece iki gün kullandığım kaliteli doğu batı hondadan aldığım uzun tur camı ve ilave uzatma asansörlü kelebek camı satılıktır.ilan detayları fotoğrafları:http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-cbf-150-uzun-tur-cami-ve-kelebek-cami-uzatmali-asansorlu-160858202/detay/

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    forumda bi sessizlik var ... arkadaşlar, abiler ,, bende acaip bi sorun var. benım motor 2013 model 10000 km de. motorun fren pedalı ve sağ ayak pedi titriyor.. bu bi arıza habercisi mi. boşta iken gaz verince dehset bi titreşim var. yolda giderken de rahatsız etmeyecek kadar ama varlığını hissettirecek kadar titreşim var. neden olabilir böyle birsey

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda bi sessizlik var ... arkadaşlar, abiler ,, bende acaip bi sorun var. benım motor 2013 model 10000 km de. motorun fren pedalı ve sağ ayak pedi titriyor.. bu bi arıza habercisi mi. boşta iken gaz verince dehset bi titreşim var. yolda giderken de rahatsız etmeyecek kadar ama varlığını hissettirecek kadar titreşim var. neden olabilir böyle birsey
    Birçok sebebi olabilir. Motor hacmi, Bağlantı noktaları, motor bloğu, karbüratör pisliği, rolanti devir yüksekliği/düşüklüğü.... birçok neden gösterilebilir. Genel olarak, titreşim denen şey krank'ın çalışma şekli sonucunda ortaya çıkan doğal bir durumdur. Ama bunun bi oluru var tabi. Eğer çok şikayetiniz var ise, motorunuza bir baktırın.

Bu arada; rolanti devriniz kaç acaba?
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birçok sebebi olabilir. Motor hacmi, Bağlantı noktaları, motor bloğu, karbüratör pisliği, rolanti devir yüksekliği/düşüklüğü.... birçok neden gösterilebilir. Genel olarak, titreşim denen şey krank'ın çalışma şekli sonucunda ortaya çıkan doğal bir durumdur. Ama bunun bi oluru var tabi. Eğer çok şikayetiniz var ise, motorunuza bir baktırın.

Bu arada; rolanti devriniz kaç acaba?
    1000/1500 devir de rolanti ama sorun orda değil. motor boşta iken gaz veriyorum (5000 6000 7000 devirlerde) acaip titriyor. komple motor tıtrese yıne bırsey demeyecegım. sadece sag taraf ayak koydugum yer ıle fren pedalında oluyor bu durum.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar resimde görünen ayak braketindeki adını tam bilmiyorum plastik kapak gibi bişey var onu nerden bulabilirim ön basamak lastiğinin üstüne denk gelen plastik

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Motorumu 2 günden beri çıkarmıyordum havaların soğukluğundan dolayı az önce bi motoruma bakayım dedim . Bir de ne göreyim depo ve koltuk kısmı komple cola dökülmüş yapış yapıştı her yer ah o colayı dökeni iş üstü yakalasaydım çok fena şeyler olacaktı ... insanlarımız nedense çok haset dolu kendilerinde sahip olamayan şeyleri başkalarında görünce illa zarar verecekler o. çocukları

Motosikleti
    Cbf150
    Kolayı kasıtlı dökmemiş olabilirler, masa misali üstüne koyup devirmişlerdir,
    bile bile döken kişi yarın seleye falçatayı da dayar geçer...

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu 2 günden beri çıkarmıyordum havaların soğukluğundan dolayı az önce bi motoruma bakayım dedim . Bir de ne göreyim depo ve koltuk kısmı komple cola dökülmüş yapış yapıştı her yer ah o colayı dökeni iş üstü yakalasaydım çok fena şeyler olacaktı ... insanlarımız nedense çok haset dolu kendilerinde sahip olamayan şeyleri başkalarında görünce illa zarar verecekler o. çocukları
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    İyi ki görmemişsin, başın bir beladan kurtuldu. Birde böyle düşün genç insan. Kazasız sürüşler olsun.
    Ezio41 bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayseride ogrenciyken kanuni caracal vardi. Hiyarin biri de selede sigara sindurmustu. Fesat insan cok. Sanki makineler cok pahaliymis gibi cekemiyorlar. İlginc turk milleti. Sen fazla takma dostum. En buyuk sikintin umarim bu olur ;)
    Ezio41 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler bu akşam motoru yıkadım temizledim cila yı çektim 10 numara oldu
    yanlız şöyle bi durum var anlayamadığım mondial varken de ybr varken de motoru her hafta cilalardım her 2 veya 3 günde bir yıkardım kurulardım honda yı sevmiyom mu yoksa artık küçük cc beni sarmıyormu motorda sıkıntı da yok ama çok soğuk davranıyorum
    birde gidip en sevdiğim renk almıştım kırmızı olsun 5 kuruş fazla olsun

Motosikleti
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolayı kasıtlı dökmemiş olabilirler, masa misali üstüne koyup devirmişlerdir,
    bile bile döken kişi yarın seleye falçatayı da dayar geçer...
    Masa olarak kullanmaları imkansız motor çünkü apartmanın içinde merdiven boşluğunun orda . Tek tesellim zaten seninde dediğin gibi koltuğu lastiği delmemesi ... Cola bildiğin kasıtlı dökülmüş ama bariz belliydi . Depo ve bütün sele kolalıydı

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    CBF 150 zam gelmiş 5.570 TL olmus

Motosikleti
    Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 zam gelmiş 5.570 TL olmus
    10 gün önce geldi o zam adamlar iyi alıştı her ay zam geliyor hondanın bütün motorlarına seneye cbf herhalde 6500 falan olur bu gidişle geçen sene cbr 250 10 bin tl iken şuan 12400 tl ...
    hunter84 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    10 gün önce geldi o zam adamlar iyi alıştı her ay zam geliyor hondanın bütün motorlarına seneye cbf herhalde 6500 falan olur bu gidişle geçen sene cbr 250 10 bin tl iken şuan 12400 tl ...
    ülke için iyi değil ama benim için iyi bu rakamların yukselmesi) neden derseniz 3 yıl binsem satsam aldığım paraya gidecek mal

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülke için iyi değil ama benim için iyi bu rakamların yukselmesi) neden derseniz 3 yıl binsem satsam aldığım paraya gidecek mal
    Bu fiyatlarin devamli yukselmesi eflasyonun bir sonucu. Sonucta aldigin motor 5000 tl ise. Ona 100 deger versek. 3 yil sonra 6000 tl ye satsan 1000 tl kar etmis gibi gounursun. Ama eflasyon yuzunden o 6000 tl deger olarak 120 degil 80 e dusmus olur. Yani elinde fazla para olur ama degersiz bi para olur. O yuzden herturlu zarardasin bosuna heves etme hepimiz icin gecerli...

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyatlarin devamli yukselmesi eflasyonun bir sonucu. Sonucta aldigin motor 5000 tl ise. Ona 100 deger versek. 3 yil sonra 6000 tl ye satsan 1000 tl kar etmis gibi gounursun. Ama eflasyon yuzunden o 6000 tl deger olarak 120 degil 80 e dusmus olur. Yani elinde fazla para olur ama degersiz bi para olur. O yuzden herturlu zarardasin bosuna heves etme hepimiz icin gecerli...
    işletme mezunuyum bir ülke için düşük miktarda enflasyon dinamik demek.. hiç olmaz veya deflasyon olursa o ülkede üretim ve tüketim çok yavaşlar. bütün dinamikler zarar görür. kabüllenmek siyası ve ekonomik anlamda zor olsa da makro anlamda küçük enflasyon rakamlar ülke dinamiği açısından faydalı birseydir. ve evet motorum değerlenecek diye beklentiye girmedim.daha düşük fiyata satmayacağımı söyledim sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca bu fiyatların devamlı yükselmesi enflasyonun sonucu değil.. honda nın ben bunu kaça satarsam satayım Türkler alıyor'un sonucudur....

saygılar
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fiyatları ne yazıkki bir tek honda bu kadar yükseltti :( geri kalan bütün markalar yalnızca 2014ün ocak ayında bir seferliğe mahsus zam yaptılar yaptıkları zamlarda hondaya göre daha düşük oldu tabi ... Honda parayı seviyor adamlar baktı zamlar gelmesine rağmen hala talep var bu sene 4. zammı yaptılar hala da millet alıyor . Bizde onlara dahiliz . Ben kocaelinde oturuyorum diğer bütün motor firmalarınıda biliyorum Honda dışında kaliteli servis ve müşteri memnuniyeti veren başka bir firma yok . Suzuki yamaha kawasaki mahalle arası motorcuları gibi burada . Müşterilerle ilgilenme yok servis desen ne yaptıklarını bilmiyorsun , güler yüz vs yok . Müşteriye motor satmak istemiyorlar Altın elbiseli adamında dediği gibi . Ama honda öyle değil gayet güzel bir şekilde ilgileniyorlar bu yüzden bende zaten hondayı tercih edip cbf aldım . Honda da motor servisteyken izleyebiliyorum kamere ile yada motorun yanında durarak . ama yamaha yada suzukide motoru bırak şu kadar saat sonra gel diyorlar . Hondadan tek beklentim tamam zam yapıyorsun anlarımda bari zam yaptıkları kadar motorlara yenilik yapsalar gam yemiyeceğim . En azından verdiğimiz zamlı paralara deysin . Geçen senenin motorlarıyla şimdiki motorlar birebir aynı sadece para farkı var Mesala cbf ocaktan önce 4990 tl idi şimdi 5570 en azından bir kaç yenilik yapabilirlerdi . Vistesli artı devir göstergesi veya enjeksiyon veya yağ soğutmalı radyatör gibi vs vs şeyler ekleyebilirler ama yapmazlar ne yazıkki ..
    mustbe bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar resimde görünen ayak braketindeki adını tam bilmiyorum plastik kapak gibi bişey var onu nerden bulabilirim ön basamak lastiğinin üstüne denk gelen plastik http://i.hizliresim.com/A2EqQL.jpg
    Sürücü sağ ayak pedi, basamağı diye aratın bulursunuz internette, veya dükkana gidip söylerseniz anlaşılır zaten. İstanbul'da eminönünden alabilirsiniz, veya varsa sağda solda parça satan yerler oralarda da bulursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Düşük miktarlarda enflasyon; ekonomik büyüme için göz yumulan bir durumdur. Ülkemizin uyguladığı ve uluslararası anlamda kabul gören ekonomik sistemlere göre enflasyon ve ekonomik büyüme aynı yönlüdür maalesef. Ve bu enflasyon da, ne yaparsan yap o oranda para cebinden hava olup gitti demektir.

@mustbe'nin de dediği gibi:

Honda'nın yaptığı zamlar, enflasyonun baskısı üzerine yapılmıyor; nasıl olsa bu motoru alıyorlar, ee biz biraz daha kazanalım diye düşündükleri için yapılıyor adeta.
    mustbe bunu beğendi.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    fiyatlara bakılırsa geçen sene aldığımla aradaki fark, kaskım ve montum bedavaya geldi:D
    mustbe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler