Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yol gitmişsin ama çok ucuza almışsın hocam değmiş. Ben burda yarım litresine 5 lira veriyorum
    Ben izmirde de benzinlikden de 4tl ye aldim litresini. Sizin ordaki adam abartmis olayi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı erhnalbayrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı 2750 TL inşallah ilk moturum olacak ama tanıdığım motorcu yok motoru göstermem için[COLOR="Silver"]
    Bu fiyata çok temiz motor bulamazsın zaten hocam. Motoru bir yere göster mekanik büyük problemi yoksa bence alınır. Benim arkadaşlarımın arkadaşı olan birisi var Bahçelievler Şirinevler tarafında. İstersen onunla bir konuş. Bakıyorsa bunun için kaç para isteyeceğini sor anlaşırsanız götürüp baktırabilirsin. Facebook sayfası bu : https://www.facebook.com/Garagemotr?fref=ts

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben izmirde de benzinlikden de 4tl ye aldim litresini. Sizin ordaki adam abartmis olayi.
    Buradakiler sağolsun böyle. 2 farklı yerden aldım ikisi de aynı fiyattan satıyor.
    erhnalbayrak bunu beğendi.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    O kadar yol gitmişsin ama çok ucuza almışsın hocam değmiş. Ben burda yarım litresine 5 lira veriyorum.
    Bende antalya da litresini 4 TL aliyorum
    gitaryolcusu bunu beğendi.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

bir resim daha.. folyo kaplama yaptıktan sonra çekilmiştim..

Şöyle bir düşünüyorum da, bu cüsseye cbf bile küçük gelirken şu an CB12E ye biniyorum. Ve üstündeyken ne kadar komik duruyorumdur. siz düşünün

http://i.hizliresim.com/nPY0ER.jpg
    Size sorum şu ki bende cb 125 e var cbf ye hiç binmedim cb titriyormu cbf ye göre görüşünüz nedir artıları eksileri iyi analiz edersinis diye düşünüyorum. Ben 173 boy 67 kg ım. Cb daha spor diye aldım cbf biraz daha kuyruğu yatık, fakat cb sanki titrek gibi?
    ZEMHERİ!

erhnalbayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    çok teşekkür ederim dockerengin yardımların için
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende antalya da litresini 4 TL aliyorum
    Sizin adınıza sevindim. Burda sağolsunlar kafalarına göre fiyat belirlemiş satıyolar.

Alıntı erhnalbayrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim dockerengin yardımların için
    Rica ederim inşallah istediğin gibi çıkar da alırsın.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Sizin adınıza sevindim. Burda sağolsunlar kafalarına göre fiyat belirlemiş satıyolar.

Rica ederim inşallah istediğin gibi çıkar da alırsın.
    adana da tlf da shell den sordum gaz yagını sisesine 15 lira dediler, gaz lambası için siseler varmıs

1litre bile değildir

bende 5 liralık mazot almıstım 2 senedir bitmedi
    dockerengin, gitaryolcusu ve F54 bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adana da tlf da shell den sordum gaz yagını sisesine 15 lira dediler, gaz lambası için siseler varmıs

1litre bile değildir

bende 5 liralık mazot almıstım 2 senedir bitmedi
    Zincir o-ringsiz olsa mazotla da temizlenir ama yanlış hatırlamıyorsam o-ringli zincirde mazot çok tavsiye edilmiyor Cem abi.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Zincir o-ringsiz olsa mazotla da temizlenir ama yanlış hatırlamıyorsam o-ringli zincirde mazot çok tavsiye edilmiyor Cem abi.
    evet orası öle oringlere az da olsa zarar verebiliyor mazot.

cross da klasik celik zincir var sorun yok yeniside 25 lira

gelde çekik gözlüleri sevme
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size sorum şu ki bende cb 125 e var cbf ye hiç binmedim cb titriyormu cbf ye göre görüşünüz nedir artıları eksileri iyi analiz edersinis diye düşünüyorum. Ben 173 boy 67 kg ım. Cb daha spor diye aldım cbf biraz daha kuyruğu yatık, fakat cb sanki titrek gibi?
    titreme konusunda cbf daha iyi. çok az titreme oluyor.. cb de titreme daha çok
    585858 bunu beğendi.
    birGarip..

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet orası öle oringlere az da olsa zarar verebiliyor mazot.

cross da klasik celik zincir var sorun yok yeniside 25 lira

gelde çekik gözlüleri sevme
    Benim cbf'te de normal zincir vardı abi istediğin şeyle temizliyordun ama ben yine de temizlerken daha iyi olur diye gaz yağı kullanıyordum. Crf'nin zincir o-ringli onu mecburen gaz yağı ile temizliyorum. Çekik gözlüye bakmasını bilirsen candır
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6 ay boyunca ybr mi cbf mi demekten kafayı yemiştim kararsızlıktan motor alamıyordum sonra karar verdim ybr almaya gidiyordum beyaz renkte 2013 model sonra birde honda bayine gidip cbf e son kez bir daha bakayım dedim gittiğimde cbf i aldım aldım ama alırken hala aklımda ybr vardı acaba cbften pişman olur muyum diye söyleniyordum kendime sonra cbf e alıştım ve şuan 850 kmlerdeyim gayette memnunum . Şehir içi için gayet güzel kıvrak makine , oturuşu rahat yormuyor titreşim yok vs . çok ekonomik olmasada yinede az yakıyor . full depo ile ortalama yedek depo hariç 450 km falan yaptım . şuan 2. depo dolu bitince bakalım ortalama yine aynı kmleri yaparım . rodaj bitince biraz daha da az yakmaya başlar . Benimde ilk vitesli motorum sürmesi baye zevkli alet ama orjinal lastikleri kötü o yüzden iyi bir lastikle değişilmesi lazım Şuan sıfır fiyatı 5570 tl sınıfın en pahalısı oldu ve yedek parçaları pahalı kaza yapıp düşmemeye bakacaksın yoksa cebini yakar Honda
    Sorması ayıp olmasın 450 km nasıl gidiyorsunuz..??ben full depo ile 280 anca gidiyorum..(yedeğe düşüyor sonra benzinliğe gidiyorum 50 tl felan alıyor buda 10,7 lt anca oluyor..)yani 0,16 krş yakıyor..ben çook merak ediyorum şuanda okadar km yi nasıl yaptığınızı..kullandığınız bi yöntem , metot varmıdır acaba..? yanlış anlamayın öğrenmek amaçlı soruyorum..(motorum daha 3200 de)
    Ezio41 bunu beğendi.
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorması ayıp olmasın 450 km nasıl gidiyorsunuz..??ben full depo ile 280 anca gidiyorum..(yedeğe düşüyor sonra benzinliğe gidiyorum 50 tl felan alıyor buda 10,7 lt anca oluyor..)yani 0,16 krş yakıyor..ben çook merak ediyorum şuanda okadar km yi nasıl yaptığınızı..kullandığınız bi yöntem , metot varmıdır acaba..? yanlış anlamayın öğrenmek amaçlı soruyorum..(motorum daha 3200 de)
    Dostum ben bu cbf yi yeni aldim. 2011 model 10000 km diydi aldigimda. 3 hafta oldu alali. 500 kmmyalabildim daha. Hafta sonlari biniyorum.
    Neyse bu cumartesi denemek icin depoyu fulledim. Sonra izmir havalimanin karsisindaki daglik koy yollarindancumartesi bi 50 km yaptim. Hizli gidemiyorum ama dusuk viteste virajli bir yoldu. Yokus falan ciktim baya. Sonra cumartesi yine havalimaninin ordan urlaya dag yollarindan virajli ve hiz yapamadigim ama dusuk vites gittim bir 60 70 km kadar. Urladan donuste seferhisar gumuldur istikametinden allah ne verdiyse 90 100 bastim. Duz yollarda motoru zorladim. Neyse donusde de bi 100 km kadar yaptim.
    Kisacasi ilk defa yakiti deniyorum 240 km yaptim ve su anda gostergr yarida hatta bi iki milim daha fazla yaridan.
    Vites gecislrini duz yollarda 7-8bin devirde yapiyorum hizli gidecegim zaman. Ama sakin gidecegimde 5-6 bin devirlerde vites buyutuyorum. Mumkun oldugunca fren kullanmamaya calisiyom. Vites kuculterek motoru yavaslatmaya calisiyom. Boylece gaza ister istemez fazla yuklenmiyorum. Bakalim bu hafta sonu full gezecem depoyu kac km de biterecem. Ha bu 240 km yi tek bansima yaptim. Bu hafta sonu hep iki kisi olcaz motorda. Biraz daha fazla yakabilir.
    Senin motor yeni olduguna biraz daha fazla yakabilir. Rodaji eski usulle duz yolda 60km hizla sabit yaptinsa motor tam acilmadigi icin fazla yakabilir. Yada motoru cok yuksek devirlerde kullaniyorsundur yada dur kal cok yapiyorsundur, yada trafikte tapa gaz sonra zart fren. Fren gaz fren gaz cok yaparsan da yakar. Kolay gelsin. Zamanala bnce daha az yakmaya baslar.

Bu arada senin 10.7 lt ile 280 km yapiyorsa; 100 km de 3.82 lt benzin yakiyor demek. Bu cok cok yuksek bi rakam. Cbf nirmal de 100 de 2-2.5 lt yakmasi lazim
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben bu cbf yi yeni aldim. 2011 model 10000 km diydi aldigimda. 3 hafta oldu alali. 500 kmmyalabildim daha. Hafta sonlari biniyorum.
    Neyse bu cumartesi denemek icin depoyu fulledim. Sonra izmir havalimanin karsisindaki daglik koy yollarindancumartesi bi 50 km yaptim. Hizli gidemiyorum ama dusuk viteste virajli bir yoldu. Yokus falan ciktim baya. Sonra cumartesi yine havalimaninin ordan urlaya dag yollarindan virajli ve hiz yapamadigim ama dusuk vites gittim bir 60 70 km kadar. Urladan donuste seferhisar gumuldur istikametinden allah ne verdiyse 90 100 bastim. Duz yollarda motoru zorladim. Neyse donusde de bi 100 km kadar yaptim.
    Kisacasi ilk defa yakiti deniyorum 240 km yaptim ve su anda gostergr yarida hatta bi iki milim daha fazla yaridan.
    Vites gecislrini duz yollarda 7-8bin devirde yapiyorum hizli gidecegim zaman. Ama sakin gidecegimde 5-6 bin devirlerde vites buyutuyorum. Mumkun oldugunca fren kullanmamaya calisiyom. Vites kuculterek motoru yavaslatmaya calisiyom. Boylece gaza ister istemez fazla yuklenmiyorum. Bakalim bu hafta sonu full gezecem depoyu kac km de biterecem. Ha bu 240 km yi tek bansima yaptim. Bu hafta sonu hep iki kisi olcaz motorda. Biraz daha fazla yakabilir.
    Senin motor yeni olduguna biraz daha fazla yakabilir. Rodaji eski usulle duz yolda 60km hizla sabit yaptinsa motor tam acilmadigi icin fazla yakabilir. Yada motoru cok yuksek devirlerde kullaniyorsundur yada dur kal cok yapiyorsundur, yada trafikte tapa gaz sonra zart fren. Fren gaz fren gaz cok yaparsan da yakar. Kolay gelsin. Zamanala bnce daha az yakmaya baslar.

Bu arada senin 10.7 lt ile 280 km yapiyorsa; 100 km de 3.82 lt benzin yakiyor demek. Bu cok cok yuksek bi rakam. Cbf nirmal de 100 de 2-2.5 lt yakmasi lazim
    öncelikle yorumunuz için teşekkürler..ben motoru aldığım günden beri hep fullerim depoyu..her seferinde km sıfırlarım kaç km gidecek diye ve her seferinde 300 km en yaklaştığım 338 oldu..hatta 338 olduğunda motor yolda giderken stop etti kenara çektim yedeğe aldım ve 100-150 mt sonra depoyu fulledim 54 tl 10,610 lt aldı..aşağıdada yazmıştım sayfa 1731 de..

Merhaba arkadaşlar..motoru son kullanmamda full depo ile 338 km yol yaptı..ve benzinliğe gittim 54 tl benzin aldı..hesabıma göre 0,16 krş yakmış..hızda ise 80 i hiç geçmedim desem yeridir..fiş burada..
    http://<a href="http://hizliresim.co...NR.jpg</a></a>

NOT: yeni alacaklara bilgilendirme amaçlıdır..motorum 2700 km de lastik prelli..

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalitelisini alırsan sıkıntı olmaz doğu-batı hondadan aldım ona göre ayarlanmış aynalara kesinlikle değmiyor.
    Ee bende ordan aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

O kadar yol gitmişsin ama çok ucuza almışsın hocam değmiş. Ben burda yarım litresine 5 lira veriyorum.
    Allah'tan buldum. Eğer gittiğim yerde bulamasaydım, /İstanbul / Üsküdar'da bi nalburda litresi 15 liraya satılıyordu. Acaba alır mıydım bilemiyorum artık.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende bi defa deneme amaçlı uzun yol gezisinde depoyu full çaktım 440 ta yedege düştü ama bu havalar soğuduğundan beri 3lt yakıyordur bu aralar takip edemiyorum hep artçılı şehir içi takılıyorum..

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    bugün feyizoğlundan motosiklet genel bakım spreyi aldım güderi ile sildim.

oto yıkamacılarda ki köpüklü hızlı yıkamadan oluşan beyazlıkları yok etti. ilk günkü gibi oldu.
    bu hafta içinde tekrarlayıp zinciri ve jantıda temizliyicem.
    motor temizlendikçe mutlu oldum valla :D:D
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bu gece eve dogru gelirken yolda benzin bitmeye başladı e 5 te 70 80 e yakin gidiyordum orta seritte . Motor teklemeye basladi hemen elimle motor bir yandan gidiyor yedek depoya aldim ve trip metreye baktigimda km 421 idi 53 tl ye doldurmustum 10.5 litre benzini yarin gidip yine fullerim artık benim motorum suan rodajda km 890 a geldi . Vitesleri hep 5 6 bin devirde kullanip 5 6 bin devirde suruyorum . 5 bin devirde 5. Viteste çeyrek gaz ile 65 km hiz yapiyor suan . Ort. 60 70 gidiyorum hep . Bazende 6 bin devirde 80 de gittigimde oluyor . Hep tek biniyorum .hatta diyorum keske full depoyla en azindan bi 500 km yapsak iyi olcak ybr 125 full depo ile 520 km falan yapiyor çünkü rodajdan sonra belki ort. 450 km yakicak gibi görünüyor tapa gaz gezmezisek bakalim zaman gösterecek

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben ilk aldığımda 408km i gördüm yedek dahil
    Geçen 350 yi zor zoruna gördüm.Yedek dahil .Karb ve subap ayarı sağlam bir yapılması lazım.
    Hava filtresini de yeni değiştirdim ama.Bakalım h.sonu gelsinde.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee bende ordan aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Allah'tan buldum. Eğer gittiğim yerde bulamasaydım, /İstanbul / Üsküdar'da bi nalburda litresi 15 liraya satılıyordu. Acaba alır mıydım bilemiyorum artık.
    Nasıl yani seninki değiyormu,farklı çeşitlerimi var ben anlayamadım şimdi halbuki kargoyla aldım ben gidip görmüşlüğümde olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler