Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    arkadaşlar bilmiyorum yanlışmı yapıyorum ben durmak için önce ön freni sıkıyorum yavaş yavaş baktım olmuyo öyle arka freni kullanıyorum..daha verimli fren oluyor gibi geliyor..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilmiyorum yanlışmı yapıyorum ben durmak için önce ön freni sıkıyorum yavaş yavaş baktım olmuyo öyle arka freni kullanıyorum..daha verimli fren oluyor gibi geliyor..
    Arka fren yavaşlatmak, ön fren durdurmak için derler. Haa keza çokta doğru.
    Yaptığının tam tersini yapsan hiçbirşey olmaz ama, sadece ön frenle durmaya çalışmak çok çok tehlikeli. Ön amortisörler iner iner, sen bu arada sıkmaya devam edersen denge bozulur arkayı savurmaya başlar. Veya, aniden elin takılır frene, freninde çok iyi bir zamanına gelir, arka yine savurur. Aman diyeyim, alışkanlığını değiştir derim ben sana.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ben daha çok arka fren kullanıyorum ön fren ile destek alıyorum . ama hızım yavaşsa sadece ön freni hafif sıkarakta yavaşlatıyorum motoru . Altın elbiseli adamın videosu vardı bununla ilgili
    gitaryolcusu ve NiGHTMaRe07 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren kullanmadan nasıl durulur ki
    sen doğruyu yapıyorsun yanlız limon sıkar gibi sıkacaksın hart diye değil...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hiç ön fren kullanmadan sadece arka frene yavaşca basarakta motor duruyor denemişliğim çok var

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    birde panik arka fren dene bakalım nasıl duracan şöyle 80/km gibi hızlarda mesela

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Bu fren meselesi hakikaten çok önemli yahu. Nasıl fren yapacağını ne kadar da bilsen; pratiğin ve alışkanlığın olmadığı sürece önünde zart diye duran adama kene gibi yapışırsın. :D Aman diyeyim arkadaşlar Allah hiçbirimize vermesin kaza bela. Apaçide olsa, adam akıllı bir sürücü de olsa motosikletten gelen kayma sesini duyunca inanın çok endişelenirim. Fren yapmasını bilmeyen adamın yapacağı birşey; duracağım diye arkayı kaydırmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Panik frenine ilişkin görülebilecek en iyi görüntü sanıyorum ki bu. Bir çoğunuz izlemişsinizdir muhtemelen. Bu hızlarda ön frene cart diye asılmış olsaydı ne olacağı aşikar. Zaten çift disk + 4-5 pistonlu kaliper olması muhtemeldir. Motorun sesinden anlaşılabileceği gibi; fren mesafesi gerçekten çok kısa. Bu kısa süreler içerisinde arkayı kaldırmadan sadece ön frenle aynı durum gerçekleşmezdi. Arkayı da kaydırmadığını düşünüyorum.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren kullanmadan nasıl durulur ki
    sen doğruyu yapıyorsun yanlız limon sıkar gibi sıkacaksın hart diye değil...
    aynen söylediğiniz gibi yapıyorum zaten..ön fren hızı çabuk kesiyor arka ile hızlı duruş yapabiliyorum..

Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fren meselesi hakikaten çok önemli yahu. Nasıl fren yapacağını ne kadar da bilsen; pratiğin ve alışkanlığın olmadığı sürece önünde zart diye duran adama kene gibi yapışırsın. :D Aman diyeyim arkadaşlar Allah hiçbirimize vermesin kaza bela. Apaçide olsa, adam akıllı bir sürücü de olsa motosikletten gelen kayma sesini duyunca inanın çok endişelenirim. Fren yapmasını bilmeyen adamın yapacağı birşey; duracağım diye arkayı kaydırmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Panik frenine ilişkin görülebilecek en iyi görüntü sanıyorum ki bu. Bir çoğunuz izlemişsinizdir muhtemelen. Bu hızlarda ön frene cart diye asılmış olsaydı ne olacağı aşikar. Zaten çift disk + 4-5 pistonlu kaliper olması muhtemeldir. Motorun sesinden anlaşılabileceği gibi; fren mesafesi gerçekten çok kısa. Bu kısa süreler içerisinde arkayı kaldırmadan sadece ön frenle aynı durum gerçekleşmezdi. Arkayı da kaydırmadığını düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=ALDo9yVaOf0

benim tahminimce videodaki arkadaş her iki frenide aynı anda kullanıyorki okadar kısa mesafede duruyor..

bu araada videoyu ilk defa izledim biran kendimi sürücünün yerine koydum kesin arka cama yapışmıştım..o süratle durmamız çok zor..allah kimseyi böyle duruma düşürmez inşallah..
    gitaryolcusu bunu beğendi.
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar, 2011 model 10000 km de cbf 150 aldim. Fakat on amortisor cok asiri yumusak. On frene dokundugunda şat diye motor gonuluyor. Virajlarda tirsiyorum acikcasi. Genelde boyle midir cbf lerin on amortisoru? Yoksa benimkinde mi sorun var. Eger sorun varsa icindeki yag bosalmis veya ozelligini kaybetmis olabilir mi? Kecelerine baktigimda yag sizintisi yoktu. Yardimci olurmusunuz?
    Saygilar

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Daha önce başka motor kullandıysanız bu size anormal gibi gelebilir. Bir süre Crf kullandıktan sonra cbf'in bu tarafından ben de rahatsız oldum ama bu motorun hakkı da budur çok fazla bişey beklememek lazım. Hala amortisörün daha önceden yağ kaçırdığını düşünüyorsanız başka bir cbf kullanıp onunla karşılaştırabilirsiniz. Bu arada virajda ön fren kullanmama olayına zaten bunu yapmadığınızı düşünerek girmiyorum bile.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar uzun bi aradan sonra merhaba benim motorun sigortası bitti yakın zamanda yaptıran varmı fiyat bilgisi alabilirmiyim..

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun bi aradan sonra merhaba benim motorun sigortası bitti yakın zamanda yaptıran varmı fiyat bilgisi alabilirmiyim..
    O ŞEKİLDE 3500 VERİRİM SİGORTASIZ )))

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

bu arada arkadaşlar pazar günü
    GEBZE BALLIKAYALAR'a gidiyoruz..gelmek isteyen olursa sabah 8 bucukta levent bp de olalım.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorunuz hayırlı olsun. Daha önce başka motor kullandıysanız bu size anormal gibi gelebilir. Bir süre Crf kullandıktan sonra cbf'in bu tarafından ben de rahatsız oldum ama bu motorun hakkı da budur çok fazla bişey beklememek lazım. Hala amortisörün daha önceden yağ kaçırdığını düşünüyorsanız başka bir cbf kullanıp onunla karşılaştırabilirsiniz. Bu arada virajda ön fren kullanmama olayına zaten bunu yapmadığınızı düşünerek girmiyorum bile.
    Mesajin icin tesekkurler.
    Daha once 10000 km kadar kanuni caracak kullanmistim. O cin malinin bile on amortisoru daha iyidi. Ama benim motorun buyuk ihtimalle kecekeri patlamis yaglari zamaninda bosaltmis olabilir. Dedigin gibi baska cbf denemek lazim.
    Virajda fren sıkmiyorum ama ama onume bisey ciktiginda az biraz gazi azalttigimda tamamrn kesmiyorum. Buna ragmen motor one dogru baya bi egiliyor. Bunun ayari yokmudur sertlestirme yapamayizmi? Yada icinde yag bitip bitmedigini kendim kontrol edebilir miyim?
    Tesekkurler

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, 2011 model 10000 km de cbf 150 aldim. Fakat on amortisor cok asiri yumusak. On frene dokundugunda şat diye motor gonuluyor. Virajlarda tirsiyorum acikcasi. Genelde boyle midir cbf lerin on amortisoru? Yoksa benimkinde mi sorun var. Eger sorun varsa icindeki yag bosalmis veya ozelligini kaybetmis olabilir mi? Kecelerine baktigimda yag sizintisi yoktu. Yardimci olurmusunuz?
    Saygilar
    Çevremde cross kullanıpta ilk kez cbf ye binen 2-3 kişide bunları söylemişti.Her an altımdan gidecekmiş gibi oluyor diyordu.
    Alışınca güzel bir motor.
    dockerengin bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ARKADAŞLAR MOTORUM 20/03/2013 TARİHİNDE İSTANBUL ATAŞEHİR KÜÇÜKBAKKALKÖY DE ÇALINMIŞTIR. GÖREN ARKADAŞLARIN 5357138249 NOLU TELİ ARAMALARI RİCA OLUNUR.
    2013 MODEL BEYAZ YZF R 125 15BİN KMDE 34JM7008 PLAKALI

Motosikleti
    Çok geçmiş olsun hocam. ÖZellikle diğer motorlardan ayırt edici farklılıkları var mı? Çizik kırık vs gibi

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hafta önce, bitecek olan sigortamı demir sigorta da yaptırdım 75 tl çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı taksim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR MOTORUM 20/03/2013 TARİHİNDE İSTANBUL ATAŞEHİR KÜÇÜKBAKKALKÖY DE ÇALINMIŞTIR. GÖREN ARKADAŞLARIN 5357138249 NOLU TELİ ARAMALARI RİCA OLUNUR.

https://imagizer.imageshack.us/v2/10...0/829/6z9k.jpg
    https://imagizer.imageshack.us/v2/32...0/401/ek72.jpg
    Geçmiş olsun...

Motosikleti
    [QUOTE=FermanogLu;3298235]Bir hafta önce, bitecek olan sigortamı demir sigorta da yaptırdım 75 tl çıktı.[COLOR="Silver"]

Ben geçen sene nisanda 262 liraya yaptırdım. İstanbul plakanın gözü kör olsun

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı taksim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://imagizer.imageshack.us/v2/10...0/829/6z9k.jpg
    https://imagizer.imageshack.us/v2/32...0/401/ek72.jpg
    geçmiş olsun inşallah bulunur. garajdan mı çalındı? kilitli miydi?

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben geçen sene nisanda 262 liraya yaptırdım. İstanbul plakanın gözü kör olsun
    Benim Bursa plaka.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler