Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba
    bi süredir resim eklemiyodum. baktıkça bakasım geliyo. ilk başta bu kadar sevmiyodum ama gün geçtikçe daha çok seviyorum )))

http://i.hizliresim.com/DXMX5l.jpg

http://i.hizliresim.com/rLQLN1.jpg

buda eski hali ve yıkadıktan sonra temizleyici ile parlattıktan sonra ki hali
    http://i.hizliresim.com/nP7Pp1.jpg
    Sen motoru nasıl bir yerde saklıyorsun da depo o hale geldi.Çok şaşırdım valla.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benimde 2013 cbf var 1 ayi biraz geçti 2bin km oldu. Benim devir saatide 6 7bin devirden sonra sapitiyor artiyor düşüyor falan ama 6bin in altında bir silinti yok. Daha gidemedim teknik servise 23nisan i bekliyorum. Acaba 2013 modelde kronik birşey mi?
    Benimki de 2013 model. Öyle bir problem ile henüz karşılaşmadım.
    Muhammed Karayama
    542 718 0324
    0 RH (+)

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki de 2013 model. Öyle bir problem ile henüz karşılaşmadım.
    Denk geldi demekki hocam

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Bir apaçi doğuyor :D tamamen can sıkıntısından ve motorun orjinal halinden sıkıldığımdan dolayı ufak bir değişiklikle tekrardan motordan zevk almaya başladım. Motordan gelen vıyvıy sesten şişen kafam artık egzoz sesinden şişiyor. 22bin km motordan şişdi 22bin de egzozdan şişsin bakalım

Ezio41, caredline, gitaryolcusu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir apaçi doğuyor :D tamamen can sıkıntısından ve motorun orjinal halinden sıkıldığımdan dolayı ufak bir değişiklikle tekrardan motordan zevk almaya başladım. Motordan gelen vıyvıy sesten şişen kafam artık egzoz sesinden şişiyor. 22bin km motordan şişdi 22bin de egzozdan şişsin bakalım
    http://i.hizliresim.com/dj28jZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/59kL9M.jpg
    http://i.hizliresim.com/A2qn27.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=-f5tt...&feature=share
    Baya güzel olmuş sesi daha tok ses çıkıyor Ne kadara mal oldu size ? Markası nedir egzosun ?

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/dj28jZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/59kL9M.jpg
    http://i.hizliresim.com/A2qn27.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=-f5tt...&feature=share

Güle güle kullan..inşallah şikayet gelmez :=) bu arada motordaki sibop kapağı sesi kronik herkezde var anlaşılan...

Bu arada benim motorda 2013 model tam 1 yıl oldu alalı..benim devir saatinde çok şükür hiçbir sıkıntı yok..
    cumartesi sigortasını yaptırdım 85 tl ye zor bulduk yapan yer..çoğu 120-130 tl çıkartıyor..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

Motosikleti
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada motordaki sibop kapağı sesi kronik herkezde var anlaşılan...
    Bende henüz sibop sesi yok yeni olduğu için herhalde

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende henüz sibop sesi yok yeni olduğu için herhalde
    İnşallah olmaz..benimkiside 1000 kmden sonra başladı..
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam. Temizleyici olarak ne kullanıyorsun cila mi yoksa başka sprey falan mi
    http://www.feyizoglu.com/Arexons-Mot...i_45777.html#0

ilk önce sade suyla yıkıyorum sonra motosiklet genel temizleyici kullanıyorum hocam. güderi ile siliyorum parlatıyorum.
    cila olarak geçiyo galiba, çünkü temizlemenin haricinde farkedilir derecede parlatıyo.

ama gidonun orada ki siyah plastik parçaları parlatmayı beceremedim tam istediğim gibi olmuyo.

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motoru nasıl bir yerde saklıyorsun da depo o hale geldi.Çok şaşırdım valla.

hocam motoru koyduğum yerin yanında araba yıkıyolar. arabadan uçan tozlar motora geliyo, bide su sıktıklarında motorada geliyo biraz(genelde bi tane acemi var o sıçratıyo suyu diğerleri adabıyla yıkıyo arabayı), çamur gibi duruyo üstünde.
    o resimde gördüğün motorun 5 günlük hali.
    işe servisle gidiyodum akşamdan akşama biniyodum bikaç günde bir. o zaman olmuştu.
    artık hergün biniyorum ve hergün temizliyorum her an temiz.
    hatta bugün benzin alırken benzinci yeni mi aldın dedi çok hoşuma gitti
    soa bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150

ilk önce sade suyla yıkıyorum sonra motosiklet genel temizleyici kullanıyorum hocam. güderi ile siliyorum parlatıyorum.
    cila olarak geçiyo galiba, çünkü temizlemenin haricinde farkedilir derecede parlatıyo.

ama gidonun orada ki siyah plastik parçaları parlatmayı beceremedim tam istediğim gibi olmuyo.

hocam motoru koyduğum yerin yanında araba yıkıyolar. arabadan uçan tozlar motora geliyo, bide su sıktıklarında motorada geliyo biraz(genelde bi tane acemi var o sıçratıyo suyu diğerleri adabıyla yıkıyo arabayı), çamur gibi duruyo üstünde.
    işe servisle gidiyodum akşamdan akşama biniyodum bikaç günde bir. o zaman olmuştu.
    toz çamur çok önemli değil de.. araba yıkanıyor su geliyor diyorsunuz. küf pas sorunu yaşadınız mı veya yaşamaktan korkmuyor musunuz

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Baya güzel olmuş sesi daha tok ses çıkıyor Ne kadara mal oldu size ? Markası nedir egzosun ?
    bir markası yok, sahibinden de 85-120 tl arasında değişen tri-oval egzozdur kendileri. işçilik olarakta 30-50 tl arası.
    Alıntı NiGHTMaRe07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan..inşallah şikayet gelmez :=) bu arada motordaki sibop kapağı sesi kronik herkezde var anlaşılan...
    motor ısındıktan sonra oluyor hep, subap ayarı yaptırmak lazım

Motosikleti
    Alıntı mustbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toz çamur çok önemli değil de.. araba yıkanıyor su geliyor diyorsunuz. küf pas sorunu yaşadınız mı veya yaşamaktan korkmuyor musunuz

yok hocam öyle değil işte ben tam ifade edemedim. ıslanmıyo motor.
    daha önce başka yerdeydi buraya aldığımda böyle oldu işte

brandayla sorunu çözdüm artık öyle duruyo

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Güngör motor lastikte kampanya yapmış aradım konuştum Michelin için takma dahil 230 tl dedi irc daha ucuz ama onu sormadım.

Motosikleti
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güngör motor lastikte kampanya yapmış aradım konuştum Michelin için takma dahil 230 tl dedi irc daha ucuz ama onu sormadım.
    http://i.hizliresim.com/oQZBZb.jpg
    bende michelin var ve memnunum. ırc kullanmadığım için bişey diyemicem ama michelini tavsiye ederim.

Motorumu 2 günden beri çıkarmıyordum havaların soğukluğundan dolayı az önce bi motoruma bakayım dedim . Bir de ne göreyim depo ve koltuk kısmı komple cola dökülmüş yapış yapıştı her yer ah o colayı dökeni iş üstü yakalasaydım çok fena şeyler olacaktı ... insanlarımız nedense çok haset dolu kendilerinde sahip olamayan şeyleri başkalarında görünce illa zarar verecekler o. çocukları
    dostum geçmiş olsun. sanırım senle honda haldızda görüşmüştük. sen daha yeni düşmüştün. koruma demirin yamulmuş ve grenaja dayanmıştı. lastikleri değiştirmeye gelmiştin. bizde arkadaşın sıfır aldığı cbr 250 yi alıyoduk. bende geçen ay cbf 150 aldım. 2012 siyah 4000 kmde.
    bende daha ehliyeti alamadım. ufak ufak turluyorum. daha bikaçyüz km oldu.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mr.Smith adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum geçmiş olsun. sanırım senle honda haldızda görüşmüştük. sen daha yeni düşmüştün. koruma demirin yamulmuş ve grenaja dayanmıştı. lastikleri değiştirmeye gelmiştin. bizde arkadaşın sıfır aldığı cbr 250 yi alıyoduk. bende geçen ay cbf 150 aldım. 2012 siyah 4000 kmde.
    bende daha ehliyeti alamadım. ufak ufak turluyorum. daha bikaçyüz km oldu.
    Evet abi hatırladım biraz muhabbet etmiştik Ehliyetsiz gezmek baya zor olur senin için abi bir an önce alda rahat et

Evet abi hatırladım biraz muhabbet etmiştik Ehliyetsiz gezmek baya zor olur senin için abi bir an önce alda rahat et
    26 sında ehliyet sınavı var. trafiğe çıkmıyorum zaten. ara sokaklarda dağ yollarında fln turluyorum.
    bu arada sanırım subap sesi benim makinede de var. gaz verince şıkır şıkır ses geliyor gibime geldi.

Motosikleti

Hmm anladım.Hani pas tutar ya depo eskimiş bir motorun demirleri veya.Onun gibi gözüktü.
    Ya bu mafsaldaki renk solmasını nasıl halledecem bilmiyorum motoru satmayı düşünüyorum
    detaylı temizlik boya koruma fln yapıp satıcam açıkcası.Zaten temiz motor bir o mafsaldaki solma kötü gözüküyor.
    Millet bayaa uçmuş bu arada fiyatlarda onu gördüm 30-40 bindeki 2010 modellere fln 3.750 yazan var.
    Benim o zaman 2011 30 binde 4.250 fln yazmam lazım.Lastik Mich.+Shad Çanta.
    Ufak tefek düşmesi oldu.Motor kısmına anahtar değmedi ama.Saat gibi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm anladım.Hani pas tutar ya depo eskimiş bir motorun demirleri veya.Onun gibi gözüktü.
    Ya bu mafsaldaki renk solmasını nasıl halledecem bilmiyorum motoru satmayı düşünüyorum
    detaylı temizlik boya koruma fln yapıp satıcam açıkcası.Zaten temiz motor bir o mafsaldaki solma kötü gözüküyor.
    Millet bayaa uçmuş bu arada fiyatlarda onu gördüm 30-40 bindeki 2010 modellere fln 3.750 yazan var.
    Benim o zaman 2011 30 binde 4.250 fln yazmam lazım.Lastik Mich.+Shad Çanta.
    Ufak tefek düşmesi oldu.Motor kısmına anahtar değmedi ama.Saat gibi.
    pas filan yok hocam Allah'a şükür. bi yandan naked motor istiyorum bi yandan da bi grenaj parlat oldu bitti diyorum al bi ss kurtul.
    ama benimde içimde cc yükseltme isteği oluşmaya başladı.
    seneye bi mt07 yapıcam kısmetse.

Motosikleti
    pas filan yok hocam Allah'a şükür. bi yandan naked motor istiyorum bi yandan da bi grenaj parlat oldu bitti diyorum al bi ss kurtul.
    ama benimde içimde cc yükseltme isteği oluşmaya başladı.
    seneye bi mt07 yapıcam kısmetse.
    Valla bizim grubtakilerin motorları karışık.Racing Naked Enduro hepsi var.Hepsinin tadı hakkaten farklı hepsini bir pakette sunan bir motor yokmu yav
    660 danR6 ya sonraGsr,Fazera ,Er6n bindim.Ama büyük ihtimalle racing almazdım.Motora çok bindiğimden dolayı.
    Mayıs sonu gelecek kısmetse arkadaşım mt-07 aldı.Onun da tadına bakıcaz rodaj sonrası inş.
    Ama hocam Gsr 600 farklı bir dünya hakkaten denedikten sonra tüm fikirler silinip sahibinden.com da gsr ilanlarına bakacağına eminim.
    660 da öyleydi çok özel bir motor.
    90 la kaldırıma çarptık motorda hasar yok ya çalıştırdık devam ettik.Bizde vardı )O da elimin üzerine düşmüştüm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler