Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada ısınınca benim motordan da sübap sesi geliyor. 1700km oldu. Sübap ayarı yaptırsam mı acaba.
    4000 i bekleme elbet sübap ayarı için ama şöyle bi 2500-3000 km olsun motorun, öyle git. Hafif bi sübap sesi varken sübap ayarı yaptırırsan, ayardan sonra tekrar bozması söz konusu olabilir. Sübaplar iyice ayarı max ne seviyeye kadar kaçacaksa o seviyeye ulaşsın veya çok yakın bi sevieyeyeye yaklaşsın. O anda güzel, sente çakısı ile bi sübap ayarı yaptırırsan bir daha çok uzun km lerde sübap ayarı kaçırmayacaktır. bende 4000 i beklemedim. 2500-3000 seviyelerinde sübap ayarı yaptırdım. Şıkıtrılı çalışma ısınınca tavan yapmıştı. Şu an 18 bindeyim. Şu anda hiç sübap sesi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Yaw yukarıda ki mesajım basınçlı yıkama makinesiyle ilgili mesajımda makine şu demişim, linkini kopyalamıştım buraya falat yapıştırmayı unutmuşum. Motorumu yıkadığım ve basıncı, yıkama kalitesi olarak çok memnun kaldığım makine bu:

http://www.hepsiburada.com/Liste/Pro...oryId=34001222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ethem ab, al da , artık yıkamaya sana geleyim

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorunu yeni motoru İlerki zamanlarda yağ yakma tamamen kesildi mi ? Yoksa az oranda da olsa yağ yakma yine var mı ? otorun performansı çekişi nasıl. Paylaşırsan çok faydalı olacaktır. Bu arada hangi serviste motor sıfırlama yapıldı ?
    Sağolun Şimdilik Canavar Gibi Eskisinden Farkı Yok. Servis İçin Sürekli Mototala Gidiyorum Şu Anda 600 Km Civarı Yol Yaptım Bir Sıkıntı Yok. Sürekli Götürdüğüm için Artık Servis Sorumlularıda Tanıyo Hızlı Bi Şekilde Çıkarttılar Motorumu

Bu Arad Karcher In Basınclı Yıkaması Bendede Var 2100 Modeli Koçtaştan 170Tl Cıvarında Bır Paraya Aldım Basıncı Gayet İyi Motorumun Çamurluk İçleri Pırıl Pırıll
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem ab, al da , artık yıkamaya sana geleyim
    Kardeşim benim, her zaman beklerim. Ama çok harika bişeymiş yaw, boş yere eziyet çekmişim ben senelerdir zincir temizliği bilmen ne, meğerse ne kadar kolaymış

Motosikleti
    cbf 150
    yaklasık bır ay once 2011 cbf 150 ıle motorsıklet deneyımlerıme baslamıs bulunmaktayım.deneyımlerımı yasadıktan onumuzdekı sene buyuk motor almayı dusunuyordum fakat bır akrabamız motorsıkletını satatacagını soleyınce fıkrımı degıstırdım.
    2006 honda 600f 28000 km de sızce fıyatı 12-13500 arası olan bu motoru dusunmelımıyım.bırde honda 600f ın bakımında neler vardır.ne kadara bakım masraflarının altından kalkabıırız.(motor genel bakım dısında cok temız cızık dahı yok)

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ugur1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklasık bır ay once 2011 cbf 150 ıle motorsıklet deneyımlerıme baslamıs bulunmaktayım.deneyımlerımı yasadıktan onumuzdekı sene buyuk motor almayı dusunuyordum fakat bır akrabamız motorsıkletını satatacagını soleyınce fıkrımı degıstırdım.
    2006 honda 600f 28000 km de sızce fıyatı 12-13500 arası olan bu motoru dusunmelımıyım.bırde honda 600f ın bakımında neler vardır.ne kadara bakım masraflarının altından kalkabıırız.(motor genel bakım dısında cok temız cızık dahı yok)
    Bu soruna cevap arayacağın Honda cbr 600f kullanıcıları bilgi paylaşım başlığıdır. Burası yanlış adrestesin

Link:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

Motosikleti
    cbf 150
    ethem bey su anda cbf 150 kullanıcısıyım ve motoru ne kadar buyutursem buyutuyum cbf 150 den vazgececegımı dusunmuyorum.deneyımlı cbf 150 kullanıcılarından da buyuk motorsıklete gecmeye heveslenmıs artılarını ve eksılerını bılen kısıler cıkar ve fıkırlerı ıle benım dusuncemıde sekıllendırırler dıye dusundugum ıcın konuyu sızlerle paylasmak ıstedım

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    süpap sesi nasıl oluyoki :S ben anlamam :S

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ethem bey su anda cbf 150 kullanıcısıyım ve motoru ne kadar buyutursem buyutuyum cbf 150 den vazgececegımı dusunmuyorum.deneyımlı cbf 150 kullanıcılarından da buyuk motorsıklete gecmeye heveslenmıs artılarını ve eksılerını bılen kısıler cıkar ve fıkırlerı ıle benım dusuncemıde sekıllendırırler dıye dusundugum ıcın konuyu sızlerle paylasmak ıstedım
    Ok sorun yok, şunu cevaplandırabilirim sanırım, cbf ve cbr sınıfı farklı modellerdir. Cbr race yani çoğu cbf 150 kullanıcısı cbf e değilde tourring, naket gibi modelleri tercih ederler cbf ten sonra, cbf 150 ye aşıksan , cbr tarz olarak sarmayabilir. cbf 125 kullanıyor olsaydın cbf 600 f inanılmaz hoş bir tercih ve cc terfisi olabilirdi ama şimdi aynı şeyi söyleyemiyorum.

Cbr in bakımlarında neler yapıldığı ve bakım maliyetleri ile ilgili bilgiyi yukarıda ki mesajımda da dediğim gibi en iyi cbr 600f kullanıcıları bilgi paylaşım başlığı altında bulursun. Biz bilmeyiz. Bizi aşar

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:20 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpap sesi nasıl oluyoki :S ben anlamam :S
    Motor ilk çalıştırıldığında pek belli olmayan, motor ısındıkça artan, motor özellikle sıcakken motorun sesini kasksız dinlediğinde şıkı şıkı şıkı... motorun kendi çalışması ile birlikte aynı tempoda çıkan bi ses, soğukken ilk çalıştırma anında olmayan rahatsız edici bir ses. Kakksız bu yönde bi kontrol et.
    fatih545 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    ethem bey tesekkur ederım bılgılendırmenız ıcın.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    . 4 litre yağ yağ filtrei hava filtresi dört buji 300 tl eder bir takım lastik orta yollu 700 tl km de en az 25kurus yakar bunlar standartları arıza durumunda neler olur bilemem Google de arat parça diye ne ne fiyata çıkar Cbr 600f sport Turing sır süper sport a göre oturması daha rahat 110 hp lük makina ekonomik gücün ve tecrüben yeterse superdir

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Bence gereksiz..Bir motor 90-100ü rahat basıyorsa,her yönüyle ekonomik ve konforluysa yemişim büyük motoru.

Motosikleti
    honda cbf 150 siyah
    arkadaşlar herkese merhaba.. motoru ilk çalıştırdıgım zaman bir şakırtı geliyor bir haftadır var.ısınınca kesiyor ama kapatınca motor biraz soguyup çaıştırdıgımda ses geri geliyor .iki kişiyle dik bir bayırdan aşagıyaa indik 2. vitesde acaba fazlamı zorladık ..bu arada kilolarımız biraz fazla...bilgisi olan varmı?

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı ekber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba.. motoru ilk çalıştırdıgım zaman bir şakırtı geliyor bir haftadır var.ısınınca kesiyor ama kapatınca motor biraz soguyup çaıştırdıgımda ses geri geliyor .iki kişiyle dik bir bayırdan aşagıyaa indik 2. vitesde acaba fazlamı zorladık ..bu arada kilolarımız biraz fazla...bilgisi olan varmı?
    Bayır asagıya inmek motoru zorlamaması lazım. 2. vitesde bayır asagı kesiciye girene kadar basıp oyle gitmemişsindir... Bahsettigin ses balansor dişlisinden geliyor olabilir.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Arkadaşlar uzun ön cam siperliğini tavsiye eden var mı?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye ederim. İyi günlerde kullan, mesajlarını yeni yanıtlayabildim. Kusura bakma.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aklımda uzun on cam fakat ruzgari direk kask a veriyormuş , boyun ağrısı yapar mı acaba
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aklımda uzun on cam fakat ruzgari direk kask a veriyormuş , boyun ağrısı yapar mı acaba
    Rüzgarı direk kaska verdiği doğru, camın en üst noktası kullanıcının baş hizasına geliyor. Böyle olunca camın hemen üstünden aşan rüsgara maruz kalıyor başımız. Ama motorumuz çok hızlı bi motor olmadığı için bu olumsuzluk fazlaca hissedilmiyor, yani boyun ağrısı yapacak veye sürüş kaliteni olumsuz etkileycek bi posizyon yok. Bu rüzgarlığın asıl faydasını kışın görürsünüz. Direk göğsünüze çarpan soğuk rüzgar artık olmayacak

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında önce de kaskla beraber vücuduna rüzgar geliyordu. Uzun camda sadece vücuda gelen rüzgarı oldukça azaltıyorsunuz. Ben 3 yıldır uzun camla kullanıyorum, boyun ağrısı değil de kask rüzgar sesini içeri alıyorsa biraz daha artıyor. Rüzgar kaska vurunca hafif başınızı öne eğdiğinizde dengeleyebiliyorsunuz kaskın ağırlığını.
    Bir de cam fiyatı 30 tl gibi bir şey, alın beğenmezseniz değiştirirsiniz orjinalini takarsınız

Ani rüzgarlarda vücudunuz paraşüt etkisi ile motosikleti anlamsız yavaşlatmıyor öyle güzel bir özelliği de var

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşım cbf'ine uzun cam almıştı onun motoru kullanırken benim başım ağrıyordu bütün rüzgar kafada sanki boks macı yapar gibi kafa bi ileri bi geri,ben olsam daha kısa bi cam alırım satılan uzun cam çok uzun ya daha uzun olcak ya daha kısa bu boyut tam kafaya yolluyor ruzgarı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler