Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende bi hoy diyorum gayet şekil hız filan desen sınıfında iyi bi yerde
    ama ben hondaya bindikten sonra kalite alış satışta kolaylık zarar payı parça olayı hepsi çok önemli
    ninja çok hoşuma gidiyor beyaz yada yeşil olacak ancak yeşil yenilerinde daha güzel sanki gibi
    ana yedeği çok pahalı diyorlar
    honda hoşuma gidiyor cbr güzel görüntü filan ne kadar arananı karşılamasada yakıt olarak daha düşük diğerlerine gre parça ucuz ama ben 2. el düşündüğüm için 2. el çok az alternatifi var henüz ancak çok kullanan var bilmiyorum çok karasızım
    aradığım rahat sabit haz hani biz nasıl 5500 devirlerde rahat 80 gidiyoruz rahat 130/140 yapsa aslında yeterli çift kişide zaten 120 ye düşer diye düşünüyorum
    benimde aradığım motor aynen dediğin gibi araç sollarken geçebilirmiyim diye düşünmemem lazım kamyonlar bile 100den aşağı gitmiyor otobanda motor rahat bir şekilde 130-140a çıksa yeter ben zaten hızlı giden biri değilim cbfle 80e sabitler öyle giderim 250cc de alsam gene 80 den yukarı çıkmam. 250cc racing bana göre mantıklı gelmiyor her yeri racing olsa ne olucak o yüzden gönlüm inazumadan yana. Birde ben motoru günlük hayatta kullanmıyorum hafta sonları zevk için kullandığımdan yakıta fazla takılmıyorum parçayada gönlüme sinen bir motor olmalı öncelikle zaten kapıda 1000rr yatıyor yüksek ccde gözüm yok. Bakalım belki cbfi satarım ama onada kıyamıyorum valla sıfır desem yeri hatta geçen ethem abi bu motor güneş görmüyomu diye sordu
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar hiç titreşim olmayan bir motosiklet varmıdır sizce??????

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hiç titreşim olmayan bir motosiklet varmıdır sizce??????
    çift silindirden sonrası titreme yapmaz...

Motosikleti
    cbf 150
    ne o suziki inova o da fena değil hani

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde aradığım motor aynen dediğin gibi araç sollarken geçebilirmiyim diye düşünmemem lazım kamyonlar bile 100den aşağı gitmiyor otobanda motor rahat bir şekilde 130-140a çıksa yeter ben zaten hızlı giden biri değilim cbfle 80e sabitler öyle giderim 250cc de alsam gene 80 den yukarı çıkmam. 250cc racing bana göre mantıklı gelmiyor her yeri racing olsa ne olucak o yüzden gönlüm inazumadan yana. Birde ben motoru günlük hayatta kullanmıyorum hafta sonları zevk için kullandığımdan yakıta fazla takılmıyorum parçayada gönlüme sinen bir motor olmalı öncelikle zaten kapıda 1000rr yatıyor yüksek ccde gözüm yok. Bakalım belki cbfi satarım ama onada kıyamıyorum valla sıfır desem yeri hatta geçen ethem abi bu motor güneş görmüyomu diye sordu
    valla aynen ya otobanda kamyonalr bile beni sollarken moralim bozuldu =) istediğimde sollama yapabileyim orta şeridi rahat rahat kullanabileyim otobanda yeter =) bende race makine sevmiyorum hyo alcak olsam naked ını alırım ama honda kawasaki gibi markaların naked 250cc si yok suzuki inazuma çok güzel görünüyor ki eminim makine olarakda şahane olacak ama piyasaya yeni giren bir motor almaya korkarım hemde sıfır alacak gücüm yok malesef =) ben 2. el almam için bile okullar açılınca parttime iş bulmam gerekiyor =) istanbul anadolu yakasında tanıdığı bildiği bi yer olan varsa parttime iş aranıyor =)

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ethem abi bizim hava filitresini nerden alıyosun? internettenmi?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    rialliden aldı galiba..ama sofuda vardır şekerim..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    riallideki hava filtresi yan sanayi olduğu için sıkıntılı çıktı, hava filtresi yuvasına zor oturttum ve rölantiyi 0,1-0,2 gibi düşürdü, yani motorun çekişi düştü. Hava geçirme özelliği zayıf dandik bi ürün yapmışlar, akabinde değiştirdim. Sofuoğlundan almıştım. Burası orj. parça, filtre vs getiriyor. Ellerinde varsa hemen al. Yoksa da ben her zaman db motor Ümraniye' den parçalarımı alıyorum, kargoyla ertesi gün elime geçiyor. orj. olduğundan emin olarak ve içim rahat bi biçimde. Mesele bujiyide sakın yan sanayi alma. Deneyimle sabittir 2500 km oldum. yarın yağ değiştireceğim Çok geziyoruz bu günlerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rialliden aldı galiba..ama sofuda vardır şekerim..
    rialli deki parçaların sanırım çoğu yan sanayi, ama aralarında sıkıntı olmayan parçalar da var. Mesela zincir dişlilerinde bi problem görmedim. Dün de gezerken yakaladım galiba Nerelere gittiniz bakim Kimler vardı ?

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    riallideki hava filtresi yan sanayi olduğu için sıkıntılı çıktı, hava filtresi yuvasına zor oturttum ve rölantiyi 0,1-0,2 gibi düşürdü, yani motorun çekişi düştü. Hava geçirme özelliği zayıf dandik bi ürün yapmışlar, akabinde değiştirdim. Sofuoğlundan almıştım. Burası orj. parça, filtre vs getiriyor. Ellerinde varsa hemen al. Yoksa da ben her zaman db motor Ümraniye' den parçalarımı alıyorum, kargoyla ertesi gün elime geçiyor. orj. olduğundan emin olarak ve içim rahat bi biçimde. Mesele bujiyide sakın yan sanayi alma. Deneyimle sabittir 2500 km oldum. yarın yağ değiştireceğim Çok geziyoruz bu günlerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

rialli deki parçaların sanırım çoğu yan sanayi, ama aralarında sıkıntı olmayan parçalar da var. Mesela zincir dişlilerinde bi problem görmedim. Dün de gezerken yakaladım galiba Nerelere gittiniz bakim Kimler vardı ?
    abi db hondadan nasıl alıyosun? internet siteleri yok sanırım telefonlamı sipariş alınıyor? abi castrol power1 bulamadık korayla ne kullanıcaz bilemiyorum, sofuoğlunamı gitsem karar veremedim şimdi onlarda castrolde vardı galiba.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    abi db hondadan nasıl alıyosun? internet siteleri yok sanırım telefonlamı sipariş alınıyor? abi castrol power1 bulamadık korayla ne kullanıcaz bilemiyorum, sofuoğlunamı gitsem karar veremedim şimdi onlarda castrolde vardı galiba.
    Db Honda nın internet sitesi var, ama çok aktif değil, cbf 150 parçaları yok. Ben telefonla arayıp sipariş veriyorum, İsmin soaiyism bilgilerini ve asres bilgilerini veriyorsun. İstediğin parçaların toplam maliyetini söylüyorlar ve sana bi hesap numarası veriyorlar. Senin isminden bu hesaba gerkli mevlayı havala veya eft yaptığında sistemlerinden senin isminden para girişini gördüklerinde hamen kargoya veriyorlar istediğin parçaları.

Web sitesi:http: //www.dnbmotor.com
    Siparriş için tel: 0 216 461 06 06

castrol power bir elzem veya olması gereken değil ya ben 50 bin km dir castrol power i 10w-40 1 kez dahi kullanmadım. Sıkıntı yapma. Hatta geçen gün Ahmet n nin motorun yağını değiştirdik. İnan yakınlarda yağ yoktu. Petrol Ofisinin yarı sentetik araba yağını 10w-40 koyduk motora, biraz vites geçişlerinde kalite sıkıntısı yaşarız diye düşünüyordum ama bu olumsuzluğu dahi görmedik. Sofuoğlunda Castrol power 1 Racing 10w-50 var. Tam sentetik. Napıcan başka yağı, denk geldiğinde al mutlaka. Ben yarın bu yağ ile yağ değişimi yapıcam. Şu anda da motorda 10/50 motul var. Bayadır 10w-50 takılıyorum. Yani sorun yok, bizim motor çok fazla yağ ayırt etmiyor aslında marka falan yani. Sadece mevsime uygun olsun, en az yarı sentetik olsun yeter.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar.İnternetim kesildiği için çok sık takip edemiyorum.Şimdi bu cbf nin üretimi felanda durdu.Acaba onun yerine ne getirecekler.Enjeksiyonlu bir makina getirseler peynir ekmek gibi gider.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar.İnternetim kesildiği için çok sık takip edemiyorum.Şimdi bu cbf nin üretimi felanda durdu.Acaba onun yerine ne getirecekler.Enjeksiyonlu bir makina getirseler peynir ekmek gibi gider.
    Zaten cb125'in sürülmesinin nedeni bu diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Cbf 150 ye bizim yaptıklarımız aslında halt etmekten başka bir şey değil, yağ değiştir buji değiştir bilmem ne.. Zamanında bi Aydoğan arkadaşımız vardı. Sonra birden yazmayı kesti, motor mu değiştirdi, ne oldu ne bitti bilmiyorum. Umarım iyidir ve bu mesajımı okuyarak bi selamı bizlerden esirgemez. Aydoğan' a göre sıradan bi bakım anını fotolarla anlattığı ve güzelce açıkladığı, zamanında açmış olduğu bi başlık.. Hey gidi günler hey:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-degisimi.html

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Motorun cuma günü yağını değiştirdim.15 50 yi koyduktan sonra motor özüne döndü ya.önceki yağım 20 40 tı.Motor biraz Gürültülü çalışıyordu.Yeni koyduğum yağın üstüne de bi 250 km yaptım Maşallah Allah nazarlardan saklısın.Harika valla.Sakın 20 40 koymayın.

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

Yahu bu cbf nin henüz yakıt olayını çözmüş değilim 20 tl ye 97 oktan litresi 4.26 dan benzin aldım.ve 250 km yaptım.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    47 konuk mu, maaşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun cuma günü yağını değiştirdim.15 50 yi koyduktan sonra motor özüne döndü ya.önceki yağım 20 40 tı.Motor biraz Gürültülü çalışıyordu.Yeni koyduğum yağın üstüne de bi 250 km yaptım Maşallah Allah nazarlardan saklısın.Harika valla.Sakın 20 40 koymayın.
    20-40 yağı cbf e hangi servis koyduysa, bu işletmenin veya servisin yetkisi, bence ivedi elinden alınmalıdır.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    47 konuk mu, maaşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

20-40 yağı cbf e hangi servis koyduysa, bu işletmenin veya servisin yetkisi, bence ivedi elinden alınmalıdır.
    Manisa servisi 2007 yılından bu yana motorlara castrol 20/40 koyuyor yaz kış aynı yağı kullanıyorlar ordu a.ş honda servisi

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa servisi 2007 yılından bu yana motorlara castrol 20/40 koyuyor yaz kış aynı yağı kullanıyorlar ordu a.ş honda servisi
    20-40 actevo'mu koyuyor yani?Mineral yağdır o yarı sentetik değilki.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olacak ucuz yağ, 10 tl lik yağ koyar motoruna, 20 tl yağ değişim ücreti faturana yazar. Açıkça söyleyeyim, tamamane ticari düşünülüyor, otorlarada yazık ediyorlar madeni yağ ile. Neyse, o sevise giden cbf 150 sahipleri için sadece üzülürüm. Elimden başka bişey gelmez. Kullanıcı bilinçili olacak, bu seviyede ehil olmayan yetkili servislere gebe kalmayacak. Yoksa düdüklenmeye devam. Cbf 150 20-40 yağı sevmez, 20-50 gibi yağları sevmez. Üstelik madeni ise, nefret eder. Daha önce çok yazdım. Neden sevmez vb.. Bide üstüne Manisa' da buralardan sıcaktır yaz aylarında, yazık günah ya. İklim çok sıcak sa 15-50 sentik bi yağ koy, tabi 25 tl lik yağı, yağ değişimi apıpta faturaya 30 tl yansıtırsa 5 tl kar edecek. ama 10 tl lik yağı faturaya 20 tl yağ değişim bedeli olarak yasıtsa bile 10 tl, 25 tl yansıtsa 15 tl kar edecek. hadi bu servis yağ değişiminden hiç kar etmiyor,10 veya 15 tl ye yağ değişimi yapıyor diyelim. Yağ değişimi için, bu kadar basit bi işlem için neden servise gidiyorsunuz ve alenen uygun olmayan bi yağın değişimine göz yumarak üzerine birde işçilik vermek suretiyle işletmeye kazanç sağlıyorsunuz. Bence doğru yağı siz temin edin, kendiniz değiştirin, en kötü kendi muhitinizde yoksa internetten satın alın. Bu ortamda her şekilde yardımcı olunur.

Bu gün Yalova Tekzen de 110 barlık. Gayet yeterli bi basınca sahip, piyasası 250-270 tl arasında olan blackdecker marka basınçlı yıkama makinesini 219 tl ye gördüm, durum yoktu, alamadım. Kahroldum yaw Maaşa var 3 gün, kalır inşallah o zamana Ortaya koymuşlar bi stand a kampanya niyetine, inşallah yetişiriz. Linki şu:

http://www.hepsiburada.com/liste/bla...oryId=20004372

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Benim motor tam 12 aylık yeni kasa 2011 model km 20000 oldu bile ama servise uğramadım uğramamda kendim castrol 10/40 bulabilirsem 10/50 koyuyorum servislere kesinlikle güvenmem

Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar bizim motorlara arka çanta kaç lt. lik yakışır acaba???shad markası nasıl sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler