Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler İbrahim Sağolasın.
    Evet, uzun süredir göremiyorduk seni, herşey yolundadır umarım.
    Yolunda abi saol , üniversite başlayınca evdeki interneti kapattırdık.Evde pek zaman geçirmediğimden.Yoksa kalbim sizlerle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolunda abi saol , üniversite başlayınca evdeki interneti kapattırdık.Evde pek zaman geçirmediğimden.Yoksa kalbim sizlerle
    İnterneti kapattırdığın iyi olmuş, yoksa insan sürekli internetle meşgul oluyor ders falanda çalışılmıyor doğal olarak
    Arada sırada uğra ses ver merakta koma bizleri
    Üniversite hayatında başarılar dilerim kardeşim
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    İnterneti kapattırdığın iyi olmuş, yoksa insan sürekli internetle meşgul oluyor ders falanda çalışılmıyor doğal olarak
    Arada sırada uğra ses ver merakta koma bizleri
    Üniversite hayatında başarılar dilerim kardeşim
    Teşekkür ederim abi. arada yazarım

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    İsmail kardeş yeni gösterge panelin hayırlı olsun ben o gün ilanı yazdıktan sonra bombayı patlatmışın bize kalmamış gelecek olanlardan artan olursa haberleşelim motoru satma niyetim vardı ama şu gösterge olayını duyurduktan sonra içime kurt düştü ilanı bir hafta daha durdurcam satılırsa satılacak satılmaz da bana kalırsa ondan sonra motoru en ufak parçasına kadar elden geçireceğim nasılsa havalar soğudu binemeyecez bari bakım yapalım.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail kardeş yeni gösterge panelin hayırlı olsun ben o gün ilanı yazdıktan sonra bombayı patlatmışın bize kalmamış gelecek olanlardan artan olursa haberleşelim motoru satma niyetim vardı ama şu gösterge olayını duyurduktan sonra içime kurt düştü ilanı bir hafta daha durdurcam satılırsa satılacak satılmaz da bana kalırsa ondan sonra motoru en ufak parçasına kadar elden geçireceğim nasılsa havalar soğudu binemeyecez bari bakım yapalım.
    Teşekkürler mbuyuk, sağolasın.

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Sen yinede SJ sınıfı olan bi yağ kullansan daha iyi olur
    teşekür ederim kardeşim aldığım yağı değiştireyim

Motosikleti
    NC750X
    transalp düşünüyordum devir saatini gördükten sonra kırmızı cbf aşkım depreşti
    siyahı satıp kırmızı alacam vuracam kırbacı vuracam kırbacı
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

transalp düşünüyordum devir saatini gördükten sonra kırmızı cbf aşkım depreşti
    siyahı satıp kırmızı alacam vuracam kırbacı vuracam kırbacı

Devir saati gerçekten önemliymiş. Kullanınca anlıyor insan.
    Fabrikasyon olarak CBF150'de devir saati olsaydı eminim Türkiye satışı çok daha fazla olurdu.

Motosikleti
    NC750X

Devir saati gerçekten önemliymiş. Kullanınca anlıyor insan.
    Fabrikasyon olarak CBF150'de devir saati olsaydı eminim Türkiye satışı çok daha fazla olurdu.
    sanki maliyeti çok fazlaymış gibi ondan kısmaya çalışmışlar herhalde hondacı arkadaşlar önemli olmazmı İsmail saat olsa bakarız ayarlarız her zaman motor sesinden ayarlayamıyorum mesela yokuşlarda sorun oluyo, birde ben kaskı takınca motorun sesini duymuyorum acaba bana özel bir durum mu sizdede öylemi rüzgar sesinden başka ses duymuyorum ben

sanki maliyeti çok fazlaymış gibi ondan kısmaya çalışmışlar herhalde hondacı arkadaşlar önemli olmazmı İsmail saat olsa bakarız ayarlarız her zaman motor sesinden ayarlayamıyorum mesela yokuşlarda sorun oluyo, birde ben kaskı takınca motorun sesini duymuyorum acaba bana özel bir durum mu sizdede öylemi rüzgar sesinden başka ses duymuyorum ben
    Aynı durum bendede vardı.
    Ben çoğu zaman kaskın içine kulak tıkacı da kullanıyorum.
    Bir otomobilde camın açık olduğundaki "viuuvvv" sesinin kesildiğini düşünün, aynı durum kulak tıkacı kullanınca oluyor. Yani rüzgar sesi kesiliyor.
    Korna vs. gibi sesleri yine duyabiliyorsunuz trafikte sadece rahatsız edici rüzgar sesi kesiliyor. Tavsiye ederim.

Hal böyle olunca tabii ki motor devrinin sesini anlamakta zor oluyor.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Mbuyuk senin kulakların işi bitmiş Ben baya bir ses duyuyorum şahsen. Belki de kaskı takarken kulakların katlanıyordur işin şakası tabi alınma lütfen. Ben duyuyorum ama rüzgar sesi daha yoğun geliyor.

AydoğanX youtube e koyduğun videoyu izledim. Çince bilgime dayanarak şunları özetleyebilirim.

1- Piston hafifletilerek motorun daha çabuk devirlenmesi sağlanmış
    2- Pistonun kolunu kranka merkezden kaçmalı bağlayarak titreşimi daha da azaltmışlar.
    3- Motorun hava emişinde türbülans yaratarak daha verimli yanma sağlanmış
    4- Vites dişlilerine bir dişli daha eklenmiş, vites geçişleri daha kolaylaşmış. Hani boşa falan takamıyorduk ya motor ısınınca belki faydası olur

Aklımda kalan önemli şeyler bunlar.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mbuyuk senin kulakların işi bitmiş Ben baya bir ses duyuyorum şahsen. Belki de kaskı takarken kulakların katlanıyordur işin şakası tabi alınma lütfen. Ben duyuyorum ama rüzgar sesi daha yoğun geliyor.

AydoğanX youtube e koyduğun videoyu izledim. Çince bilgime dayanarak şunları özetleyebilirim.

2- Pistonun kolunu kranka merkezden kaçmalı bağlayarak titreşimi daha da azaltmışlar.
    4- Vites dişlilerine bir dişli daha eklenmiş, vites geçişleri daha kolaylaşmış. Hani boşa falan takamıyorduk ya motor ısınınca belki faydası olur

Yalnız benim anladığım kadarıyla o video yeni cbf150'nin videosu değil.

Egsoz boğazına vs. dikkat ederseniz bizim 2006-2010 model cbf150'ler ile aynı olduğu anlaşılıyor. Yeni modellerde egsoz boğazında bir kalınlık var.

Pistonun hafifletilmesi anladığım kadarıyla muadil motosikletlere göre olan bir durum.

Yoksa yeni cbf, eski cbf farklarının anlatıldığı bir video olsaydı daha fazla fark anlatılması gerekirdi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    NC750X
    Kuyuya bağırabilirsin mbuyuk kulakları.... diye
    keşke biraz büyük olsaydı iki salladık mı yazın serinlemek için kullanırdık
    bende onu demek istedim rüzgar sesi daha ağır basıyo
    neyse artık bizede kısmet olursa göstergelerden kulak tıkacı kullanırız İsmail artık havamızı atarız bizde devir saatimiz var diye kasılırız yürüyüşümüz değişir

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Haklısın evet, diğer motorlara göre üstünlükleri o zaman bunlar.

Ayrıca ayşecik filmindeki "fıstık benim olucak binicem üstüne vurucam kırbacı vurucam kırbacı" sahnesini hatırladım anlamsızca anıra anıra güldüm şu an

Motosikleti
    NC750X
    Haklısın evet, diğer motorlara göre üstünlükleri o zaman bunlar.

Ayrıca ayşecik filmindeki "fıstık benim olucak binicem üstüne vurucam kırbacı vurucam kırbacı" sahnesini hatırladım anlamsızca anıra anıra güldüm şu an
    bende hemen ilanımı değiştiriyorum ''KIRBAÇLANACAK KIRMIZI CBF ARANIYOR'' diye

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36077898/detay

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=AydoganX;2218319]

Hayırlı olsun dileklerin için teşekkürler @Bruce65

Adres bilgilerini kaydettim. Liste konusunda aklımdasın.
    Ne olur ne olmaz Dünya'nın kırk türlü hali var, şimdi parayı yatırırsınız sonra ürünlerin TR girişinde bir aksilik vs. olur.
    En sağlamı, ürünler Türkiye'de bana ulaştıktan sonra ben sana kargo çıkartacağım zaman ücret işini hallederiz.

Peki beklemede olacağım,şimdiden teşekkürler...
    Hep Pür Dikkat...

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS

videoyu ben de 4-5 defa izledim. orada silindirdeki titreşimi ortadan kaldırmak için piston boyu kısa tutulmuş.(maksat krank kolu pistona temas etmesin diye) ve piston gövdesine 3 adet segman atılmış. böylece ileri hareket ortadan kaldırılarak titreşim ortadan kaldırılmış.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    mersin,,adana,,veya mersine gelecek olan varsa 2008 model üstü satılık cbf 150 aranıyor..
    önceliğim ilanda olmamasıdır..ilanların hepsinin ezberledim çünkü..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    arkadaşlar ben formdaki zaman ve saati anlıyamadım mesela bugün yazılanı dün diye gösteriyor bugünü 00:19 ??? şuan saat 22:38 ????????????

Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu ben de 4-5 defa izledim. orada silindirdeki titreşimi ortadan kaldırmak için piston boyu kısa tutulmuş.(maksat krank kolu pistona temas etmesin diye) ve piston gövdesine 3 adet segman atılmış. böylece ileri hareket ortadan kaldırılarak titreşim ortadan kaldırılmış.
    @Güntekin
    Sende adres ve telefon bilgilerini bana özel mesajla gönderebilirmisin?

Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben formdaki zaman ve saati anlıyamadım mesela bugün yazılanı dün diye gösteriyor bugünü 00:19 ??? şuan saat 22:38 ????????????
    Kontrol panelinden "seçenekler" kısmına giriyorsun.
    http://www.motosiklet.net/forum/prof...do=editoptions
    Daha sonra alt kısımda "Tarih & Saat ayarları " olacak.
    Bu kısımda Türkiye'nin içinde olduğu saat dilimi olan "GMT +2" seçmen gerekiyor. (Tam seçenek GMT +2 Kaliningrad , South Africa)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler