Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Arkadaşlar okadar cbf alan var ancak motorundan bahseden yok bende 2007 de kullandığım için yenisiyle kıyaslayamayacağım çünkü hiç binmedim yeni alan arkadaşlar en azından biraz izlenimlerini belirtseler biçok almak isteyene yol göstermiş olacak örneğin 2007 modelde zincir uzama olayı vardı devam ediyormu? ön far arada patlıyordu, silindirden yağ terletme vardı, balanser arızası yaşadım, bu dediğim olumsuzluklar acaba giderildimi yoksa yeni modelde kronik biçimde devam ediyormu bunları bilmek istiyorum....2011ler den memnun olmayan varmı gördüğünüz olumlu olumsuz şeyleri yazarsanız sevinirim...gerçekten...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    vala cumartesi verdiler anca bugun aldım diyebiliyorum inemiyorum ya 20tllik benzin aldım geziyorum rodajda yinede yakmıyor bi ara resimleride yüklerim süper alet bide şu bayır yukarı yolarda kalkabilsem sorun kalmıcak:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar okadar cbf alan var ancak motorundan bahseden yok bende 2007 de kullandığım için yenisiyle kıyaslayamayacağım çünkü hiç binmedim yeni alan arkadaşlar en azından biraz izlenimlerini belirtseler biçok almak isteyene yol göstermiş olacak örneğin 2007 modelde zincir uzama olayı vardı devam ediyormu? ön far arada patlıyordu, silindirden yağ terletme vardı, balanser arızası yaşadım, bu dediğim olumsuzluklar acaba giderildimi yoksa yeni modelde kronik biçimde devam ediyormu bunları bilmek istiyorum....2011ler den memnun olmayan varmı gördüğünüz olumlu olumsuz şeyleri yazarsanız sevinirim...gerçekten...
    Motor rodajda oldugu için bi süre görüş belirtmek istemedim.
    Öncelikle gözle görülür biçimde bir yakıt tasarrufu var.
    Şuan 140 km'deyim, rodajda oldugum halde 3,5 LT yaktım, üstelik motoru bugün zorladım.
    Eski kasalara nazaran sesi biraz daha gitmiş, yüksek devirlerde zaman zaman titreşim yapıyor.
    Yag terletme olayına henüz hiç rastlamadım, fakat zincirde hafif bi bolluk sezdim. Sanki ilk aldıgımda daha bi gergindi zincir, motora yükte koymadım, artçıda almadım, ama neden bollaştı zincir anlamadım.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    ismail kardeş resme oyu verdim gitti yeni motor alan arkadaşlara tekrardan hayırlı olsun
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala cumartesi verdiler anca bugun aldım diyebiliyorum inemiyorum ya 20tllik benzin aldım geziyorum rodajda yinede yakmıyor bi ara resimleride yüklerim süper alet bide şu bayır yukarı yolarda kalkabilsem sorun kalmıcak:D

hacı bende rampada cok çektim arka fireni kullan kalkarken çok işe yarıyo

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tayfun2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bende rampada cok çektim arka fireni kullan kalkarken çok işe yarıyo
    Yokuşlarda en rahat kalkışı arka frenle yapabilirsiniz beyler Tadını çıkarın ben plaka işlemlerim için beklemedeyim malesef

Motosikleti
    cbf 150 2011
    sinan kardeş benim plaka yarın bir aksilik olmazsa hazır. ne zaman bakacaz benim makineye... önümüzdeki hafta sonu bi tanışma faslı yapalım istersen. başkaları da ıcabet eder belki. şehirden fazla uzaklaşmadan bi gezintide yaparız belki.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 ----------

Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuşlarda en rahat kalkışı arka frenle yapabilirsiniz beyler Tadını çıkarın ben plaka işlemlerim için beklemedeyim malesef
    motorla ranpada kalkmak arabyla kalkmaktan daha kolay.. araba kullanmaya başladığıma daha çok zorlanmıştım

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    arkadaşlar nasipse yarından itibaren bende cbf sahibi olacağım detayları fazlasıyla anlatırım diğer arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimle hayatımdaki ilk vitesli motor olacak ve motordan düşeceğim aklımdan çıkmıyor ve çevremdeki herkez bu yüzden bana sitemli ,hayatında motordan düşmeden binen varmıki acep ? genellikle diyaloglar şöyle ; hım motormu alacan ? kaça? o paraya araba alınır manyakmısın? , olsun boş ver bizim bir tanıdık motorda ayağı koptu ,sakat kaldı, felç oldu allah korusun öldü genel diyaloglar böyle . iyi olur diyen kimse yok . galiba birazda deli işi bu motor işi. kendi arabam var ama benzin fiyatları malum adım atamıyorum ve herşeyden mahrum kalıyorum. bu bende geçiş motoru olacak ve nasipse daha sonra fazer a geçeceğim. herkeze kazasız belasız yolculuklar.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nasipse yarından itibaren bende cbf sahibi olacağım detayları fazlasıyla anlatırım diğer arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimle hayatımdaki ilk vitesli motor olacak ve motordan düşeceğim aklımdan çıkmıyor ve çevremdeki herkez bu yüzden bana sitemli ,hayatında motordan düşmeden binen varmıki acep ? genellikle diyaloglar şöyle ; hım motormu alacan ? kaça? o paraya araba alınır manyakmısın? , olsun boş ver bizim bir tanıdık motorda ayağı koptu ,sakat kaldı, felç oldu allah korusun öldü genel diyaloglar böyle . iyi olur diyen kimse yok . galiba birazda deli işi bu motor işi. kendi arabam var ama benzin fiyatları malum adım atamıyorum ve herşeyden mahrum kalıyorum. bu bende geçiş motoru olacak ve nasipse daha sonra fazer a geçeceğim. herkeze kazasız belasız yolculuklar.
    Motor kazalarını ve yaralanma/ölüm vakalarını ancak uçak kazalarıyla kıyaslayabiliriz. Arabalar da tehlikeli, sonuçta trafikte kendini bilmez o kadar sürücü var ki... Bence motosiklet tehlikeli değil, motosikletin çevresindeki herşey motosiklet için tehlikelidir. Araba ile kıyaslarsak 10 kat daha dikkatli olmanız gerekiyor. Kimin ne dediğini boşverin siz kendi önlemlerinizle trafiğe çıkın iyi sürüşler

Motosikleti
    cbf 150 2011

aynı derten muzdarip olan ve senin geçeceğin yollardan geçen biri olarak sana bir kaç not:

boşver kim ne derse desin. kimseyle motor için tartışma

ben 4 gündür vitesli motor kullanıyorum bugün ki motor kullanışıma ben bile inanamadım.

motorunu bayiden alır almaz eve gitmeye çalışırsan düşersin. kesinlikle akşam motorunu gece park edeceğin yakın biyerde teslim al yada orayakadar başkası getirsin

motora binince hemen hareket etmeye çalışma öce bi 10 dakika elin ayağın motora alışsın... durduğun yerde viteslerle oyna firenle oyna biraz...

birde kesinlikle düşecem diye korkma.. ilk motorun düşersede koy gözüne rahman gitsin matığını benimse. ve hiçbirşey için acele etme..

motorunu vucudunun bir uzuvu gibi hissetmeden trafiğe cıkma (ben daha yeni yeni hissetmeye başladım)

yeni motora binen biri olarak naçizane deneyimlerim ve fikirlerimdir..

yanlış birşey belirttiysem uyarın arkadaşlar

Motosikleti
    Honda CBF 150
    motorla ranpada kalkmak arabyla kalkmaktan daha kolay.. araba kullanmaya başladığıma daha çok zorlanmıştım
    Aynen öyle arabanın ağırlığını motorla oranlarsak daha çok olduğu için freni bıraktığımız anda hemen geri salar ama motorda hem gazın elle olması hem de debriyajın elle olması hassasiyet açısından motorun kullanımını arabaya göre kat kat kolaylaştırıyor

Motosikleti
    tavsiyeler için teşekkürler . bende öyle yapacağım öncelikli güvenlik diyerek kaskın iyisinden dizlik korumalı mont alacağım normal düşündüğün zaman bu paraya daha neler alınır ama hiçbirşey sağlığımın yanında . hayatımda ideallerim var biri motor kullanmak diğeride ne olursa olsun yurt dışında çalışmak. bakalım ilkini nasipse gerçekleştirecem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:49 ----------

aynı derten muzdarip olan ve senin geçeceğin yollardan geçen biri olarak sana bir kaç not:

boşver kim ne derse desin. kimseyle motor için tartışma

ben 4 gündür vitesli motor kullanıyorum bugün ki motor kullanışıma ben bile inanamadım.

motorunu bayiden alır almaz eve gitmeye çalışırsan düşersin. kesinlikle akşam motorunu gece park edeceğin yakın biyerde teslim al yada orayakadar başkası getirsin

motora binince hemen hareket etmeye çalışma öce bi 10 dakika elin ayağın motora alışsın... durduğun yerde viteslerle oyna firenle oyna biraz...

birde kesinlikle düşecem diye korkma.. ilk motorun düşersede koy gözüne rahman gitsin matığını benimse. ve hiçbirşey için acele etme..

motorunu vucudunun bir uzuvu gibi hissetmeden trafiğe cıkma (ben daha yeni yeni hissetmeye başladım)

yeni motora binen biri olarak naçizane deneyimlerim ve fikirlerimdir..

yanlış birşey belirttiysem uyarın arkadaşlar
    düşecem derken acaba hangi virajda yatıracam manasındaydı yinede teşekkür değilse eski glardon 100'lükçülerdeniz.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar bir sıfır cbf 150 satış ilanı...

Satılan Ülke..Çin...hani yerden yere vururuz hep...

Çindeki vatandaş buna layık biz değil...

http://item.taobao.com/item.htm?id=8987586647

satış fiyatı...9.980 Çin Yuanı...yani 2.372 TL...

Uploaded with ImageShack.us

makina nasıl ama...

Gidon kalitesine bakın beyler...

bize gelen bu motor Sundıro Honda fabrikasında üretilmekte...

işte bu rengi getirmezler...beyaz kırmızı olan rengi getirmezler...uyduruk stikırları yapıştırıp bunları getirirler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    işte bende bundan bahsediyorum ben cbf felan bilmem normalde son bir kaç aya kadar . piysada iyi motor nedir diye sorduğum honda yetkili servisi bir abim bana benim tarzımda başlangıç motoru sağlam ikinici eli olan iki motor söyledi malum ybr ve cbf . ybr yi tipinden dolayı sildim ama sağlam motordur ayrı sonra bir baktım apache diye bir motor baya araştırdım bayilerden servislerden normalde bu motor cbf den fazla özelliğe sahip ama türk milletinin takıntılı olduğu için bizde sürü psikolojisi oluşmuş ikinci eli ölü olmsaından dolayıdır onuda eledim cbf alıyorum. değilse cbf e yok sticker atmış boyamış bence ilk çıkan cbf le şimdiki arasında hiç bir değişiklik yok süsleyip püsleyip kaktırıyorlar. aynı olay 93 model toyota corollalar hala 14 15 e satılıyor alanda alıyor 500 binde km leri düşürülmüş çürük çarık araçları. işte biz böyleyiz kendimiz edip kendimiz buluyoruz daha fazlasına ihtiyacımız yok biz nasılsa alırız ikinci eli sağlam.. at gözlüğümüz bize yeter.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı torcemo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan kardeşim benim içinde çok iyi olur. Uzun süredir zaten yurtdışında olduğumdan gezilere hasret kaldım. Hele senin yaptığın gibi bazı arkadaşların gezi sonrası o yemek resimlerini yapıştırmaları hepten adamı yoldan çıkarıyor.
    inşallah havaların düzgün olduğu sezonun açıldığı vakitlerde güzel bir gezi yapalım...ben kasten yapıyorum manzara ve yemek fotosuyla tahrik ediyorum arkidişleri...

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj ayarını yaptim.
    Tam istediğim düzeyde kavrama yapıyor şimdi.
    Vites geçişlerinde de sıkıntı yok

Teşekkürler Metehan abi

Birazdan arka frenlere bi bakıcam.
    Çok aşşagıda tutuyor.
    Sinanım ben elin değsin dedim ama bu ayarları servisin inssiyatifine bırakmalısın...

son durum

yarım depoyla 230 km... (yanı sadece ortalama 25tl ile 230km)

ben bir daha arabaya binmem

320-330 da yedeğe geçersin dostum...benzin pahalı...JR dostumuzun o tüketim şampiyonluğu artık hayal olur...

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay biraderime bak be...kapmış makinayı ufak ufak gezinmeye başlamış...kazasız belasız kullan... foto bekler bu deli gönül...

Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zamanında mobiletlerde bi hız alırdım ...tepeye doğru artık pedala asılırdım... halen rampada durduğunda öne basıp durmaya çalışanlar var...rampada arkaya basılıp sol ayağınla yere basarsın olay bu...arka fren sağlama alır sizi...

hoca ömrü hayatımız boyunca duyucaz bunları...kalbinin sesini dinle...akarsın doğaya ince ince...börtü böcek derken bir köfte yersin...sonrası bir köyde kahveye girip çayını yudumlarsın...işte hayat budur dersin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinanım ben elin değsin dedim ama bu ayarları servisin inssiyatifine bırakmalısın...

Elim degmişken frenide ayarliyim dedim Metehan abi.

Gerçi orjinal ayarları bozdugum için oluşabilecek sorunlarda garanti kapsamında kalırmı bilmiyorum.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elim degmişken frenide ayarliyim dedim Metehan abi.

Gerçi orjinal ayarları bozdugum için oluşabilecek sorunlarda garanti kapsamında kalırmı bilmiyorum.
    Yok daha neler?

Arka freni ayarladığın için garanti iptal olur mu yahu

Öyle garanti mi olurmuş.

Bu ara takipteyim arkadaşlar, 2008 model cbf150 kullanıcısı olarak.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Honda CBF 150
    ben zamanında mobiletlerde bi hız alırdım ...tepeye doğru artık pedala asılırdım... halen rampada durduğunda öne basıp durmaya çalışanlar var...rampada arkaya basılıp sol ayağınla yere basarsın olay bu...arka fren sağlama alır sizi...
    Yaw zaten motoru da öyle acele ederek kaldırmıycan yoksa ön kaldırmayı acısıyla öğrenirler hehe

hoca ömrü hayatımız boyunca duyucaz bunları...kalbinin sesini dinle...akarsın doğaya ince ince...börtü böcek derken bir köfte yersin...sonrası bir köyde kahveye girip çayını yudumlarsın...işte hayat budur dersin...
    Bi kere de köfte deme abi ne bileyim pirzola de mangalda çöp şiş de sadece köfteyle geçmez ömür

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    herkese slm arkadaşlar uzun süredir giremiyordum ufak tefek sorunlar vardı neyse her şey yavaş yavaş yoluna girdi.forum almış başını gitmiş bütün efsaneler geri gelmiş ismail kardeşim bu arada hemen oyumu verdim sana zaten o resim benim de çok haşuma gidiyordu mmetehan+köfte hiç değişmemeiş.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Selam millet. Bakımdan çıktım, çanta demirlerimi taktırdım, heybe çantamı taktım, haftasonu resimleri çekip sizlerle paylaşacağım.

Arka çanta demir seti çok ağır.

Motorum yine gram yağ eksiltmemiş

Motorumu deli özlemişim, amaçsızca dolaştım bütün haftasonu benzin falan yakmadan.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler