Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abi zaten töbe ettim bu akşam artık sadece bi yerde rölantide durucağım zaman boşa alcam yoksa boşmoş yok :D depo kılıfına 30tl verdik 20 gün once şimdi çıkarıyımı diye düşünüyorum çıkarıncada çiziliyor diyolar bide para çöpe gidicek arada kaldım :D

Alper zaten hayat boşa atacak kadar uzun değil.... ) çok güzel bir konuya değinmişsin ama bilgi alacak çok cbf ci var....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:44 ----------

iş yerine her gelişimde bismillah açıyorum pc'yi, tıklıyorum bu sayfaya... bakınıyorum bizim cb'ciler neler paylaşmış diye... biri bir sorundan bahsediyor, biri bir gelişimden. çok mutlu oluyorum vaktim güzel geçiyor sizlerle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Ankaralı cbf ciler,birgün belirleyip toplaşıp tanışalım.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    [QUOTE=necdet_vv;2322489]DEBRİYAJI SIK KISA Bİ ARAGAZ VER VE VİTES DEĞİŞTİR her vites geçişlerinde aynı şey yapın ister hızlanırken ister dururken bunu yapın mekanizmadan ne ses gelir ne takırtı devir rölantideyken değiştirirsen her zaman tak tak veya tık tık diye ses gelir çünkü gazı kestiğinde dişlişerin dönmesi yavaşlar ve sen o esnada dönmeyen dişli arasına dönen çubuğu sokmaya çalışmaktasın çünkü buda her viteste dişlilere zarar verr kaltın gidyorsun ikiye takacaksın biraz ara gaz verip 2. vitese tak sonra giderken tekrar aragaz verip 3. vitese tak ve yoluna böyle devam et mesela yokuş aşağı inerken boştamı gidiyorsun ikiye mi takacaksın debriyajı sıkıp biraz gaz ver devir yükselmişken tak ikiye sonra üç e m takacaksın yine debriyajı sık gaz ver tak 3 e[COLOR="Blue"]rolantide vites düşürmeyin debryajı sıkıp biraz gaz verip öyle değiştirin her vitesi[COLOR="Silver"]

arkadaşlar ne bu vites degiştiriken ara gazı falan 1983 ford kamyonumuz vardı ve vıtes gecışı için cift debriyaj +aragaz yapılıyordu yenı nesıl motorları birden nasıl olduda o yıllara geri götürdünüz anlamadım 0 20 40 60 80 gibi vites degiştirme aralıgına ve motor devrine dikkat edilmeli hız kesip durulucaksada 5 vıteste giderken hızınızı 60 km ye kadar düşürüp 50-40-30-20 10(5) km hızlara düşerek vites düşürülürse ses falan olmaz zaten pratık vites degiştirme işni kavrayamamaktan kaynaklanan problemler varsa araştırma geliştirme va alıştırma yapmanızı oneririm
    yenı motor alanlarda vites gostergesi yok ,eskılerde devir saatı her alukarda motorun ses tonuna gore hareket etmek zorundayız
    yanı ithalatcı firma diyorki bırakın saga sola bakmayı gozunuz yolda kulagınız motorun sesınde olsun
    aydoganx kardeşim bizlere ikisi bir arada gosterge getırttı sagolsun hıç bır problemım kalmadı
    tekeriniz her daim dönsün

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper zaten hayat boşa atacak kadar uzun değil.... ) çok güzel bir konuya değinmişsin ama bilgi alacak çok cbf ci var....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:44 ----------

iş yerine her gelişimde bismillah açıyorum pc'yi, tıklıyorum bu sayfaya... bakınıyorum bizim cb'ciler neler paylaşmış diye... biri bir sorundan bahsediyor, biri bir gelişimden. çok mutlu oluyorum vaktim güzel geçiyor sizlerle...
    Hepimiz aynı şeyi yapıyoruz,PC.ye ulaşınca ilk baktığımız yer burası...iyi eğlenceler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:21 ----------

[QUOTE=ellvis_78;

arkadaşlar ne bu vites degiştiriken ara gazı falan 1983 ford kamyonumuz vardı ve vıtes gecışı için cift debriyaj +aragaz yapılıyordu yenı nesıl motorları birden nasıl olduda o yıllara geri götürdünüz anlamadım 0 20 40 60 80 gibi vites degiştirme aralıgına ve motor devrine dikkat edilmeli hız kesip durulucaksada 5 vıteste giderken hızınızı 60 km ye kadar düşürüp 50-40-30-20 10(5) km hızlara düşerek vites düşürülürse ses falan olmaz zaten pratık vites degiştirme işni kavrayamamaktan kaynaklanan problemler varsa araştırma geliştirme va alıştırma yapmanızı oneririm
    yenı motor alanlarda vites gostergesi yok ,eskılerde devir saatı her alukarda motorun ses tonuna gore hareket etmek zorundayız
    yanı ithalatcı firma diyorki bırakın saga sola bakmayı gozunuz yolda kulagınız motorun sesınde olsun
    aydoganx kardeşim bizlere ikisi bir arada gosterge getırttı sagolsun hıç bır problemım kalmadı
    tekeriniz her daim dönsün [/QUOTE]

işte olay budur, çok yaşa sen emi...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Honda Cbf 150 -2011 Siyah-
    Herkese selamlar, aranıza katılmak istiyorum ve ilk motorum olacak fakat Eskişehirde'ki Honda hiç iyi değil, motor ellerinde yok ve ancak peşin 3900 yaparım diyor, bende bu nedenle İstanbuldaki kuzenim vasıtasıyla alıp trenle getirmeyi düşünüyorum.Büyük ihtimalle İstanbul bagcılardaki Anes motor olacak bu bayii'den alan varmı memnun kalırmıyım ilk sorum budur.İyi forumlar

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı atakan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, aranıza katılmak istiyorum ve ilk motorum olacak fakat Eskişehirde'ki Honda hiç iyi değil, motor ellerinde yok ve ancak peşin 3900 yaparım diyor, bende bu nedenle İstanbuldaki kuzenim vasıtasıyla alıp trenle getirmeyi düşünüyorum.Büyük ihtimalle İstanbul bagcılardaki Anes motor olacak bu bayii'den alan varmı memnun kalırmıyım ilk sorum budur.İyi forumlar
    ben ordan aldım ama ordada plaka dahil 3900 yan ayayklık koruma demirleri flaan yok çıpLAK HALİ
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda Cbf 150 -2011 Siyah-
    ben ordan aldım ama ordada plaka dahil 3900 yan ayayklık koruma demirleri flaan yok çıpLAK HALİ
    teşekkürler.burdaki plaka hariç 3900 ben ordan plakasız alsam ne kadar yaparlar bi bilgin varmı

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    tekeriniz her daim dönsün

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1JmzAQRpV
    Aragaz önemli abicim... ne zaman yapmaya ihtiyaç olmayabilir; belki vitesi yükseltirken (o da hızlanırken vites aralarında devir rölantiye inecek fırsatı bulamadığı için, yok ama oyalanıp bi vitesi 5 sn. de atarsan gene gerekli-yararlı), ama vites küçültürken aragaz (bir alt viteste o hızda kaç devir/dk da olması gerekirse motoru o devre yaklaştırmak - yoksa öyle kara şanzıman muamelesi değil) hem vitesi düzgün geçirir, hem aksama lüzumsuz kopresyon gücü yüklemez, hemde malzemenin uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. He bi de belki K1600GT-L kalitesinde bir motorunuz varsa aragaz yapmamak o zaman da çok sıkıntı olmayabilir.
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    cbf ime 3 senedir bir ker bile aragaz yapma gereksinimi duymadım motor calıstıgı ve viteste oldugu için hızına gore devrını belırler
    varın sız bıldıgınız gıbı ara gaz yapıp bos sarfıyetlarla ugrasın ne diyim

Motosikleti
    teşekkürler.burdaki plaka hariç 3900 ben ordan plakasız alsam ne kadar yaparlar bi bilgin varmı
    hondanını sitesinde yazan fiyatan veriyolar 3765 plakasız
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    [QUOTE=Bruce 65;2322205]
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Bruce 65 o saat'e benzer birkaç tane'de ben aldım ama mağlesef çok çabuk bozuldular

walla ben bir seneden fazla zamandır kullanıyorum birşey olmadı,yalnız yağmurlu günlerde takmıyorum...su teması nakavt eder...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:10 ----------

Güzel bir aletmiş nerden temin ettin ? kolay bulunabilirse alalım...
    Merhaba Km saatim çok eskiden kalma bir model 2003 de üretimi durmuş. Ama kablolu sigma marka model bir km saati alırsanız 300km/s hıza kadar gösterebiliyor. Montajı konusunda şu adres size fikir verecektir. Tek takan ben değilim yani anlayacağınız. Ben de böyle biryerlerden görüp takmaya karar vermiştim. Kablosuz km saati ateşleme sinyalinden etkilenebilir. Kablolu ile deneyin , hem daha ucuz olur.

http://www.canyonchasers.net/shop/generic/sigma.php

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 vıteste giderken hızınızı 60 km ye kadar düşürüp 50-40-30-20 10(5) km hızlara düşerek vites düşürülürse ses falan olmaz zaten vites degiştirme işni kavrayamamaktan kaynaklanan problemler varsa alıştırma yapmanızı oneririm
    aynı dili konuşuyoruz anlatılan da budur zaten böyle yapmayan arkadaşlara bi hatırlatmadır söylediklerimiz benim araştırmalarımdan kazandığım tecrübeM budur ayrıca 81 doğumluyum hiç 83 model ford kamyon kullanmadım ama demekki bu tecrübeyi kazanmışım teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:46 ----------

sen en iyisi oralara kadar gitme (0212 2346632) bu num arayı ara ve hondanın önerdiği fiyat dışında gtü bklu bayii nasıl olurda kafasına göre 3.900fiyat veriyormuş onu öğren bu yüzden bu motorunuzu almiyacam bayilerinize dikkat edin de.
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    abi sen naptın ya ben okadar gerizekalı diyilim abi 70-80le giderken 2vitese atmaya çalışıcak kadar bayır aşada boşa bi yer var orda atıyorum sadece ondada 60 ı geçmiyorum frenliyorum 2.vitese atmadan oncede hızımı 20ye düşürüyorum yoksa o hızda o vitesi bende atmam yani--- ayrıca riski nedir onuda bilmiyroum çünkü ilk vitesli motorum daha once schooter kulanıyordumbiraz acemiliğim var kusura.bakma abi rahatsız ettiysem seni özür dilerim
    alper burada rahatsız olmak olmamak değil durum. birinizin tekerine taş değse benimde canım yanar. hepimiz arkadaşız, abiyiz, kardeşiz. uyarı biraz sert oldu galiba. aklında olsun kırmızı ışıkta beklerken bile motorun 1. viteste olsun. trafikte neyin ne olacağı belli değil çünki. viteste bekle dememdeki sebep her an arkadan gelip çarpacak araçlardan kaçabilmek için. ( bu espiri değildi )
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

BURDAN HERKESE SÖYLÜYORUM ARKADAŞLAR YAZILARINIZI OKUDUM VE DAYANAMADIM HONDA TÜRKİYE YE MAİL ATTIM YİNE DAYANAMADIM BU 3.900 FİYAT KONUSUNDA TELEFON AÇTIM ALDIĞIM KISA BİR BİLGİ AMA NET OLMAYAN BİR BİLGİ İSE FİYATIN SERBEST PİYASADA BELİRLENEN KOŞULLAR ÇERÇEVESİNDEN BELİRLENDİĞİ BU LİSTE FİYATI TAVSİYE EDLEN FİYAT OLDUĞU AMA KESİNLİKLE ANAHTAR TESLİM PLAKA RUHSAT VE İLK 6 AYLIK VERGİSİ ÖDENMİŞ HALDE TESLİM ALACAĞIMIZ SÖYLENMEKTEDİR FAKAR YİNEDE MERKEZDEN GELECEK MAİLE YANITI BEKLİYECEĞİM ÇIKACAK SONUCU MERAK EDİYORUM HONDA ya yazdığım mail şudur almak istediğim motosiklet olan CBF-150 2011 model ürün fiyatı sitenizde 3.765TL olarak bildirilmiştir. bayiye gidip almaya çalıştığım sırada söylenen tutar 3.900TL dir. şimdi bu aradaki 135TL fark nedir neden sizin önerdiğiniz fiyatın fazlası isteniyor benden bu adil midir. lütfen acil cevap bekliyorum bu yüzden CBF den soğuttu bayi beni ve almadım dedim
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper burada rahatsız olmak olmamak değil durum. birinizin tekerine taş değse benimde canım yanar. hepimiz arkadaşız, abiyiz, kardeşiz. uyarı biraz sert oldu galiba. aklında olsun kırmızı ışıkta beklerken bile motorun 1. viteste olsun. trafikte neyin ne olacağı belli değil çünki. viteste bekle dememdeki sebep her an arkadan gelip çarpacak araçlardan kaçabilmek için. ( bu espiri değildi )
    haklısın abi bundan sonra dediğin gibi yapıcam

Alıntı ufukgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aragaz önemli abicim... ne zaman yapmaya ihtiyaç olmayabilir; belki vitesi yükseltirken (o da hızlanırken vites aralarında devir rölantiye inecek fırsatı bulamadığı için, yok ama oyalanıp bi vitesi 5 sn. de atarsan gene gerekli-yararlı), ama vites küçültürken aragaz (bir alt viteste o hızda kaç devir/dk da olması gerekirse motoru o devre yaklaştırmak - yoksa öyle kara şanzıman muamelesi değil) hem vitesi düzgün geçirir, hem aksama lüzumsuz kopresyon gücü yüklemez, hemde malzemenin uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. He bi de belki K1600GT-L kalitesinde bir motorunuz varsa aragaz yapmamak o zaman da çok sıkıntı olmayabilir.
    DESTEĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM UFUK KARDEŞİM ANLATMAK İSTEDİĞİMDE BUDUR VE BÖYLE YARARLI BİLGLER PAYLAŞIRSAK HEPİMİZ ÇOK DAHA UZUN ÖMÜRLÜ ARAÇLARA BİNMİŞ VE EN AZINDAN BİR YIL DAHA FAZLA KULLANIRIZ PARAMIZDA BİR OKADAR CEBİMİZDE KALIR teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:25 ----------

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf ime 3 senedir bir ker bile aragaz yapma gereksinimi duymadım motor calıstıgı ve viteste oldugu için hızına gore devrını belırler
    varın sız bıldıgınız gıbı ara gaz yapıp bos sarfıyetlarla ugrasın ne diyim
    BİR GÜN BİRİ BİR KIRTASİYEYE GİDER VE TESADÜFEN BİR KİTAP GÖRÜR BAŞLIĞI DİKKATİNİ ÇEKER VE ALIR BİR SÜRE OKUR EDER AMA SONRA ALIP KENARIYA FIRLATIR ve YA NEYMİŞ BU ANLATILAN HİKAYE NE SAÇMA DER ATAR KENARI ONU GÖREN EŞİ İSE ADAMA DÖNÜP DERKİ EY ADAM BÖYLE DEME BU KİTAP SENİN İÇİN HİÇBİRŞEY İFADE ETMEYE BİLR AMA BR BAŞKASININ HAYATINI ANLATIYOR DA OLABLİR.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba arkadaşlar. İsmim Tuncay. 0 km cbf 150 almayı düşünüyorum. Asılnda 2.el almak istiyordum ama 2.elleri çok pahalı. Nerdeyse sıfırı kadar. hatta bazıları daha fazla istiyor

Daha önce hiç cbf 150 kullanmadım. sadece ybr 125 kullandım,
    sizlere birkaç sorum olacak.

-ybr ile cbf arasında güç farkı var mı? yakıt tüketimi farklı mı? cbf 100 km de kaç lt yakar?

-2 kişi uzun yolda bayar mı? çekişten düşer mi?

-hız olarak 100-110 km yi rahat görür mü? yoksa 80-90 nı mı rahat görür?

-fiyata 3765 tl yazıyor, ötv kdv dahil diyor. peki plaka ruksat hariç mi? hariçse bana ne kadara patlar toplam?

Teşekkürler...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar. İsmim Tuncay. 0 km cbf 150 almayı düşünüyorum. Asılnda 2.el almak istiyordum ama 2.elleri çok pahalı. Nerdeyse sıfırı kadar. hatta bazıları daha fazla istiyor

-ybr ile cbf arasında güç farkı var mı? yakıt tüketimi farklı mı? cbf 100 km de kaç lt yakar?

-fiyata 3765 tl yazıyor, ötv kdv dahil diyor. peki plaka ruksat hariç mi? hariçse bana ne kadara patlar toplam?

Teşekkürler...
    SEVGİLİ ARKADAŞIM SADECE YAŞA VE GÖR tek kelimeyle bu kadar ÖTESİ YOK

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkürler...
    tork farkı var ybr ye gore buda yokuslarda kendini gosterir.
    yakıt tuketimi 100 kmde 2-2,5 lt olarak düşün.
    2 kişi uzun yolda sen bayılırsın o bayılmaz ki zaten arada mola vermek her ikiniz içinde iyi olcaktır.
    son hızı 100-110 kmdir ama motoru yormak tasarruflu gitmek istersen 80-90 km daha uygun olucaktır.
    plaka ruhsar hariç. plaka ucretine yukseliş 300 tl diyor. yani anahtar teslim 4065 tlye denk geliyor. tabi üstünde hicbir extra olmadan ve motor için 1-2 ay sonraya teslim için gün veriyorlar haberin olsun )

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilgiler için teşekkür ederim.
    peki bu plaka işiyle kendimiz ilgilensek daha ucuza çıkar mı? veya illaki bayii mi ilgilenmesi gerek bu işle?
    ayrıca ne gibi ekstralar konulıyor motora ve fiyatlrı ne civarda?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler