Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bide bu arada bazı arkadaşlar varki CBR ile CBF arasında kalmışlar, netice itibari ile ikisi arasında çok büyük farklılıklar yok gibi düşünülsede üzerin bindiğinizde bunu hissettirecek kadar fark var. bunun 1. sebebi oturuş pozisyonunu dik sevenler CBF de daha rahat edeceklerdir 2. biraz güç ve hız sevenler ise CBR dan memnun kalacaklardır. 3.ama benim işim doğayla kırla bahçeyle asfalta çok dolaşmam genelde ovada kırda gezerim doğa ile iç içe yaşamayı sverim derseniz CBF tercihiniz olsun CBR gitmezmi bu dediğimiz yerlere gider elbet en alasına kadar aşağı kalmaz CBF ten ama CBF ile yaşadığın o dağda bayırdaki duyguyu rahatlığı ferahlığı CBR ile yaşayamazsınız. 4.ama yok ben asfaltı severim şehir içinde pek gezmem hafta arasında motorla işim olmaz genlede hafta sonu uzun veya kısa yol yaparım derseniz yine seçeneğiniz CBR olsun arabalı geçerken yaşatacağı o duyguyu CBF vermeyecektir. sonuç olarak aralarında kim-ne atla deve yok elbet ikiside çok aşırı farklı aletler değil elbet ama aynı kararsızlığı ben de yaşadım çok git gel yaptım ikisi arasında ama hep en sonunda yok be racing benim tarzım değil yani racing alacaksam 4 silindirden aşağısı almam bastımı giderim dedim ve en sonunda kendi kendimi vazgeçirdim benim düşüncem bu ben grenajlı motosiklet sevmem bu benim yaşam tarzım dedim ve vazgeççtim siparişini verdiğim CBF i beklemeye karar verdim çünkü kullandım gördüm kullanırken beni hep cezbetti bu motor ve o yüzden aynısını almaya kararımı verdim kısaca kendi tercihimdir fakat herkez kişiliğine göre motosiklet alsın son pişmanlık fayda eder ama geç teşekkürler saygılar
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    arkadaşlar bir power led uygulaması yaptım motosiklet üzerinde, bir de sizin görüşlerinizi alayım
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ml#post2323599
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir power led uygulaması yaptım motosiklet üzerinde, bir de sizin görüşlerinizi alayım
    reklam kokan hareketler bunlar,, ama çok şık olmuş ONnumara gece aydınlatması çok yakışmış motoru tamamen ENDURO olmuş yani çok harika
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150

hayırlı ugurlu olsun

[QUOTE=aykan;2323819]Arkadaslar 2011 gri cbf 150 ile tekrar aranıza girmekten mutluluk duyuyorum motorumu kıvrak motor bodrumdan aldım çok bekledim ama değdi gri bulmak çok sıkıntı gercekten... şu an bayide plaka bekliyor büyük ihtimal bu hafta içinde teslim alırım

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı necdet_vv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reklam kokan hareketler bunlar,, ama çok şık olmuş ONnumara gece aydınlatması çok yakışmış motoru tamamen ENDURO olmuş yani çok harika
    yok be hocamm sürekli herkes soruyor, nerden aldın, nasıl yaptırdın, yapıcan mı? bende paylaşayım dedim..
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Selamlar Herkese,

Geçen hafta motor ehliyeti almak icin kursa başladım ve sınavları verirsem ağustosta ehliyeti alıcam kısmetse. Okula gidip gelmek için 2. el bi motor almak istiyorum, Not: İstanbulda ÖgrenciyimBundan ötürü forumlarda baya bi araştırdım ve CBF 150 almaya karar verdim ancak, bu motorun parça fiyatları vs olsun yada düzenli giderleri olsun ögrenci bi insan için agır gelirmi? Bu konuda bi çok kişi yazmış ancak ögrencileride düşünürseniz sevinirim))

Bunun dışında 2010 modelleri hoşuma gitti 2009 modelleri daha ucuz olmasına ragmen ozellıklerı hemen hemen aynımıdır, siz olsanız hangisini alırdınız?Elimde 2500lira nakit var belki agustosa kadar biraz daha biriktirip sorun cıkarmayan bişey almak istiyorum.

Ayrıca 2. el alırken taklaya gelmek istemiyorum 2. el motorda hayatı onem taşıyan ve dikkat etmem gereken belgeler, özellikler vs nedir, BU konuda yardımcı olursanız gerçekten cok sevinirim

KOLAY GELSIN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Oh be sonunda biri derdini büyük yazı ile yazdı, 24" wide monitörde karınca duası gibi yazıları okuycam diye kıvranıp duruyordum. Bundan sonra adminlere söyleyelim de küçük punto yazmayı yasaklasın

Öncelikle türkçe karakterler kırtasiyelerde satılıyor, laptop klavyen ingilizce ise üzerine yapıştırıp kullanabilirsin.

2.el motoru almadan imkan varsa servisine veya tanıdık motordan anlayan birisine göstermen iyi olur. Alış verişte ise motoru almadan önce şase ve motor numaralarını kontrol etmeni tavsiye ederim. Motoru üzerine almadan da parasını verme. Diğer kısımlarını bilemeyeceğim

yok be hocamm sürekli herkes soruyor, nerden aldın, nasıl yaptırdın, yapıcan mı? bende paylaşayım dedim..
    güzel olmuş güzel

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh be sonunda biri derdini büyük yazı ile yazdı, 24" wide monitörde karınca duası gibi yazıları okuycam diye kıvranıp duruyordum. Bundan sonra adminlere söyleyelim de küçük punto yazmayı yasaklasın

Öncelikle türkçe karakterler kırtasiyelerde satılıyor, laptop klavyen ingilizce ise üzerine yapıştırıp kullanabilirsin.

2.el motoru almadan imkan varsa servisine veya tanıdık motordan anlayan birisine göstermen iyi olur. Alış verişte ise motoru almadan önce şase ve motor numaralarını kontrol etmeni tavsiye ederim. Motoru üzerine almadan da parasını verme. Diğer kısımlarını bilemeyeceğim
    Her satırına katılıyorum bende
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bu yağmurlar ne zaman bitecek varmı bilen? sıktı yaw.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yağmurlar ne zaman bitecek varmı bilen? sıktı yaw.
    Perşembe

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    4x3 watt 12 lambalı diye yazmışsınız toplamda 36wat ederki küçük hacimli motorlarda bu azımsanmayacak bir güçtür. 36 watın elektrik sisteminize yükleyeceği yükü bi kez daha düşünmenizi tavsiye ederim.

fabrika verileri 114w 5000devirde elektrik üretir diyor.
    bunun 35 w ını far
    5w park
    5w arka lamba
    sinyal verdiğinizde 21 w sinyal
    gösterge lambaları toplamda 6 w kadar harcamakta. ayrıca marşa basıldığında aküden eksilen enerji yerine konmakta

ortalama 75-80w arası bir enerji sistemde kullanılmaktadır. aynı anda frene basıldığında fren lambaları , korna , ateşleme sistemi bu hesaba dahil bile değil. durum bu merkezdeyken sisteme 36w güç daha eklemek alternatörün yada akünün iflasına sebep olacaktır. ilave aydınlatmalar yaparken bir taraftanda bunun için önlem almak gerekir örneğin arka fren lambasının led yapılması ( daha az güç harcama için) sinyallerin led yapılması gibi.

ben yaptım bişey olmuyor diyen çıkabilir devam etsin sözüm onlara değil. kitapçığın 115. sayfasında elektrik harcama ve üretim bilgisi mevcut. aklına takılan inceler.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2011 gri cbf 150 ile tekrar aranıza girmekten mutluluk duyuyorum motorumu kıvrak motor bodrumdan aldım çok bekledim ama değdi gri bulmak çok sıkıntı gercekten... şu an bayide plaka bekliyor büyük ihtimal bu hafta içinde teslim alırım .
    Hayırlı olsun Murat demek Gri aldın bende siyahını sipariş verdim Haziran da gelicek şu an hala Ybr nin keyfini yaşıyorum

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Arkadaslar 2011 gri cbf 150 ile tekrar aranıza girmekten mutluluk duyuyorum motorumu kıvrak motor bodrumdan aldım çok bekledim ama değdi gri bulmak çok sıkıntı gercekten... şu an bayide plaka bekliyor büyük ihtimal bu hafta içinde teslim alırım .
    hayırlı uğurlu olsun aykan demek gene cbf he
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    [QUOTE=ellvis_78;2323929]
    Arkadaslar 2011 gri cbf 150 ile tekrar aranıza girmekten mutluluk duyuyorum motorumu kıvrak motor bodrumdan aldım çok bekledim ama değdi gri bulmak çok sıkıntı gercekten... şu an bayide plaka bekliyor büyük ihtimal bu hafta içinde teslim alırım
    hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler,bugün bayiimle görüştüm nasip olursa bu hafta benim esmerim de geliyormuş

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı savpiras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    Özellikle motorunu alıp plaka işlerini kendi yapan arkadaşlar bu işlemlerden biraz bahsedip bizi aydınlatırsa sevinirim.
    Bu hafta motorumun plaka-ruhsat işlemlerini halledip bayiden teslim alacağım. Bu işlemler nedir, ne değildir, kaç saat sürer, hangi işlem kaç para hiç bir bilgim yok. Honda Duran Kardeşler 335 Tl para istedi benden bu işlemler için. Ben de kalsın dedim haliyle. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuları aydınlatırsa kazık yemeden bu işlemleri halletmek istiyorum. Ayrıca bir diğer önemli konu zaman. Bu işlemleri bir günde halledebilir miyim? Malum işten dolayı çok fazla vaktim yok.
    Şimdiden teşekkürler,
    savpiras dostum bende senin gibi plaka işlemlerini kendim yaptıracam. Ama zannedersem sen bendebn daha önce yapacaksın zira ben bi sonraki hafta anca başlarım. Senden ricam eger benden önce yaparsan işlemleri herseyi tek tek kalem kalem burda paylaşmandır yazacakların burda hepimiz için iyi bir yol gösterici ve kaynak teşkil edecek kanısındayım. Şimdiden teşekkürler. ii forumlar millett
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savpiras dostum bende senin gibi plaka işlemlerini kendim yaptıracam. Ama zannedersem sen bendebn daha önce yapacaksın zira ben bi sonraki hafta anca başlarım. Senden ricam eger benden önce yaparsan işlemleri herseyi tek tek kalem kalem burda paylaşmandır yazacakların burda hepimiz için iyi bir yol gösterici ve kaynak teşkil edecek kanısındayım. Şimdiden teşekkürler. ii forumlar millett
    Valla bu gidişle "sora sora bağdat bulunur" misali trafiğe dalıp körleme yapacağım işlemlerimi. Hiç kimse de çıkıp "-şu şu işleri önce hallet, şöyle yaparsan iyi olur,şunu bunu unutma, şunu şöyle yap." demiyor. Herkes takipçiye yaptırıyor galiba işlemlerini. İş sebebiyle yoğun olmasam hiç problem değil, bir günde hallederim herşeyi ama önümüzdeki iki gün boyunca NF denetimlerim var. Fabrikadan ayrılmam çok zor perşembeye kadar. Yapılacak işlemleri önceden bilsem ona göre plan program yapıp en kısa sürede hallederdim. Neyse artık denetim sonrası bakacağım duruma. Öğrendiğim her şeyi konuyla alakalı olarak buraya aktarmaya çalışırım.

Selamlar,
    [COLOR="Red"][B][I][U]The Art Of Rebellion.[/U][/I][/B][/COLOR]
    Honda CBF 150

Motosikleti
    Valla bu gidişle "sora sora bağdat bulunur" misali trafiğe dalıp körleme yapacağım işlemlerimi. Hiç kimse de çıkıp "-şu şu işleri önce hallet, şöyle yaparsan iyi olur,şunu bunu unutma, şunu şöyle yap." demiyor. Herkes takipçiye yaptırıyor galiba işlemlerini. İş sebebiyle yoğun olmasam hiç problem değil, bir günde hallederim herşeyi ama önümüzdeki iki gün boyunca NF denetimlerim var. Fabrikadan ayrılmam çok zor perşembeye kadar. Yapılacak işlemleri önceden bilsem ona göre plan program yapıp en kısa sürede hallederdim. Neyse artık denetim sonrası bakacağım duruma. Öğrendiğim her şeyi konuyla alakalı olarak buraya aktarmaya çalışırım.

Selamlar,
    Yarın veya öbürgün bu işlemleri kendim yapacağım , yapınca aktarırım . Fakat bu işler pek planlandığı gibi gitmeyebiliyor , herşey tıkırtıkır yürür umarım bende bir günde halletmeyi ümid ediyorum. İkin el aldığım Pegaso'nun işlemlerini 1 günde bitirmiştim. Kısmet

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah

Selamlar,
    Emniyet'in sitesinde plaka işlemi için aşağıdaki bilgiler var (belki işine yarar);

Fatura ve faturayı düzenleyen bayinin yetki belgesi.
    Uygunluk Belgesi
    Zorunlu mali mesuliyet sigortası
    ÖTV ödeme belgesi aslı
    Vatandaşlık numarası
    Tescil ve Trafik belgesi ((Trf.Tescil Şube veya Bürosundan)
    Şoförler Odasından yeni kayıt dosyası

NOT: Fatura kesim tarihiden itibaren 3 ay içerisinde tescil zorunluluğu bulunmaktadır.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

Selamlar,
    Yanlış yere soruyor olabilirsiniz. Google a sorsaydınız cevabını anında bulurdunuz. Ben sizin yerinize sordum ve buldum. Bu kadar da herşey önüme gelsin demeyin. Forumlar gönüllü paylaşım esasına dayanan yerlerdir. Siz mutlu olasınız diye kimse size cevap yazmaz. Kimin gönlü olursa canı isterse o yazar. Biliyor fakat canı istemiyorsa cevap yazmayabilir. Kimse mecbur değil tekrar tekrar aynı konuları yazmaya. Biraz zahmet edip geçmiş 1000 küsür sayfayı okusaydınız cevabı vardı

şaka şaka buyrun istediğiniz bilgiler.

http://www.bursa.pol.tr/?bem_islem&t...afik-islemleri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler