Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go

Motosikleti: Ledow 250cc Chopper
    Kan Grubu: A Rh+

11-10-2006, 10:00

--------------------------------------------------------------------------------

Honda bence zamanlama hatası yaptı. Bu motoru geçen yazın başında çıkartsa daha çok satılır daha çok tanınır ve çinliler daha az satılırdı. Ama honda yetkilileri bunu düşünmüşlerdir tabi. Artık başta Yamaha olmak üzere diğer büyük firmalardan da CBF150 ye rakip china killer makinalar bekliyoruz

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1Hyw0L9AU

evet arkadaşıma katılıyorum ancak şöyle bir durum varki tartışılmayı hakediyor bence çin malları olmasaydı motora yeni binmiş insanlar iyiyle kötüyü kaliteliyle dandik 1 yılda dökülen kullanılmaz hale gelen çin malı motorlar la aradaki farkı anlayamazdı ,bence bu benim fikrim anacak bundan 10 sene geriyi düşünüyorum o zamanlar cin malları yoktu denetimler daha azdı motor ehliyeti olmadan işe gidip gelme durumlarından dolayı hiç sıkıntı yaşamıyordum polis abilerimiz görmüyordu yada görmezden geliyordu sonra bu çin işi motorlar çıktı önüne gelen motor aldı ne güzel ciklet gibi yiyesi geliyor du insanın pırıl pırıl janjanlı kımıl kımıl motorlar fakat zamanla kalite anlaşılmaya başlandı servislerin önü çin motorlarından geçilmez vaziyette hiç binmeyen kişiye 2 yıl gidiyor hiç bir şey olmasın krom nikelaj gibi görünen yerleri pastan geçilmiyor, be kardeşim gelde bu motorla uzun yola çık güvenerek helede skoter sa allah muhafaza haaa şehir içi 3-5 km yol gidiyorum benim işimi görüyor diyen arkadaşlarımız zaten bir ton para verip hondaya yamahaya,suzukıye vs. ye binmemiş motorsiklet deneyimini çin malıyla yapmış arkadaşlarımızdır onlarada saygılı olmak gerekiyor sıfır çin malı alana kadar 2. el geberik kaliteli motor alsalar daha iyi diye düşünüyorum olacak tabi kötü olmasa iyinin kıymeti nasıl anlaşılacak yazılacak şey çok gerçekten bu konu tartışmaya değer ama çin malı civata bile mecbur kalmadıkça bilerek alıp kullanmayı tasvip etmiyorum sağlıcakla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yardım ve görüş lütfen

Arkadaşlar hepinize merhaba. Ben motor ehliyeti için başvurdum Mayıs gibi ehliyetimi alacam. motor olarakda Honda 150cbf ile Kanuni tiger 250 cc arasında kaldım. Motor konusunda oldukça cahilim biraz yazılanları okudum genel olarak bikaç şey sormak istiyorum. Sanırım herkes honda 150 cbf'den çok memnun. Eğer hondada karar kılarsam 2. el temiz birşey mi arayayım yoksa direk 0 mı alayım? hangisi daha mantıklı olur. Ayrıca ben bu motorla bir süre sonra işe gidip gelmeyi düşünüyorum bir arkadaşımla birlikte. Motor 2 kişi binerken güvenli mi? Bir de Maslak Kozyatağı arası gidip geleceğim köprüde geçeceğim rüzgar problem olur diyorlar. Bu yolu kullanan arkadaşlar varsa lütfen beni aydınlatsın. Emniyet şeridinden gidiyordu bugün motorların hepsi motorlar için özel bi durum mu var ceza yeme riski mi düşük nedir? Bu konuda da bilgilendirebilirseniz sevinirim. Uzun oldu biraz kusura bakmayın.

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı blanqui adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize merhaba. Ben motor ehliyeti için başvurdum Mayıs gibi ehliyetimi alacam. motor olarakda Honda 150cbf ile Kanuni tiger 250 cc arasında kaldım. Motor konusunda oldukça cahilim biraz yazılanları okudum genel olarak bikaç şey sormak istiyorum. Sanırım herkes honda 150 cbf'den çok memnun. Eğer hondada karar kılarsam 2. el temiz birşey mi arayayım yoksa direk 0 mı alayım? hangisi daha mantıklı olur. Ayrıca ben bu motorla bir süre sonra işe gidip gelmeyi düşünüyorum bir arkadaşımla birlikte. Motor 2 kişi binerken güvenli mi? Bir de Maslak Kozyatağı arası gidip geleceğim köprüde geçeceğim rüzgar problem olur diyorlar. Bu yolu kullanan arkadaşlar varsa lütfen beni aydınlatsın. Emniyet şeridinden gidiyordu bugün motorların hepsi motorlar için özel bi durum mu var ceza yeme riski mi düşük nedir? Bu konuda da bilgilendirebilirseniz sevinirim. Uzun oldu biraz kusura bakmayın.
    merhaba.bence eğer temiz bir cbf bulursanız sıfır'a gerek yok diye düşünüyorum(temiz ise ömürlüktür ) ama tabi biraz da kişisel durum bu.kısaca imkan varsa sıfır ,imkanlar kısıtlı ise temiz ikinci el alınabilir.ÖTV'ler düşmüşken ikinci el fiyatlarını gayet uygun olacağını sanıyorum.sıfırlarda 3.750tl ama....
    bende 10 aydır neredeyse her sabah-akşam iki köprüyü de kullanıyorum.artçı ile'de çok gidip geldim normal hava şartlarında hiç bir problem olmuyor.e tabi yogun trafikte birazcık araba mantığıyla gitmek zorunda kalıyor insan.ben bir kaç kez saatte 70-80km eser rüzgara karşı köprüde gittiğimi hatırlıyorum..kontrollü kullanınca zevklide sayılır aslında
    emniyet şeridinden giden motorcular genelde kurye abilerimiz oluyor ve gerçekten zamanla yarıştıkları için o daracık emniyet şeridinden gitmek zorunda kalıyorlar.tabi çok sakat bir durum ama arada ben'de yapıyorum öyle trafik canavarlığı:D (tavsiye etmiyorum!!)
    son olarak; 1. köprüde katiyen sollama yapmak yasak ama 2. köprüde bu durum biraz daha esnek...

arkadaşlar. dün cbf 150 ye bindim yol bana baktı. ben yola çok zayıf geldi. allah size sabır versin. 100 km hıza bile zor çıkıyor.

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı serkangencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar. dün cbf 150 ye bindim yol bana baktı. ben yola çok zayıf geldi. allah size sabır versin. 100 km hıza bile zor çıkıyor.
    150cc motordan kaç km hıza ulaşmasını bekliyordunuz hocam? 150km/s? 160km???
    hız problemi olan kişi zaten 150cc motorsiklet kullanmaz.. en fazla sizin gibi binip bir kaç tur atar nedir ne değildir diye bakar.ama şu var bu motorda ekonomi diye bir unsur var parça bolluğu ve ucuzluğu gibi bir konu var.. sonra sağlamlık var.. 150cc'den çok fazla beklenti olmamalı hız konusunda.. mantık şudur ; ekonomik ve rahat olsun, beni bir noktadan diğer bir noktaya sorunsuz götürebilsin.. bunu isteyen cbf kullanır.bu topikte olan on'larca kişi gibi. saygılar.

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı serkangencer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tamamen beklenti meselesi... bir ucundan diğer ucuna 15 km olan bir şehirde yaşayan ve de vitesli motosiklete başlangıç yapacak olan bana göre bu makine çok bile. ben yola baktığımda en fazla 200-300 metre ileride viraj görebiliyorum
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    otobanda araçlar için hız sınırı 120 motorla uzun yola gitseniz bile 100 km yeter,ve cbf uzun yolda rahat bi motordur,boudberg'e katılıyorum onlarda artıları

pazar günü istanbul turu yaptık arkadaşlar hemde 100 cc motorla inan sürüsyle 600 cc 1000 cc motorlar trafikte can çekişiyo 200 le gideni hiç göremedimyaktığı benzinde cabası...

allah size sabır versin sözüne istinaden yazdım büyük motor daha bi işkence oluyor çoğu zaman

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir saat önce banka aradı beni kredim onaylanmış. inş. seninki de tez zamanda onaylanır. balıkesirde bir tane motor kalmış o da gri. ben siyah istiyordum aslında ama nasip işte. işyerindeki arkadaşlar grinin daha güzel durduğunu söylüyorlar, inş beni rahatlatmak için söylemiyorlardır. Abolgi ağabeyimizin motorunun fotoğraflarını görünce gri hakkında içimde sempati oluşmadı değil . 3750 tl ye alıyorum inş. 150 tl de amasya ya kargo olacak. bu motorun balıkesirde olduğunu topikte paylaşan (asil17) ye ve karşılaştığım sorunlardan dolayı çıkmaza girdiğimde bana imzamdaki hedefimden vazgeçmemem konusunda destek olan (slameram) ve daha motoru almadan birçok bilgiye sahip olmamı sağlayan siz değerli arkadaşlara sonsuz teşekkürler...
    İnşallah hayırlısıyla kavuşursun cıbıfına, hangi bankaya başvurdun kredi için ? Ben denizbank 'a başvurdum yarın açıklanacak. Çok istiyorum kredinin olumlu olmasını

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah hayırlısıyla kavuşursun cıbıfına, hangi bankaya başvurdun kredi için ? Ben denizbank 'a başvurdum yarın açıklanacak. Çok istiyorum kredinin olumlu olmasını

ben türkiye finansa başvurdum fakat benimki motosiklet kredisi sistemi şu şekilde satıcı bankaya fatura gönderiyor banka ödemeyi yapıp motoru satın alıyor ve bana vadeli bir şekilde satıyor. bu sistemde fatura gerekli olduğu için motorun bayide olması gerekiyor. bu yüzden bayii uzak ta olsa almak zorundaydım. denizbank olmazsa yapıkrediyi dene o da olmazsa garantiyi dene derim.. ki temmennim denizbank kredi talebinin onaylanması ve bir an önce motoruna kavuşmandır. mağlum geceleri gözüne uyku girmemesi çok zor
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    cbf 150 ile geçen sene Adapazarından İstanbula balığa gittim,yol 2 saat sürdü..araba ilede aynı yere defalarca gittim yol yine 2 saat sürmüştü..yani uzun yada kısa yol fark etmez cbf 150 için,önemli olan şöförün araç kullanma tarzıdır,uçmak isteyen uçak alsın bence...selamlar..

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro 3 normlu yeni cbf sahipleri size önemli bir sorum var motorunuzda belli bir devirden sonra titreşim oluşuyormu?
    Kanka kimse oralı olmamış ben cevaplayım.. bugün yaklaşık 20 km kadar kullanma fırsatım oldu yeni kasayı Eski kasayla arasındaki fark ses biraz daha azalmış titreşim meselesine gelince motor 200 km de olduğundan arkadaşımın fazla zorlamadım ama biraz peglere vuruyor benim 2007 model sanki daha seriydi gibime geldi, ancak ybr den daha iyi kaçıyor kesinlikle.. bende nisan 11 gibi teslim alıcam.. yani cbf al bence iyi motor alır almaz eski egzostu taktırıcam konvertör bu makinayı keser egzostla +1 hp filan daha düzelir zannediyorum dert edicek bişiy yok cbf iyi...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    111km rede rodajda olan bi motor 2.4lt benzin yakıyor düşünün rodajda olmasa 111km rede 2lt yakıcak bu arada sinanaksu abi ben bi cahilik ettim d-100de çok sıkıştırdılar 95-100e kadar 1-2saniyelik bi süre çıktım titreşim yoktu 7200devir faalndı basam 110 rahat gorurdu bi daha yapmıcam ama motor konfor ve ekonomi yönünden 10 numara hız yonunden düşünürseniz 120 yapar son sürat fazlasını bekliyen başka alsın 120de sürekli olmaz sürek li uzun yolda 100 bence çok yeterli :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Apler150zc kardeşim, yeni motorun hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde kullan. Kırmızı gerçekten kendini bir başka gösteriyor.Bende Güngör Motordan bi kaç hafta içinde teslim alıcam bir aksilik olmazsa, bu benim ikinci cbf 150 motosikletim olacak. Daha önce 2008 yılında 2009 almıştım. 25 binde satmıştım. Oda kırmızı idi. Şimdikide kırmızı olacak inşallah. Ufak bir tavsiye, elbette zevk meselesi ama, kırmızı motora siyah depo kılıfı çok daha şık duruyor.
    Ethem hadi hayırlısı kardeş.. tekrar bende alıcağıma göre bi cbf den daha iyisi yeni bir cbf diyoruz

tabi bu benim fikrim. burda ilk başlayanlar için elbetteki çok hızlı bile gelebilir. ben şahsi olarak motora bakınca iri duruşuyla bu heybete 130 görmesi lazım diye bindim. ama görüntüsünün ardında motor yok. tabi ben ilk acemiliğimi mz 250 lerde attığım için ona benzer bişi sandım. aynısı olmasada ramzey 200 gibi falan dır diye aklımda kalmış fakat çok yavan geldi. o yüzden yoksa bir sürü kullanıcısı var. kuryeler gibi.ama ne bilim şöyle hemen 100 e atlaması lazımdı.

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    bir saat önce banka aradı beni kredim onaylanmış. inş. seninki de tez zamanda onaylanır. balıkesirde bir tane motor kalmış o da gri. ben siyah istiyordum aslında ama nasip işte. işyerindeki arkadaşlar grinin daha güzel durduğunu söylüyorlar, inş beni rahatlatmak için söylemiyorlardır. Abolgi ağabeyimizin motorunun fotoğraflarını görünce gri hakkında içimde sempati oluşmadı değil . 3750 tl ye alıyorum inş. 150 tl de amasya ya kargo olacak. bu motorun balıkesirde olduğunu topikte paylaşan (asil17) ye ve karşılaştığım sorunlardan dolayı çıkmaza girdiğimde bana imzamdaki hedefimden vazgeçmemem konusunda destek olan (slameram) ve daha motoru almadan birçok bilgiye sahip olmamı sağlayan siz değerli arkadaşlara sonsuz teşekkürler...
    Teşekkür ederim.Beni duygulandırdın.Bende senin gibi kredi hassasiyeti olan biri olduğumdan motoru nasıl alırım diye kıvranırken ilginç bir yöntemle kredisiz olarak hallettim.İnsan azmedince dereler tepeler düz oluyor.Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ya lütfen artık yalvarıyorum yaz gelsin ya baktım istanbul yine sık sık yağmurlu tamam yağmur yararlı fakat hevesimizi çıkaramıyoruz kaymasını geçtim derdim çamur olmaması artık güneşli günler istiyorum :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Ftih 0005 hayırlı olsun arkadaşım. allah kaza bela ve ceza göstermesin.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi yakında gri cbf150 patlaması yaşanıcak her yerdeler:DD:D:
    Gri renk bana çok asil geliyor...sanki cbf için var bu renk...çanta da gri olursa var ya....harika olur...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi zam gelirse verdiğin para artıyor. ama full depoyla hep aynı km'yi yaparsın. burada lt ve km'den bahsettiğimiz için bir şey değişmiyor.
    tamam abi mesele matematiksel değil sadece bu kmleri görmek biz yardıran devir nedir bilmeyenler için hayal ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

hadi bakalım kazasız belasız inşallah...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    beyler bugün başakşegirden çıktım. sırasıyla halkalı-kanarya-florya-yeşilköy-bakırköy-zeytinburnu-yenikapı-eminönu-karaköy-kabataş-beşiktaş-ortaköy-bebek-sarıyer-levent-temden başakşehire geri döndüm 125 km. yol yaptım... cunufumla bi istanbul turu yapalım dedik. oğlum memleketini bi görsün

402 km yedeğe geçtim rodaj iyi gidiyor
    300km lik bir teçrübeyle istanbul trafiğinde bu kadar km kazasız belasız yapmış olmam da benim için ayrı bi başarı olarak görüyorum....

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 cc 1000 cc motorlar trafikte can çekişiyo 200 le gideni hiç göremedimyaktığı benzinde cabası...

allah size sabır versin sözüne istinaden yazdım büyük motor daha bi işkence oluyor çoğu zaman
    eyvallah mücahit dediklerimi aynen üstüme alıyorum,
    çünkü geçen gün sarıyer sahile indim çıkana kadar terledim valla,
    dur kalk dur kalk fazerde işkence, ulan dedim bir daha buraya girersem ne olıyım.
    ordan çıktım otobana bir baktım kartal sapagını geçmişim, ordan geri döndüm eve,
    yüksek cc motorlarla dur kalk gerçekten işkence, hem araçların aralarından yavaş geçemiyorsun hemde debriyaja basıp bırakmak zor oluyor,
    şahsen fazerden şikayetci değilim,
    gaza dokunmam yeterli valla hakkını veren makına diyorum,
    benzin işi ise düşünmüyorum,
    dedim ya hakkını veriyor
    benzin alırken pompacıya fulle diyorum sadece.

allah alamayanlara NASİP etsin.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler