Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ana sayfada nasıl konu açılır yardım. help help
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdan anasayfa yazısının sağındaki "FORUM" linkine tıklıyorsun.

Gelen forum menüsünden konuya uygun bir alt konu seçtikten sonra

tuşuna basıyorsun, gelen ekranada sorunu yazıp uygun ve açıklayıcı bir başlık yazıyorsun.

En son "gönder" diyerek konuyu aktifleştiriyorsun.
    Bu kadar basit

Bu yöntemle konu açabilirsin. En son açılan konular anasayfada gösterilir.
    Özellikle anasayfada gösterilsin diye bir seçenek yok yani.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    AydoganX kardeşimin yardım edeceğini umuyorum

AydoganX kardeşimin yardım edeceğini umuyorum
    Yukarıdaki yöntemin kısayolu da şu :
    Bu linke tıklayarak motosohbet bölümüne konu açabilirsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/newt...=newthread&f=9

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    teşekürler iyi akşamlar.yanılmamışım

teşekürler iyi akşamlar.yanılmamışım
    Rica ederim, bahsetmiş olduğun konu ile (ruhsat vs.) net bir bilgim yok, umarım yardımcı olacak bir arkadaş çıkar.

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    büyüksün kardeşim oldu.........umarım anlayan çıkar

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS

Gösterge panelini aldım

İsmail kardeşim panel bugün (Cuma) öğlen elime geçti ALLAH razı olsun. sabah inşallah takacağım. Sadece bobin bağlantısını tam anlamadım ama sökünce manzarayı görürüz herhalde. Tüm iki teker sürücülerine kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail kardeşim panel bugün (Cuma) öğlen elime geçti ALLAH razı olsun. sabah inşallah takacağım. Sadece bobin bağlantısını tam anlamadım ama sökünce manzarayı görürüz herhalde. Tüm iki teker sürücülerine kazasız belasız hayırlı sürüşler diliyorum.
    Hayırlı olsun GÜNTEKİN, güle güle kullan.
    Allah cümlemizden razı olsun, sağolasın.

Bobin bağlantısını tekrar anlatmak gerekirse;
    - Öncelikle ön grenajı komple söküyoruz. (Nasıl söküleceğini adım adım yukarıda yazmıştım.)

- Eski gösterge panelini altındaki metal tablaya bağlayan 4 adet 8" somun var.
    Bunları söküp yeni paneli aynen 4 adet aynı civatalarla sıkıyoruz.

- Göstegeden çıkan gruplanmış kablolar zaten eskisi ile birebir aynı, aynen olduğu gibi onları takıyoruz.

- Boşta kalan tek kablonun ucunu ise (devir sayıcımızın kablosu); bobinin çıkışına bağlıyoruz.

- Bu bobin nerede? Şöyle ki : motorun üzerine oturduğumuzu varsayarsak sağ elimizin altındaki buji piposundan çıkan kabloyu takipediyoruz, deponun altından geçen bu kablo sol kısımdaki bobin'e giriyor.
    Bobin'den çıkan kablodan ise 10 cm sonra ek yeri mevcut.
    Bizim kabloyu bağlamamız için en uygun yer bu ek yeri.

- Daha rahat çalışmak isterseniz de grenajlar vs. sökük olduktan sonra selenin altında 1 adet 12" somunun tuttuğu depoyu sökerek çıkartabilirsiniz.
    Depo çıkınca çok daha rahat olarak işlemleri tamamlayıp tekrar depoyu takabilirsiniz.

- Depoyu sökerken dikkat edilecekler listesi (söktüm ordan biliyorum ) :

- Selenin altında hava filtresinin bulunduğu kısımda depoyu tutan sarı renkli 12" somunu söküyoruz.

- Benzin musluğunu kapalı konumuna alıyoruz. (Musluk %100 benzini kesiyorsa şanslısınız, genelde biraz kaçırır musluk.)

- (Eğer musluk benzini tam kesmiyorsa) Musluk'tan çıkan hortumun ucunu bir tel ile vs. sıkıca benzin kaçırmayacak şekilde bağlıyoruz. Ve hortumu söküyoruz.

- Bu hortum işlemi bittikten sonra deponun sele kısmından tutarak yukarı çekiyoruz. (DİKKAT: Deponun gösterge kısmı tarafını yukarı kaldırmaya çalışmayın, çünkü plastik takozlara geçmeli sistem ile monte edilmiş.Geri çekerek depo çıkıyor.)
    10-20 cm deponun arka kısmını yani sele tarafındaki kısmını yukarı kaldırdıktan sonra depoyu motorun arkasına doğru çekiyoruz. Alt kısımda 2 adet tahliye hortumu var, kendisi çıkar zaten. Hortumların içlerinde birşey yok. (Birisi deponun hava almasını sağlayan hortum, diğeri ise depo tahliye hortumu)

- Bir kez söktükten sonra ne kadar kolay sökülüp takıldığını farkedersiniz zaten

- Önümüzdeki bakım gününde depoyu söktükten sonra subap ayarınıda rahat rahat yapacağım

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    teşekkürler ismail not alıyorum yazdıklarını gerçekten işime yarayacak bilgiler bende kısmet olursa yılbaşından sonra bol fotolu bir bakım macerası paylaşacağım motorun bütün aksamlarını elden geçirip yaza sorunsuz girmek istiyorum.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    sanada hayırlı olsun gosterge panelin . gosterge panelıyerine bı sıte acsak modifiye degil 2011 o km cbf ler sadece motorsiklet .net de diye belki utanırlarada honda yetkıllıleri biz T.C vatandaşlarına en yakışanını getirirler
    xenon yetmedi bi-xenon ,devir saatli gosterge ,sport lastıkler ,Q ring zincir ,ek kornalar ( cbf 150 ye bunlar yapılabiliniyorsa ve bunlar sadece biz kullanıcılar tarafından yapılabiliniyorsa demekki: 2011 hondayı biz getiriyoruz hatta oyleki bu hızla ve düşünceyle 2012 de bile honda da göremiycez

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün akşam üzeri farkettim ki benim kısa far yanmıyor. uzun yanıyor kısa yanmıyor. pazartesi muayeneye götürecegim. büyük ihtimal far ampülünü degiştirecegim.

sormak istedigim ampül alırken nasıl bişe alayım. piyasada beyaz ışık veren ampüller var işe yarar mı. yoksaüzerinden çıkanın aynısını mı alayım. birde benim göstergede 1. vites ışıgı yanmıyor. bunu nasıl hallederim. bilgisi olan varmı.

kardeş ben 10 ayda 3 kere ön far ampulu değiştim...hepte kısa arıza yaptı uzun sağlamdı...
    sanırım farı sürekli uzun konumda kullanırsak bu kronik arızadan kurtuluruz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:41 ----------

İsmail kardeşim merhaba...hakikatten baya yetkili ve bilgili servis ayarında anlıyorsun cbf 150 den...ilgi ile takip ediyorum verdiğin bilgileri...teşekkürler...

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimden geldiğince anlatmaya çalışayım;

1- Ön grenajın yanındaki siyah üçgen parçalarda iki adet yıldız vida var onları söküp çıkartıyoruz.

2- Deponun sağındaki ve solundaki grenajın üstünden gözüken siyah yıldız vidaları söküyoruz.

3- Akünün kapağını ve tam arkasındaki üçgen kapağı söküyoruz. Bunlarda da bir büyük ve bir küçük olmak üzere iki yıldız vida var.

4-Benzin vanasının bulunduğu kısımdan eğilip yukarıya doğru bakınca grenajı sabitleyen 8" somun mevcut. Bunu ve öteki taraftaki grenajın vidasınıda söküyoruz.

5- Motorun önüne geçip far karşımızda iken sol iç kısma elimize sokup elektrik bağlantısı soketini söküyoruz.

6- Benzin vanasının ortasındaki yıldız vidayı söküyoruz.

7- Kilometre kablosunu geçtiği çengelden kurtarıp boşta olmasını sağlıyoruz

8- Tüm bağlantıların ve vidaların söküldüğünden emin olduktan sonra motorun önüne geçip, iki elimizle grenajın sağ ve sol kanatlarını dışa doğru hafif kastırarak kendimize doğru çekiyoruz.

Unuttuğum adım olabilir yine de siz sökerken çok dikkatli davranın.
    teşekkürler.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde şimdiden küfte hazırlıklarına başladık zaten

gerçi bir porsiyon kurtarmaz bir kaç tane hazırlamak lazım ama malum kış mevsimi olduğundan pandalar hazırlıklıdır yazdan mutlaka yağ stoku vardır.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Öncelikle METE_HAN hoşgeldin

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler ismail not alıyorum yazdıklarını gerçekten işime yarayacak bilgiler bende kısmet olursa yılbaşından sonra bol fotolu bir bakım macerası paylaşacağım motorun bütün aksamlarını elden geçirip yaza sorunsuz girmek istiyorum.
    Rica ederim, faydalı olabiliyorsak ne mutlu

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanada hayırlı olsun gosterge panelin . gosterge panelıyerine bı sıte acsak modifiye degil 2011 o km cbf ler sadece motorsiklet .net de diye belki utanırlarada honda yetkıllıleri biz T.C vatandaşlarına en yakışanını getirirler
    xenon yetmedi bi-xenon ,devir saatli gosterge ,sport lastıkler ,Q ring zincir ,ek kornalar ( cbf 150 ye bunlar yapılabiliniyorsa ve bunlar sadece biz kullanıcılar tarafından yapılabiliniyorsa demekki: 2011 hondayı biz getiriyoruz hatta oyleki bu hızla ve düşünceyle 2012 de bile honda da göremiycez
    Ne diyelim ki sonuna kadar haklısın.
    Honda Türkiye yetkililerinden illa ki bu satırları okuyan vardır.
    Merak ediyorum, acaba akıllarından neler geçiyor.

Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail kardeşim merhaba...hakikatten baya yetkili ve bilgili servis ayarında anlıyorsun cbf 150 den...ilgi ile takip ediyorum verdiğin bilgileri...teşekkürler...
    Rica ederim ZS805.
    Faydalı olabiliyorsak ne mutlu.

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler.
    Rica ederim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    selamun aleyküm beyler...hoşbulduk...nasıl keyifler...takip ediyorum yazıları mesajları...benimde sıkıntılarım oldu son dönemler...uygun bir zamanda palaşırım hepsini...genelde okumayı tercih ediyorum bu aralar...

Aydoğan..mucit...gereğini yapıyor zaten...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    ve ALEYKÜM SELAM mete_han usta .hoş gelmişsen

metehan kardeş dönmüş olmana sevindim .kendine iyi bak görüşürüz.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    oooo metehan abi hoşgelmişsin mapusluk bitti ha vallah özlemişik seni

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metehan adam king beyler dağılın
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    hoşgeldin metehan abi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler