Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bir haftadır motor yatıyor ne yağdı be bakalım ne zaman dinecek. Yağmurda kullananların yada kullanmak zorunda olunların keyifleri nasil?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF150(2010)
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir haftadır motor yatıyor ne yağdı be bakalım ne zaman dinecek. Yağmurda kullananların yada kullanmak zorunda olunların keyifleri nasil?
    yağmurlardan bir iki gün önce sıfır cbf sahibi olduğum için ben pek mutlu olamadım... hala garajda ve asfalt kuruyana kadar çıkartmaya da niyetim yok :D
    bu havalarda mecburi motosiklet kullanan arkadaşlara allah yardım etsin..işleri çok zor.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Yağmurda gezmenin zevki ayrıdır Tabi cbf'in üzerinde gelen lastikleri kullanıyorsanız iş değişir ...

Pirelli MT 65 ön arka anesmotor'da 105 lira MT üyelerine özel indirim. En kısa sürede almayı düşünüyorum. Forumda konusu vardı ilgilenen arkadaşlar takip edebilirler başlığı.

http://www.motosiklet.net/forum/anes...ndirim-15.html
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı stand_by adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurlardan bir iki gün önce sıfır cbf sahibi olduğum için ben pek mutlu olamadım... hala garajda ve asfalt kuruyana kadar çıkartmaya da niyetim yok :D
    bu havalarda mecburi motosiklet kullanan arkadaşlara allah yardım etsin..işleri çok zor.
    Ben Ocakta aldım motoru aldım alalı yağmur durmadı hava düzelmedi zaten ne kısmetse 5 ayda 3200 km anca yaptım onunda 400 ü yuvacık gezisinde

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı stand_by adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han abi youtubeye giremediğini okudum bu konuda en temiz sade ve en iyi çözüm bu sitede var hocam bir incele ve uygula derim ben http://www.navige.com/navige-tum-tarayicilar

ktunneller v.s. uğraşma abi.saygılar.
    abi tamam kur dedim ama pcyi kapatacağını söyledi...bende deep freeze var kurulu net cafe programı bilirsin...sistemi kaparsa sistem sıfırlanıacak bir anlamı kalmayacak...ha deep freezi kaldır diyeceksin 1 kereliğine sonra tekrar geçersin ama inan yutup için gereksiz...vtunnel işimi hallediyor zaten...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın sıcakta genleşen herşey gibi, etrafımızdaki hava da genleşir. yani 1 litrelik pet şişeye sığacak kadar (yani 1 lt) havanın içerisindeki havayı oluşturan azot oksijen vs. moleküller birbirinden uzaklaşır. kışın ise 1 lt havada daha çok molekül bulunur.

kışın hava daha yoğundur ve bu yüzden sürtünme artar. motor bunun sonucunda yaza göre aynı kullanımda daha fazla yakar.

daha önce de yazmıştım. neticede boşlukta değiliz. balık nasıl suda geziyorsa biz de hava akışkanının içinde geziyoruz. ne kadar yoğun, o kadar dirençli.
    tamam aga kızma hemen bilimsel olarak çok sürtünüyor bizim sürtük cbfler...ve daha çok yakıyor diyosun... sana bişey olmasın ...

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda gezmenin zevki ayrıdır Tabi cbf'in üzerinde gelen lastikleri kullanıyorsanız iş değişir ...

Pirelli MT 65 ön arka anesmotor'da 105 lira MT üyelerine özel indirim. En kısa sürede almayı düşünüyorum. Forumda konusu vardı ilgilenen arkadaşlar takip edebilirler başlığı.

aga şimdi 105 lira lastiktakma sökmeye para yok diyor Hakan Bey...güzel bişey tabi...ama 180 lira verip mişelın almanı tavsiye ederim...sen paraya acımıyon bilirim...pederi kafala..

Ben Ocakta aldım motoru aldım alalı yağmur durmadı hava düzelmedi zaten ne kısmetse 5 ayda 3200 km anca yaptım onunda 400 ü yuvacık gezisinde
    kanka az kaldı Cumaya dahalar düzelecek...

http://havadurumu.mynet.com/asya/turkiye/istanbul
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    mont pantolon bot tam giyiniliyorsa keyifli ama bu yağmurlarda bunlar olmadan dona kadar ıslatmakta :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mont pantolon bot tam giyiniliyorsa keyifli ama bu yağmurlarda bunlar olmadan dona kadar ıslatmakta :D
    Valla yağmur değilde benim duro lar beni cok tırstırıyor yerler nemli olsa korkmuş kedi gibi sırtımdaki tüyler dikleniyor. Korumlarda pantolon haric hepsi var ama bir pantolon iyi olur hem ucuz yollu güzel birsey bulsam alcam. erdinin fermuarlısı cok hoşuma gitti.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CPR9EA-9 kodlu bujiyi taktıktan sonraki yakıt tüketim verilerim :
    10,5 litre benzin ile 357,2 km. yol almışım. Sonuç:
    2,939 litre / 100 km.

Kullanım stilimi değiştirmedim. Yani bu veriler genelde yüksek devirli ve boş olan yollarda da dipgaz sonucunda elde edilmiştir.

Önceki CPR8EA-9 kodlu buji ile (aynı kullanım tarzıyla) genelde 3,1 yada 3,2 litre arası yakıt tüketirdim.

Ufakta olsa buji bence yakıta etki etti.

9ea buji takan arkadaşlar sizlerdende net veriler bekliyoruz...
    Ben 13.000 km deyim. Sıfır almıştım motosikleti.Hiç buji değişmedi.Hala eski bujiyi de saklıyorum.9ea bujiyi takınca çekiş fark etti.Psikolojik olabilir diye babama verdim o da benmle hemfikir.Yakıt için şimdilik birşey söylemiycem ama fark olduğu kesin. Kaçıranlar ve yeniden takmak isteyenler için bir parti daha yapalım ilerki bi zamande teşekkürler İsmail abim

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaş ne motormuş bizim cbf bunu satmadan 600lük uzun yol için 1 haftadır motor bakıyorum yok kafama yatan 5 lt altında yakan yok birisinin kronik sorunları çok birisinin yakıtı birisinin servisi hay dedim benim motor neymiş ya artık elimdekini güzelleştirip bunla uzun yollara gidecem lastikler başta değişmeli.Bide arkadaşlar bulunduğum bölgede honda servisi yok en yakını 650 km uzakta hangi kilometrelerde neler değişiyor nereleri kontrol ediliyor bilen arkadaşlar paylaşırsa bende kendi imkanlarımla bakımını yapmış olurum
    Yınnn yınnn yınnnnnnnn....

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben kullanıyorum gerçekten harika lastik...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Cleanwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ne motormuş bizim cbf bunu satmadan 600lük uzun yol için 1 haftadır motor bakıyorum yok kafama yatan 5 lt altında yakan yok birisinin kronik sorunları çok birisinin yakıtı birisinin servisi hay dedim benim motor neymiş ya artık elimdekini güzelleştirip bunla uzun yollara gidecem lastikler başta değişmeli.Bide arkadaşlar bulunduğum bölgede honda servisi yok en yakını 650 km uzakta hangi kilometrelerde neler değişiyor nereleri kontrol ediliyor bilen arkadaşlar paylaşırsa bende kendi imkanlarımla bakımını yapmış olurum
    evet haklısın kardeş uzun yol için rahat motor yoken iyisi cbfbide lastikleri değiştir bak konforun ve motora güvenin 2 kat artıcak emin ol

eğer alabiliyosan uzun yolda 5 litrenin altında benim hayalım olan motor v-storm altam uzun yol motoru ya harika bişey bayılıyorum motora bi cbf bi v-storm başka motor tanımam

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın kardeş uzun yol için rahat motor yoken iyisi cbfbide lastikleri değiştir bak konforun ve motora güvenin 2 kat artıcak emin ol

eğer alabiliyosan uzun yolda 5 litrenin altında benim hayalım olan motor v-storm altam uzun yol motoru ya harika bişey bayılıyorum motora bi cbf bi v-storm başka motor tanımam

Mücahit,Honda XL650 Transalp dehşetül vahşet bir makina

Çok kısa bir mesafede olsa ''5/6km'' kadar kulanma imkanım oldu,olmaz böyle birşey yaaa.Götür beni gittiğin yere Transalp dedim kendi kendime.

2 Sene sonra eğerki işlerimde yolunda,planım bozulmadan işlemeye devam ederse,aklımın köşesine Transalp yazılı...

Diğer varadero,fazer,v-strom bunları hiç kullanmadım,ilk defa enduro motor olarak transalp xl650 kulandım,belki diğerlerine binsem fikrim değişir diyicem ama,bu transalp çok fena geldi bana cbf150'den inip ona binince ferrari gibi geldi bana.

Tekrar biizm motora binince ulaa benim motorun ayarımı kaçtı nee gitmiyo yaaa buu dedim kendi kendime
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı felsefe yapmada iki yorum kat uzaktan uzaktan bakınıyon...lastikler kaydımı dönüşte...alıyozmu sana çişelın..

yaz aga yaz...ama yutup izleyemiyorum vtunneldende gelmedi link...

Baktım neresi olduğuna, kolombiya. Zevk meselesi tabii ki ama yakışıklı geldi bana. Göstereye dikkat bir de.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit,Honda XL650 Transalp dehşetül vahşet bir makina

Çok kısa bir mesafede olsa ''5/6km'' kadar kulanma imkanım oldu,olmaz böyle birşey yaaa.Götür beni gittiğin yere Transalp dedim kendi kendime.

2 Sene sonra eğerki işlerimde yolunda,planım bozulmadan işlemeye devam ederse,aklımın köşesine Transalp yazılı...

Diğer varadero,fazer,v-strom bunları hiç kullanmadım,ilk defa enduro motor olarak transalp xl650 kulandım,belki diğerlerine binsem fikrim değişir diyicem ama,bu transalp çok fena geldi bana cbf150'den inip ona binince ferrari gibi geldi bana.

Tekrar biizm motora binince ulaa benim motorun ayarımı kaçtı nee gitmiyo yaaa buu dedim kendi kendime
    translapı ben 1 senedir düşünüyorum hem endro olması hemde 5.2 yakması motordan uzaklaştırdı süper motor lakin bana göre eksileride var.

Bu akşam koruma demirlerine 1 çift mavi sis far taktım mütiş oldu 55w lıkmış akuden bağlamıştım. çalışmazken 15 dk aküyü bitirdi. altarnatör çıkışından bağlıyacam fakat benim far 55w bide sisler toplam 110 w yapıyor altarnatöre zarar verirmi bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım etsin yakarak tecrübe etmek istemiyorum

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Cleanwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    translapı ben 1 senedir düşünüyorum hem endro olması hemde 5.2 yakması motordan uzaklaştırdı süper motor lakin bana göre eksileride var.

Bu akşam koruma demirlerine 1 çift mavi sis far taktım mütiş oldu 55w lıkmış akuden bağlamıştım. çalışmazken 15 dk aküyü bitirdi. altarnatör çıkışından bağlıyacam fakat benim far 55w bide sisler toplam 110 w yapıyor altarnatöre zarar verirmi bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım etsin yakarak tecrübe etmek istemiyorum
    Transalp'in negibi eksikleri var diğerlerine göre?

Mesela:

Öğrenmek için soruyorum...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Transalp'in negibi eksikleri var diğerlerine göre?

Mesela:

Öğrenmek için soruyorum...
    Açıkcası pek eksisi yok o yüzden 1 senedir takılıp kaldım 2008 modellerden eskileri karbirütörlü acayip benzin içiyor 2008 sonrası enjiksiyonlular gayet güzel fakat bana göre tuzlu 2.si endro tarzı olması arazide onun üzerine makina yok düşük devirlerde mırıldanmasına hasta olursun uzun yol asvalt için de bi Suziki DL yada fazer gibi değil velasıl uzanamadığız ciğere mındar der gibi oldu paraya kıyılırsa yeni modelleri her ne kadar eskisinin tipi kadar sevmesemde alınacak 10 numara motor

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kolombiyadaki cbf 150 apaçiye benziyor ....

cbf 125 ve cbf 150 var....şu linke girin...

http://www.honda.com.co/index_motos.php
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    evet transalpta güzel motor ama arkadan bakınca sanki 650 cc bi motor değilde daha küçük bi motor gibi görünmesi ve genel olarak beni kendine çekmiyo motorben v-storm derim başka bişey demem motordan ne istioysan onu veriyotam uzun yol motoru ve aynı zamanda bir enduroseviyorum bu motoru ya

http://www.ktunnel.com/index.php/101...2b731497717544

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

Kolombiyadaki cbf 150 apaçiye benziyor ....

cbf 125 ve cbf 150 var....şu linke girin...

http://www.honda.com.co/index_motos.php
    evet abi aynen öle şu gidona baktığımda bisiklet gibi bir görünüm hiç hoşuma gitmiyor

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Hacı bişeyi çok kurcalamamak lazım ben böyle düşünüyorum...birde mekanik bir konu olduğu için tedirgin oluyorum...şimdi garantidende çıktı başım ağrımasın diye yani...tv kumandası değilki aga bu zırt aç pırt kapa...

İstanbulda kurye motoru diyolar inan...sizin oralarda kıymeti artıyor doğal olarak...çünkü az olduğu için kıymetli...

benim kafamda bir paranoya istatistik var sizle paylaşayım yabancı değilsiniz...diyorumki mesela bu motorda her parçanın bir ömrü var dimi...atıyorum kontağı 7250 kez çevirirseniz sonucta bozulacak...mümkün olduğu kadar az kullanırsam demekki uzun ömürlü olacak...mesela ben ağırım artcı alırsam amortisörün ömrü azalacak...artcı almıyorum...debriyaj balatam 100.000 vites atışından sonra yalama olacak dimi atıyorum...ne kadar az vites değiştirirsem ne kadar az debriyaja basarsam ömrü uzayacak dimi...işte böyle...psikoloncik yani... bu motor bugünlere böyle geldi beyler... 15 Ocak 2007 den bugüne...

tek kötü alışkanlığım motoru temiz tutmuyorum...kirli geziyorum...ama jant ve yağlı taraflar pis...her gün gidon kısımları seleyi çantamı camsille silerim mutlaka...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 ----------

benim kontak 1 kez garantiden değişti...kilitli vaziyette kapı önünde kalmış işe gidememiştim...peki w40 yerine başka bir yağ alternatifi biliyormusun...dikiş makinaıs yağ ayçiçek yağı veya zincir spreyi olurmu aga...ya da motor yağını şırıngaya doldursak olur bence yav...
    al bi wd 40 6-7 lira 3 senedir kullanıyorum bitmedi gitti meret.
    yan ayaklıkve orta sehpa ya da sıkıyorum aç kapa yaparken sesini duyman lazım. zencir yağı da olur ama çok toz kapıyor. aslında akışkan olmasa yani üzerinden akmasa zencire bile sıkacam da

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

izmire istanbul kadar yağmasada scoterımı özlemiyor değilim.
    yağmurda terlikle gezerdim
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    cbf150
    Arkadaşlar, işim vs dolayısıyla aldığım ama yükleyemediğim çakma ybr aynalarının fotolarını yeni yüklüyorum.

Aynalar motorcuhayriden alınmıştır, Sami adlı arkadaşın aracılığıyla. Buradan tekrardan Sami ve Erhan'a teşekkürlerimi bildiriyorum. Sami bana çok yardımcı oldu, numarasını ise hatırlarsanız Erhan vermişti.

Aynalar böyle. Ederi 10+6+1,5 tl. 6 lira kargo(ptt) ve 1,5 tl ise ptt havale masrafı. Sami kargoyu çok güzel paketlemiş, bu sebepten sıkıntı olmadı.

Bana uzun saplı yeni model çakma ybr aynası gibi geldi. Sizede öyle geliyor ve almak istiyorsanız Sami ye başvurun
    Yalnız derdinizi iyice anlatın. Ya da kısaca Samsundan Murata gönderdiğinden istiyorum deyip geçin.
    (Normalde ortak bir girişimle ayna alacaktık ama biliyorsunuz, uzun-kısa derken ortalık karıştı.)

Anlayamadığınız bir konu varsa cevaplamaya çalışırım, bu saatte kafa basmıyor.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler