Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sende öyle yazdın ki bütün ybr ler 100000 i tartışmasız devirirklen cbf ler 30-40 binde bitermiş gibi. Dur bakalım daha cbf 2007 den beri piyasada. Kendini kanıtlaması için en az 2-3 seneye daha ihtiyacı var. Çok gördüm 60-70 binde motor açmamış cbf. Bence modele biraz daha zaman tanınmalı. Yazın ulen ..ben burdayım.. Sedat57 sende yaz Cbf imlen kovalarım sizi
    madem bu kadar israr ettin yaziyim abi senimi kircam
    Sahibinden sitesinde 50 bin üzeri tüm makianalr rektefe görmüş bence motor kendini kanitlamiş sayilir herşey iyi güzel hoş konfor yerinde ama motor olmamiş gültekin abinin dedigii gibi elden gecirmeliler bence..Gecirmeselerde olur 500 milyona sıfır motor yapiyo honda...Hondanin bi bu huyunu sevdim zaten kı.ı kırık iki greneja 350 lira de komple motor yaptirsin 500 lirada neyse bu kadar yeter... İsteyen istedigine binsin..Yaşasin Tvs Apache
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda işte ne olcek at çöpe gitsin al bi ybr rahat et kardeşim niye uğraşıyon
    ondanmı gel şu motorları değişelim diye kaç aydır başımın etini yiyosun, ya ne kadar seri motormuş diyen sen değil miydin konuşturcan illaki beni.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:46 AM ----------

evet isteyen istediğine binsin ama ben son gaz gitmeden benim yanımdaki motor (ybr) redlani ile gidiyo bu mu 100.000 km dayanır görücez sülüman abi .
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    bu cbf 150 forumununda bilgi paylaşmak dışında ybr muhabbeti dönüyor. artık forum amacını dışına çıktı bilmem farkındamısınız. Ticari amaçlı motosiklet kullanmıyorum senede yapacağım km olsa olsa 20 bin zaten 1 seneye kalmaz 500 lük bir makina alırım.gerek yok arkadaşlar relax olun
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    transalp yavrusu
    evet sıktı bende farkındayım ama bunu başlatanlar ybr ciler bizden biri gidipte onların topiğine yazı yazmıyo dalga gecer gibi sıkıntısı var demekki onların o anlaşılıyo.bu muhabbet burda kanpansın artık.

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    G.S. fener maçına döndü ama hep alisamiyende oynuyoruz
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    transalp yavrusu
    fener 1 - 0 önde oleyyy

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    http://urun.gittigidiyor.com/BAGAJ-M...QQidZZ17923267

bu çanta nasıldır acaba çıkmaması kötü kappa ve shad gibi markala aynı kaliteyi beklemek olmaz çıkarması kolayolurmu bunun çünkü sürekli kullanmam sadece yaz için alıyorum
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.gittigidiyor.com/BAGAJ-M...QQidZZ17923267

bu çanta nasıldır acaba çıkmaması kötü kappa ve shad gibi markala aynı kaliteyi beklemek olmaz çıkarması kolayolurmu bunun çünkü sürekli kullanmam sadece yaz için alıyorum
    33 lt Shad alma sakın, biz 4000 bakımında dayı oğlunun cbf ine aldık, kilit mekanizması iyi dizayn edilmemiş, yolculuk anında en ufak sarsıntıda takıt takır ses yapıyor. Tabi bu özelliğini çantayı alıp takmadan önce bilemiyorsun. Buda işin kötü boyutu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:12 PM ----------

Koskoca Kocaeli il sınırları içersinde sormadığım servis, sormadığım benzin istasyonu kalmadı, yağ değişimi yapıcaktım dün, 15w/50 veya 10w/50 motosiklet yağı bulamadım. Ne mübarek yağlarmış be. Hangi servise sorduysam (Abi biz 10w/40 kullanıyoruz. 10/40 verelim) ben bilmiyom mu 10 40 almasını, 10/40 her yerde var. Nasıl büyük şehir anlamadım. Honda yetkili servisi yok. Motosiklet yağ yok. Bende bp nin 15/50 araba yağını çaktım gitti. Ne yapıyim. Ama bi daha internetten mutlaka istediğim yağı yağ değişim zamanım gelmeden temin edicem. Bırakın 10/40 ı bazı illerimiz de motosiklet yağı dahi yok. Mesela Giresun da yokmuş. 97 oktan benzin de yokmuş ilginç değil mi ? Giresun a öğretmen olarak atanan bi arkadaşımız var. Kardeşimin ark..ı. Giresun' da motosiklet yağı olmadığını söylemiş. Saçmalığa bak yaw Araçtan bile sayılmıyoruz vesselam.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

CBF bu tarz bir yolda, 1600m'de 30km boyunca gık çıkarmadan gitti, helal dedim

Sonuç:

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    hay maşallah
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    transalp yavrusu
    traktör mübarek

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    traktör mübarek

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    33 lt Shad alma sakın, biz 4000 bakımında dayı oğlunun cbf ine aldık, kilit mekanizması iyi dizayn edilmemiş, yolculuk anında en ufak sarsıntıda takıt takır ses yapıyor. Tabi bu özelliğini çantayı alıp takmadan önce bilemiyorsun. Buda işin kötü boyutu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:28 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:12 PM ----------

Koskoca Kocaeli il sınırları içersinde sormadığım servis, sormadığım benzin istasyonu kalmadı, yağ değişimi yapıcaktım dün, 15w/50 veya 10w/50 motosiklet yağı bulamadım. Ne mübarek yağlarmış be. Hangi servise sorduysam (Abi biz 10w/40 kullanıyoruz. 10/40 verelim) ben bilmiyom mu 10 40 almasını, 10/40 her yerde var. Nasıl büyük şehir anlamadım. Honda yetkili servisi yok. Motosiklet yağ yok. Bende bp nin 15/50 araba yağını çaktım gitti. Ne yapıyim. Ama bi daha internetten mutlaka istediğim yağı yağ değişim zamanım gelmeden temin edicem. Bırakın 10/40 ı bazı illerimiz de motosiklet yağı dahi yok. Mesela Giresun da yokmuş. 97 oktan benzin de yokmuş ilginç değil mi ? Giresun a öğretmen olarak atanan bi arkadaşımız var. Kardeşimin ark..ı. Giresun' da motosiklet yağı olmadığını söylemiş. Saçmalığa bak yaw Araçtan bile sayılmıyoruz vesselam.
    Bende 15-40 Castrol koydum dün İzmir için ideal olan bu fakat bende bu yağı zor buldum sorduğum yerde senin aradığın yağlardan koli koli vardı ne ters iş

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 15-40 Castrol koydum dün İzmir için ideal olan bu fakat bende bu yağı zor buldum sorduğum yerde senin aradığın yağlardan koli koli vardı ne ters iş
    bana kalirsa 10-50 ve 15-40 zor bulunan yaglardan ama geri kalanlari cok rahat bulunuyo en rahat bulunanda 10-40 bence Yalniz 15-50 yi küçümseme ben lef marka olanini kullanmiştim 2 kez cok güzeldi vites gecişlerinde hiç sıkıntı yoktu şu an araba yagi deniyorum 20-50 vites gecişleri 1000 kmden sonra sertleşiyo

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalirsa 10-50 ve 15-40 zor bulunan yaglardan ama geri kalanlari cok rahat bulunuyo en rahat bulunanda 10-40 bence Yalniz 15-50 yi küçümseme ben lef marka olanini kullanmiştim 2 kez cok güzeldi vites gecişlerinde hiç sıkıntı yoktu şu an araba yagi deniyorum 20-50 vites gecişleri 1000 kmden sonra sertleşiyo
    Ben birşeyi küçümsemedimki İzmir için en ideal olanı 15-40 cetvelden bakmıştım o yüzden öyle diyorum ama kurye arkadaş var yaz kış 20-50 koyuyoruz biz diyor koyulurmu koyulur ama ben motoruma zevk için bindiğim için ve de biraz titiz olduğum için ideal yağ değerini kullanmaya özen gösteriyorum Bundan önce 1 kez daha kullanmıştım Castrol 15-40 ı ve çok memnun kalmıştım o yüzden tekrar onu aradım ve inanırmısın İzmirin en popüler semtlerinden Bornovada bulunan Forum Bornova alışveriş merkezindeki Kipa'da bulamadım Torbalıdaki Kipa'da buldum Böylesi daha iyi oldu ama burda 20 liradan almıştım orda 15 liraymış 1 tane kalmış orda da ama olsaydı 2 tane alcaktım

Motosikleti
    2000 ford
    Ben birşeyi küçümsemedimki İzmir için en ideal olanı 15-40 cetvelden bakmıştım o yüzden öyle diyorum ama kurye arkadaş var yaz kış 20-50 koyuyoruz biz diyor koyulurmu koyulur ama ben motoruma zevk için bindiğim için ve de biraz titiz olduğum için ideal yağ değerini kullanmaya özen gösteriyorum Bundan önce 1 kez daha kullanmıştım Castrol 15-40 ı ve çok memnun kalmıştım o yüzden tekrar onu aradım ve inanırmısın İzmirin en popüler semtlerinden Bornovada bulunan Forum Bornova alışveriş merkezindeki Kipa'da bulamadım Torbalıdaki Kipa'da buldum Böylesi daha iyi oldu ama burda 20 liradan almıştım orda 15 liraymış 1 tane kalmış orda da ama olsaydı 2 tane alcaktım
    pardon hacı ethem demiş 15-50 araba yagini çaktim diye kusura bakma;)

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    pardon hacı ethem demiş 15-50 araba yagini çaktim diye kusura bakma;)
    Bende üstteki yazını tekrar okudumda yaw müyendizler kafa patlatmış o kadar motosiklet yağı yapmış neden araba yağı kullanıyosun ki

Motosikleti
    2000 ford
    Bende üstteki yazını tekrar okudumda yaw müyendizler kafa patlatmış o kadar motosiklet yağı yapmış neden araba yağı kullanıyosun ki
    Yaz Aylarinda 20-50 yagin motora iyi geldigini söyledirler bende deneme amaçli 4 litre almiş bulundum yarisini arkadasim aldi ondada ybr var.. ikimizde memnun kalmadik 20-50 denama şunu anladimki 15-50 tam bizim motorlar için yapilmiş yazlik yagdir gerci ben benim ybr ye 90 numara şanzuman yagi koysam gitmem demezde 20-50 seçmemdeki nedenlerden biride ekonomik oluşu fiyatini burda yazmiyim

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Yaz Aylarinda 20-50 yagin motora iyi geldigini söyledirler bende deneme amaçli 4 litre almiş bulundum yarisini arkadasim aldi ondada ybr var.. ikimizde memnun kalmadik 20-50 denama şunu anladimki 15-50 tam bizim motorlar için yapilmiş yazlik yagdir gerci ben benim ybr ye 90 numara şanzuman yagi koysam gitmem demezde 20-50 seçmemdeki nedenlerden biride ekonomik oluşu fiyatini burda yazmiyim
    Bir an gülmektan yarılacaktım inanırmısın 'denemek amaçlı 4 litreyi' okuyunca basıyodum kahkahayı sonra ikiye böldük demişsin Bayağı ucuz olmalı 4 litre aldığınıza göre Ben yağ konusunda cimrilikten yana değilim valla 3-5 fazla vermeye razıyım Bende Castrol 15-40 dan memnunum mesela olsa 4 litresi alcam ama yok Litreside 15 lira ve ortalama 1,5-2 ayda bir yağ değişimi yapıyorum 3 paket sigara içmesem parası çıkıyor zaten

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    ethemm76 Nickli Üyeden Alıntı
    33 lt Shad alma sakın, biz 4000 bakımında dayı oğlunun cbf ine aldık, kilit mekanizması iyi dizayn edilmemiş, yolculuk anında en ufak sarsıntıda takıt takır ses yapıyor. Tabi bu özelliğini çantayı alıp takmadan önce bilemiyorsun. Buda işin kötü boyutu..
    doğru bende shad var yeni aldım biraz tıkırdıyor altına bağlantınoktalarına dolap kapaklarının arasına yapışan seffaf noktalardan yapıştırdım şimdi ses yok.
    ne kadar ekmek o kadar köfte misali .. 33 birazda arkadan bakınca üzerinde küçük kaldı gibi. gönül isterdiki şöle kappa action alalım ama 85 e bunu zor aldık
    yağ konusunda da castrol kullanıyorum 15-40 tam sentetik. sarı kutuda olandan performance yazıyor üstünde. scooter ime da 15-40 castrol action kullandım hep yaz kış 15-40.. izmir için ideal. scooterda bir defasında 3000 km den sonra değiştirdim hemde yazın yağda bozulma yoktu halen yapışkanlığını koruyordu. bunlar benim tecrübelerim .. 3-5 fazla olsun düzgün yağ olsun derim hep.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:32 AM ----------

özcanım pahalı alıyorsun 10 lira o yağ..
    yüksek performanslısı var sarı kutu 17 lira .. sami de

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 AM ----------

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sıktı bende farkındayım ama bunu başlatanlar ybr ciler bizden biri gidipte onların topiğine yazı yazmıyo dalga gecer gibi sıkıntısı var demekki onların o anlaşılıyo.bu muhabbet burda kanpansın artık.
    mesela ben ybr topiğini bir kere açmış değilim. bırak yazı yazmayı. ...[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:44 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 AM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:44 AM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:50 AM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:51 AM ----------

dağ bayır fotoları...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler