Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    yok be sadatcım şu an için sorun yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    balatayı değiştirince tek tekere iyi kalkıyor tavsiye ederim metocum

Motosikleti
    Hacı aykan kanırıyo bu ara balatalar...sadece kalkışta ama...ama şu an için gerçektende sorun yok kuzen...

arka lastiğe boşluk kısmına çivi benzeri bişey girmiş...şimdi yarıın uğraş dur lastikciye götür fitil attır vs...5 liram getti aykoş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı aykan kanırıyo bu ara balatalar...sadece kalkışta ama...ama şu an için gerçektende sorun yok kuzen...

arka lastiğe boşluk kısmına çivi benzeri bişey girmiş...şimdi yarıın uğraş dur lastikciye götür fitil attır vs...5 liram getti aykoş...
    amaneyyvah vah o lastiğe giren şey herneyse bırak kalsın orda arada bi hava bassan yeter dublexx bu(ne güzel örnek oluyorum yeni kullanıcılara)balatalar isyan bayraganı çekmiş 1 de tam gaz ver 2 ye at ikide tam gaz yüklen motorun boşta dönme eğilimi varsa gücü tam aktaramıyor demektir balataları değiştirip keyfine bak..tabi bunu yolda giderken yap sehpada değil aslında sehpadada anlarsın ama sen sehpayı kırarsın...arkaya abanıp 1 de debriyajı gaza biraz yüklenerek bırak motor stop edebiliyorsa sorun yok ama etmeyip kaçırıyorsa gitmiştir balatalar...

Motosikleti
    harbi lan sehpayı kırarım... yak kaçan koçan bişey yok şu an...

lastik sıfırlamış janta yaslanmış ama...durdukca hava kaçırmış...en yakın benzinci nerde bilinmi oraya nasıl gidecem...lastikci benzinciden daha yakın...ha seni dinleyip keşke eve bi tane kompresör alaydım...ah eşşek kafamm...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    keşke eve bi tane kompresör alaydım.
    Şu ikisi arasında çok gidip gelmiştim.

Ve sonra eski usül en iyisidir diyerek ikinciyi aldım. Burada Real'de 15 liraya tesadüf eseri görerek alıverdim bir anda. Boyutları ufak, uzun yolda yanında taşınabilir. Canavar gibi de hava basıyor. Fiyatı yerine göre 20 TL olabilir. Resmi aldığım gittigidiyor.com sitesinde bu civarda.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Uzun zamandır resimlerini atmaya calıştıgım ama fırsat bulamadıgım Dortlulerin ve Sis lambalarının fotoları.
    Anahtarlar gercekten cok orjınal oldu ama bunları buraya yerleştirmek pek kolay olmadı. 1 anahtar koyacak olsaydık cok kolay dı ama bana 2 anahtar gerekliydi.

Sis lambalarının aydınlatması gercekten cok guzel. Ciftini 60 tl ye almıştım.

Motorumu2-3 gun kullanmayacagım zaman ortusunu ortuyorum. Bu ortuyu de ozel diktirdim. Su gecirmiyor.

Bu fotodaki tarih yaklaşıyor bakalım bu kış gidebilecekmiyim.

Buda motorumun sevdigim bir fotosu. Konya gezisine cıkmadan once cekmiştim
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    transalp yavrusu
    gezgin 33 motorda yakıyo hani yağmı sürdün ne yaptın parlasın diye
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ikisi arasında çok gidip gelmiştim.

0.jpg[/IMG]

Ve sonra eski usül en iyisidir diyerek ikinciyi aldım. Burada Real'de 15 liraya tesadüf eseri görerek alıverdim bir anda. Boyutları ufak, uzun yolda yanında taşınabilir. Canavar gibi de hava basıyor. Fiyatı yerine göre 20 TL olabilir. Resmi aldığım gittigidiyor.com sitesinde bu civarda.
    bak bu mantıklı...şu an kaldım ortada...kaç yüz metre elimle götürücem motoru...ağır olmasam depo üzerine oturur ayağa kalkar 1 le giderdim ama akşam bıraktım yavaş yavaş sıfıra inmiş...bu yolda olsa hissedersin indiğini...ama hayın çivi soteye yatmış...aslında şimdi baktım çividen ince telden kalın bişey...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 ----------

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makina yakıyor hacı...maşallah...

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin 33 motorda yakıyo hani yağmı sürdün ne yaptın parlasın diye
    Tesekkurler arkadaşlar. Yag surmedim. Lastiklere lastik yanak parlatıcısı surdum. Sonra bu urunun bilgilerini okudum ve tum plastik yuzeyler için kullanılabilir diyor. Birde yaptırdıgım deri kılıfda denedim. Sonuc foto da gorundugu gibi.. Motoru her yıkamadan sonra kullanmaya başladım..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Arkadaşlar hep bişiyi merak etmişimdir sizcede böylemi ben motoru ilk aldıgımdan 14000 km ye kadar geçen zamanda grenajlar ilk günkü parlaklığını korudu motor hep 0 km gibi kaldı ancak piyasada gördüğüm çogu cbf 150 nin özellikle siyah renklerinin attığına şahit oldum yanlız ben hep çogu zaman gölgede bıraktım ve pasta uyguladım sık sık şimdi diyeceğim sizin motorların grenajları renklerine göre ne durumda şu an ??

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hep bişiyi merak etmişimdir sizcede böylemi ben motoru ilk aldıgımdan 14000 km ye kadar geçen zamanda grenajlar ilk günkü parlaklığını korudu motor hep 0 km gibi kaldı ancak piyasada gördüğüm çogu cbf 150 nin özellikle siyah renklerinin attığına şahit oldum yanlız ben hep çogu zaman gölgede bıraktım ve pasta uyguladım sık sık şimdi diyeceğim sizin motorların grenajları renklerine göre ne durumda şu an ??
    21000 deyim. her ne kadar park ettiğim zamanlarda gölge yerleri arayıp tarayıp bulsamda güneşte bırakmasam da sonuçta yaz kış onca km kullandım güneşin anlında. Bende arada cila uyguluyorum ama yinede motorun kırmızısı ilk günki parlak ve canlı kırmızı değil. Eski fotolarla karşılaştırdığımda anlaşılabiliyor bu küçük ton farkı. Hem ufak tefek kullanımdan kaynaklanan çiziklerden, hemde güneşin olumsuz etkilerinden koruması için tüm grenajlara şeffaf veya bir ton siyah koruyucu film çektirmek istiyorum ama, bu araba kaportalara çekilen koruyucu filmden, henüz ayrıntılı bi araştırma yapamadım. Nasıl olur, zamanla soyulma olurmu ? Mesela çıkartılmak istenilirse nasıl olur, iz yaparmı, zamanla atarmı. Kullanışlı olurmu. Dayanıklılığı nasıldır. Maliyeti ne olur aslında merak ediyorum. Ziebart Ditiy car mı ney var ya Kocaeli sanayide oto sanayi sitesinde görmüştüm şubesini, sanırım bu firma motor-kaporta koruması işleri falan yapıyor. Araştırmak lazım. Sürüş esnasında sağdan soldan sıçrayan ufak tefek çakıl vs hasarlarına karşıda iyi olabileceğini sanıyorum. Birde arkaya dizliklerle binen yolcu genelde istemeden dizliği sela altı grenaja çarptırıyor. Bu konuda da grenajı koruyabileceğini düşünüyorum. Grenajlara bu ve benzeri bi uygulama yapan veya bilgisi olan, araştıran varmı ?

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ethem o dediğin ziabert gibi firmalar bi takım kimyasallar uygulayarak boyada silikon etkisi yaratıyorlar ama maliyeti konusunda hiçbir bilgim yok onun yerine sıvı pasta uygulamak daha iyi...benim merak ettiğim kaç km ye kadar parlaklıgı koruyor ve hangi rengi daha hızlı deforme oluyor cbf lerin benim mavi 14000 e kadar ilk günkü gibi kalmıştı mesela ...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Motorun grenajları ne yazık ki şimdi böyle canlı kırmızı değil. 7-8 binli km lerdeydi bu foto çekildiğinde. Güzüm gibi baksamda ıı.

[img=http://img694.imageshack.us/img694/5498/img0356u.jpg]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:38 ----------

ethem o dediğin ziabert gibi firmalar bi takım kimyasallar uygulayarak boyada silikon etkisi yaratıyorlar ama maliyeti konusunda hiçbir bilgim yok onun yerine sıvı pasta uygulamak daha iyi...benim merak ettiğim kaç km ye kadar parlaklıgı koruyor ve hangi rengi daha hızlı deforme oluyor cbf lerin benim mavi 14000 e kadar ilk günkü gibi kalmıştı mesela ...
    Siyah, renk olarak güneşi daha çok çekeceğinden güneşe karşı dayanım konusunda kırmızı veya maviye nazaran daha hassas olabilir. Mavi bencede güneşi çekme açısından en dirençli renk olmalı. Tabiki şahsi fikrim.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben maviyi aldığımda başta meto pandası olmak üzere üstüme yürüdüler ama zevk bu ben seviyorum maviyi ve tonlarını
    ama bir gri gelse hemen alırım..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    İlk motorum maviydi, çindi çandı çondu ama az gezdirmedi beni 18000 km de satmıştım. Sattığımda hala bu temizlikteydi.

[img=http://img69.imageshack.us/img69/480/s4010101.jpg]

Motosikleti
    CBF-150
    [QUOTE=aykan;1874826]Arkadaşlar hep bişiyi merak etmişimdir sizcede böylemi ben motoru ilk aldıgımdan 14000 km ye kadar geçen zamanda grenajlar ilk günkü parlaklığını korudu motor hep 0 km gibi kaldı ancak piyasada gördüğüm çogu cbf 150 nin özellikle siyah renklerinin attığına şahit oldum yanlız ben hep çogu zaman gölgede bıraktım ve pasta uyguladım sık sık şimdi diyeceğim sizin motorların grenajları renklerine göre ne durumda şu an ??

Elbetteki onceki parlaklıgında degildir. Bunu anlamanın en kolay yolu eger benim ki gibi kılıf yaptıran var ise cıkardıgında yan taraflardaki ile deponun rengini karşılaştırabilir. Benim fotolar cok eski degil. Zaten tarihide var fotolarda. Bi ara kılıfı cıkartınca sizin için bi foto cekerim artık.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bende çok temizlerdim motoru kirli kalmasına asla dayanamazdım bugüne kadar hangi motorum olduysa iyi baktım ancak şunu ögrendim siyah bir aracın varsa ve sokakta duruyorsa rahat olamıyorsun...önceki 0 km aldıgım ybr gibi..

gördüğün gibi gözüm gibi bakardım bigün çocuklar yerden seramik parçası kırıp heryerini çizinceye kadar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 ----------

[QUOTE=gezgin_33;1874881]

Elbetteki onceki parlaklıgında degildir. Bunu anlamanın en kolay yolu eger benim ki gibi kılıf yaptıran var ise cıkardıgında yan taraflardaki ile deponun rengini karşılaştırabilir. Benim fotolar cok eski degil. Zaten tarihide var fotolarda. Bi ara kılıfı cıkartınca sizin için bi foto cekerim artık.
    aa evet mantıklı bencede..

Motosikleti
    aykancım parlament mavisi gibi bi asil renk olacak tamam...ama bu mavinin garip bir tonu sende kabul et...zamna içinde dğeişiyor düşünceler...ben alırken siyah demiştim ama 1 yıl sonra bordaya aşık oldum diyebilirim...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    aykancım parlament mavisi gibi bi asil renk olacak tamam...ama bu mavinin garip bir tonu sende kabul et...zamna içinde dğeişiyor düşünceler...ben alırken siyah demiştim ama 1 yıl sonra bordaya aşık oldum diyebilirim...
    ya bakıyorum bakıyorum hakkaten biraz mokoko mavisine kaçıyor renk bide bu renkten beatte var numunelik....valla ne yalan söyleyim mavi o sırada bayide çekici geldi bana ama gün ışıgına çıkınca çokta beyenmemiştim abi bu renk seçme olayı çok zor ama aslını sorarsan griden başka renk almam artık honda boyasın griye cıbıfı alayım tekrar yaza yoksa innovaya devam yoksa bizim burda fazlasına gerek yok...alırım bitane innova injection 1,5 lt yle 100 km gidiyormuş meret..

http://www.spritmonitor.de/en/detail/341128.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler