Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    jawa350 mz251 seyhan 301 titan es vee cbf 150
    Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aranıza yeni katıldım benim cbf 150 30 000 i geçti 2007 model ilk çalıştırdığımda küçük gazlar vermemle sibobdan vurma sesi geliyo yağlamayla alakası olabilirmi dayanıklı dediler zamanında bunu aldık korkuttu beni yardımlarınızı bekliyorum
    selam arkadasım bir servise götürrürsen iyi olur sibob ayarlarına bı r baksınlar birde yagını devamlı kontrol etmelisin benımkıde ısındıgı zaman cok sakırtı gelıyor sibob ve eksantrikten tabi ısındıgı zaman sentetik 1045 1050 ykaliteli yag koymamı önerdiler bi dene olmazsa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:33 AM ----------

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba topic sakinleri
    bu akşam jantları siyah boyamayı düşünüyorum..
    2 kat sprey boya atsam ilerde boya kalkarmı?
    yoksa boyadan önce zımpara gibi başka işlemler gerekirmi?
    saygılar..
    kazasız sürüşler
    arkadasım bunu bir arkadasım denedi sprey boya ile fakat bir süre sonra asınmadan dolayı birde tazyikli suyla yıkayınca böyle pul pul dökülmeler oluyor gercek rengi ortaya cıktı tabi bir araba boyacısında iyi marka bir buya ile byatman lazım ozaaman iyi olur sanırım saygılar herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bi el atsan olaya da çanta aparatları gibi bize bir ısı göstergesi yapsan
    Yapalım ne demek....
    Aslında çok kolay.... Yağ boşaltma tapası yerine müşür takılsa fıstık gibi hararet göstergesi olur....

Dur bakıyım..Bi araştırmaya gireyim....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapalım ne demek....
    Aslında çok kolay.... Yağ boşaltma tapası yerine müşür takılsa fıstık gibi hararet göstergesi olur....

walla iyi olur yapın yayınlayın bizde faydalanalım.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

merhaba arkadaslar,
    cbf150'nin on camini degistirmeyi dusunuyorum. motor bu hali ile uzun yolda cok fazla ruzgar aliyor. ankara'da yiba carsisi veya baska bir yerde cbf150'ye uygun uzun on cam bulunur mu? veya ismarlama motor cami yapan bir yer var mi?

motorla beraber gelen duro marka lastikler yol tutus konusunda pek iyi degil.
    kuryelerin kullandigi kore mali bir lastik markasindan soz edildigini duymustum. cbf150 icin onereceginiz bir lastik var mi?

Merhaba arkadaşlar;

Geçen hafta zinciri temizlemek için gazyağı almıştım. Fakat baktımki zincir temizlensede zaten uzama noktasında gergiler son noktasına gelmiş, bir çok yerindede pas belirtileri var , bende o-ring bir zincir alıp takıyım diye düşündüm.

Yine geçen hafta içinde DBC markasının 428-128 numaralı oring zinciri aldım.

Pazar günündeki boş vaktimi gezmek içinde harcayabilirdim ama benim için motosikletimin inciğini boncuğunu, elimden gelen her bir ayarını , parça değişimini yapmakta ayrı bir hobi.

İşte ön dişliyi kapatan kapağın içler acısı hali :

Ön dişlinin bulunduğu kısmı açtığım zaman bi tırstım abooo bu ne pislik böyle , bu zincirle ben nasıl yol yapmışım dedim
    Buyrun temizlemeden önceki hali :

Bu da gazyağı ile iyice temizledikten sonraki hali:

Artık pastan dolayı turunculaşmış eski yani orijinal fabrikasyon zincirim :
    Zincirin bu hale gelmesinde en büyük pay sahibi benim, karda kışda yağmurda, her şart altında bizim nazımızı çekti garibim motor ama ben o sürede bile zincir spreyini ha aldım ha alacam derken ciddi şekilde yağsız ve pis kaldı zincirim.
    Ama yeni zincirde artık akıllandım. Bu kadar bakımsız bırakmam bir daha :D

Eski zincirin bağlantı parçası:

Bu da yeni zincirin bağlantı parçası:

Arka dişlimin temizlemeden önceki hali :

Bunlarda temizlikten sonraki durum:

"sibief" imin arka tekeri yok ne garip oldu böyle :

aha bu da arka balatalarımın durumu :

Eski ve yeni zincirler yanyana:

ve sonunda O-ringli zincirimi taktım :

satın almış olduğum zincirden 1 bakla eksilttim. bu işlemide şu bıçak bileyen yerler varya onlardaki bıçak bileyen elektrikli dönen bişey var adını unuttum şimdi onunla çıkartacağımız baklanın perçin noktasını iyice inceltip çekiçle bi tık yapınca çıkıverdi.

Yeni zincirle ilk izlenimlerim : zincir sesinin ciddi şekilde azaldığı ve tabi iç mekanı temizlemenin vermiş olduğu huzur :D

Allah cümlemize kazasız belasız sürüşler nasip etsin arkadaşlar...

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Sen zincire hiç bakmamışsın be ustam 6.000 de o zincirin hali ne öyle Benim zincirin durumu şuan senin aldığın sıfır zincir gibi 12.000 i devirmesine rağmen Neyse hayırlı olsun yeni zincirin buna bari bak biraz

Birde senden izlenimlerini rica etcem ileriki zamanlarda o-ring li zincir için Özellikle senin dediğin gibi ses olayı gerçekten çok azmı onu merak ediyorum

Bende o-ringli takarım zamanı geldiğinde

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    o-ring zincirler gerçekten mükemmel..
    geçen günlerde zealsunun cross modeline taktık..
    eski zincir ile yenisi arasında gerçekten fark var..
    direk teker
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

bu motor gözüme çok batıyor hele hele fabrikasına geri iade ettiğim ramzeyden sonra bunda alabilsem süper olacak ama birde para yetse..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı kerkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

Cbf 150 ile iki kişi yaklaşık 3500 km sürecek bir uzun yol yapılabilir mi? Günlük Gügzergaha göre bazen 400-450 bazen de ortalama 300-350 km yol yapılcak. Muhtemel problemler ne olabilir? Yakıt sarfiyatı ne olabilir? CBF 150 kullanıcısı arkadaşaların cevaplarını bekliyorum?

Teşekkürler...
    CBF 150 ile bir gunde gittigim en uzun yol 460 km iki kişi. Mersin-Osmaniye, Osmaniye- Mersin. Otobandan gittigiz için sürekli duble gaz gittik geldik. yaklaşık 50 tl yaktı. Yol boyunca hiçbir sorun yaşamadım. Sen dayandıktan sonra CBF 150 de dayanıyor...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen zincire hiç bakmamışsın be ustam 6.000 de o zincirin hali ne öyle Benim zincirin durumu şuan senin aldığın sıfır zincir gibi 12.000 i devirmesine rağmen Neyse hayırlı olsun yeni zincirin buna bari bak biraz

Birde senden izlenimlerini rica etcem ileriki zamanlarda o-ring li zincir için Özellikle senin dediğin gibi ses olayı gerçekten çok azmı onu merak ediyorum

Bende o-ringli takarım zamanı geldiğinde

Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur. Diye bir atasözümüz varya.
    Ben zincirime bakmadım Dağ gibi pislik birikti

Sen zincirine temiz bakarsan, yağını ihmal etmezsen en az 20bin 30bin götürür tahminim.

Yeni zincirle izlenimlerimi aktarırım ileriki zamanlarda. 2 gün önce yeni zinciri taktığım akşam hafif meyilli yolda gazı kökleyince birden 120yi gördü motor. önceden 110a gelir sonra tın tın hızlanırdı. Bilmiyorum acaba oring zincirin bunda etkisi varmıdır? Yoksa psikolojik bir durummu ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:08 PM ----------

Alıntı demir_at adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar,
    cbf150'nin on camini degistirmeyi dusunuyorum. motor bu hali ile uzun yolda cok fazla ruzgar aliyor. ankara'da yiba carsisi veya baska bir yerde cbf150'ye uygun uzun on cam bulunur mu? veya ismarlama motor cami yapan bir yer var mi?

kuryelerin kullandigi kore mali bir lastik markasindan soz edildigini duymustum. cbf150 icin onereceginiz bir lastik var mi?
    Sanırım irc markasından bahsediyorsun dostum.
    Bende değiştirmeyi düşünüyorum. Buradaki Honda servisi acayip övüyor satabilmek için. acaba dedikleri kadar varmı? honda efe ön arka takıma 140 lira diyor.IRC markasının şu linklerde ön ve arka lastikleri var
    takımı 95 lira tutuyor. Fiyat olarak gayet uygun. Kullanan ve fikir paylaşacak arkadaşlar varmı? Bu lastiklerden almayı düşünüyorum.

Ön cam konusunda bir fikrim yok.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    aydoğanx kardeşim fiyatı nedir acaba aldığın zincirin.

Alıntı ilhan yazıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğanx kardeşim fiyatı nedir acaba aldığın zincirin.
    45 tl .......

Motosikleti
    transalp yavrusu
    o-ring olduğuna eminmisin o fiyata pek zannetmiyorum verceklerini.

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o-ring olduğuna eminmisin o fiyata pek zannetmiyorum verceklerini.

Taktığım zincirin bağlantı parçasının resmi bu, aradaki siyah ufaklr oring contalar

Diğer resimlerede dikkat edersen oringleri görebilirsin.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı demir_at adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar,

Uzun ön camı güngör motordan temin edeblirsin, ben motoru ilk alırken buradan almıştım. Telefonlarını al bi sor istersen. Irc olabilir bahsettiğin lastik, ben 100 lüğünü, yani arka için bir boy genişini serviste 65 tl ye sormuştum. Baya bi incelemiştim. Hamuru biraz daha yumuşak ve dolayısıyla mutlaka yol tutuşuda bizim durolara nazaran daha iyidir.

Motosikleti
    jawa350 mz251 seyhan 301 titan es vee cbf 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur. Diye bir atasözümüz varya.
    Ben zincirime bakmadım Dağ gibi pislik birikti

Sen zincirine temiz bakarsan, yağını ihmal etmezsen en az 20bin 30bin götürür tahminim.

Yeni zincirle izlenimlerimi aktarırım ileriki zamanlarda. 2 gün önce yeni zinciri taktığım akşam hafif meyilli yolda gazı kökleyince birden 120yi gördü motor. önceden 110a gelir sonra tın tın hızlanırdı. Bilmiyorum acaba oring zincirin bunda etkisi varmıdır? Yoksa psikolojik bir durummu ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:08 PM ----------

Sanırım irc markasından bahsediyorsun dostum.
    Bende değiştirmeyi düşünüyorum. Buradaki Honda servisi acayip övüyor satabilmek için. acaba dedikleri kadar varmı? honda efe ön arka takıma 140 lira diyor.IRC markasının şu linklerde ön ve arka lastikleri var
    takımı 95 lira tutuyor. Fiyat olarak gayet uygun. Kullanan ve fikir paylaşacak arkadaşlar varmı? Bu lastiklerden almayı düşünüyorum.

Ön cam konusunda bir fikrim yok.
    slm millet bu lastik olayına el atayım dedim irc lastik bence mükemmel dostum ben tüm model motorlarımın lastikleri irc idi şuanki cbfmin lastikleride irc yolda tutuşu virajı mükemmel ben ikisini ön ve arkayı 90 tl ye aldım tabi her magaza farklı fiata verebiliyor bu tur camı kastettiginiz sanırım istanbul güngör motorda var sanırım istersenız bir sorun rüzgar sorununu biraz aşarsınız birde bu oringli zincir birkaç çeşit modeli var sanırım burda sakaryada bir bayide üç çeşit var 45 75 ve 120 liraya bu ucuz olanı çin malı digerleri garantili tabi size kalmış takılması bende degiştiricem bakalım herkese kazasız belasız acık günler dilerimmm

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapalım ne demek....

abi olursa öle bişi cücü ile ilk müşterileriniz.. bu arada cep telefonunda senin balıklar ile fotografların duruo . bekliom cengiz abim üyeliğimi ilan ederse yükleyecem ..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı abidin54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...birde bu oringli zincir birkaç çeşit modeli var sanırım burda sakaryada bir bayide üç çeşit var 45 75 ve 120 liraya bu ucuz olanı çin malı digerleri garantili tabi size kalmış takılması bende degiştiricem bakalım herkese kazasız belasız acık günler dilerimmm
    Benim taktığım zincir Kore malı. Dong Bo Chain (DBC) diye bir marka. baklaların üzerinde markası var. kutusunda ise Made in Korea yazısı var.

Lastikler konusunda ise abidin54 kardeş irc leri alacağım ama acaba michelin ile arasında kalite olarak çok fark varmıdır diye düşünüyorum?

hani tamam irc, durolardan iyi ama michelin e ön arka 200 lira vermeye değecek kadar fark varmı?

Hem michelin hemde irc kullanmış bir arkadaş yorum yaparsa tadından yenmez

Ya bende arka çanta, tank pad, ve kilit almak istiyorum bir yere sabitlemek için.Arka çantanın büyüklüğü 1 açılabilir kask alsa yeter.Bunları en uygun fiyata İstanbul'da nerede bulabilirim?(Avrupa yakasında)

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı Paradoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bende arka çanta, tank pad, ve kilit almak istiyorum bir yere sabitlemek için.Arka çantanın büyüklüğü 1 açılabilir kask alsa yeter.Bunları en uygun fiyata İstanbul'da nerede bulabilirim?(Avrupa yakasında)
    arka çanta bende var shad32...
    kullanmadıgım için satıyorum...
    ilgilenirsen görüşebiliriz...

lastik olayına gelince benim lastikler duro...
    dikenleri üzerinde 2.el aldım motoru..
    büyük ihtimal üzerindeki orjinal lastikleri...
    lastiklerden memnun oldugum söylenemez..
    ön arka ırc marka lastik sirkecide 100 tl..
    eger kullanan var ve memnnun ise bende taktırmayı düşünüyorum..
    iyi sürüşler..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler