Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NX-4 Falcon
    Bende artık motorumu değiştirmek üzereyim.ER-5 niyetim var.CBF bana en güzel motor fakat biraz daha güçlü bir motora doğru ilerlemek istiyorum.Sebep yokuşlarda herhangi bir aracı sollamak zorluyor beni.Bir aracı sollamak için çok fazla şartı bir araya getirmek gerekiyor.En sevdiğim hız 70 km.Bundan sonrası beni rahatsız ediyor.Ama eşimle beraber bindiğimizde sollama tamamen zorlaşıyor.Birde hala üzerindeki Duro lastikleri olduğundan kayma riski fazla. Değiştirmekse serviste 150 TL.
    Kısmet olursa ER-5 hem benim sevdiğim tarz hemde güçlü bir makina.

Aklınızda olsun.Takaslı olacak ancak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

evet haklısın, dün de konuşmuştuk, 150 den 650 ye geçmek kolay değil ancak burada bazı özel durumları gözönüne almak da lazım;
    1- Trafik bilgisi
    17 yıllık ehliyetim var ve çok şükür daha vukuatım olmadı. Yıllarca değişik pistlerde araç kullandım, biliyorsun Bridgestone da lastik testleri yapardım,
    Ayrıca Mercedes Ar-GE de çalıştığımdan zamanında az Kamyon-Çekici de kullanmadım. (A2-B-C-D-E ehliyet)
    2- Honda Sürüş Eğitimi
    İşte asıl nokta bu, herkese tavsiye ederim, oraya gittikten sonra yıllardır motor kullanan kişilerin arasından bile yanlış oturan, yanlış viraja girenlerini gördüm. Gerkeçten de temel eğitimde doğru öğrenildiğinde hep doğru gidiyor.
    Mesela en basitinden, bacaklar hep kapalı, motoru hafifçe sıkmalı, kafa aynaya da baksan mutlaka çevrilmeli vs. vs.
    3- Yaş durumu
    malum yaş geldi dayandı neredeyse 40'a. Bu yaşta da artık abuk subuk hareketler yapılmıyor çünkü bedelinin neler olabileceği daha net biliniyor. Hatırlıyorum da... 18 yaşımda ilk arabamı almıştım (babam aldı tabii) o 1992 model Broadway ile çizdiğim hareketleri çok sonraları bile (yol tutuşu karşılaştırılamaz) BMW M3'ümle bile yapmaya çekinmiştim. O yaşta insan hakkaten deli dolu oluyor.
    4- Motorsikletten beklenti
    eeee. DL aldığıma göre hız merakım yok (200 yapıyot ama alet)
    Hız merakım olsa gider SS alırdım ama belim tutulurdu herhalde.
    bende amaç eşimle birlikte zaman zaman kısa (100-300km), yılda bir defa da uzun (500-....km) bir tura çıkmak, yurtiçi ve dışı.
    5-YİNE DEEEE........................................
    Çok iyi biliyorum ki motor olayı tamamen başka, mantığı, dengesi herşeyi ile. O nedenle de çok ama çok dikkatli olmaya devam edeceğim. Şu ana kadar ağırlığı, şehiriçi kullanımı ile ilgili sorunum olmadı, inşallah bundan sonra da olmaz.

Evet Bu arada motoru da sattım, Cumartesi göndereceğim
    Ama en azından tanıdık birine gitti, Metehan teşekkürler.
    Emin ellerde olacağından içim rahat.

Herkese selamlar ve iyi haftasonları şimdiden bol gezmeler, tabi kazasız belasız.
    Alper

galiba seçiminde biraz hızlı davrandın...vstrom bir efsane ama bence genlerinde toprak var o motorun...

içimden bir ses sen asfaltcısın diyor...cbf 600 her zaman iş görür...beni cezbeden yanı ise ucundan azcık agresif olması...ve daha sportif durması...

alınmış motorun davası olmaz belki hayallerin buydu...

1.Trafik bilgisi/İlkyardım/Motor

Vukuat olmaması aslında bence şansla ilgili...çok şanslısın...doğru zamanda doğru yerde olma teorisi...bir 17 yıl olmaz inşallah...ama istatistik sadece rakamdır...gerçek ise doktorun el temasını yoğun bakımda hissetmektir...

2.Honda Ağır Abi Academy

Namını çok duydum ama ağır paraları ödeyecek durumda olamadım...alaylıyım abi...

3.Yaş/Baş/TaşDurumu...

Bizimde 1989 da Opel Rekordumuz vardı...1900 motor 77 model...abim bir keresinde şarampole uçmuştu onla.. arabayı hep .öt attırırdım...

Bende babamın cebinden anahtar çalıp ford taunus 2.0 reno 9 ekip arabalarıyla lojmanlarda turlardım...

şu an zaten şoförüm... turist transfer işi...seyahat acentasında...

4.Motosikletten Beklenti...

Tamamen yaşam felsefesi...idol..hedef...arac...amac konfor...yağmurlu havalarda nefret kaynağı...tutku...

hepsinden bi tutam koysan olay bu...

dünkü gezinin halen etkisindeyim inan...

kendime geldim...kendimi buldum yine...vs vs...

cbfden kurtulmana bende sevindim... alanda satanda hayrını görsün...ama ben bişeyinizi göremedim...

Barışda bu topiği takip ediyor...20 sen 20 de Barış depomu fişekleyin ful depo bi gezeyim nan sevaptır...valla ciddiyim...

İsteyenin bir yüzü kara..vermeyen Obama...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Barışda bu topiği takip ediyor...20 sen 20 de Barış depomu fişekleyin ful depo bi gezeyim nan sevaptır...valla ciddiyim...

İsteyenin bir yüzü kara..vermeyen Obama...[/B][/QUOTE]

Güzel taktik bu durumda bir depo benzini kapman an meselesi....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İsteyenin bir yüzü kara..vermeyen Obama...[/B]
    Güzel taktik bu durumda bir depo benzini kapman an meselesi.... [/QUOTE]

an meselesi mi?
    benden kaptı bile

Bir sonraki izmit seyahatimde, yani ilk buluşmamaızda depon benden
    nasılsa 12-13 litre...

Şimdiki 22 litre ama yakıt fena değil, enjeksiyonlu olması sebebiyle 4 civarı... bence makul...

bir kere cbf buluşmasına gelemeden sattığım için üzülüyorum aslında, dl ile gelsem beni alırmısınız

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR
    merhabalar arkadaşlar uzun zamnadır giremiyordum.çok damdan düşer gibi oldu ama benim motorun ön lastikte yumurta çıktı değiştirmem gerek ama ne alsam karar veremedim.servis aynı lastiği 90 lira maliyetle takarız dedi.bende birkaç marka araştırdım http://www.motorlastik.com/pinfo.asp?pid=167
    bunu alsammı acaba.ya da sizin tavsiyeniz varmı?
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel taktik bu durumda bir depo benzini kapman an meselesi....
    valla işi yüzsüzlüğe vurdum artık...

Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]

an meselesi mi?
    benden kaptı bile

Bir sonraki izmit seyahatimde, yani ilk buluşmamaızda depon benden
    nasılsa 12-13 litre...

Şimdiki 22 litre ama yakıt fena değil, enjeksiyonlu olması sebebiyle 4 civarı... bence makul...

bir kere cbf buluşmasına gelemeden sattığım için üzülüyorum aslında, dl ile gelsem beni alırmısınız
    dünkü geziyi 2 aylık rötarla yaptım...bu ara açılamıyorum... uyuşturucu tiner krizine girip abini kesersin ya para diye o hesap...

Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar uzun zamnadır giremiyordum.çok damdan düşer gibi oldu ama benim motorun ön lastikte yumurta çıktı değiştirmem gerek ama ne alsam karar veremedim.servis aynı lastiği 90 lira maliyetle takarız dedi.bende birkaç marka araştırdım http://www.motorlastik.com/pinfo.asp?pid=167
    bunu alsammı acaba.ya da sizin tavsiyeniz varmı?

shınko varmı oralarda bilmem...bu lastik pahalı...50-60 ı geçmez orta kalite...pırelli bile 100 gayme...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Metocum napıyosun ? Dünkü turun nasıl geçti ? Yokmu hiç foto falan, ben aradığında işteydim, tatlı bi yoğunluk vardı, belki hissetmişsindir. Fazla rahat konuşamadım kusura bakma, sen köfte işine tavsın galiba anladığım kadarıyla İznik' te Köfteci Yusuf isminde bi işletme var. Karamürsel' e 52 km. Parkur çok güzel, köylerden geçe geçe genelde 40-60 km/h arası tatlı bi yolculuktan sonra ulaşılabiliyor. Buranın birde Orhangazi' de şubesi var. Kalite hizmet fiyat mükemmel. Uyarsa bi ara buraya gidelim. Bayramda tatil durumun nasıl olucak. Benim 2-3 günde olsa iznim olucak.

Bu arada burada bi oto elektrikçiye yarın 4 lü taktırıyorum, bi oto parçacıdan 3 tl ye turuncu, sinyallerle beraber yanıp sönen bi açma kapama anahtarı aldım. Oto elektrikçi de 25 tl alıcak. 28 tl ye mal olucak. Yan apartmanda bi kardeşim var. Burak isminde 19 yaşında. Ondada 5000 km de cbf var. O yaptırmış ve beni aradı bilgi verdi. Yaptırdığı yer zaten Kanuni Mondi yetkili servisinin bitişiğinde bi oto ektirikçi var. Burası motorların da elektirik işlerini yapabiliyormuş. Burağın motorunuda gördüm, gayet güzel olmuş. Sadece sağa taktırmış Burak açma kapama anahtarını tek sıkıntı bu. Ben daha kolay ulaşılabilmesi için ve sol el sürüşte sağ ele nazaran daha serbest olduğundan (solda sadece debriyaj var) sol kapağa monte etiricem açma kapama anahtarını. Fotolarını en kısa zamanda yüklerim.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metocum napıyosun ? Dünkü turun nasıl geçti ? Yokmu hiç foto falan, ben aradığında işteydim, tatlı bi yoğunluk vardı, belki hissetmişsindir. Fazla rahat konuşamadım kusura bakma, sen köfte işine tavsın galiba anladığım kadarıyla İznik' te Köfteci Yusuf isminde bi işletme var. Karamürsel' e 52 km. Parkur çok güzel, köylerden geçe geçe genelde 40-60 km/h arası tatlı bi yolculuktan sonra ulaşılabiliyor. Buranın birde Orhangazi' de şubesi var. Kalite hizmet fiyat mükemmel. Uyarsa bi ara buraya gidelim. Bayramda tatil durumun nasıl olucak. Benim 2-3 günde olsa iznim olucak.

Bu arada burada bi oto elektrikçiye yarın 4 lü taktırıyorum, bi oto parçacıdan 3 tl ye turuncu, sinyallerle beraber yanıp sönen bi açma kapama anahtarı aldım. Oto elektrikçi de 25 tl alıcak. 28 tl ye mal olucak. Yan apartmanda bi kardeşim var. Burak isminde 19 yaşında. Ondada 5000 km de cbf var. O yaptırmış ve beni aradı bilgi verdi. Yaptırdığı yer zaten Kanuni Mondi yetkili servisinin bitişiğinde bi oto ektirikçi var. Burası motorların da elektirik işlerini yapabiliyormuş. Burağın motorunuda gördüm, gayet güzel olmuş. Sadece sağa taktırmış Burak açma kapama anahtarını tek sıkıntı bu. Ben daha kolay ulaşılabilmesi için ve sol el sürüşte sağ ele nazaran daha serbest olduğundan (solda sadece debriyaj var) sol kapağa monte etiricem açma kapama anahtarını. Fotolarını en kısa zamanda yüklerim.
    kanka yine muhteşem solo gezi yaptım...çınarcık esenköy armutlu...nası kendime geldim kendimi buldum anlatamam...senle çok akarız merak etme...

izin olursa 3 gün olur...Uşak Manisa düşünüyorum...

4 lü işine sevindim..aslında banada lazım...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ekip ya, benim daha 1200 kmde benzin musluğunun göbeğinde bulunan vida düştü. vida türkiyeye gelmiyormuş komediye bakın. plastik musluk, grenajın içinde boşta sallanıyor. grenaj tutuyor düşmesin diye. başına böyle birşey gelen var mı?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekip ya, benim daha 1200 kmde benzin musluğunun göbeğinde bulunan vida düştü. vida türkiyeye gelmiyormuş komediye bakın. plastik musluk, grenajın içinde boşta sallanıyor. grenaj tutuyor düşmesin diye. başına böyle birşey gelen var mı?
    bende şaşırdım valla...duş alıp öyle binin motöre abicim...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    valla abi hondaya uğradım sabah, başka bir motordan söktürüp ölçülerini falan aldım. Fotoğrafını çektim. Dışarıdan arayacağız artık. artık tecrübeli sayılırım bu motorda bir kaç şey de ben yazayım almak isteyenlere.

1) bu motor yeterince büyük ve güçlü. 50 kilo artçım, 85 kilo ben, ankara kızılcahamam yolunda 90 km hızın altına düşmeden geldik. düzde 110 gördüğüm oldu, gazı kestim.

2) selesi biraz sert, boyum 174 olduğundan hafif öne eğilmiş kullanmam gerekiyor. uzun yolda omuzlarımda ağrı yapıyor.

3) amortisörler çok rahat. ön fazla yumuşak, o yolda artcılı halde hafif bir asfalt girintisine girdiğimde ön amortisör dibe vurdu.

5) yakıt göstergem ayarsız değil. gayet güzel gösteriyor.

6) jikle, devir artırmadığından elle motor ısıtmak can sıkıyor.

7) lastikler ıslakta rezalet.

8) 80 kiloluk artcım varken hız kasisinde motorun sehpa kasise sürttü. artçı varsa amortisörü sertleştirin.

9) hafif arazide sürücüyü yormadan konforlu bir seyahat sunuyor.

bu kadar benzinle bu kadar güç çok keyifli. bayılma nedir bilmiyor. ben motorumdan çok memnunum. aklıma gelen olursa yazarım.

sonuç: bu paraya bu motor çok mantıklı

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    şu amortisörü bi türlü sertleştiremedm çok lazım oluo bana gücüm mü yetmio yoksam beceriksizmiyim

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu amortisörü bi türlü sertleştiremedm çok lazım oluo bana gücüm mü yetmio yoksam beceriksizmiyim
    amortisörün anahtarını sıkıca yerine oturt bi de motorun anahtarlarının yanında o amortisör anahtarına uygun bi uzatma demiri var onuda içine geçir biraz baskı ile bu işi yapabilirsin o kadar zor değil,
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    hmm çok çok teşekkr ederm doğru ya o demir desteği artırır ben de düşünürom bunu neye takcm die

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm çok çok teşekkr ederm doğru ya o demir desteği artırır ben de düşünürom bunu neye takcm die
    bişey değil , kolay gelsin
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evren; aynı olay benim başımada gelmişti. Yolda bi yerde durduğumda bi vida sesi geldi. Dikkatlice baktım küçük siyah bi vida yerde. O anda nereden düştüğünü anlamadım ama bende bi alışkanlık var yolda vida, çivi vs. ne görsem toplarım. Bir kaç kez lastiğime çivi, vida gibi şeyler girdi. Başkalarının lastiğinide patlatmasın diye böyle bir alışkanlığım oldu.

Yerdeki o siyah vidayıda aldım. Attım, takım çantama Daha sonra motoru yıkarken dikkat ettimde aynen dediğin gibi musluk boşta duruyor , grenaj tutuyor sadece.

Buluntu vidaların arasından o vidayı bulup taktım sonunda

Nalburlardan o tip bir vida bulabilirsin sanırım.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Koşun millleeett CBF 150'de de vidalar sapır sapır dökülüyor

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper ay motorun halen satılıkmı...arkadaşım alıcı...para keş...
    http://www.sahibinden.com/sorunsuz_c...XQQdisplayitem

şekilde görüleceği üzere halen satılık benim motorum
    0536 760 4011

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    oha abi amma ballıymışsın ya. motordan vida düşüyor ve farkediyorsun

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evren; aynı olay benim başımada gelmişti. Yolda bi yerde durduğumda bi vida sesi geldi. Dikkatlice baktım küçük siyah bi vida yerde. O anda nereden düştüğünü anlamadım ama bende bi alışkanlık var yolda vida, çivi vs. ne görsem toplarım. Bir kaç kez lastiğime çivi, vida gibi şeyler girdi. Başkalarının lastiğinide patlatmasın diye böyle bir alışkanlığım oldu.

Yerdeki o siyah vidayıda aldım. Attım, takım çantama Daha sonra motoru yıkarken dikkat ettimde aynen dediğin gibi musluk boşta duruyor , grenaj tutuyor sadece.

Buluntu vidaların arasından o vidayı bulup taktım sonunda

Nalburlardan o tip bir vida bulabilirsin sanırım.
    iyi şanşlıymışsınız ki yere düşmüş. ben de hava filtresi değiştirirken filtre vidalarından birini motorun içinde bir yerlere düşürmüştüm. girdiği yerden çıkarana kadar akla karayı seçtim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler